Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6787954 razy)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8310 dnia: Sierpnia 11, 2018, 12:13:03 »
Ta kadra automatyków i elektryków, która zaraz odchodzi na emerytury nie odchodzi sama. Idą na nią również mistrzowie, kierownicy, którym to też "powiewa", bo zgodnie z przysłowiem "po nas to choćby potop". Zarząd jest z przydziału, jak nie tu, to pójdzie (dostanie posadkę) do innej spółki skarbu państwa.
Dobrze, że coraz więcej pracowników zabiera głos w tej sprawie, może wyjdzie to kiedyś poza ramy internetowego forum.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8311 dnia: Sierpnia 15, 2018, 01:40:52 »
Ta kadra automatyków i elektryków, która zaraz odchodzi na emerytury nie odchodzi sama. Idą na nią również mistrzowie, kierownicy, którym to też "powiewa", bo zgodnie z przysłowiem "po nas to choćby potop". Zarząd jest z przydziału, jak nie tu, to pójdzie (dostanie posadkę) do innej spółki skarbu państwa.
Dobrze, że coraz więcej pracowników zabiera głos w tej sprawie, może wyjdzie to kiedyś poza ramy internetowego forum.
Było by miło ale tak nie będzie w dzisiejszych czasach (W Polsce bo na zachodzie świetnie sobie z tym radzą np. http://www.sport.pl/pilka/7,65083,23659676,pracownicy-fiata-protestuja-nie-chca-finansowania-transferu.html https://superbiz.se.pl/wiadomosci/pracownicy-ryanaira-znow-protestuja-odwolane-loty-z-polski-aa-nix9-3sqU-XJYE.html) ludzie wolą odejść znaleść sobie inna prace wyjechać zagranice niż wiecznie się szarpać o ochłapy i patrzeć jak nieroby zarabiają ich kosztem.

Post Merge: [time]Sierpień 15, 2018, 01:43:00 [/time]
To ja z innym pytaniem. Czy na złożony wniosek o podwyżkę dla pracownika przez kierownika, pracownik powinien dostać pisemną odpowiedź (jeżeli tak to czy jest na to jakiś określony czas)? Bo ludzie czekają co niektórzy już kilka i kilkanaście miesięcy i nic, a znajomi pewnego Pana który był na wyższym stanowisku dostali w tempie  pstryknięcia palcem...
Dobre konkretne pytanie. Szkoda że nie ma chętnych do odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2018, 01:44:51 wysłana przez masamix »

Offline arturo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8312 dnia: Sierpnia 15, 2018, 11:05:47 »
"Śpieszcie się kochać ludzi ( mechaników, elektryków, automatyków) tak szybko odchodzą...
  zostaną po nich buty i telefon głuchy."

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8313 dnia: Sierpnia 15, 2018, 11:15:43 »
Piękne to były czasy gdy każdy wydział miał swoich elektryków na zmianach. Komuś się to nie podobało i ktoś "mądry" to zlikwidował. Teraz na popołudniówce czy nocce na elektryka czeka się około godziny, a że to strata dla zakładu bo przez awarię nie ma produkcji to nikt tego nie widzi i nikomu to jeszcze nie przeszkadza, szkoda że nikt się tym jeszcze nie zainteresował, że przez to że nie ma elektryka i automatyka na zmianie tysiące złotych przepadają "bo towar nie idzie". Szkoda, może ktoś się wreszcie obudzi i to naprawi.

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8314 dnia: Sierpnia 15, 2018, 14:08:57 »
Paniu Aniu, jak jak wyglada sytuacja z tymi wnioskami o podwyzki? Kadra dyrekyorska musi uzasadnić nieprzyznanie podwyżki? Czy dla zwykłego robola to już za duzo ? po kilku miesiacach wysluchiwniaw że wnuosek jest u dyrektora człowiek ma dosyć

