• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - natka

Strony: [1] 2 3 4
1
Mieszkam w innej części Polic, u mnie problem jest podobny. Plastikowe pojemniki na śmieci nie są dostosowane do potrzeb. Ilość worków (jeżeli już są dostarczane, jest niewystarczająca - interwencje w tej kwestii nie przyniosły oczekiwanych skutków). Efektem są "latające" śmieci pod blokiem. 

2
Sprawy bieżące / Odp: Jak się naprawia progi zwalniające w Policach
« dnia: Styczeń 31, 2018, 11:39:36  »
Moja wypowiedź wynikała z obserwacji. Po prostu widziałam w Policach wozy tej firmy przy pracach w parkach. Nie mam wiedzy i nie jestem kompetentna, aby udzielić Panu odpowiedzi na zadane pytania, pozdrawiam  :)

3
Sprawy bieżące / Odp: Jak się naprawia progi zwalniające w Policach
« dnia: Styczeń 16, 2018, 17:36:48  »
Minionej jesieni Trans-net zajmował się drzewami w mieście.

4
Sprawy bieżące / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Grudzień 07, 2017, 17:00:51  »
Myślę, że na dniach wszystko się okaże, założę się, że właścicielom wszystkich sklepów będzie zależało na ich otwarciu jeszcze przed świętami :-)
Johnnie.winterfeld dziękuję za info o Pepco :-)

5
Sprawy bieżące / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Grudzień 07, 2017, 16:50:13  »
Z moich informacji wynika, że dość dużo przestrzeni zajmie chiński sklep (- to z plotek). I nic pewnego, ale kombinowanym myśleniem, podejrzewam, że może jednak Empik i Pepco.

6
Sprawy bieżące / Odp: Bawialnia Police, zajęcia dla maluchów.
« dnia: Listopad 30, 2017, 23:46:39  »
Po bardzo długich poszukiwaniach jakiejkolwiek oferty opiekuńczo-edukacyjnej dla dzieci w wieku 0-3 w Policach znalazłam tylko 1. Są to zajęcia muzyczne dla dzieci do 6 r.ż. - z tym, że nie spotkałam na nich nigdy dziecka powyżej 3 r.ż. Zajęcia te wymagają obecności rodzica, odbywają się w MOK-u i nazywają się SMOKUSIE. Swoją drogą, spotkałam wielu rodziców z problemem atrakcyjnego zagospodarowania czasu dla dzieci w wieku 0-3 r.ż. Police, to ogromna pustynia w tej kwestii. Słyszałam jeszcze, że warto zwiedzić ponderozę, ale tam też nie da się zostawić malca  :)

7
Strefa kobiet / Odp: Co na zwiększenie odporności dziecka?
« dnia: Listopad 05, 2017, 00:29:46  »
Ze swojej strony dodałabym dziką różę, czarną porzeczkę, agrest, czarny bez, lipę, pigwę, sok z sosny, kaszę jaglaną (proso), jęczmienną i gryczaną, brokuły, warzywa cebulowe, pietruszkę korzeń i natkę. Oczywiście tak jak draculka wcześniej wspomniała wykluczamy słodycze i kolorowe napoje. Ja kubusia z powodzeniem zastępuję sokiem domowym (znajomi byli przekonani, że piją kubusia) o składzie: banan, jabłko, gruszka, kaki - zblendować - smacznego  :) ).

8
Sprawy bieżące / Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« dnia: Listopad 04, 2017, 23:42:08  »
Myślę, że ci co palą śmieciami mają w głębokim poważaniu zdanie i zdrowie swoich sąsiadów (przynajmniej tak jest w przypadku mojego sąsiada). Również uważam, że jest to poważnym problemem i należałoby zająć się takimi kopciuchami aczkolwiek sądzę, że nie ma co liczyć na skuteczne działania w tej kwestii. Ja w każdym razie jestem już zniechęcona, ale kibicuję Storczykowi.

