Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TomaszTokarczyk

Strony: [1] 2 3
1
Warto było zajrzeć do tego wątku, ale tylko ze względu na bardzo ciekawe wypowiedzi Validatora. Co do samej sytuacji dapola - moim zdaniem analizowanie jak zachował się ksiądz to ślepa uliczka. Mnóstwo jest tego typu historii ludzi, którzy przychodzą do Kościoła okazjonalnie, żeby załatwić jakąś swoją chwilową potrzebę. Przychodzą często jak do firmy usługowej i wydaje im się, że obowiązuje tu zasada "płacę i wymagam", albo "klient nasz pan". I potem obrażają się, że są jakieś ograniczenia, że "zażądano" on nich zbyt dużej ofiary, albo że w ogóle ofiarę zasugerowano, albo że w niestosownym momencie. Ale żeby zastanowić się nad istotą sakramentu, po który przychodzą, albo obowiązkami, którego z niego wynikają, zastanowić się czy ja poważnie podchodzę do tego, o co Kościół proszę - o, to już trudniej.

Do Kościoła nie przychodzi się do księży, ani dla księży. Do Kościoła przychodzi się po zbawienie. Dlatego też wybaczcie, ale narzekanie na to jak zachował się dany ksiądz, w wykonaniu osoby, która do Kościoła należeć nie chce - to dla mnie absurd.

2
Szanowni Państwo, pomysł przekierowania niektórych kursów linii 107 przez Stare Miasto nie jest nowy. Już we wrześniu 2015 z takim wnioskiem wystąpił kolega radny Dominik Brzęcki, który skierował w tej sprawie interpelację do Burmistrza Polic. W odpowiedzi, zastępca Burmistrza poinformował, że wniosek nie jest możliwy do zrealizowania, ponieważ „przystanek Police Rynek nie pomieści zwiększonego ruchu autobusowego, a czas przejazdu linii 107 wydłużyłby się o 5 minut”. Pytanie tylko czy zawarte w tej odpowiedzi twierdzenie jest prawdziwe i czy w tej sprawie zrobiono jakąkolwiek analizę?

3
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Stycznia 02, 2017, 18:03:00  »
Tymczsem znowu dzisiaj o 6:30 potrącona została kobieta. Tym razem na przejściu koło netto. 63 latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala

Mogę tylko powtórzyć to, co napisałem jakiś czas temu na blogu w kwestii braku działań rządzącego Gryfa w temacie bezpieczeństwa na przejściach:

"Jeśli w związku z kolejnymi zdarzeniami na przejściach dla pieszych ktoś ma jeszcze wątpliwości dlaczego mamy takie, a nie inne oświetlenie przejść i kto za to odpowiada, może poniższa informacja trochę rzecz wyjaśni.

3 grudnia ubiegłego roku wraz z radnym Dominikiem Brzęckim składamy interpelację do Powiatu domagając się prawidłowego doświetlenia przejść w ciągu ulicy Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Składamy przy tym wniosek o zainstalowanie oświetlenia wertykalnego w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Wobec tej interpelacji Starosta się nie patyczkuje i… występuje do Gminy Police o… „podjęcie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości oświetlenia dróg powiatowych.” Burmistrz myśli nad odpowiedzią prawie 3 miesiące, po czy „ustami” p. Jakuba Pisańskiego odpowiada, że… „warunki tej współpracy proponuje omówić na osobnym spotkaniu.”
Sami więc Państwo widzicie, że działania naszych włodarzy w tej sprawie miały ogromny rozmach! Radni tę niezwykle konstruktywną odpowiedź po 3 miesiącach dostali i powinni być zadowoleni, że nad ich propozycja ktoś się pochylił… A w Policach na dwóch głównych ulicach jak ciemno było, tak jest.
Wniosek: Gryf XXI w Powiecie udaje, że rozwiązuje problem w ścisłej współpracy z Gryfem XXI w Gminie. A kto twierdzi, że tej współpracy nie ma, ten, jak to rzekł przewodniczący Arciszewski, kłamie."Dokumenty źródłowe z naszej korespondencji z władzami Gminy i Powiatu są dostępne w poście na moim blogu.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 01, 2016, 08:29:02  »
Łatwo krzyczeć o rekordzie, skończywszy swoją "analizę" na wartościach nominalnych. Proponuję prześledzić kształtowanie się relacji deficytu do PKB na przestrzeni lat. Oprócz tego istotne jest na co się zadłużamy, więc deficyt deficytowi nierówny.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Października 01, 2016, 00:53:19  »
Tak tak co złego to PO, tylko ze PiS jako jedyni walnęlideficyt budżetowy około 60 mld, pobili nim wszystkie rządy jakie były od 1989.

Poproszę o źródło tej rewelacji.

6
Dlaczego PiS nie walczy o LAMPY LEDOWE by oświetlały polickie ulice,tylko zajmują się duperelami.

A czy podjął Pan trud sprawdzenia faktów, zanim Pan sformułował taki zarzut? Wątpię. Polecam więc lekturę powiatowego bip-a. Znajdzie Pan tam interpelację moją i radnego Brzęckiego z 3 grudnia 2015 r., w sprawie oświetlenia wertykalnego ulic Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Można tam też przeczytać odpowiedź Starosty i Burmistrza. Może po tej krótkiej lekturze okaże się, że pytania powinien Pan skierować jednak do innego ugrupowania?

