• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - politycznie podejrzany

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Strefa kobiet / Odp: Protonoterapia
« dnia: Listopad 03, 2017, 23:35:54  »
Czytałem ciekawy artykuł w Angorze na ten temat, byłą to relacja pacjenta Polaka, który poddał się protonoterapii właśnie chyba w Monachium. Wydźwięk artykułu bardzo pozytywny.
Znalazłem go tutaj na str. 21
https://www.angora.com.pl/spis.php?y=2016&w=48#
Zalazłem jeszcze info tutaj:
https://www.zwrotnikraka.pl/protonoterapia-raka-terapia-protonowa/
Tutaj jest ciekawe opracowanie
https://www.ifj.edu.pl/wyd/radioterapia/brd.pdf?lang=pl

Tematu nie zgłębiałem i więcej informacji w tym zakresie nie posiadam

2
Gryf nie rządzi, Gryf odcina kupony. Ciemny lud z Polic wszystko kupi (i nawet już mi go nie żal). Burmistrzu Diakun COCO JUMBO i do przodu, reszta jest milczeniem!

3
Sprawy bieżące / Wstyd i żenada.
« dnia: Czerwiec 12, 2017, 23:20:05  »
Jak długo jeszcze urząd gminy będzie wykazywał się swoją indolencją przy wykonaniu placu zabaw przy SP nr 8?
Czy to dla tego tak długo się wlecze, że jest to projekt z budżetu obywatelskiego? Żenujące jest to, że dzieci z zerówek jeśli chcą wyjść na plac zabaw idą ze swoimi nauczyciekami na osiedlowy plac po drugiej stronie ulicy i nie potrafią pojąć jak to jest, że za oknami mają nowy plac z którego nie mogą korzystać! Jak to możliwe, że mijają miesiące a nie można dopilnować i zadbać o to, żeby inwestycja została zakończona.
Podobno wykonawca "dał nogę" dla tego nie dokończono placu zabaw. Ale też podobno gmina od maja ma dodatkowe 100.000 zł. na promocję a dokładnie na informacje. Więc może zamiast wystawiać sobie laurki przez internet ktoś kompetentny z urzędu oświeciłby lud pracujący i jego dziatki kiedy plac zabaw będzie gotowy?! (Bo na to, że ktoś przyzna się do błędu w nadzorze nie liczę, gdyż "oczywiście z przyczyn obiektywnych, całkowicie niezależnych od odpowiedniego wydziału oraz ze względu na rażącą niekompetencję wykonawcy winy urzędu w tym nie ma).

4
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorządowe 2018
« dnia: Luty 06, 2017, 00:17:48  »
Jeśli prawo zadziała wstecz to nastanie nowy burmistrz, zapewne z Gryfa. Mogłoby być inaczej, ale w Policach jak zwykle kandydaci zaczynają się aktywizować na rok przed wyborami. Tym samym wiadomo jakiemu ugrupowaniu można już składać gratulacje, bez względu na to, kim będzie ich kandydat.
Powoli zaczyna być widać p. Chmielewską (Polska Razem), p. Grabowskiego (Platforma) ale to może starczy w najlepszym wypadku na mandat radnego.
Według mnie na 100% zmieni się ordynacja wyborcza i już nie będziemy wybierać radnych w okręgach jednomandatowych. Wróci stare, czyli trzy okręgi wyborcze, w których będziemy wybierać po 7 radnych. Siła Gryfa w radzie miejskiej osłabnie i zdobędą ok. 9 mandatów. Jeśli PO się nie rozleci do wyborów to ma szanse na 3 mandaty, PiS 6-7 i jakaś lokalna inicjatywa 3-4. Zapowiada się koalicja Gryf - PiS, czyli nihil novi.


5
Sprawy bieżące / Na ul. Reja ma stanąć 50m maszt telefonii komórkowej!
« dnia: Październik 08, 2016, 17:36:30  »
Dowiedziałem się wczoraj (a zobaczyłem dzisiaj gotowe elementy do skręcenia), że w środku osiedla, na terenie spółdzielni "Ogrodnik" będzie stał maszt. Czy nie ma już bardziej odosobnionych miejsc na tego typu budowle? Rozumiem, że gdzieś stać musi ale pośrodku osiedla? Spółdzielnia najpierw zarobiła na sprzedaży działek a teraz zarobi na sprzedaży/dzierżawie? terenu pod sieć telefonii. Gdyby kolejność była odwrotna to przynajmniej kupujący działki nabyli by je po niższej cenie. Bo dziwnym trafem niby tego typu maszty nie oddziałują negatywnie, ale wartości działek w najbliższej okolicy ostro lecą w dół. O planowanym przedsięwzięciu poinformował nadzór budowlany (dwanaście lub trzynaście rodzin, zapewne według wytycznych prawa budowlanego) pozostali nie wiedzieli nic. Gdyby nie to, że wczoraj organizowana była zbiórka podpisów w ramach protestu, to w zasadzie mieszkańcy osiedla nic by o tym nie wiedzieli.