9
Sprawy bieżące / Odp: Zapraszam do głosowania na moje projekty do BO
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 21:55:34  »
Jestem za wybiegami, tak samo jak i inne Policzanki z małymi dziećmi, które mają dosyć szukania po całym mieście fragmentu czystego trawnika. Bardzo trudno jest znaleźć bezpieczne i czyste miejsce do nauki chodzenia. Nie wszyscy mieszkańcy są świadomi, że należy im się mandat od straży miejskiej za niesprzątanie po swoim czworonogu, istnieje coś takiego jak obowiązek ustawowy. Myślę, że już jest najwyższa pora zrealizować właśnie ten konkretny projekt i szczerze mówiąc mało interesuje mnie nazwisko autora, istotne dla mnie jest, że odzwierciedla potrzeby właścicieli psów oraz tych mieszkańców, którzy ich nie posiadają.

10
Witam,
właśnie czytam sobie Wirtualne Police i w aktualnościach widzę mnóstwo relacji z imprez. Niestety wszystkie z nich już się odbyły. Szkoda, że ten wątek nie jest już aktualny i nie można dowiedzieć się o nadchodzących imprezach, a szkoda...  :'(

11
Sprawy bieżące / Zagadka cmentarna
« dnia: Wrzesień 13, 2017, 15:29:47  »
Witam,
Zdarzenia mają miejsce na cmentarzu przy ul. Tanowskiej. Na kilku grobach posadzono margaretki, ok. 2 tyg. temu tylko rozwinięte kwiaty zniknęły, nie pąki, nie liście, które w najmniejszym stopniu nie zostały uszkodzone. Ziemia wokół kwiatów również nie została naruszona, ani jeden płatek nie leżał na niej. Powstała teoria, ze to dzikie zwierzęta sarny lub zające, ale czy to możliwe? Dotyczy to tylko jednego rodzaju kwiatów, sąsiednie groby z innymi kwiatami są nienaruszone.
Tydzień temu idąc przez cmentarz widziałam kobietę w średnim wieku, zadbaną, siedzącą na ławce i ścinającą kwiaty do reklamówki, więc podejrzewam, ze to celowa dewastacja. Kobieta była z mężczyzną również w wieku 40-50 lat, on także był ubrany "normalnie".
 Dziś znów na grobie zniknęły ledwo co odrośnięte kwiaty.
Czy ktoś z państwa spotkał się z taką sytuacją?

12
Moje hobby / Odp: Ze Scottiem dookoła świata
« dnia: Wrzesień 07, 2017, 19:34:11  »
Witam,
powracam do wątku i zapraszam do wymiany kart "Ze Scottiem do Supermocy" na priv., pozdrawiam.

13
Sprawy bieżące / Odp: dzieci bez opieki na placu zabaw
« dnia: Wrzesień 02, 2017, 09:39:22  »
Witam,
ja przez dłuższy czas mieszkałam w bloku sąsiadującym z największym placem zabaw w mieście i wiem, że krzyki dzieci potrafią dać w kość. Z drugiej strony miałam też sąsiada, który robił awantury z powodu tego, że dziecko zbyt głośno uczyło się chodzić w domu. Różni ludzie mają różną wrażliwość na bodźce dźwiękowe i różne potrzeby. Krytykując dzieci i rodziców warto pamiętać o tym, że nie mogą swobodnie biegać i hałasować w szkole ani w mieszkaniu, wobec tego podwórko jest jedynym miejscem, gdzie najmłodsi mogą się wyszaleć. Nie chodzi nam chyba o to aby dzieci  tłumiły w sobie uczucia i emocje (chodzi mi głównie o agresję), bo wiemy, że może to prowadzić do różnych zaburzeń emocjonalnych i chorób psychosomatycznych. Należy również pamiętać, że dzieci uczą się poprzez zabawę.  Poniżej przytaczam fragment artykułu z pedriatrii.pl, ot tak dla przypomnienia...
"Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka w każdym okresie życia. Szczególnie ważna jest w dzieciństwie i młodości, gdyż jest jednym z kluczowych czynników warunkujących prawidłowy rozwój i zdrowie. Aktywność fizyczna stymuluje wzrastanie ciała, sprzyja harmonii rozwoju mięśni i funkcji zaopatrzenia tlenowego. Umożliwia uzyskanie odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej i harmonijny rozwój wszystkich jej składowych (cech motorycznych) oraz umiejętności ruchowych, dzięki którym dziecko może radzić sobie w różnych sytuacjach w codziennym życiu i unikać zagrożeń. Umożliwia poznawanie najbliższego środowiska, przedmiotów, zjawisk. Stwarza sytuacje, w których dziecko uczy się pokonywać trudności, radzić sobie ze zmęczeniem, przeżywać sukcesy i porażki, kontrolować emocje. Sprzyja kształtowaniu relacji z innymi, umiejętności współpracy, negocjacji, samokontroli.
Adaptacja do różnorodnych bodźców i zmian środowiska fizycznego (np. zmian temperatury, hartowanie) i społecznego.
 Kompensacja (wyrównywanie) niekorzystnych zjawisk współczesnego życia: nadmiernego unieruchomienia związanego z nauką w szkole, odrabianiem lekcji, oglądaniem telewizji, pracą przy komputerze.
 Zapobieganie zaburzeniom rozwoju i zdrowia, w tym otyłości, zaburzeniom układu ruchu, miażdżycy  oraz osteoporozie , w których proces chorobowy rozpoczyna się w dzieciństwie, a kliniczne objawy ujawniają się w wieku średnim i starszym.
 Terapia wielu zaburzeń, w tym otyłości, cukrzycy, astmy oskrzelowej, mózgowego porażenia dziecięcego, zaburzeń układu ruchu." https://pediatria.mp.pl/prawidlowyrozwoj/rozwojfizyczny/73905,aktywnosc-fizyczna-w-dziecinstwie-i-mlodosci

