Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6879804 razy)

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16980 dnia: Stycznia 20, 2024, 12:17:49 »
Ludzie, przestańcie marzyć o podwyżkach I premiach. Wy się martwcie, żeby rudzielec zakładu nie zaoral I posadził ryżu. Jak można mieć tak dużą skleroze?Chcesz podwyżkę?Idź do Tuska. Tusk Ci da...Kopa w D...i papa.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 837
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16981 dnia: Stycznia 20, 2024, 12:43:17 »
Komfort podejmowania decyzji zarządczych, prowadzenia spraw spółki wymaga komfortu finansowania podejmowanych decyzji. Kluczowa jest płynność. Tym samym "paraliż" o którym Pan napisał nie wynika ze złej woli czy zaniechania. Dla nowego zarządu też powinno to być  priorytetem niezależnie kto zostanie powołany. 
Janek kiepsko z czytaniem - napisałem "jeżeli", a oprócz tego dodałem "bądź w przypadku dostania takiej oferty bezpośrednio".

Pani Aniu - zgrabnie ominieta odpowiedz na pytanie, szanuje :D

Co do działań zarządu - oczywiście, rozumiem że zarząd nie chce podejmować kluczowych decyzji np o inwestycjach bądź o podwyżkach, co akurat bardzo dobrze o nich świadczy w obecnej sytuacji, bo wiedzą że zaraz ich nie będzie i nie chcą utrudniać pracy następcom przez branie na firmę jakichś dużych obciążeń z którymi nastepcy będą musieli się mierzyć. Ale chodziło mi bardziej o codzienna działalność. Zarząd nie podejmuje żadnych decyzji, w żadnych obszarach działalności, przez co codzienne działanie firmy jest sparaliżowane. Nie byłoby w tym nic złego gdyby to trwało chwilę, ale już trwa półtora miesiąca, a będzie trwało jeszcze drugie tyle. Nie kryzys finansowy położy ta firmę, ale brak jakiejkolwiek decyzyjnosci w bieżącym działaniu spółki.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 837
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16983 dnia: Stycznia 20, 2024, 21:38:15 »
Można...
https://www.money.pl/gospodarka/blyskawiczne-podwyzki-w-orlenie-ujawniaja-co-wynegocjowali-6986842963852032a.html
Z całym szacunkiem, ale -

W III kwartale 2023 roku Orlen odnotował niemal 3,46 mld złotych zysku netto.

ZCH Police: wynik EBITDA na poziomie minus 45 mln zł i marżę EBITDA na poziomie minus 5,9%.

Orlen miał 5x więcej ZYSKU NETTO niz Police PRZYCHODÓW w tym samym okresie. Więc tak, w Orlenie można, w Policach niestety nie.

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16984 dnia: Stycznia 20, 2024, 21:54:05 »
Można...
https://www.money.pl/gospodarka/blyskawiczne-podwyzki-w-orlenie-ujawniaja-co-wynegocjowali-6986842963852032a.html
Z całym szacunkiem, ale -

W III kwartale 2023 roku Orlen odnotował niemal 3,46 mld złotych zysku netto.

ZCH Police: wynik EBITDA na poziomie minus 45 mln zł i marżę EBITDA na poziomie minus 5,9%.

Orlen miał 5x więcej ZYSKU NETTO niz Police PRZYCHODÓW w tym samym okresie. Więc tak, w Orlenie można, w Policach niestety nie.
W ZCh było wiadomo , że robi się źle .. co Zarząd robił , aby uniknąć takiej sytuacji jaka jest teraz ? Bo chyba czekali na "cud".

Offline Polioly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16985 dnia: Stycznia 20, 2024, 23:06:51 »
https://www.wnp.pl/chemia/najwiekszy-koncern-chemiczny-na-swiecie-wrocil-do-zyskow,796628.html


Jak to jest, że mają zyski pomimo tych rzekomych nawozów zza wschodu? Prawda jest taka, że Polimery ciągną na dół grupę.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16986 dnia: Stycznia 20, 2024, 23:09:52 »
Rasowy aparatowy- dla większości osób z którymi rozmawiam o zakładach decyzyjność polega na wydawaniu pieniędzy. Tzn oni sami nie widzą ciągu zdarzeń, widzą tylko pewien odcinek i mówią do mnie: pani Aniu trzeba "zrobić to", wyremontować to, wybudować itd... I powiem Panu tak, od 2003 roku pracuję blisko zarządów, w radzie, w zarządzie i spotkałam w nich przez te 20 lat ludzi z sporą wiedzą, zaangażowanych z pomysłami. Jedni mieli więcej szczęścia w koniunkturze inni mniej, ale nie było tam przez te 20 lat matołów. Decyzje były różne, trafione, nietrafione. Kiedyś mam wrażenie było inaczej, świat wydawał mi się większy. Gospodarczo większy.
Nie jesteśmy samotnym okrętem, jesteśmy spółką córką Tarnowa, która ma rolę spółki dominującej,  która to poprzez piony korporacyjne układa szereg spraw. W tym jak Panu dobrze wiadomo na przykład handel, który dzisiaj jako pion korporacyjny jest w Puławach. Aby ocenić podejmowane działania należy dokładnie znać schemat w którym funkcjonujemy. Każdy ma bardzo dużo pomysłów i szafy również się od nich uginają, jednak na zdecydowaną większość z nich potrzeba jest pieniędzy. Chyba, że ma Oan ciekawe pomysły beznakładowe, które gdzieś tam leżą bez decyzji to chętnie podjadę i porozmawiać oraz przedłożę je pod decyzję na zarząd.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2024, 23:40:39 wysłana przez An_na »

