Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 7586434 razy)

Offline Jan z nerką

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1020
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17580 dnia: Czerwca 25, 2024, 21:03:50 »
A mnie cieszy, że fajnopolacy dostaną po p... XD
I tak zgonią to na poprzedni rząd i fajnie jest, lecimy dalej. XD
Coś pechowe te rządy PO, że kiedy nie dojdą do władzy, to zawsze brakuje pieniędzy i zawsze trzeba wszystko likwidować. XD 

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17581 dnia: Czerwca 25, 2024, 21:11:46 »
Czyli 13 w tym roku znowu nie będzie? XD
A karta multisportu od 4 lat słyszę, że rozmowy trwają.
Słyszałem że na siarkowym coś będą budować ale nie wiem co. Jakiś nowy ciąg?
Przeciez w zeszlym roku byla 13 (pod przykrywka nagrody uznaniowej, czy jak to tam sie nazywalo)

A na siarkowym to beda chyba budowac dobre relacje z pracownikami, bo na nic innego nie ma pieniedzy xD

Offline Topolol

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17582 dnia: Czerwca 25, 2024, 21:35:25 »
Związki na garnuszku prezesa to ugrają na pewno... Od prawie dwóch lat Złotówki podwyzki nie było a teraz pismo zarządu to taka przykrywką a skończy się na tym że związki ,,wywalczą" tylko jakiś procent obniżek z tych podpunktów które by chciał zarząd. Wszystko ukartowane zostało i zwykli pracownicy zostaną tak rozegrano żeby nie stracić wiary w związki

Offline Sikora

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 261
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17583 dnia: Czerwca 25, 2024, 22:23:23 »
Jakakolwiek zgoda związków na obniżenie już marnego wynagrodzenia pracownika równa się całkowitą porażką.
Negocjować to można podwyżki w dobie szalejącej drożyzny a nie obniżki xd. Zarząd odkleił się całkowicie. Ratowanie poprzez zaoranie, wydaje mi się że tego zakładu już nic nie uratuje i wychodzi na to że prawdą było to aby postawić polimery i zaorać zakłady, scenariusz pisze się wprost na waszych oczach, korzystajcie z przypomnień na intranecie że ckziu w Policach oferuje darmowe kursy na elektryków, jeszcze macie czas co niektórzy na zmianę branży i ratowanie domowego budżetu bo tutaj już nic dobrego was nie czeka...

Offline Zachodniopomorzanin

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17584 dnia: Czerwca 25, 2024, 23:10:24 »
Pensja z dodatkiem zmianowym jest obecnie na granicy utrzymania się, aby przeżyć miesiąc. Bez dodatku zmianowego każdy z brygady mówi, że będzie się zwijał. Nie po to pracuje się przy chemii na 3 zmiany soboty niedzielę i święta żeby za to dostawać minimalną pensję.

Offline hdmi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17585 dnia: Czerwca 25, 2024, 23:19:37 »
Poczekajmy jeszcze trochę. zaraz zaczną się urlopy a za nadgodziny nie chcą płacić. Wyjdą od razu stany osobowe i efekt nie przedłużania umów. A JESZCZE TYLKO PRZYPOMNĘ O STRAJKU WŁOSKIM. Instalacje mają być sprawne i bezpieczne. A każda instalacja na dziś jest polepiona.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2160
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17586 dnia: Czerwca 25, 2024, 23:49:56 »
Temat Kart Multisport odrzucono z 2 lata temu. Multisport chciało podpisać na przynajmniej 500 pracowników i taką dali kalkulację.  Co do siarkowego to tak, spore nakłady inwestycyjne.

Offline Jednorazowy_aparatowy

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17587 dnia: Czerwca 26, 2024, 08:23:04 »
Wydaje mi się że bardziej obchodzi nas tu wszystkich temat zakładów. Ciągle się słyszy że cięcia wśród normalnych pracowników. Kiedy będą podejmowane kroki apropo pracowników umysłowych których też jest bardzo dużo. Specjalistów, asystentów specjalistów, oraz asystentów asystentów. Nadal nikt nie mówi nic o polimerach które traktują Police jak dojną krowę i ciągną na dno.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17588 dnia: Czerwca 26, 2024, 08:28:09 »
Wydaje mi się że bardziej obchodzi nas tu wszystkich temat zakładów. Ciągle się słyszy że cięcia wśród normalnych pracowników. Kiedy będą podejmowane kroki apropo pracowników umysłowych których też jest bardzo dużo. Specjalistów, asystentów specjalistów, oraz asystentów asystentów. Nadal nikt nie mówi nic o polimerach które traktują Police jak dojną krowę i ciągną na dno.
Przecież umysłowi też mają po dupie, bo też stracą święta, jubileusze, odprawy itd.

