Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa  (Przeczytany 13154 razy)

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« dnia: Czerwca 13, 2012, 06:01:15 »
Kolejny atak zbrodniczego drzewa na trasie Szczecin - Police na spokojnego kierowcę. http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120612/POLICE/120619873

zonk87

  • Gość
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 13, 2012, 11:08:47 »
Na tej drodze wielu przegina.
Więc nie dziwi mnie to że wylatują z drogi na drzewa.
Gorzej jak ktoś niewinny zginie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:43:39 »
Można się nabijać, że to drzewa atakują samochody, ale jak na jakiejś drodze jest tyle wypadków to należy coś z tym zrobić (np. postawić barierki).

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:48:31 »
zamknąć drogę :rotfl:
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 13, 2012, 12:50:04 »
Cytat: "parian"
np. postawić barierki


To chyba nie jest dobry pomysl na tak waskiej drodze, "specjalisci" beda sie odbijac i leciec na czolowe.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 13, 2012, 14:20:29 »
Barierki w newralgicznych miejscach (np. na zewnętrznej zakrętu), bezpośrednio przy drzewach.
Specjalistów mi nie żal, gorzej jak w wypadku zginie pasażer, np. małe dziecko.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 13, 2012, 15:08:21 »
Cytat: "zonk87"
Na tej drodze wielu przegina


zonk87 masz rację, jedni przeginają gnając na złamanie karku, a inni jadąc od Pilchowa do samych Polic 30 km/h

Cytat: "zonk87"
...nie dziwi mnie to że wylatują z drogi na drzewa


Moim zdaniem bez przyczyny zewnętrznej (awarii układu kierowniczego, zasłabnięcia za kierownicą, "jazdy na podwójnym gazie") nie ma możliwości aby uderzyć w to konkretne drzewo. Jest oddalone od krawędzi jezdni, ponadto znajduje się ono po prawej stronie łagodnego skrętu w prawo! Z drugiej strony całkiem niedawno chyba na tym samym drzewie też ktoś wylądował. Może to działanie jakiejś siły wyższej? :)

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:19:57 »
Kilka tygodni temu zginął na tej trasie  fotograf prasowy. W zeszłym roku w naszym powiecie zginęło 4 motocyklistów, w tym jeden z winy pijanego kierowcy blaszaka.
Nie trzeba komór gazowych by nas zlikwidować.
 A moje przypadki są takie /jeżdżę białym sedanem, rocznie ok.50 tys.km., od kilkunastu lat 60% zniżki/:
1. czerwiec 2012 - jadę grunwaldzką w stronę przejazdu,  od starej komendy wyjeżdża p.Skowron i wali w prawy bok. "Nie widziałem Pana".
2.  listopad 2011 - przy Netto wali w tylni zderzak pani w fabii. "Śpieszyłam się po dziecko do przedszkola."
3.  marzec 2011 - w Jasienicy przy Gunicy w prawy bok wali starszy pan. "Myślałem że już Pan przejechał."
4. listopad 2010 - Szczecin ul.Piłsudskiego. Wali w prawy bok kierowca mercedesa. "Myślałem że Pan ustąpi".
Wszystkie te wypadki przy małych prędkościach i w dobrych warunkach pogodowych.
Sami myśliciele.


Nie kupujcie ode mnie samochodu.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:23:29 »
Cytat: "parian"
Specjalistów mi nie żal, gorzej jak w wypadku zginie pasażer, np. małe dziecko

Trudno, jeśli głupota jest dziedziczna, to może i lepiej...
A poważnie: był ostatnio wypadek w Warszawie - dziecko wbiegło pod samochód. Czy na tę okazję należy postawić barierki wzdłuż każdego chodnika zostawiając tylko przerwy na przejścia dla pieszych?

zonk87

  • Gość
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:31:21 »
Cytat: "bzyku"
całkiem niedawno chyba na tym samym drzewie też ktoś wylądował.

Tak wylądował taki żółty dostawczak renault kangoo. Właśnie z reporterem.
Widziałem skutki na żywo.

Cytat: "parian"
Barierki w newralgicznych miejscach (np. na zewnętrznej zakrętu), bezpośrednio przy drzewach.

Czyli proponujesz wbijanie nieszczęsnych rowerzystów takich jak ja w barierkę w razie wypadku?

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:34:41 »
kiedyś tak było przy ulicach o dużym natężeniu ruchu, ładne biało-czerwone rurowe barierki. może czas do nich powrócić. A tak apropos tym na Piłsudskiego malarz się kłania
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 13, 2012, 17:51:19 »
Cytat: "cooker"
Trudno, jeśli głupota jest dziedziczna, to może i lepiej...

Tylko w niektórych rodzinach.
Cytat: "cooker"

A poważnie: był ostatnio wypadek w Warszawie - dziecko wbiegło pod samochód. Czy na tę okazję należy postawić barierki wzdłuż każdego chodnika zostawiając tylko przerwy na przejścia dla pieszych?

Eee, co ma piernik do wiatraka? Ja piszę o barierach energochłonnych. W każdym razie to nie jest 1 wypadek w tym miejscu i niestety w takiej sytuacji ludzi trzeba chronić przed samymi sobą. Myślisz, że postawienie kilku parumetrowych barier to wielki koszt? A ile będzie kosztowało leczenie kolesia z dzisiejszej kraksy? Dlaczego Niemcy stosują bariery przy wielu drogach, gdzie drzewa blisko rosną?
Poza tym lepiej chyba wkopać barierkę niż chociażby ścinać drzewa.
Cytat: "zonk87"

Czyli proponujesz wbijanie nieszczęsnych rowerzystów takich jak ja w barierkę w razie wypadku?

Nie, proponuję wbijanie w drzewo, a drzewa należy owinąć materacami żeby nieszczęsny rowerzysta miał miękko.

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 13, 2012, 19:02:07 »
Jak dla mnie to dodatkowo miasto mogłoby zainwestować w siatki które ograniczyłyby migracje zwierzyny...nikt nie wie ilu osobom wybiegły dziki na drogę a wiemy że tam jest dla nich idealny teren na przechadzki... Ba, miasto mogłoby się nawet dogadać z kolami łowieckimi, dziki i sarny nie wchodziłyby na teren miasta tylko siedziałyby na polach i w lasach. Koszt siatki jest niewielki  a może częściowo rozwiązać ten dość istotny problem.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 13, 2012, 19:14:26 »
Cytat: "stokrotka84"
dziki i sarny nie wchodziłyby na teren miasta tylko siedziałyby na polach i w lasach. Koszt siatki jest niewielki a może częściowo rozwiązać ten dość istotny problem.


To nie jest taka prosta sprawa, droga może być zabezpieczona takim ogrodzeniem, jednak zwierzętom należy zapewnić przejścia alternatywne, a to sporo kosztuje.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police-Siedlice] Zbrodnicze drzewa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 13, 2012, 19:24:00 »
Poza tym zwierzęta leśne to naturalne ograniczniki prędkości. Znaczy, jak ktoś wie, że tam biegają, to tak nie pruje ;)