Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6885742 razy)

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16425 dnia: Października 05, 2023, 10:47:11 »
Już chciałem odpisać "jakie stażowe", a okazuje się że coś jednak jest na rzeczy, fajnie.


Sytuacja finansowa poprawiła się z tragicznej na kiepską (w mojej opinii), zakład produkuje, więc najpierw czekamy na poprawę sytuacji do "ok", a potem można myśleć o stażowym.


Ciekawe jak na finanse zakładu i sytuację pracowników pracujących 1-10 lat wpłynie podwyżka minimalnej pensji od nowego roku

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16426 dnia: Października 05, 2023, 11:16:18 »
Już chciałem odpisać "jakie stażowe", a okazuje się że coś jednak jest na rzeczy, fajnie.


Sytuacja finansowa poprawiła się z tragicznej na kiepską (w mojej opinii), zakład produkuje, więc najpierw czekamy na poprawę sytuacji do "ok", a potem można myśleć o stażowym.


Ciekawe jak na finanse zakładu i sytuację pracowników pracujących 1-10 lat wpłynie podwyżka minimalnej pensji od nowego roku
Dokładnie o to chodzi , bo nowi pracownicy będą miał na start ponad 4tys , obecnie jest 3900 doliczając do tego podwyżki przy podpisywaniu nowych umow tj 2 podwyżki od 200 do 400zl. W ciągu 15 miesięcy jest w stanie uzyskać nawet 800zl podwyżki.
A dodając że w tych czasach ciężko o podwyżkę inwidulana mogą przegonić pracowników pracujących dłużej.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16427 dnia: Października 05, 2023, 11:27:57 »
Już chciałem odpisać "jakie stażowe", a okazuje się że coś jednak jest na rzeczy, fajnie.


Sytuacja finansowa poprawiła się z tragicznej na kiepską (w mojej opinii), zakład produkuje, więc najpierw czekamy na poprawę sytuacji do "ok", a potem można myśleć o stażowym.


Ciekawe jak na finanse zakładu i sytuację pracowników pracujących 1-10 lat wpłynie podwyżka minimalnej pensji od nowego roku
Dokładnie o to chodzi , bo nowi pracownicy będą miał na start ponad 4tys , obecnie jest 3900 doliczając do tego podwyżki przy podpisywaniu nowych umow tj 2 podwyżki od 200 do 400zl. W ciągu 15 miesięcy jest w stanie uzyskać nawet 800zl podwyżki.
A dodając że w tych czasach ciężko o podwyżkę inwidulana mogą przegonić pracowników pracujących dłużej.
Takie przypadki ze przeganiaja pracowników pracujących dłużej są już od dawna, teraz pod tym względem będzie tylko gorzej :D jakas forma stazowego jest niezbędna, bo dochodzilo już do sytuacji że teoretycznie gościowi się opłacało zwolnić i przyjąć spowrotem :D ale ten temat już był walkowany na forum.

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16428 dnia: Października 05, 2023, 11:32:44 »
Już chciałem odpisać "jakie stażowe", a okazuje się że coś jednak jest na rzeczy, fajnie.


Sytuacja finansowa poprawiła się z tragicznej na kiepską (w mojej opinii), zakład produkuje, więc najpierw czekamy na poprawę sytuacji do "ok", a potem można myśleć o stażowym.


Ciekawe jak na finanse zakładu i sytuację pracowników pracujących 1-10 lat wpłynie podwyżka minimalnej pensji od nowego roku
Dokładnie o to chodzi , bo nowi pracownicy będą miał na start ponad 4tys , obecnie jest 3900 doliczając do tego podwyżki przy podpisywaniu nowych umow tj 2 podwyżki od 200 do 400zl. W ciągu 15 miesięcy jest w stanie uzyskać nawet 800zl podwyżki.
A dodając że w tych czasach ciężko o podwyżkę inwidulana mogą przegonić pracowników pracujących dłużej.
Takie przypadki ze przeganiaja pracowników pracujących dłużej są już od dawna, teraz pod tym względem będzie tylko gorzej :D jakas forma stazowego jest niezbędna, bo dochodzilo już do sytuacji że teoretycznie gościowi się opłacało zwolnić i przyjąć spowrotem :D ale ten temat już był walkowany na forum.
Możliwe o forum usłyszałem przypadkiem całkowicie.
Tylko stażowe w jakie formie byś uważał za najlepsze ? Liczona praca wyłącznie na Zakładach. Tabela procentowa 2% za każdy rok maksymalnie 15% ?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16429 dnia: Października 05, 2023, 13:53:03 »
Ja osobiście uważam, że najlepsza opcja nie jest stażowe, bo wtedy dużo może zarabiać gościu który długo pracuje, a mimo to nic nie umie albo nie wykazuje zaangażowania. Jedynym uczciwym rozwiązaniem są podwyżki indywidualne dla wyrozniajacych się pracowników, ale nie oszukujmy się - to utopia niemożliwa do wprowadzenia. Myślę, że rozsądnym wyjściem byłoby wprowadzenie stażowego np. Od 5 roku pracy, co rok o jakiś %, nie wiem o jaki bo to już kwestia tego na ile nas stać

