Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zwrot kasy za kartę pojazdu  (Przeczytany 8152 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zwrot kasy za kartę pojazdu
« dnia: Czerwca 09, 2012, 09:34:51 »
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/623379,sn_podjal_uchwale_w_sprawie_zwrotu_oplat_za_karty_pojazdow.html

Ktoś wie coś więcej na ten temat?

Nie do końca rozumiem co mają na myśli w tym artykule i których pojazdów to się tyczy.

Osobiście sprowadzałem jakoś w 2008r. i pamiętam, że 500zł na coś tam musiałem wybulić. Kartę pojazdu oczywiście mam, ale dowodu wpłaty pewnie nie znajdę.

Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Re: Zwrot kasy za kartę pojazdu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 09, 2012, 10:26:28 »
Cytat: "KrP"
Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]
Jasne. Pójdziesz do pani do okienka i powiesz, że chcesz zwrot kasy a ona ci wypłaci :rotfl: Zdaje się, że bez pozwu (i to zbiorowego aby koszty nie przewyższyły zysków) się nie obędzie. Ale jak masz dosyć czasu i nie szkoda ci kasy to walcz o swoje :devil: Ja niestety nie mogę bo to nie ja sprowadzałem samochód. Co najwyżej skontaktuje się z poprzednim właścicielem bo to on sprowadzał.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Zwrot kasy za kartę pojazdu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 09, 2012, 11:57:43 »
Nie wiem, może wystarczy jakieś pismo gdyby dostali odgórne rozporządzenie. Czego pewnie nie dostali. :D
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Zwrot kasy za kartę pojazdu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2012, 11:26:49 »
Cytat: "Kilofownikownia"
KrP napisał/a:   
Ciekaw jestem czy można tą kasę odzyskać bez składania pozwu. ;]
Cytuj (zaznaczone)
   
Jasne. Pójdziesz do pani do okienka i powiesz, że chcesz zwrot kasy a ona ci wypłaci

A dlaczego nie? składasz pismo do Starosty. Podajesz podstawę prawną i dodajesz, że ewentualnie skierujesz sprawę do sądu. Sąd przyzna ci rację, więc jeśli Starosta odrzuci wniosek o zwrot nadpłaty masz śliczną podkładkę na niegospodarność Starosty, a tego by nie chciał (chyba, że kończy z polityką :P).