6
Sprawy bieżące / Czyżby wygasła domena urzędu miejskiego?
« dnia: Czerwiec 05, 2016, 18:45:19  »
Od kilku dni nie działa strona www.police.pl 
Czyżby domena była nieopłacona i zmieniła właściciela czy też przyczyny techniczne?

7
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 23, 2016, 23:01:35  »
Zastanawiam się, czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek?
Ustawa na to pozwala. Poza tym sam chodziłem do takiej zerówki w szkole i krzywda mi się nie działa. Przedszkola nowego nikt nie zbuduje. Pytanie czy szkoły są w stanie technicznie przystosować sale zgodnie z wymogami bhp, ppoż itp.? Rodzice aż 155 dzieci na 360 sześciolatków zadeklarowało , że chcą by ich dziecko zostało w przedszkolu. To niemało i gmina musi  poważnie podejść do tematu.

8
We wtorek rada miejska podejmie uchwałę "w sprawie powierzenia Przedsiębiorstwu Użyteczności Publicznej TRANS-NET S.A. w Policach zadań własnych Gminy Police, na okres 20 lat licząc od dnia wejścia uchwały w życie i obejmuje:
1) remont dróg gminnych gruntowych,
2) budowa, przebudowa, remonty dróg, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i drogowych obiektów inżynierskich,
3) budowa, przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej,
4) budowa, przebudowa oświetlenia ulicznego.
Zadania, o których mowa w ust. 1, będą realizowane przez Spółkę w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Gminy Police.”


Rolujemy wolny rynek wracamy do socjalizmu...


Więcej można przeczytać tutaj:
http://www.magpol.cba.pl/?p=2897

9
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 08, 2016, 10:55:40  »
Tylko że jedne próbują je rozwiązać w sposób najlepszy dla mieszkańców, a inne - w sposób najlepszy dla władzy.
To jest właśnie "postawa służby", słynne hasło Gryfa z kampanii wyborczej (było też coś chyba jeszcze o "kompetencji").

11
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 03, 2016, 23:51:03  »
jakby ci tak powiedzieli to dopiero byłby hałas. jak to - przecież pis mówi, że rodzice 6 latków mają wybór, a jakaś podrzędna władza samorządowa mówi coś całkiem innego?
Pitu, pitu. Brakuje urzędasom odwagi cywilnej. Ustawa wskazuje, że oddziały przedszkolne w szkołach w okresie przejściowym są dopuszczalne i nie ma co pyskować. Skoro gmina nie może zapewnić miejsc to niech to powie.

tak, jest śmieszne i niepoważne. jednakże innego wyjścia nie ma.
Jeśli ktoś używa argumentów śmiesznych i niepoważnych to świadczy to o tym, że nie szanuje tych, do których kieruje swoje słowa.

12
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 03, 2016, 18:27:00  »
Czego nie rozumiesz? Nie ma miejsca w przedszkolu i tyle. Co tu jest do rozumienia- albo 7 latki, albo 3 latki się nie zmieszczą.
Według mnie przekaz powinien być konkretny:"nie ma miejsc dla 6 latków, dla tego muszą iść do zerówek w szkołach", sam do takiej chodziłem więc szat rozdzierać nie będę.
Używanie argumentu z łączoną grupą 3 i 6 latków jest śmieszne i świadczy o tym, że traktuje się dorosłych ludzi jak idiotów. Media by miały niezłą pożywkę z takiego tematu - podobnie jak niespełna dwa lata temu ze stołowaniem się dzieci z SP 8, których posiłki były opłacane przez OPS.

13
Sprawy bieżące / 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 02, 2016, 21:19:39  »
Ostatnio na zebraniu w sprawie sześciolatków w polickim przedszkolu, można było usłyszeć w ramach "przekonywania" przez dyrekcję do pomysłu umieszczenia 6 latków w szkołach podstawowych (zerówka), że w ostateczności jeśli przedszkole miało by się nimi zająć, to miejsca będą tylko w grupach z trzyletnimi dziećmi. Ochłonąłem w domu i tak sobie myślę, że używając takich argumentów, traktuje się rodziców jako stado bezrozumnych baranów.

14
Uchwała podjęta. Od kwietnia płacimy 15 zł za osobę. W tzw. konsultacjach na prawie 2000 osób ponad 1200 optowało za tym wariantem. Coś mi mówi, że w tej kadencji radni zafundują nam przynajmniej jeszcze jedną podwyżkę.

15
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Styczeń 15, 2016, 23:55:33  »
Obniżenie ratingu spowodowało gwałtowne osłabienie złotego. Po godzinie 18 euro wyceniano na 4,48 zł, podczas gdy pół godziny wcześniej kurs EUR/PLN wynosił 4,42. Za dolara po godz. 18 płacono 4,08 zł, a za franka 4,09 zł.

Nie zdziwię się jak w następny piątek euro będzie po 5,50. Dzisiaj jest po 4,50 więc warto jeszcze kupować.
Wiele zależy od "wycieczki" naszej delegacji rządowej do Brukseli, ale cudów się nie spodziewam.

Strony: [1] 2 3 ... 5