Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782829 razy)

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9165 dnia: Marca 14, 2019, 21:09:12 »
Przecież badania okresowe robisz w czasie pracy... Wiec w czym problem? W życiu nie robiłem badań na wolnym

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9166 dnia: Marca 15, 2019, 02:20:43 »
No pracownicy zmianowi robią na wolnym, nie mają tak dobrze jak pracownicy jedno zmianowi. No to teraz wydłuży ci się o jeden dzień robienie badan. Rejestracja, lekarze i pani doktor medycyny pracy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9167 dnia: Marca 15, 2019, 09:52:14 »
No pracownicy zmianowi robią na wolnym, nie mają tak dobrze jak pracownicy jedno zmianowi. No to teraz wydłuży ci się o jeden dzień robienie badan. Rejestracja, lekarze i pani doktor medycyny pracy.

Zgodnie z art. 229 § 3 Kodeksu pracy profilaktyczne badania lekarskie okresowe oraz kontrolne przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Jeżeli będą one przeprowadzane w godzinach pracy pracownika, wówczas na ich czas zwalnia się go z obowiązku świadczenia pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Gdy pracownik na badanie musi odbyć podróż do innej miejscowości, wówczas powinien otrzymać zwrot koszty przejazdu.

Według wyroku Sądu Najwyższego z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99, polecenie wykonania badań lekarskich to polecenie służbowe, które dotyczy pracy i jako takie powinno być wykonywane w jej godzinach. Dlatego obowiązkiem pracodawcy jest kierowanie pracownika na badania okresowe w tym czasie. W sytuacji, gdy nie jest to możliwe, np. ze względu na harmonogram czasu pracy pracownika, który pracuje wyłącznie w soboty i niedziele lub w porze nocnej, wówczas można je wykonać poza godzinami pracy. Należy jednak pamiętać, że zlecenie wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy może stanowić naruszenie przepisów prawa pracy, ponieważ pracodawca ma obowiązek dołożenia starań, aby badania można było wykonać w czasie pracy pracownika.


Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9168 dnia: Marca 15, 2019, 10:40:39 »
Zmianowi robia na wolnym? Pierwsze slysze u mnie na wydziale pracownicy robią w czasie pracy, okresowe jak sięgam pamięcią zawsze trwaly min 2 dni więc robienie nich na wolnym jest po prostu nie opłacalne, tym bardziej dla osob nie mieszkajqcych w policach