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8315 dnia: Sierpnia 15, 2018, 19:17:53 »
Moja wiedza sprawdzina jest taka- są wnioski pozatwierdzane i takie które nie uzyskały zgody na podwyżke. Decyzje o poswyżce po całej ścieżce ostatecznie zatwierdza prezes. Ale tak od siebie, że solidnie napisany wniosek to uzasadnienie, nie sztuka napisać wniosek i grać dobrego policjanta. Sztuka taki wniosek obronić. Dlatego na wnuosku musi być solidne uzasadnienie, nowe obowiązki, dodatkowe uprawnienia ale też i podniesienie najniższej stawki pracownika.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8316 dnia: Sierpnia 15, 2018, 23:22:05 »
Pani Aniu. Pytanie czy pracownik tzw. fizol dostanie odpowiedź od Dyrektora czy tak czy nie i dlaczego. Chyba to nie problem dla zapracowanego p. Dyrektora.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8317 dnia: Sierpnia 16, 2018, 00:58:53 »
Pani Aniu. Pytanie czy pracownik tzw. fizol dostanie odpowiedź od Dyrektora czy tak czy nie i dlaczego. Chyba to nie problem dla zapracowanego p. Dyrektora.
Możesz pomarzyć że Naklicki się zniży do naszego poziomu. Go gówno obchodzi jakiś tam aparatowy i jego życie.

Post Merge: Sierpnia 16, 2018, 01:08:23
Moja wiedza sprawdzina jest taka- są wnioski pozatwierdzane i takie które nie uzyskały zgody na podwyżke. Decyzje o poswyżce po całej ścieżce ostatecznie zatwierdza prezes. Ale tak od siebie, że solidnie napisany wniosek to uzasadnienie, nie sztuka napisać wniosek i grać dobrego policjanta. Sztuka taki wniosek obronić. Dlatego na wnuosku musi być solidne uzasadnienie, nowe obowiązki, dodatkowe uprawnienia ale też i podniesienie najniższej stawki pracownika.
Uważam że skoro mistrz,kierownik i Dyrektor jakiegoś wydziału wnioskuje o podwyżkę dla danego pracownika to wie co robi.
A Argumentacja może być taka biorąc pod uwagę obecne standardy życia, inflacje i to że każdy normalny człowiek chciałby by było go stać na coś wiecej niż kredyt na mieszkanie w miare pełna lodówka internet i telewizja i duma że pracuje u "NAJLEPSZEGO PRACODAWCY W POLSCE" i nic po za tym. Należy sie mu podwyżka gdyż jego współpracownicy na tych samych stanowiskach wykonywujący tą sama bądz mniejszą prace zarabiają 2 a nawet i 2,5 raza więcej. Można dodać że skoro został program najlesza brygada zakończony pieniądze z oszczędności na pewno się znajdą. Jeszcze pare pomysłów mam ale daruje sobie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 01:08:23 wysłana przez masamix »

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8318 dnia: Sierpnia 16, 2018, 07:32:57 »

Uważam że skoro mistrz,kierownik i Dyrektor jakiegoś wydziału wnioskuje o podwyżkę dla danego pracownika to wie co robi.
A Argumentacja może być taka biorąc pod uwagę obecne standardy życia, inflacje i to że każdy normalny człowiek chciałby by było go stać na coś wiecej niż kredyt na mieszkanie w miare pełna lodówka internet i telewizja i duma że pracuje u "NAJLEPSZEGO PRACODAWCY W POLSCE" i nic po za tym. Należy sie mu podwyżka gdyż jego współpracownicy na tych samych stanowiskach wykonywujący tą sama bądz mniejszą prace zarabiają 2 a nawet i 2,5 raza więcej. Można dodać że skoro został program najlesza brygada zakończony pieniądze z oszczędności na pewno się znajdą. Jeszcze pare pomysłów mam ale daruje sobie.
Obawiam się ,że to nie byłby dobrze umotywowany wniosek. Pracodawcę interesują korzyści jakie on sam z tego tytułu poniesie a nie pracownik , który niewiele go interesuje. Zatem może trzeba pisać, że podwyżka zmotywuje pracownika do większego wykorzystania potencjału , którym rzeczony dysponuje .

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8319 dnia: Sierpnia 16, 2018, 18:01:48 »
A Argumentacja może być taka biorąc pod uwagę obecne standardy życia, inflacje i to że każdy normalny człowiek chciałby by było go stać na coś wiecej niż kredyt na mieszkanie w miare pełna lodówka internet i telewizja

Wnioskując o podwyżkę (czy w ogóle zatrudniając się) musisz sprzedać siebie i to co potrafisz. Takie argumenty to raczej argumenty osób wyznających styl życia "dej mi" (telewizja, serio?).

Należy sie mu podwyżka gdyż jego współpracownicy na tych samych stanowiskach wykonywujący tą sama bądz mniejszą prace zarabiają 2 a nawet i 2,5 raza więcej.

A jest jakaś różnica lat stażu pracy pomiędzy tymi współpracownikami? Obstawiam, że jest, w związku z tym: dłuższy staż pracy = większa wiedza = większe pieniądze (ok, nie zawsze to idzie w parze).