Offline Jednorazowy_aparatowy

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17589 dnia: Czerwca 26, 2024, 08:34:45 »
Rasowy_aparatowy. Wg ciebie to jest duża strata. Jednozmianowi ludzie pracujący na zakładach mają większe stawki niż ludzie pracujący na zmiany. Po to jest dodatek zmianowy żeby w jakimś stopniu im dorównać z wynagrodzeniem. Jeżeli zabierają im te wszystkie dodatki to z tego co kolega mi pokazywał ich dotyka nagroda roczna, fundusz socjalny i ddw. Podejrzewam że wiele osób z zakładów chętnie się z nimi zamieni, pójdzie na stanowisko specjalisty który nic nie wie, ma wybujałą stawkę więc on praktycznie tego nie odczuje. Pomyśl ile tracą zmianowy. Minimum 1000 zł dodatku zmianowego dodatki brygadzistowskie to już masz lekko 1500 a nie zapominajmy że na niektórych wydziałach są jeszcze ratownicy którzy też stracą dodatek

Offline Samsonowicz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 222
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17590 dnia: Czerwca 26, 2024, 08:42:12 »
Z tym zmianowym to ich poniosło grubo. Nikt się na to nie zgodzi

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 400
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17591 dnia: Czerwca 26, 2024, 08:52:36 »
Całego dodatku za nocki nie mogą zabrać. Reguluje to kodeks pracy, myślę, że w przypadku 5bop byłoby to jakieś - 500, ale może wypowie się jakiś spec w tej dziedzinie.

Offline Jednorazowy_aparatowy

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17592 dnia: Czerwca 26, 2024, 09:33:26 »
Samsonowicz z tym zabieraniem dodatku nie był bym taki pewien. Czasy i rozmowy z ludźmi pokazały że to co miało być nie do ruszenia, nagle się zmieniało i to na gorsze.
 arkona dodatek za zmiane nocna WYNOSI 20% od najniższej krajowej. Reasumując 48h x 20% z kwoty 4600 daje 250 zł za nocki w przypadku naszego systemu pracy plus jakiś dodatek za popołudniowe zmiany. Ale oczywiście mogę się mylic
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2024, 09:35:09 wysłana przez Jednorazowy_aparatowy »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17593 dnia: Czerwca 26, 2024, 10:03:21 »
Rasowy_aparatowy. Wg ciebie to jest duża strata. Jednozmianowi ludzie pracujący na zakładach mają większe stawki niż ludzie pracujący na zmiany. Po to jest dodatek zmianowy żeby w jakimś stopniu im dorównać z wynagrodzeniem. Jeżeli zabierają im te wszystkie dodatki to z tego co kolega mi pokazywał ich dotyka nagroda roczna, fundusz socjalny i ddw. Podejrzewam że wiele osób z zakładów chętnie się z nimi zamieni, pójdzie na stanowisko specjalisty który nic nie wie, ma wybujałą stawkę więc on praktycznie tego nie odczuje. Pomyśl ile tracą zmianowy. Minimum 1000 zł dodatku zmianowego dodatki brygadzistowskie to już masz lekko 1500 a nie zapominajmy że na niektórych wydziałach są jeszcze ratownicy którzy też stracą dodatek
Oczywiście zabieranie dodatku zmianowego jest skandalem, tu nie mam wątpliwości. Mam natomiast wątpliwości co do tego, że jednozmianowcy zarabiają więcej niż zmianowcy, bo nie zarabiają :D przechodzac z produkcji do biura tracisz zmianowe, szkodliwe, kartę jedzeniowa czyli jakieś 1400-1500zl brutto + 200 netto z jedzeniowki, a uwierz mi że nie dostajesz wtedy 2000 podwyżki podstawy. O ile rozumiem pretensje do zarządu tak uważam, że powinniście skończyć z odwieczna wojna pt. "w biurowcu nic nie robią tylko kawę piją" oraz "robole na nockach tylko chodzą w kapciach i śpią", bo jak się będziecie żreć między sobą to zarząd was rozegra jak dzieci.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2160
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #17594 dnia: Czerwca 26, 2024, 10:22:45 »
Nie ciśniecie jedni na drugich. Po co to? Sytuacja jest zła. Napływ produktów zza wschodniej granicy szczególnie od 2 lat powoduje, że trudno nam z nimi konkurować. Oni nie muszą płacić opłat środowiskowych wymaganych prawem, mają swoje surowce (wszystkie). W piątek Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o dalszym istnieniu spółki. Ja o szczegółach wewnętrznych spółki pisać nie mogę jednak do ogólników się odniosę, dodatek zmianowy nie jest żadnym wyrównaniem pensji. Jest dodatkiem za pracę w ruchu ciągłym, za pracę na nocki, w święta, za rozregulowany system biologiczny człowieka. Fabryka to organizm, potrzebni pracownicy produkcji, nadzoru, kontroli jakości, księgowi, kontrolingowcy itd. A na fabryce nikt w kapciach nie chodzi więc przestańcie sobie podkręcać i tak trudne emocje. 8 lipca spotkanie informacyjne z przedstawicielami zz. Trzon tej fabryki to produkcja i wokół niej zbudowany organizm.