Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6788665 razy)

Offline Topolol

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10260 dnia: Lutego 25, 2020, 20:23:16 »
Za to fosforowy kwas bardzo miło się wącha.

Offline tomasini

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10261 dnia: Lutego 25, 2020, 21:34:05 »
Nie wspominajac o fluorokrzemowym

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10262 dnia: Lutego 25, 2020, 22:06:24 »

Bardzo ciekawie się zrobiło. Poniżej moja subiektywna analiza sytuacji. Zakładam, że wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale taki urok dyskusji :) Kolejność chronologiczna.


Informacja Zarządu:
1) Dobrze, że Zarząd poinformował pracowników o swoim stanowisku. Nie pamiętam, żeby coś takiego miało wcześniej miejsce.
2) Zarzucanie ZZ, że postawiły żądanie w trybie ustawy wydaje się śmieszne.
3) Opowieści o historycznych ustaleniach w mojej opinii są zbędne i odwracają uwagę od tego co istotne - czyli faktów.
4) Najważniejszy fakt moim zdaniem jest taki, że według Zarządu spółka nie udźwignie podwyżek proponowanych przez ZZ. Obok takiego argumentu trudno przejść obojętnie. Niestety ta informacja ginie wśród informacji o tym, że negocjacje ogólnie są trudne i ciężko jest się dogadać.
5) Podniesienie na końcu kwestii politycznych działań wokół rozmów - wygląda jak próba ograniczenia aktywności przeciwników politycznych. Według mnie to nic nie da.


Informacja ZZ:
1) Już w pierwszym akapicie mamy informację o sprzecznościach w oświadczeniu zarządu - ja ich nie zauważyłem. Źle się stało, że skupiono się na tego typu sformułowaniach, które odwracają uwagę od faktów.
2) Bardzo dobrze, że opisano ze szczegółami propozycje jakie padły podczas negocjacji - to bardzo dobry ruch, szczególnie, że oświadczenie Zarządu potraktowało temat skrótowo i w sposób niepełny.
3) W oświadczeniu ZZ, w mojej ocenie niepotrzebnie, znalazły się zarzuty o brak dobrej woli, szantaż i groźby. Każdy kto czytał oświadczenie Zarządu wie, że takich rzeczy tam po prostu nie było.
4) Polityka zawsze włazi z butami w takie sytuacje - trzeba się z tym pogodzić niestety. tylko czekać, aż szeroko rozumiana opozycja zacznie zwoływać konferencje przed zakładami rzekomo w obronie pracowników, a tak na prawdę... sami wiemy po co :)
5) Oświadczenie napisane jest w sposób zaczepny (wiele określeń pejoratywnych) i niedbały (błędy).


Podsumowując: Gdyby Zarząd był bardziej powściągliwy pewnie odpowiedź ZZ nie byłaby taka nerwowa, a zrozumienie sytuacji wśród pracowników większe. Mam wrażenie, że związkowcom "puściły nerwy", a to raczej nie dobrze. Nie widzę w takiej konstrukcji informacji (tej dzisiejszej) żadnej sensownej strategii, a jedynie eskalowanie emocji. Tak jak żądanie z 20.02 miało na celu przeniesienie negocjacji w ramy ustawy, tak informacja z dzisiaj wydaje się po prostu niepotrzebna i w takim kształcie nie przynosi nic dobrego.


Zapraszam do dyskusji.


Źródła:
Oświadczenie związków: [size=78%]https://police24.pl/police-informacje/2386-czy-bedzie-strajk-w-zakladach.html[/size]
Polityka wokół negocjacji: [/size][size=78%]https://radioszczecin.pl/1,401605,szef-po-w-regionie-instruowal-dziennikarza[/size]

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10263 dnia: Lutego 25, 2020, 23:12:56 »
Panie johnnie- ja mam prośbę, szanujmy się wszyscy pracownicy wzajemnie. Siebie, swoją pracę, pracę kolegi/koleżanki. Każdy w tej firmie jest potrzebny. Oczywiste jest, ze warunki pracy na wytwórniach są bardzo ciężkie i uciążliwe. W zapyleniu, powonieniu, temperaturze, pracy w wielkiej syntezie chemicznej oraz szeregu innych zagrożeń. Nikt tego nie kwestionuje. Bardzo proszę.

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10264 dnia: Lutego 26, 2020, 08:40:24 »
A ja zapytam się jeszcze raz, czy w momencie rozprzestrzeniania się koronawirusa, przyjazd pracowników (3000tys do 5000tys), z Korei południowej i innych kierunków azjatyckich do Polic nie zagrozi mieszkańcom. Oby nie było jak we Włoszech. POLICE ODCIĘTE OD ŚWIATA KONTROLOWANE PRZEZ WOJSKO !!!!!!!!!