Można dodać że skoro został program najlesza brygada zakończony pieniądze z oszczędności na pewno się znajdą. Jeszcze pare pomysłów mam ale daruje sobie.

Odwróćmy rolę: załóżmy, że masz firmę, prosperujesz względnie dobrze i nagle odpada ci powiedzmy 10% kosztów. Co robisz?

a) inwestujesz w firmę by w przyszłości zarabiać więcej
b) spłacasz część zaciągniętych kredytów by zmniejszyć zobowiązania
c) dajesz podwyżkę dotychczasowym pracownikom
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8320 dnia: Sierpnia 16, 2018, 19:23:50 »
KRP  to ja Ci odpowiem te 10 % dziele na   ( xxxxxxxxx suma  :] )
 
A)  25%
B)  25%
C ) 50% ( pamiętaj ze pracownik który dobrze zarabia to zadowolony pracownik a nie   narzekający i  robiący wszystko na odpiernicz , zarabiasz więcej wiesz ze pracodawca Cię szanuje i docenia twoją ciężką prace którą wykonujesz ) pozdrawiam :] 

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8321 dnia: Sierpnia 16, 2018, 20:38:13 »
KRP  to ja Ci odpowiem te 10 % dziele na   ( xxxxxxxxx suma  :] )
 
A)  25%
B)  25%
C ) 50% ( pamiętaj ze pracownik który dobrze zarabia to zadowolony pracownik a nie   narzekający i  robiący wszystko na odpiernicz , zarabiasz więcej wiesz ze pracodawca Cię szanuje i docenia twoją ciężką prace którą wykonujesz ) pozdrawiam :] 

Uwierz mi, że przy względnie dobrze prosperującej firmie z perspektywami dalszego rozwoju bynajmniej byś tak nie zrobił.


Post Merge: Sierpnia 16, 2018, 20:41:39
zarabiasz więcej wiesz ze pracodawca Cię szanuje i docenia twoją ciężką prace którą wykonujesz )

Właśnie problem w tym, że to tak nie do końca działa. Regularne podwyżki (a takie są w ZCH co rok, nie oszukujmy się) motywują pracownika krótkotrwale i długoterminowo nie są wcale dobrym rozwiązaniem.

Do poczytania: http://nf.pl/manager/tylko-podwyzka-motywuje-bzdura,,55364,38
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 20:41:39 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8322 dnia: Sierpnia 16, 2018, 23:17:07 »

Wnioskując o podwyżkę (czy w ogóle zatrudniając się) musisz sprzedać siebie i to co potrafisz. Takie argumenty to raczej argumenty osób wyznających styl życia "dej mi" (telewizja, serio?).

Widzę że nie którzy nie zauważyli Sarkazmu w mojej wypowiedzi o argumenty ponieważ wiadomym jest że zostały odrzucone wnioski osób które podwyższyły swoja kwalfikacje i poznały dane nazwijmy to działki na danym wydziale. (Telewizja również ponieważ pracodawca chętnie widział by tak typ pracownika "eat sleep work reapet")
A jest jakaś różnica lat stażu pracy pomiędzy tymi współpracownikami? Obstawiam, że jest, w związku z tym: dłuższy staż pracy = większa wiedza = większe pieniądze (ok, nie zawsze to idzie w parze).

Ostanie zdanie wystarcza za komentaż.

Można dodać że skoro został program najlesza brygada zakończony pieniądze z oszczędności na pewno się znajdą. Jeszcze pare pomysłów mam ale daruje sobie.
Odwróćmy rolę: załóżmy, że masz firmę, prosperujesz względnie dobrze i nagle odpada ci powiedzmy 10% kosztów. Co robisz?

