Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Qba99

Strony: [1] 2 3 ... 33
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 06, 2022, 09:52:31  »
Nie oszukujmy się. Jakie koszty ma prywaciarz z pięcioma robotnikami (niewykwalifikowanymi) z panią Krysią księgową, a jakie Gaps który oprócz tych 5 pracowników musi opłacić jeszcze, specjalistę, mistrza, kierownika, dyrektora, prezesa, księgowa, kontroling, zaopatrzenie, itd...
Kierownictwu Gapsu byłoby wręcz na rękę pozbyć się pracowników fizycznych i robić za pośrednika na drodze GAP > podwykonawca. Odeszłaby im masa kosztów, masa stanowisk, biurokracji. Tylko po co Zakładom taki pośrednik?

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 06, 2022, 08:52:08  »
Tam jest za mało osób z uprawnieniami i odpowiednim wykształceniem (elektrycy, automatycy, ślusarze, spawacze specjalistyczni) przez co spółka zleca podwykonawcom wykonywanie szeregu prac na ogromne miliony zamówionych przez GAP.
To nie jest przypadkiem tak, że Gaps wykonuje te prace przez podwykonawców bo:
1.Podwykonawca jest tańszy bo nie ma nad sobą tylu gęb do wykarmienia?
2.Podwykonawce łatwiej się kontroluje i narzuca kary za niewykonanie czegoś w terminie?
3.Podwykonawca odpali pod stołem "co łaska" za dobre zlecenie?
4.Podwykonawca sam zapewnia sobie materiały więc nie trzeba czekać miesięcy na przejście przez wasze platformy zakupowe?
Co do braku ludzi uprawnieniami. Tak jak pisał Rasowy_Aparatowy , za wiedzę i uprawnienia teraz trzeba płacić i to dużo. Czasy kiedy za płotem było 10 chętnych się dawno skończyły. Spółka tego nie rozumie, albo rozumie ale ma to gdzieś. Młodzi nie przychodzą, jeżeli przyjdzie jakiś to albo taki który tylko jest obciążeniem dla brygady bo trzeba na niego patrzeć żeby nie zabił siebie i nie zrobił krzywdy innym. Albo taki którego się nauczy, zrobi uprawnienia i znika zaraz po tym za granicę albo do innej firmy bo płacą 2x lepiej. Żadne owocowe czwartki, czy pseudo inflacyjne 250zl brutto tego na pewno nie zmienia.
Pracownikom którzy mają wiedzę i uprawnienia, podwyżki też się odmawia bo "tyle oni nie zapłacą". Oferują 50-100zl więcej, gdzie w firmach obok proponują tysiące więcej.
Dlatego będzie coraz częściej wzywana firma obca, czy to do spawania kotłów, zbiorników, prac wysokościowych, prac dozorowych. Tamte firmy wiedzą że tacy pracownicy są cenni i im odpowiednio płacą ale za te prace koszą kasę jak za cukier.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 05, 2022, 15:22:08  »
Zasady internetowego "trash talk" mówią, że nie można wykorzystywać argumentów przeciwnika. Jeżeli tak robisz to jesteś cienki bolek i nie umiesz w internety.
Za dużo biurokratów w Gapsie poszłoby na bruk. Nikt się na to nie zgodzi.

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 05, 2022, 13:59:01  »
Nie masz. Siura też mam większego.
Widzisz, znowu uogólniasz. To, że Twoja stara powiedziała, że masz największego wśród wszystkich swoich kolegów to nie znaczy, że to się tyczy innych. Skoro sam mówisz, że wszystko zależy od zmiany i wydziału to po co oblewać pomyje na cały Gaps? Trafili Ci się tacy i tyle.

5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 05, 2022, 11:08:28  »
Ja robotę za którą biorę pieniądze mam zrobione. "nauczcie się instalacji" XDDDD bys miał taką wiedzę jak ja to może byś tak nie płakał. U mnie praca jest ważniejsza niż śniadanie. Jak mam czas zjeść to jem. Jak jest coś do zrobienia to zjem pozniej. Pół godziny mnie nie zbawi. Za to widziałem już osobiście zatrzymywanie instalacji bo chłopy sobie poszli na śniadanie a potem przerażenie że "ta pompa była taka ważna?".
Więc uogólniasz tylko na podstawie władnych doświadczeń. To samo mógłbym zrobić ja z tą różnicą, że w drugą stronę. Ja nie "płaczę" bo nie mam "twojej wiedzy" która jest pewnie żałosna w stosunku do mojej (rozumiem że to zawody w stylu "kto ma większego siura"), tylko dlatego że takie są wymogi podyktowane przez GAP, obsługiwać GAPSowi nie wolno nic, głupi guzik musi wcisnąć ktoś od was, nie wiesz tego to się doucz. Ostatnie 2 tygodnie śniadanie jem po 12 albo po 13 bo takie macie problemy ze sprzętem który zaniedbaliście latami, że wszystko siada kiedy musi chodzić na wczoraj. Osobiście spotykam się z sytuacja, że ktoś mi czegoś nie uruchomi bo nie ma na danej zmianie nikogo z uprawnieniami.

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 05, 2022, 10:30:30  »
Walczyć o podwyżki/premie a nie wykonywać swojej pracy na którą się ma podpisana umowę bo "oni zarabiają więcej" to różnica
Wy się weźcie za swoją robotę. Posprzątajcie przejścia żeby można było przejść suchą nogą, a nie przedzierać się przez usypy. Nauczcie się instalacji. Żeby tylko jedna osoba na 3 zmiany ogarniała swoją robotę to słabo. Na was też trzeba czekać bo śniadanko macie. Różnic nie widzę żadnych.