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16430 dnia: Października 05, 2023, 19:57:36 »
Ja osobiście uważam, że najlepsza opcja nie jest stażowe, bo wtedy dużo może zarabiać gościu który długo pracuje, a mimo to nic nie umie albo nie wykazuje zaangażowania. Jedynym uczciwym rozwiązaniem są podwyżki indywidualne dla wyrozniajacych się pracowników, ale nie oszukujmy się - to utopia niemożliwa do wprowadzenia. Myślę, że rozsądnym wyjściem byłoby wprowadzenie stażowego np. Od 5 roku pracy, co rok o jakiś %, nie wiem o jaki bo to już kwestia tego na ile nas stać

Nie rozumiem. Raz podważasz słuszność stażowego, a później piszesz ze jednak to dobre. Wiadomo, że stażowe będzie po 5 latach, tak przynajmniej jest w PKP. Stary jeśli jest na instalacji to czyli wie o co chodzi i uczy młodych, co powinien robić brygadzista, a nie robi. Dlatego ten ze stażem powieniem być doceniony, czy według Ciebie powinien zarabiać mniej od nowego?


Podwyżki indywidualne? Przerabiałem to. Dostawali znajomki, a ci co mieli mało to mieli mało. Lepiej NIE
« Ostatnia zmiana: Października 05, 2023, 19:59:47 wysłana przez Arkona »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16431 dnia: Października 05, 2023, 20:10:44 »
Może się nie precyzyjnie wypowiedziałem. Jestem przeciwnikiem stażowego, a zwolennikiem indywidualnych UCZCIWYCH podwyżek. Ale w związku z tym, że uczciwe indywidualne są nierealne to lepiej stażowe niż nic.


Znam wielu starych którzy umieją mniej niż młodzi i wykazują dużo mniejsze zaangażowanie - wtedy tak, uważam że stary powinien zarabiać mniej niż młody.


Moim marzeniem jest, żeby firmy płaciły a zaangażowanie i umiejętności, a nie za "ja tu długo pracuje" albo "ja mam dużo dzieci". Ale to kolejna utopia ;)

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16432 dnia: Października 05, 2023, 20:18:42 »
Wystarczy, że tatuś należy do solidarności, albo jakiegoś innego wrzoda i wiesz jak jest. To jest państwówka, tutaj wielu po znajomościach się wybija. A uczciwy pracownik nigdy nie jest doceniany. Taka prawda, pracowałem wiele lat uczciwie, ale kiedy zauważyłem, że każdy ma to w dupie, pracuje tak jak każdy. Byle 8h zleciało...

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16433 dnia: Października 05, 2023, 20:34:42 »
Słabo

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16434 dnia: Października 05, 2023, 20:51:28 »
Słabo

Może być ciekawiej, marzenia się spełniają.

Offline Polioly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16435 dnia: Października 05, 2023, 21:19:38 »
Tylko teraz pytanie gdzie chciałbyś się wybić z pozycji aparatowego/operatora? Naturalna kolej rzeczy to awans po iluś latach na sterowniczego i jedyny max to brygadzista. 

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16436 dnia: Października 06, 2023, 08:04:44 »
Tylko teraz pytanie gdzie chciałbyś się wybić z pozycji aparatowego/operatora? Naturalna kolej rzeczy to awans po iluś latach na sterowniczego i jedyny max to brygadzista. 
Są wydziały gdzie masz tylko aparatowego i potem już brygadzistow i mistrzów, tam nie ma żadnych możliwości awansu bezpośrednio na wydziale

Offline Mlodyapatatowy

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16437 dnia: Października 06, 2023, 16:46:20 »
Tylko teraz pytanie gdzie chciałbyś się wybić z pozycji aparatowego/operatora? Naturalna kolej rzeczy to awans po iluś latach na sterowniczego i jedyny max to brygadzista. 
Są wydziały gdzie masz tylko aparatowego i potem już brygadzistow i mistrzów, tam nie ma żadnych możliwości awansu bezpośrednio na wydziale
Są wydziały gdzie spi , są wydziały gdzie się robi są wydziały rentowne są wydziały mniej rentowne ;)

Offline Polioly

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16438 dnia: Października 06, 2023, 22:09:07 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #16439 dnia: Października 07, 2023, 09:05:10 »
Pracownik ochrony jest osobą prywatną a nie publiczną. A osoba, która nie została wpuszczona na teren doskonale zna swoją sytuację. Dlatego nie powielałabym tego filmu.