Offline Pein1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16987 dnia: Stycznia 20, 2024, 23:21:08 »
A ja powiem tak.
G.A jako, że jest spółką skarbu przetrwa ale.
Nie obejdzie się bez restrukturyzacji i cięć kosztów.
Z tego co słyszałem to cięcia mają objąć linie pracownicze może nawet całkowitą ich likwidację(G.A Police).
A nawet kto wie czy nie zostanie wdrożony tzw. P.D.O

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16988 dnia: Stycznia 20, 2024, 23:38:44 »
Restrukturyzacja polegająca na likwidacji linii pracowniczej?
Spółka realizująca nam tą usługę polickie SPPK wypowiedziało nam umowę i trwa przetarg. Jaki będzie finał zobaczymy. Co do PDO, nawet jeśli kiedyś będzie to ja nic o tym dzisiaj nie wiem, zz też nie. PDO to koszty a dla nas nigdy nie były dobre w skutkach.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2024, 23:41:41 wysłana przez An_na »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 837
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16989 dnia: Stycznia 21, 2024, 09:18:48 »
Rasowy aparatowy- dla większości osób z którymi rozmawiam o zakładach decyzyjność polega na wydawaniu pieniędzy. Tzn oni sami nie widzą ciągu zdarzeń, widzą tylko pewien odcinek i mówią do mnie: pani Aniu trzeba "zrobić to", wyremontować to, wybudować itd... I powiem Panu tak, od 2003 roku pracuję blisko zarządów, w radzie, w zarządzie i spotkałam w nich przez te 20 lat ludzi z sporą wiedzą, zaangażowanych z pomysłami. Jedni mieli więcej szczęścia w koniunkturze inni mniej, ale nie było tam przez te 20 lat matołów. Decyzje były różne, trafione, nietrafione. Kiedyś mam wrażenie było inaczej, świat wydawał mi się większy. Gospodarczo większy.
Nie jesteśmy samotnym okrętem, jesteśmy spółką córką Tarnowa, która ma rolę spółki dominującej,  która to poprzez piony korporacyjne układa szereg spraw. W tym jak Panu dobrze wiadomo na przykład handel, który dzisiaj jako pion korporacyjny jest w Puławach. Aby ocenić podejmowane działania należy dokładnie znać schemat w którym funkcjonujemy. Każdy ma bardzo dużo pomysłów i szafy również się od nich uginają, jednak na zdecydowaną większość z nich potrzeba jest pieniędzy. Chyba, że ma Oan ciekawe pomysły beznakładowe, które gdzieś tam leżą bez decyzji to chętnie podjadę i porozmawiać oraz przedłożę je pod decyzję na zarząd.
Nie mówię o remontach, inwestycjach itd. Bo jak wspomniałem wcześniej - jak najbardziej to rozumiem w sytuacji w jakiej jesteśmy. Mówię o bieżącej działalności i decyzjach niezbędnych do funkcjonowania spółki "na codzień". Ponadto mówiąc "zarząd" akurat nie mam na myśli Pani, tylko pozostałych Członków Zarządu którzy po prostu nie podpisują niczego, tak dla bezpieczeństwa, żeby potem nikt się do nich nie mógł przyczepić o ewentualne błędne decyzje. Prawie wszystkie wnioski na Zarząd leżą w lodówce i czekają na nowy Zarząd. Nie mozna wyciągnąć spółki z kryzysu nie podejmując żadnych decyzji i czekając aż się samo naprawi.

Co do kolegi wyżej to chyba miał na myśli linie produkcyjna a nie pracownicza, ale nie jestem pewien.

A i nie "oskarżam" Zarządu o bycie matolami, co to to nie. Matolem był Pan Wardacki :) ale po prostu obecny zarząd czeka na ścięcie nie wykonując swoich obowiązków, nadal (tak sądzę) pobierając za nie wynagrodzenie. Niech każdy zajmie się swoją robota, bo innej drogi nie ma.