7
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 21, 2022, 21:08:27  »
Ahh to lubię. Takie typowo Polskie, aż się serce raduje kiedy widzę jak się wszczyna konflikt między pracownikami spółek. Zamiast się jednoczyć w jednej sprawie to musi być walka. Zupełnie jak w polityce.
Oczywiście, że nie ma ludzi niezastąpionych, tylko jakimś dziwnym trafem od kiedy działy potrąciły swoje służby utrzymania ruchu 24/7, wszystko zaczęło się sypać, a efekt tego masz na instalacji. Narzekanie, że musisz czekać na wymianę zaworu kilka godzin możesz sobie włożyć w buty. Utrzymanie ruchu ma 2 godziny na podjęcie prac w ramach awaryjnego zgłoszenia. Wszelkie inne mogą poczekać nawet kilka dni. Podziękuj za to "górze", a nie się czepiasz pracowników spółek.

8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 14, 2022, 19:18:31  »
Jeżeli jesteś spawaczem, automatykiem, elektrykiem który coś potrafi i ma to potwierdzone w postaci uprawnień, kursów, itp. To o pracę się nie musisz przejmować.

9
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 14, 2022, 14:10:26  »
Przecież możesz iść na Pocztę albo do Amazona robić, tam dają stażowe od 3lat hihihi co tu za porównania są nieraz to niezły ubaw.
"A kto Ci każe tu pracować, możesz iść gdzie indziej"
"kto Ci każe jeść mięso, wystarczy szczaw i mirabelki"
"kto Ci każe jeździć autem do pracy, można na piechotę albo autobusem"
"kto Ci każe brać kredyt na mieszkanie, można dostać socjalne albo mieszkać z rodzicami"
"kto Ci każe mieć dzieci, chomik i rybki wystarczą"
Ja tak mogę dalej. Takie teksty rzucają ludzie którzy nie znają odpowiedzi na zadane pytania.
Nie każdy wybór jest tak oczywisty jak się komuś może wydawać.

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 14, 2022, 08:49:06  »
Nie tylko do instalacji ale i do każdej zmainy😏.
Nie ma obecnie tylu ludzi aby obsadzić ich na wszystkich zmianach. Został stworzony system UR w godzinach 7-15. Pogotowie techniczne to garstka ludzi.


Co do samych spółek - może pracownicy powinni wypisać się z tych kilku ZZ i założyć własny, który dbałby o ich interesy?

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 06, 2022, 12:28:26  »
Dość, że państwo daje tyle pieniędzy, takie dodatki, tarcze itp. i jeszcze Wam mało? Przypominam, że GAP to spółka państwowa... Wróćcie do książek z ekonomii.
Nie spółką państwową tylko spółką giełdową, a że większość akcji ma akurat skarb państwa...no cóż. Podobno jest coś o tym w tych książkach z ekonomii o których pisałeś.
Nie porównujcie GAP do reszty GA bo odpowiedź zawsze będzie taka sama jak w przypadku spółek córek GAP. Mają swój zarząd, swoje zyski/straty to inaczej sobie rozdzielają tort.

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipiec 02, 2022, 19:59:09  »
Czyli np. x = 50 zł
Pracownik, który ma teraz staż 40 lat na zakładach, dostaje nagle 2 000 zł podwyżki? xD
To jest dużo? Mało?

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 02, 2022, 09:39:05  »
Co takiego Pani Aniu chciała by Pani wiedzieć? Odpowiem w ten sam sposób w jaki Pani odpowiada kiedy temat schodzi na ZZ - "proszę się wybrać do Spółek i samemu popytać ludzi"

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maj 17, 2022, 08:16:39  »
Bez owocowych czwartków nikogo nie skuszą

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maj 03, 2022, 19:32:34  »
Co ma mistrz czy kierownik do remontów? Oni mają nadzorować produkcję, pilnować BHP i zgłaszać jakieś nieprawidłowości. Poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale czy nie jest tak, że co roku specjaliści od utrzymania ruchu (branża elektryczna, automatyczna, ślusarska) sporządzają swoją listę rzeczy na które chcieliby dostać "pieniążki"? Nigdy nie jest tak, że dostaną to co chcą. Zawsze się "coś" obetnie. Więc słabo z tym obwinianiem mistrzów czy kierowników, to nie oni decydują co i kiedy będzie remontowane.
Co się zaś tyczy spółek, które tak "dymają" matkę....Spółki powstały w wiadomym celu. ZCHP musiało pozbyć się ludzi na papierze więc to zrobiło. Teraz urósł rak z przerostem Prezesów, vice prezesów, dyrektorów, kierowników, itd. Nikt nie zgodzi się na przejęcie tylko pracowników fizycznych pod spółkę matkę. Takie pomysły już padały nie raz. Idzie to za to w jeszcze gorszym kierunku. Zleca się pracę podwykonawcom którzy są obsługiwani przez jeszcze większą rzeszę pracowników biurowych, bo tak jest taniej dla spółek. Jeżeli pozbędziesz się kompletnie spółek córek to Zakłady możesz zamknąć, bo obsługa nie ma zielonego pojęcia na jakiej zasadzie pracują ich instalację. Więc pozostaję tylko patrzeć jak to spółki córki dalej "dymają" biedną matkę która sama sobie te wyrodne dzieci stworzyła.

Strony: [1] 2 3 ... 33