A na ul.26-kwietnia ciemno jak w d... u murzyna to p.Tokarczyk już nie widzi!
Ulica 26 kwietnia to droga gminna, a ja jestem radnym powiatowym, więc w zasadzie powinien Pan się zwrócić do radnego miejskiego reprezentującego ten okręg. Jeśli dobrze pamiętam, to tym radnym jest Krystian Kowalewski. Możemy jednak o tym porozmawiać - zapraszam na spotkanie w Galeriadotti na Targowisku Miejskim, w każdy czwartek o 16-18. Przedyskutujemy problem i zdecydujemy co da się z tym zrobić. Jeśli oczywiście zależy Panu na rozwiązaniu, a nie tylko na forumowej krytyce. Ja w każdym razie będę czekał.

7
Ale na co w ogóle tam rondo skoro korki są tam w sumie tylko 2 razy dziennie a rondo będzie tamowało ruch całą dobę.
Przejeżdżając przez puste rondo nie mam wrażenia, że ruch jest jakoś specjalnie zatamowany. No chyba, że ktoś zwykł jeździć po mieście 70 km/h, a tu nagle musi zwolnić do 25 km/h...

Bezsensowny pomysł moim zdaniem. Szczególnie, że ono nie może być jakieś mikro bo przecież autobusy się tam muszą mieścić.
Rondo na Wyszyńskiego jest małe, a autobusy sobie radzą bez problemów.

Generalnie cieszy mnie, że nasza inicjatywa wywołała dyskusję w tym temacie. Mam nadzieję, że władze Gminy/Powiatu przyjrzą się sprawie dokładniej, nie odkładając rozwiązania problemu do czasów, aż pociągi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej wjadą na osiedle w Policach...

Osoby przychylne budowie ronda w tym miejscu zapraszam do składania podpisów pod petycją w sklepie Pepco lub warsztacie "Frankowski i Synowie" przy Lidlu.

8
Dlaczego na odpoczynek musi być koniecznie niedziela?
Pytanie z gatunku: "dlaczego dzieci chodzą do szkoły we wtorek a w niedzielę nie?" Przypuszczam, że odpowiedzi musisz poszukać na własną rękę.
Zapomniałeś dodać, że wypadałoby pójść do kościoła i pomodlić się o następny dobry tydzień.
Niestety, zamiast rozmawiać o prawach pracowniczych, standardach pracy itd., niektórzy wolą w to mieszać swoje antyteistyczne kompleksy. Ale wnosząc z samej pisowni słowa "Boga" w tytule wnoszę, że wątek został założony w takim właśnie celu.

9
Zakaz handlu w niedzielę to przede wszystkim zaspokajanie żadań kleru.
We Francji i Niemczech zakaz handlu w niedzielę to też "zaspokajanie żądań kleru"?

10
Tematy różne / Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« dnia: Kwietnia 12, 2016, 21:18:15  »
Podobno za odwołaniem Rady Nadzorczej - 300 osób, za pozostawieniem - 60.

11
Czytaliście ten komunikat Konferencji Episkopatu Polski?

"Wyłączność w Trójcy Jedynego Boga jest chroniona pierwszym przykazaniem Dekalogu. 'Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!' (KW 20, 2-17). Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka przed kontaktem z ateistami i innowiercami (...) W roku Jubileuszu (...) zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę boskiego porządku w imię przyszłych pokoleń. Jak bowiem mówi pismo: 'Bóg (...) karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia' (KW 20, 2-17)".

Ten post to jest jawna manipulacja. Prawdziwy komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski brzmi tak:

"Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. 
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami."

Czy zgodzicie się z opinią, że bezczelność, tupet i chamstwo tego kościelnego oświadczenia grozi wywołaniem konfliktu ideologicznego, ponieważ szczuje "ciemny" aktyw parafialny do wojny z niewierzącymi?
Tupet i bezczelność prezentuje właśnie internautka anna.kupiec manipulując i z premedytacją zniekształcając czyjeś słowa. Myślę, że podpada to pod złamanie regulaminu tego forum. Niezależnie od tego wypadałoby przeprosić forumowiczów za tak jawne kłamstwo.

12
Trudne tematy / Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« dnia: Marca 22, 2016, 19:22:21  »
Wczoraj odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Było podsumowanie działań w roku ubiegłym, miało być nakreślenie planów na rok bieżący. Niestety nie udało mi się ustalić jakie będą priorytety powiatu w zakresie modernizacji infrastruktury drogowej, mimo że deklaracja wypracowania takiej priorytetyzacji padła już prawie rok temu. To dziwne, bo na zlecenie powiatu powstały już dwa opracowania (inwentaryzacja przejść w powiecie i audyt BRD ulic Wyszyńskiego i Piłsudskiego), z których można by wyciągnąć konkretne wnioski i jasno powiedzieć co chcemy po kolei - i w miarę dostępności środków - wykonać. Takiej przejrzystości i jasnego planu na razie w powiecie nie widać.

