Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - kaskada

Strony: [1]
1
Turystyka / [Ogólne] Ciekawostki kolejowe m.in. Trzebież
« dnia: Kwiecień 08, 2013, 22:41:27  »
przejazd pociągiem + rejs Katamaranem z Kołobrzegu http://turkol.pl/%3Ca%20href=%22http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=42%3C;/a%3E

 http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=42  
a tu na uwagę zasługują "żeglarz" a już szczególnie "kapitan" parowóz na trasie Szczecin-Trzebież-Szczecin

2
Rozrywka i Kultura w kraju / Przemysław Gintrowski nie żyje
« dnia: Październik 20, 2012, 23:25:48  »
Legendarny piosenkarz oraz bard "Solidarności" Przemysław Gintrowski nie żyje. Muzyk i kompozytor miał 61 lat. Zmarł po długiej, ciężkiej chorobie. - Odszedł człowiek niezwykły. To jest wielka strata - powiedział w rozmowie z TVP Info autor tekstów Jacek Cygan.

Urodził się 21 grudnia 1951 roku w Stargardzie Szczecińskim. Po raz pierwszy publicznie wystąpił w 1976 roku. Jego debiut miał miejsce podczas przeglądu piosenki studenckiej w warszawskim klubie "Riwiera". Gintrowski, piosenką "Epitafium dla Sergiusza Jesienina” został laureatem tego przeglądu.

W 1979 roku wraz z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim stworzyli słynne trio. Piosenka "Mury", którą wykonywali stała się nieformalnym hymnem rodzącej się "Solidarności". Gintrowski był także jednym z najbardziej znanych wykonawców twórczości poety Zbigniewa Herberta.

W latach osiemdziesiątych zajął się tworzeniem muzyki filmowej. Napisał muzykę do ponad dwudziestu filmów fabularnych oraz seriali. To właśnie on stworzył utwory do ostatniego serialu Stanisława Barei "Zmiennicy" czy "Matki Królów" Janusza Zaorskiego. W latach 90-tych skomponował m.in. "Kołysankę" do filmu "Tato" w reżyserii Macieja Ślesickiego.

Muzyk angażował się także w działalność opozycyjną. Był aktywny w tzw. "drugim obiegu kulturalnym". Koncertował głównie w prywatnych domach, a także w pomieszczeniach Muzeum Archidiecezji w Warszawie. Ostatni album Gintrowskiego "Kanapka z człowiekiemi trzy zapomniane piosenki" ukazał się w 2009 roku.

31 sierpnia 2006 Przemysław Gintrowski został odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

(TVP Info/gintrowski.art.pl, RZ)

Występował również w Policach

3
Trudne tematy / Rasizm po policku w wykonaniu OPS POLICE
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 13:02:10  »
w tym roku nie wiadomo dlaczego OPS zrobił sobie przetarg na obiady, który wygrała firma ze Szczecina, która będzie dowoziła te obiady do szkół dla tych którzy mają dofinansowanie do obiadów i będą one wydawane w innym punkcie niż dla pozostałych, korzystający ze stołówki szkolnej. W ten sposób Kierownik OPS wprowadza rasizm w szkołach i dzieli dzieci na lepsze i gorsze. Dziwię się, że Burmistrz, któremu OPS podlega zezwala na takie rzeczy. Skoro dla OPS było za drogo wystarczyło dogadać się z istniejącymi zakładami a nie robić segregację wśród dzieci, które jak wiemy bardzo szybko to wychwycą i będą nękać "biedaków".
Dla dobra dziecka chyba lepiej zrezygnować z obiadów i trudno niech nie dojada, jak ma być dyskriminowane i to przez instytucję która miała chronić przed dyskyminacją, wyrównywać szanse i działać na rzecz rodziny.
Chyba że w pakiecie z obiadami jest i psycholog raz w tygodniu. Żenada

4
Motoryzacja / Prywatne parkingi
« dnia: Czerwiec 30, 2012, 22:16:02  »
[ciach!]I jeszcze jedno mądralo z innego wątku co prawda ale sprawdziłam, dopytałam i można dostać mandat za parkowanie na czyimś prywatnym miejscu parkingowym. Odrób lekcje, bo ja nie zamierzam za ciebie tego robić

5
Tematy różne / Police lodowisko
« dnia: Listopad 01, 2011, 09:31:07  »

Strony: [1]