14
Sprawy bieżące / Odp: Plac zabaw Mścięcino.
« dnia: Lipiec 13, 2017, 19:46:59  »
Witam,
mówi się, że "czas pokaże". Wczesną wiosną kilka razy poszłam z dzieckiem pobawić się tam. Pół roku od otwarcia stoi sobie plac zabaw z huśtawkami, drabinkami, przyrządem do ćwiczeń i piaskownicą. Piaskownica została niefortunnie wybudowana pod drzewem, a zasypana była suchymi liśćmi i gałązkami przez które, nijak nie można było dokopać się czystego piasku bez pokaleczenia dłoni, o robieniu babek, czy bieganiu latem na boso po piasku nawet nie wspomnę. No nic, jest jeszcze huśtawka, z której małe dziecko może skorzystać... I na tym się kończy nasza zabawa. Małe dzieci ciągną do piaskownicy, wie o tym każdy rodzić. A kiedy jeszcze widzi na ogrodzonym terenie odchody zwierząt i butelki po alkoholu? Co zrobić jak taki obiekt nie jest czysty i bezpieczny? Ano, należy poszukać sobie innego i tak zrobiłam. Ku mojemu zaskoczeniu kilka tygodni później, po pobieżnej ocenie stanu czystości znów musieliśmy iść na inny plac zabaw. Kilkanaście dni temu koleżanka z córką też powiedziały, że wciąż nie jest tam czysto. Zaskakuje mnie taka sytuacja, biorąc pod uwagę zaangażowanie tak wielu osób w powstanie obiektu oraz ilość podjętych kompromisów. Nakłady finansowe również odgrywają tu istotną rolę - uważam, że nie stać nas na wykładanie 100 tyś. zł? na coś, co przez zaniedbanie nie spełnia swojej funkcji. Jestem zawiedziona, ale mam też nadzieję, że teraz latem coś się zmieni w tej kwestii, aczkolwiek wolałabym, aby osoby dbające o ten plac zabaw pamiętały, że dzieci potrzebują go przez cały rok  :)

15
Sprawy bieżące / Zgubiono damski zielony portfel
« dnia: Czerwiec 08, 2017, 17:29:24  »
Dzisiaj ok godz. 15.40-16.00 zgubiłam ciemnozielononiebieski portfel z dokumentami na trasie Biedronka-Wiadukt-Lidl. W środku były bardzo ważne dla mnie informacje. Znalazcę proszę o kontakt pod nr 666-891-987.

Strony: [1] 2 3 4