Offline fertilisek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16990 dnia: Stycznia 21, 2024, 20:15:52 »
Rasowy aparatowy- dla większości osób z którymi rozmawiam o zakładach decyzyjność polega na wydawaniu pieniędzy. Tzn oni sami nie widzą ciągu zdarzeń, widzą tylko pewien odcinek i mówią do mnie: pani Aniu trzeba "zrobić to", wyremontować to, wybudować itd... I powiem Panu tak, od 2003 roku pracuję blisko zarządów, w radzie, w zarządzie i spotkałam w nich przez te 20 lat ludzi z sporą wiedzą, zaangażowanych z pomysłami. Jedni mieli więcej szczęścia w koniunkturze inni mniej, ale nie było tam przez te 20 lat matołów. Decyzje były różne, trafione, nietrafione. Kiedyś mam wrażenie było inaczej, świat wydawał mi się większy. Gospodarczo większy.
Nie jesteśmy samotnym okrętem, jesteśmy spółką córką Tarnowa, która ma rolę spółki dominującej,  która to poprzez piony korporacyjne układa szereg spraw. W tym jak Panu dobrze wiadomo na przykład handel, który dzisiaj jako pion korporacyjny jest w Puławach. Aby ocenić podejmowane działania należy dokładnie znać schemat w którym funkcjonujemy. Każdy ma bardzo dużo pomysłów i szafy również się od nich uginają, jednak na zdecydowaną większość z nich potrzeba jest pieniędzy. Chyba, że ma Oan ciekawe pomysły beznakładowe, które gdzieś tam leżą bez decyzji to chętnie podjadę i porozmawiać oraz przedłożę je pod decyzję na zarząd.
Nie mówię o remontach, inwestycjach itd. Bo jak wspomniałem wcześniej - jak najbardziej to rozumiem w sytuacji w jakiej jesteśmy. Mówię o bieżącej działalności i decyzjach niezbędnych do funkcjonowania spółki "na codzień". Ponadto mówiąc "zarząd" akurat nie mam na myśli Pani, tylko pozostałych Członków Zarządu którzy po prostu nie podpisują niczego, tak dla bezpieczeństwa, żeby potem nikt się do nich nie mógł przyczepić o ewentualne błędne decyzje. Prawie wszystkie wnioski na Zarząd leżą w lodówce i czekają na nowy Zarząd. Nie mozna wyciągnąć spółki z kryzysu nie podejmując żadnych decyzji i czekając aż się samo naprawi.

Co do kolegi wyżej to chyba miał na myśli linie produkcyjna a nie pracownicza, ale nie jestem pewien.

A i nie "oskarżam" Zarządu o bycie matolami, co to to nie. Matolem był Pan Wardacki :) ale po prostu obecny zarząd czeka na ścięcie nie wykonując swoich obowiązków, nadal (tak sądzę) pobierając za nie wynagrodzenie. Niech każdy zajmie się swoją robota, bo innej drogi nie ma.

Rasowy Aparatowy, ten konkretny zarząd nie podejmuje ważnych decyzji odkąd został powołany i nikt nie twierdzi, że są matołami. Po porostu są z wyboru politycznego i muszą jakoś się w tą politykę wpasowywać. A jak wyglądała polityka ostatnich kilku lat, to nie trzeba pisać. Skoro mowa była powyżej o handlu to śmiech mnie ogarnia na myślę, że Zarząd nie może nic zrobić, bo kierowanie jest korporacyjne. Więc w takim razie, kto odpowiada za wynik Polic? Zarząd Polic, czy jakieś ludki z Puław czy Tarnowa? Toż to przerzucanie winy za nieudolność. To nie my, to oni :P

Offline Samsonowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 178
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16991 dnia: Stycznia 22, 2024, 08:27:57 »
A tu sie zgodzę z kolegą.  My nie jesteśmy winni bo to albo Tarnów albo Puławy podejmują decyzję wiążące.  To proste pytanie do pani Anny to po co my mamy ten zarzad jak on nic nie może. Chyba tylko aby brać pieniądze . Albo ewentualnie jak jest dobrze to my załatwiliśmy a jak jest zle to nie my tylko Tarnów  i Puławy  sa winne. Proste ? Proste!

Post Merge: Stycznia 22, 2024, 08:34:10
Taki zarzad jak ten prezesik z poliolefins kasy nabral od wielu lat a jak sie wszystko okazalo ze kicha z ta instalacją,  to napisal rezygnację i czesc. Kasy zarobil instalacja nie dziala , niech sie inni teraz martwią.  Masakra
« Ostatnia zmiana: Stycznia 22, 2024, 08:34:10 wysłana przez Samsonowicz »

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 590
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16992 dnia: Stycznia 22, 2024, 10:56:29 »
My nie jesteśmy winni bo to albo Tarnów albo Puławy podejmują decyzję wiążące
Za Jałosińskiego Police podejmowały mnóstwo decyzji (czy były to dobre czy złe decyzje to już inna sprawa), czyli można bez Tarnowa działać.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16993 dnia: Stycznia 22, 2024, 15:09:51 »
A umowa społeczna w 2012 z Tarnowem to się sama podpisała?

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16994 dnia: Stycznia 22, 2024, 15:23:00 »
A umowa społeczna w 2012 z Tarnowem to się sama podpisała?
Sam to się bałagan robi Pani Aniu.