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9169 dnia: Marca 15, 2019, 10:54:37 »
Chyba, że ktoś dostał skierowanie na badania późno, wtedy nie zdąży ich zrobić w pracy i musi na wolnym. Skierowanie powinno się dostać conajmniej 30 dni przed terminem. Jeśli przełożony zawali sprawę za powinni oddać R za to, że pracownik musiał robić badania na swoim wolnym.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9170 dnia: Marca 15, 2019, 12:09:24 »
Heh no problem jak cholera. Zaplanuj sobie erke na ranke i zrob te badania. Badania trwają 2dni łącznie z zakonczeniem ich. Wszyscy dobrze wiedzą że są dni, że wszystkich lekarzy zalatwi się jednego dnia.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9171 dnia: Marca 15, 2019, 12:51:46 »
Psycholog jest na przykład tylko raz w tygodniu i to po 15 więc nie zawsze pasuje.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9172 dnia: Marca 15, 2019, 17:06:20 »
Badania trwają 2dni łącznie z zakonczeniem ich
no i tu jesteś w błędzie kiedyś trwały 2 dni, teraz nie masz szans, właśnie rozpocząłem je, i tez liczyłem ze załatwię to w dwa dni. Tylko ze teraz do lekarzy  masz wyznaczony termin z numerkiem, pierwszego dnia załatwiłem rentgen, ekg, morfologia, lekarzy juz nie bo dopiero za tydzień, chciałem jeszcze ustawić lekarz medycyny pracy, ale nie ma szans w tych dniu. Wiec nie wychodzi dwa dni, tylko trzy.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9173 dnia: Marca 15, 2019, 17:24:44 »
Wszystko przez ludzi z miasta, którzy psioczą na zakłady że syf, auta pochlapane, smród itd, a jak co do czego to przyjeżdżają do mediki do specjalistów bo "tu szybciej" czym blokują kolejkę przez co pracownik nie może normalnie zrobić badań okresowych u tych że właśnie specjalistów typu okulista, laryngolog, a nawet pobranie krwi.
Nie raz byłem w takiej sytuacji a praktycznie za każdym razem gdy robię badania okresowe albo gdy chcę się dostać do specjalisty , tyle co się naczekam, nazłoszczę i nawalczę z czekającymi pacjentami to masakra.
« Ostatnia zmiana: Marca 15, 2019, 17:26:19 wysłana przez heineken »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9174 dnia: Marca 16, 2019, 07:19:53 »
No to najwidoczniej ja miałem szczedcie bo robiłem w lutym i wszystkie badania załatwiłem w jeden dzień.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9175 dnia: Marca 16, 2019, 11:19:10 »
Skierowanie na badania pracownik powinien dostać ok miesiąca przed ich zakończeniem. Przychodnia na miejscu. Badania robi się podczas godzin pracy. Wszystkie merytoryczne uwagi zgłoszę szefowi mediki w nadchodzącym tygodniu.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9176 dnia: Marca 16, 2019, 14:20:07 »
Co zdążyłem zauważyć to ty, jesteś super, i wszystko idzie ci gładko i idealnie. Za poszedłem środę, do okulisty i laryngologa, pani mnie zarejestrował na 21, no i pani dr, na 27. skończyło się  ze do lekarzy specjalistów, robiący badania okresowe wchodzili bez rejestracji. tu do pani Ani, tak rozumie, tylko ze jak jestem zarejestrowany do okulisty i laryngologa miedzy 8  rano a 10, a ja  mam na II zmianę do pracy, wiec jak rozwiązać mam ten problem ze mam badani zrobić w godzinach pracy.  tu pokazuje jak to jest pogmatwane z tymi zmianowcami, a jak bym chciał zrobic jak pani mówi to musiał bym badanie robić jakies 1;5 miesiąca, bo wie pani mam tylko 6 ranek  w miesiącu i często się trafia ze akurat wypadaj w dni ustawowo wolne. Pani rejestracji przekazała ze rejestrowanie okresowców, weszło dlatego, że specjaliści przyjmują tylko 15 pacjentów i nie mięcej. i tu chyba szef mediki nic nie zrobi. Moim postem chciałem tylko pokazać, że jest utrudnienie dla pracowników zmianowych, no z wyjątkiem Benny2002.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9177 dnia: Marca 16, 2019, 15:37:48 »
Jak już kolego to beny2002, a jak widze Ty masz ciagle problem ze wszystkim.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9178 dnia: Marca 17, 2019, 00:41:29 »
Co zdążyłem zauważyć to ty, jesteś super, i wszystko idzie ci gładko i idealnie. Za poszedłem środę, do okulisty i laryngologa, pani mnie zarejestrował na 21, no i pani dr, na 27. skończyło się  ze do lekarzy specjalistów, robiący badania okresowe wchodzili bez rejestracji. tu do pani Ani, tak rozumie, tylko ze jak jestem zarejestrowany do okulisty i laryngologa miedzy 8  rano a 10, a ja  mam na II zmianę do pracy, wiec jak rozwiązać mam ten problem ze mam badani zrobić w godzinach pracy.  tu pokazuje jak to jest pogmatwane z tymi zmianowcami, a jak bym chciał zrobic jak pani mówi to musiał bym badanie robić jakies 1;5 miesiąca, bo wie pani mam tylko 6 ranek  w miesiącu i często się trafia ze akurat wypadaj w dni ustawowo wolne. Pani rejestracji przekazała ze rejestrowanie okresowców, weszło dlatego, że specjaliści przyjmują tylko 15 pacjentów i nie mięcej. i tu chyba szef mediki nic nie zrobi. Moim postem chciałem tylko pokazać, że jest utrudnienie dla pracowników zmianowych, no z wyjątkiem Benny2002.

To pewnie wina PiSu.
A tak na serio to pechowy musisz być, bo taki przypadek jak Twój, czytam pierwszy raz.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9179 dnia: Marca 17, 2019, 09:26:10 »
No nie tylko ja mam takiego pecha, tych kilku innych pracowników co tego samego dnia zaczynali badania, tez mieli pecha. Może robiliście wcześniej, ja nie wiem, od kiedy weszło rejestrowanie do okulisty i laryngologa, aż tak  nie wnikałem w to, ale istnieje taka opcia ze moze weszło to od 1 maraca. Dobra widze ze nie ma sensu dalsza dyskusja, bo jeszcze trochę i zostanę tu zlinczowany, następne badania zrobić tak jak pisze pani Ania, czyli tylko na rankach, zobaczymy co na to powie mistrz.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.