• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - zefir

Strony: [1]
1
Sprawy bieżące / Przebudowa ul. Zamenhofa
« dnia: Grudzień 03, 2018, 20:51:54  »
W lipcu ruszyła przebudowa ul. Zamenhofa i miała być zakończona do końca listopada 2018. Mamy grudzień, a przebudowa trwa w najlepsze i dotarła do połowy ulicy. I chyba długo jeszcze potrwa, bo ostatnio widać jakby mniej sprzętu i pracowników. Czy ma ktoś jakieś wieści do kiedy przesunięto termin porzebudowy.

2
Sprawy bieżące / Likwidacja punktu MEDIKI przy ul. Wyszyńskiego
« dnia: Sierpień 29, 2018, 20:24:56  »
Wielu z Policzan, zapewne jeszcze nie wie, że na Osiedlu Chemik punkt przyjęć MEDIKI (przy ul. Wyszyńskiego) miał zostać zamknięty z dniem 1 września. Dostęp do lekarza rodzinnego ma zostać znacznie utrudniony uciążliwą dla wielu starych schorowanych ludzi, wyprawą do przychodni MEDIKI przy Zakładach Chemicznych POLICE. Informacja taka została wywieszona na drzwiach  pod koniec ubiegłego tygodnia. Dzisiaj temat został poruszony przez Kurier Szczeciński. Podaję link do informacji: https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/medika-bez-rodzinnego-na-osiedlu-w-policach/

3
Sprawy bieżące / Brak zimnej wody na ul. Zamenhofa
« dnia: Kwiecień 02, 2016, 10:38:19  »
Czy wiadomo coś kiedy na Zamenhofa zostanie włączona zimna woda. Możliwość korzystania z ciepłej wody nie rozwiązuje problemu braku zimnej. Wczoraj ok. 20:20 przy parking na Zamenhofa 2 wyciekała woda na jednię. Rano były postawione barierki na skraju jezdni i nic się nie dzieje. Czyżby służby odpowiedzialne za usunięcie awarii wyjechaly na weekend. Brak jakiejkolwiek informacji dla mieszkanców pozbawionych wody również ze strony SM Chemik.

4
Sprawy bieżące / Transport z Polic pod Halę Azoty Arena
« dnia: Październik 17, 2015, 11:56:04  »
Czy wiadomo coś w temacie przewozów z Polic na mecze siatkówki w Hali Azoty Arena. Czy będą podstawiane autobusy jak w poprzednim sezonie rozgrywek. Najbliższy mecz jutro w niedzielę o godz. 14:45

5
Sprawy bieżące / Znaleziono portfel
« dnia: Kwiecień 05, 2015, 22:57:23  »
O godz. 22:40 dnia 5.04. znaleziono przy ul. Zamenhofa portfel z przepustką i plastykową kartą (wejściówką). Proszę o kontakt celem odbioru.

Post Merge: [time]Kwiecień 06, 2015, 22:32:00 [/time]
W poniedziałek rano portfel z dokumentami zostanie przekazany do Działu Kadr Z. Ch. POLICE.

Post Merge: Kwiecień 06, 2015, 22:34:03
Portfel będzie przekazany do Dz. Kadr w pierwszym poświątecznym dniu, tzn. we wtorek 7.04.

6
Sprawy bieżące / [Police] Opróżnianie koszy
« dnia: Styczeń 13, 2014, 16:40:05  »
W piątek popołudniu byliśmy przerażeni przepełnionymi koszami na śmieci dookoła betonowego placu zamykającego przebudowaną aleje deptaku na Osiedlu Chemik. Zastanawialiśmy się kiedy będą opróżnione, czy służby porządkowe zdążą to zrobić przed weekendem. W niedzielę poszliśmy pokazać deptak znajomym ze Szczecina. Niestety śmieci fruwały po betonie, leżały na trawnikach i dookoła przepełnionych koszy. Dzisiaj w poniedziałek sytuacja bez zmian.  Nie wiem kto odpowiada za kosze i porządek na placu i deptaku. Ale wyraźnie Gmina nie radzi sobie z nadzorem porządku w tej części Polic. Może więc warto by Gmina do prac porządkowych kierowała osoby przyłapane na chuligańskich wybrykach lub znajdujące się pod wpływem alkoholu za kierownicą. Wykorzystanie przykładu współpracy UG z sądami w Nowej Soli, być może przyczyniłoby się do zwiększenia czystości na polickim osiedlu. Panie Grzegorzu może warto poruszyć ten temat na najbliższej sesji.

