Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bank zintegrowany z FB  (Przeczytany 12494 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« dnia: Marca 29, 2012, 17:57:09 »
Nie no, przyznam, że wiele się spodziewałem, ale tego?

http://www.wykop.pl/ramka/1090869/mbank-nowa-odslona-serwisu-transakcyjnego-bedzie-w-pelni-zintegrowana-z-fb/

Niedługo otwieranie pasztetu będzie zintegrowane z FB.

Nie dość, że zmuszają ludzi do paypassa (dzięki Bogu załapałem się jeszcze na starą kartę) to teraz to.

Nie potrafię sobie wyobrazić co będzie za kilka lat. Albo po prostu nie chcę.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 29, 2012, 18:23:50 »
Beda Cie zmuszac do korzystania z fb?

Mam mbank, ale takie info olewam cieplym moczem, zaloguje sie, zrobie przelew, wyloguje sie. Nie rozwija sie - zle, rozwija sie - nie dobrze.
Wazne, ze jest grupa ludzi do ktorych to trafi i tyle. mBank powstal ponad 10 lat (??)temu, po tylu latach czas na jakies zmiany.
Nikt Cie nie zmusza do korzystania z ich oferty, masz duzo innych bankow do wyboru.

Nie dramatyzuj :)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 29, 2012, 19:16:41 »
Też jestem sceptyczny. Im bardziej skomplikowany system, tym więcej luk do wykorzystania.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 29, 2012, 21:11:13 »
Cytat: "cooker"
Też jestem sceptyczny. Im bardziej skomplikowany system, tym więcej luk do wykorzystania.

Dokładnie. Pomijam fakt, że dziś każdy może napisać aplikację na FB (jest do tego specjalne "międzymordzie" a instrukcje dostępne są w Internecie). Zdarzyło się jakiś czas temu, że jedna z aplikacji miała błąd/była niebezpieczna (nie pamiętam dokładnie sytuacji, ale gdzieś czytałem). Dodatkowo FB jest jednym z najbardziej znanych i przechowujący największą ilość danych osobowych systemem na świecie. Narażony jest na ataki hakerów (m.in zapowiedzi Anonymous). Bank przede wszystkim powinien cechować się stabilnością i bezpieczeństwem a nie integracją z serwisem-zabawką (to mój pkt widzenia, nie musicie się zgadzać). Co mnie martwi ponieważ korzystałem z kilku banków, ale do tej pory najbardziej wciąż odpowiada mi mBank. Zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 29, 2012, 21:47:57 »
Cytat: "m8z"
Beda Cie zmuszac do korzystania z fb?


No nie. Tak jak teraz nie zmuszają do paypassa nie dając możliwości wyboru karty bez tego paypassa. :}
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 29, 2012, 22:36:11 »
Cytat: "cooker"
Też jestem sceptyczny. Im bardziej skomplikowany system, tym więcej luk do wykorzystania.


spokojnie, mbank nie jest tworzony przez amatorow ;]

tak czy siak w najgorszej sytuacji, co zrobi ktos kto wykradnie login i haslo?

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 29, 2012, 22:51:59 »
Cytat: "m8z"
tak czy siak w najgorszej sytuacji, co zrobi ktos kto wykradnie login i haslo?

http://www.telepolis.pl/news.php?id=20456&limit=1000
Poza tym login i hasło pozwala na odczytanie wielu danych, ale to i tak kropla w morzu. Jest tyle ataków (np. man-in-the-middle, sql injection), nie zagłębiając się - gdyby hasło i login były nieistotnym elementem systemu bezpieczeństwa bankowego to wszyscy podawali by je w Internecie - a tak nie jest.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 29, 2012, 22:52:01 »
Podaj swoje to Ci pokażę co można zrobić. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 29, 2012, 23:17:43 »
takie zagrozenie jest i w obecnej sytuacji, wiec nie wiem co wprowadzenie intergracji z fb mialoby zmienic ;]

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 29, 2012, 23:22:10 »
Ogólnie opisałem to w pierwszej mojej wypowiedzi.
I love the night.
1101110100101111

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 30, 2012, 11:48:40 »
Ja mam konto w mBanku już 12 lat. Generalnie jestem zadowolona. Śmieszy mnie tylko ta wszechobecna moda na wciskanie FB itp., gdzie się tylko da. Niedługo to chyba toalety miejskie będą zintegrowane z FB.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 30, 2012, 12:46:07 »
Cytat: "Febe"
Niedługo to chyba toalety miejskie będą zintegrowane z FB

Dobry pomysł. Zautomatyzowane, zważą, zmierzą i pochwalą się co dziś zrobiłeś :) Do tego jeszcze opcja na wrzucenie sweet foci: "takie tam, z kupą" :D

dd2f no chyba lekko przesadziłeś dorzucając artykuł ze stycznia ubiegłego roku ;) dziś zagrożeń jest więcej :)
Najgorsze jest to, że nie pytają klientów, co o tym myślą. Wyrzucą pieniądze, a potem się okaże, że nikt z tego nie korzysta.
Zaczęliśmy w mBanku, a skończymy w fBanku...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 30, 2012, 14:00:28 »
Cytat: "dd2f"
Bank przede wszystkim powinien cechować się stabilnością i bezpieczeństwem a nie integracją z serwisem-zabawką (to mój pkt widzenia, nie musicie się zgadzać).

Ale możemy? Bo ja się zgadzam. Dla mnie to może być powód pożegnania się z mBankiem (na razie nie znam szczegółów, dlatego "może").
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 30, 2012, 14:21:25 »
Film reklamowy dobry - załóż konto w mBanku, a na każdym rogu czeka na Ciebie pokusa. Tu kawa tańsza o 5 zeta, tam wycieczka do Paryża. Nic tylko kasę wydawać. A jak się skończy? No problem, przecież mBank wyda Ci kredytówkę.
Najważniejsze, żeby się kręciło...

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Bank zintegrowany z FB
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 30, 2012, 16:20:11 »
Skąd założenie, ze po tych wszystkich zmianach nie będzie cechował się stabilnością i bezpieczeństwem?

Nikt tak na prawdę nie zna szczegółów. mBank coś tam powiedział, pokazał i tyle. Jak będzie każdy sie przekona sam. Cała ta nowa platforma będzie przetestowana bardzo dokładnie. Zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i stabilności.

Będzie zle - zegnaj mbank.

Psioczenie na cos z gory jest bez sensu