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10265 dnia: Lutego 26, 2020, 09:20:30 »
Maks.Szczerze powiedziawszy, może być ciekawie :-\

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10266 dnia: Lutego 26, 2020, 09:30:12 »
Przedostanie się koronowirusa do Polski to tylko kwestia czasu.
Tych 3 milionów do 5 milionów pracowników byłoby ciężko w Policach zakwaterować.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10267 dnia: Lutego 26, 2020, 09:35:14 »
3 milionów zapewne ☺️

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10268 dnia: Lutego 26, 2020, 09:38:46 »
A ja zapytam się jeszcze raz, czy w momencie rozprzestrzeniania się koronawirusa, przyjazd pracowników (3000tys do 5000tys), z Korei południowej i innych kierunków azjatyckich do Polic nie zagrozi mieszkańcom. Oby nie było jak we Włoszech. POLICE ODCIĘTE OD ŚWIATA KONTROLOWANE PRZEZ WOJSKO !!!!!!!!!
Wytrzeźwiej. Nie 3 do 5 milionów, tylko 3 do 5 tysięcy jak już (a i to mocno przesadzona liczba), Koreańczycy sprowadzają głównie kadrę zarządzająca, inżynierów itd. pracownicy fizyczni których będzie zdecydowana większość to głównie Ukraincy, Polacy i Białorusini.

Offline Abcdef

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10269 dnia: Lutego 26, 2020, 09:39:50 »
A ja zapytam się jeszcze raz, czy w momencie rozprzestrzeniania się koronawirusa, przyjazd pracowników (3000tys do 5000tys), z Korei południowej i innych kierunków azjatyckich do Polic nie zagrozi mieszkańcom. Oby nie było jak we Włoszech. POLICE ODCIĘTE OD ŚWIATA KONTROLOWANE PRZEZ WOJSKO !!!!!!!!!

Biorąc pod uwagę stan obecnej sytuacji, a ta zmienia się dość dynamicznie, ja również myślę, że powinniśmy poznać oficjalne stanowisko zarządu w tej sprawie.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10270 dnia: Lutego 26, 2020, 10:23:10 »
Biorąc pod uwagę stan obecnej sytuacji, a ta zmienia się dość dynamicznie, ja również myślę, że powinniśmy poznać oficjalne stanowisko zarządu w tej sprawie.

Co ma zarząd do pandemią wirusa? Rozumiem, że to prezes ma stać na granicy/lotnisku sprawdzać przyjezdnych i wysyłać na L4 chorych?
Od zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby jest Państwo Polskie, a nie firma chemiczna.
COVID-19 może przebywać 14 dni w organizmie chorego bez żadnych symptomów. Zakażesz wjazdu do kraju każdemu kto przebywał w krajach w których występuje wirus? To jest już połowa Europy.
Zamiast panikować polecam zacząć myć ręce, bo w naszym narodzie z tym problem.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10271 dnia: Lutego 26, 2020, 10:42:09 »
Panie johnnie- ja mam prośbę, szanujmy się wszyscy pracownicy wzajemnie. Siebie, swoją pracę, pracę kolegi/koleżanki. Każdy w tej firmie jest potrzebny. Oczywiste jest, ze warunki pracy na wytwórniach są bardzo ciężkie i uciążliwe. W zapyleniu, powonieniu, temperaturze, pracy w wielkiej syntezie chemicznej oraz szeregu innych zagrożeń. Nikt tego nie kwestionuje. Bardzo proszę.

Przepraszam, faktycznie się zagalopowałem. W pełni szanuję pracę wszystkich.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Abcdef

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10272 dnia: Lutego 26, 2020, 10:56:02 »
Biorąc pod uwagę stan obecnej sytuacji, a ta zmienia się dość dynamicznie, ja również myślę, że powinniśmy poznać oficjalne stanowisko zarządu w tej sprawie.

Co ma zarząd do pandemią wirusa? Rozumiem, że to prezes ma stać na granicy/lotnisku sprawdzać przyjezdnych i wysyłać na L4 chorych?
Od zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby jest Państwo Polskie, a nie firma chemiczna.
COVID-19 może przebywać 14 dni w organizmie chorego bez żadnych symptomów. Zakażesz wjazdu do kraju każdemu kto przebywał w krajach w których występuje wirus? To jest już połowa Europy.
Zamiast panikować polecam zacząć myć ręce, bo w naszym narodzie z tym problem

A kto ich tu zaprasza państwo polskie czy grupa azoty? 

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10273 dnia: Lutego 26, 2020, 11:04:33 »
To tylko Azjaci zarażają?

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #10274 dnia: Lutego 26, 2020, 11:47:12 »
dla zainteresowanych mapka aktualizowana codziennie, można śledzić rozprzestrzenianie się wirusa https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6


Co do warunków płacowych, bardzo dobrze ze ZZ podjęły w końcu jakieś zdecydowane działania, Pani Ania zawsze mówi jakie to ciężkie warunki mamy na wytwórniach, praca na zmiany itp, najśmieszniejszy jest nasz dodatek szkodliwy 120 zł brutto  xD