7
Sprawy bieżące / [Trzebież] Wandalizm w Trzebieży
« dnia: Listopad 28, 2013, 12:28:43  »
Trochę żal było, gdy wycięto brzozy rosnące wzdłuż drogi prowadzącej z Trzebieży w kierunku Nowego Warpna. Posadzono nowe drzewka, mizeroty takie małe, drobne brzózeczki. Zastanawialiśmy się za ile lat podrosną na tyle by cieszyć oczy ich widokiem. Niestety jacyś wandale połamali większość drzewek. Żałosny widok. Może przy następnych nasadzeniach Wydział Środowiska UG nie pożałuje środków i zleci posadzenie większych drzewek. A wandalom proponuję  spożytkowanie swej  siły nie na drzewkach, tylko na przyrządach do ćwiczeń przy plaży.

8
Trudne tematy / [Police] Prace remontowe
« dnia: Listopad 19, 2013, 21:33:47  »
Ponieważ na Osiedlu Chemik w wielu mieszkaniach prowadzone są prace remontowe i wiercenie udarami trwa czasem dłużej niż powinno trwać, przypomnę, co w tym temacie postanawia REGULAMIN wewnętrzny SM Chemik :
 Rozdz. VII - Inne postanowienia
pkt. 2 - Na terenie osiedla (domu) obowiązuje w godz. od 22:00 do 6:00 cisza nocna.
pkt. 3 - Głośne prace związane z modernizacją lub remontem mieszkania mogą być wykonywane w godz. 8:00 do 20:00 (z wyłączeniem dni świątecznych).
Tyle regulamin, a rzeczywistość jest jaka jest. Można przeboleć wiercenie podczas wieczornych Faktów i Dziennika TV, ale pamiętajmy, że obok nas mieszkają rodziny z małymi dziećmi, które  chodza spać prze 20-tą.

9
Sprawy bieżące / [Police] Wywóz mebli, gruzu itd. w zasobach SM CHEMIK
« dnia: Październik 18, 2013, 21:03:33  »
Od sierpnia pod śmietnikiem w przejściu pomiędzy ul. Bankową 2 i Zamenhofa 2, leży gruz w  big-bagu. Od tamtego czasu dodatkowo zgromadzono obok  mnóstwo innych śmieci, jak np.:  drzwi pokojowe i balkonowe, płyty z regipsu i styropianu, ceramikę z WC, gąbkę z mebli, wykładziny podłogowe itp. Niestety jak do tej pory mimo ogłoszonych w lipcu informacji o terminach zbiórki tzw. gabarytów i zużytych mebli,  śmieci już ponad dwa miesiące czekają na wywóz. A miały być zabierane w terminach : 8 i 22.08; 5 i 19.09; 10.10.
Ponieważ SM Chemik nie przewidziała możliwości kontaktu poprzez stronę internetową, może jakiś pracownik SM Chemik zajrzy na forum i w końcu śmieciowy problem zostanie rozwiązany.

10
Sprawy bieżące / [Police] Brak ciepłej wody i ogrzewania
« dnia: Wrzesień 28, 2013, 12:52:01  »
Od wczoraj na osiedlu Chemik przy Zamenhofa brak ciepłej wody i ogrzewania. Próby dowiedzenia się czegokolwiek w PEC nieudane, ponieważ dyspozytor nie odbiera telefonów. Brak również jakichkolwiek  informacji w tym temacie ze strony SM Chemik. Czy ktoś może z PEC lub SM czyta forum i może udzielić informacji, kiedy będzie ciepła woda i ciepłe kaloryfery.