13
Trudne tematy / Odp: GRYF + TRANSNET
« dnia: Marca 17, 2016, 23:50:47  »
Uchwała w sprawie 20-letniego monopolu Trans-Netu nadawała się chyba tylko do pokazania w Teleekspresie. Co ciekawe nie spotkałem się nigdzie z jakimś logicznym uzasadnieniem tego pomysłu. Bo ciężko nazwać uzasadnieniem tekst, który do projektu dołączono. Nikt nie stanął i nie spróbował wytłumaczyć mieszkańcom dlaczego firma, która dotychczas wywoziła śmieci i łatała dziury, ma teraz budować obiekty inżynieryjne, sieci kanalizacji i oświetlenia. I dlaczego ma mieć na to wyłączność. Zresztą, nie dziwię się. To jest nie do wyjaśnienia. To można wytłumaczyć tylko chęcią zamaskowania gminnymi pieniędzmi problemów tej spółki. A to, że wyrugowani zostaliby przy okazji lokalni przedsiębiorcy, to trudno, koszty uboczne.

14
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Marca 17, 2016, 23:32:46  »
Przecież gołym okiem widać, że tylko garstka krzykaczy atakuje władze lokalne.
Nie tak dawno przedstawiciel tych władz nazywał internetowymi frustratami osoby, które miały inne zdanie w sprawie podwyżek za wywóz śmieci. Pan stosuje podobną retorykę. Ale nie jest to chwalebna praktyka.
Większość rodziców w Policach myśli mądrze i racjonalnie.
Zgadzam się. A część czyta nawet pisma pani minister edukacji, w których stoi, że ich dzieci mają prawo zostać w przedszkolu - jeśli rodzice widzą taką potrzebę.
Rząd chce za pomocą dzieci 3 i 6 letnich skłócić społeczeństwo z władzami lokalnymi.
To zdanie nie ma sensu - dlaczego rząd miałby chcieć czego takiego? Rząd uwzględnił inicjatywę obywatelską, na skutek której rodzice mogą decydować o swoich dzieciach. A skłócanie rodziców obserwujemy niestety w wykonaniu władz gminy, które przeciwstawiają interes rodziców 3-letnich i 6-letnich. Nie rozstrzygają przy tym, które dzieci będą miały priorytet w naborze. Stąd między innymi chaos.

15
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Grudnia 03, 2015, 17:13:11  »
rozumiem Panie Tomaszu, że dyskusja z Panem zostaje zakończona w momencie, który Pan uzna za stosowny
A kiedy Pan uzna, że chce przestać rozmawiać, to ktoś może Panu narzucić kontynuowanie dyskusji? To tak na marginesie. Zresztą ja się nie wycofałem z dyskusji, przeciwnie, wykazałem otwartość, uczciwie prosząc o podanie źródła uzasadnienia wyroku, na który internauta ak się powoływał. Chciałem się z tym uzasadnieniem zapoznać, żeby wyrobić sobie zdanie. Internauta ak odpowiedział mi protekcjonalnie, odmawiając, więc uznałem, że z drugiej strony woli dyskusji nie ma. Ot i tyle.
Obserwując "nocne standardy" stanowienia prawa, przestaje mnie to dziwić.
Zastanawiam się o czyich "nocnych standardach" Pan pisze? Zakładam, że ma Pan na myśli PiS i wczorajsze posiedzenie Sejmu? jeśli tak, to zachęcam do przeczytania sprawozdania stenograficznego z tego posiedzenia. Jeśli Pan to zrobi, zobaczy Pan, że cała "akcja" związana z wyborem sędziów Trybunału Konstytucyjnego odbywała się w godzinach 16.00 - 19.30. Czy to jest dla Pana noc? Na marginesie, trwało to tak długo w związku z notorycznym nadużywaniem przez posłów PO i Nowoczesnej prawa do składania wniosków formalnych (zgłaszali się do wniosku, a wygłaszali oświadczenia).  Później miało miejsce pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy różnych służb, potem pierwsze czytanie projektu ustawy o kwocie wolnej od podatku, wniesionego przez Prezydenta, a na koniec pytania w różnych sprawach i odpowiedzi urzędników rządowych.
Także Pański zarzut o "nocnych standardach" wybitnie nie pasuje do PiSu i wynika chyba z sugerowania się nagłówkami. Jeśli już komuś to określenie przyklejać, to Platformie - i tu proponuję zapoznać się ze szczegółami posiedzenia Sejmu z 17.12.2014, które rozpoczęło się o 21.30. Stawał tam temat Lasów Państwowych.
Natomiast jeśli już mówimy o standardach PiSu, to jest jeden nowy standard, na który chciałbym zwrócić uwagę: standard nie wyrzucania do kosza obywatelskich projektów ustaw. Przez ostatnie 8 lat takie projekty były mielone. Obecnie, już na początku kadencji, dwa projekty, o których napisałem wyżej, zostały wprowadzone na ścieżkę legislacyjną. To jest ta różnica.

Strony: [1] 2 3