11
Trudne tematy / Opłaty w Starostwie Powiatowym w Policach
« dnia: Maj 11, 2013, 19:18:00  »
Kasa w Starostwie Powiatowym na ul. Tanowskiej może przyjąć opłatę w gotówce lub kartą "uprzywilejowanego banku" PEKAO SA. Klienci chcący uiścić opłaty z kartami wszystkich innych banków są odsyłani po gotówkę do bankomatów obok Kingi lub na Placu Chrobrego. Apeluję do Starosty Polickiego i administracji Starostwa, aby nie dyskryminować osób mających konta w innych bankach. Biorąc pod uwagę, że we wszystkich polickich sklepikach można dokonywać opłat za zakupy kartami rozmaitych banków, nie powinno być z tym kłopotu również przy opłatach w kasie  Starostwa.

12
Sprawy bieżące / Parkowanie półciężarówek
« dnia: Wrzesień 18, 2012, 22:10:49  »
Coraz częściej na osiedlowych parkingach w godzinach popołudniowych parkowane są firmowe samochody półciężarowe. Nie orientuję się czy "Regulamin porządku domowego oraz wpółżycia mieszkańców" polickich Spółdzielni Mieszkaniowych ma jakiś punkt dotyczący zezwolenia bądź zabronienia parkowania na osiedlowych parkingach. W internecie można znaleźć regulaminy SM z innych miast, zabraniające parkowania półciężarówek i samochodów dostawczych na parkingach osiedlowych przeznaczonych do parkowania samochodów osobowych. Gabaryty tych samochodów powodują częściowe zajęcie chodnika, ale przede wszystkim utrudniają widoczność drogi i wyjazd osobowym często wiąże się z ryzykiem zajechania drogi innym pojazdom. W poniedziałek dwie półciężarówki były zaparkowane  przy ul. Zamenhofa na chodniku obok pawilonu z fryzjerem i sklepikiem z alkoholem. Na przejście pomiędzy samochodami, a rosnącymi obok krzakami zostało może 40-50 cm chodnika. Dziwne, że nie zwraca na to uwagi ani Straż Miejska, ani policja. A przecież zasady zatrzymania i postoju pojazdów na chodnikach reguluje art. 47 prawa o ruchu drogowym z 20.06.1997 (Dz. U. 58 z 2003r. poz. 515. Przepis ten dopuszcza zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t. Spełnione muszą być jednak następujące warunki:
•na odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,
•szerokość pozostawionego dla pieszych chodnika nie utrudnia im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,
•pojazd zaparkowany na chodniku przednią osią nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
Przepis dopuszcza także, pod warunkiem zachowania minimum 1,5 m szerokości chodnika dla pieszych, zatrzymanie lub postój przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Pozostałe pojazdy nie przekraczające masy 2,5 t. mogą być umieszczone w całości na chodniku tylko w miejscach wyznaczonych odpowiednimi znakami drogowymi.
Na polickich osiedlach niestety te przepisy nie mają zastosowania.

13
Sprawy bieżące / [Police] Zielone Police
« dnia: Sierpień 03, 2012, 14:18:38  »
Przez wiele lat cieszyliśmy się z nasadzeń drzew i zielonych Polic. Zastanawiam się czy ostatnio coś się zmieniło, że Wydział Ochrony Środowiska i Urząd Gminy zezwalają na dewastację zieleni. Zniszczono zielony park, aby zbudować betonowe lądowisko z ośmioma tryskającymi oczkami . Zniknęły  całorocznie zielone krzewy. Poprzesadzano natomiast iglaki, ale wiele spośród nich pousychało i możemy podziwiać rudości igieł zamiast zieleni. Na nowym placu zabaw przy  deptaku resztki dawnej zieleni, ale już usychają trzy drzewa. Nie wiadomo ile drzew uschnie w alejach starego deptaku, bo podczas wykopów sporo korzeni zostało uszkodzonych. A drzewa te wyrastały około 30 lat. Równie brutalnie poprzycinano korzenie drzew na drugim lądowisku przy ul. Zamenhofa, gdzie podobno ma być Biedronka. Niegdyś pięknie zielony teren z trawą i kilkoma drzewami, teraz zabudowany i zapolbrukowany. A wszystko to zapewne za przyzwoleniem odpowiednich wydziałów Gminy. Usychające drzewa można przecież usunąć i w ich miejsce posadzić nowe. Ale czy ktoś czuwa, aby nie niszczyć korzeni i nie przyczyniać się przy remontach i budowach do usychania już istniejącej zieleni.

Strony: [1]