a) inwestujesz w firmę by w przyszłości zarabiać więcej
b) spłacasz część zaciągniętych kredytów by zmniejszyć zobowiązania
c) dajesz podwyżkę dotychczasowym pracownikom
Skoro taki z ciebie MENAGO. Zaproponuj obniżkę swojego wynagrodzenia i swoich kolegów do najniższej krajowej i przeznaczymy te pieniądze na rozwój firmy. By żyło się lepiej znajomką (teraz np. z PiSu wcześniej z PO np. Guździoł po przegranych wyborach samorządowych) bo oni skrupułów nie mają. Może tego nie zauważyłeś ale nie pracujesz w idylistycznej firmie.("Bądź pozytywny, postaraj się znaleźć coś dobrego w działaniu swojego podwładnego, zwróć uwagę, że to również dostrzegasz, zanim przejdziesz do krytyki. Bądź konsekwentny, każdy zasługuje na równe traktowanie, nikogo nie faworyzuj. Zasady są takie same dla wszystkich")
Powiedz mi co z tego że Amazon jest najdroszą firmą na świecie jak jej pracownicy w większości pracuja w nieprzymusowych obozach pracy ( Tylko garstka osób czerpie niewyobrażalne korzyści). Ale nawet taki cudowny pracodawca zauważył że za te marne grosze nie maja chętnych i od 1 września podnosi pensje conajmniej o 2,50 zl na godzinę brutto. ( Odrazu zaznaczam że dla mnie tacy pracodawacy nie powinni mieć prawa bytu i powinni zostać zrównani z ziemią jeżeli nie zmienią swej polityki)
Myślę że dopytują na tym forum osoby młode okłamane i oszukane perspektywą godnego zarobku za swoją uczciwą prace i rozwijanie się. Tak jak wcześniej pisałem ktoś zdecydował się nadstawić za te osoby karku i zawnioskować o podwyżke dla nich.
A taki MENAGO jak ty szybko by stracił by swoją firme bo przez właśnie takich jak ty (chodzi o tok rozumowania) Ta firma musi szukać pracowników na facebooku olxie i gdzie się tylko da i są ogromne braki w kadrach bo może na twojej działce tego nie widać ale na Alkatraz ludzie muszą obskakiwać dwie działki a to zawsze prędzej czy później prowadzi do tragedii.Cieszą się że mają oszczędności z ludzi odchodzących na emerytury ale nie widzą tego że nawet jeżeli mają kogoś na jego zastępstwo. Nie dając mu godnej zapłaty mogą go nawet głaskać codzienie po innej części ciała i mówić jaki on zajebisty to prędzej czy później pójdzie tam gdzie go docenią finansowo i będzie mógł żyć i cieszyć życiem prywatnym.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2018, 23:24:06 wysłana przez masamix »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8323 dnia: Sierpnia 17, 2018, 00:01:13 »
Widzę że nie którzy nie zauważyli Sarkazmu w mojej wypowiedzi

Twój post wygląda jak najbardziej poważnie, jeśli to miał być sarkazm to się nie udał. :<

Ostanie zdanie wystarcza za komentaż.



Co do reszty - ja tylko zadałem retoryczne pytanie. Prowadząc firmę ogranicza się koszty, a pracownik jest kosztem. Lepiej zaoszczędzone pieniądze zainwestować by firma się rozwinęła i nie zniknęła z rynku co spowoduje zwolnienia. Zdecydowanie bardziej wolę rozwijającą się firmę od firmy, która socjalistycznie rzuca podwyżkami na prawo i lewo.

Powiedz mi co z tego że Amazon jest najdroszą firmą na świecie jak jej pracownicy w większości pracuja w nieprzymusowych obozach pracy ( Tylko garstka osób czerpie niewyobrażalne korzyści). Ale nawet taki cudowny pracodawca zauważył że za te marne grosze nie maja chętnych i od 1 września podnosi pensje conajmniej o 2,50 zl na godzinę brutto.

Jak to się mówi - i tak działa wolny rynek. Amazon bynajmniej obozem pracy nie jest bo z tego co pamiętam nie ma obowiązku pracowania tam, nikt też na siłę tam nie jest zatrudniany. Warunki są ciężkie i jeśli nie idą za tym odpowiednie pieniądze to chętnych do pracy nie będzie. Jeśli Amazon faktycznie jest zmuszony podwyższyć stawki to chyba dobrze, prawda? Tak to powinno działać.

( Odrazu zaznaczam że dla mnie tacy pracodawacy nie powinni mieć prawa bytu i powinni zostać zrównani z ziemią jeżeli nie zmienią swej polityki)

Ale paczuszkę do domku to byś chciał.

A taki MENAGO jak ty szybko by stracił by swoją firme bo przez właśnie takich jak ty (chodzi o tok rozumowania)

Powiedział masamix prowadzący działalność gospodarczą od 50 lat.

Ta firma musi szukać pracowników na facebooku olxie i gdzie się tylko da i są ogromne braki w kadrach bo może na twojej działce tego nie widać ale na Alkatraz ludzie muszą obskakiwać dwie działki a to zawsze prędzej czy później prowadzi do tragedii.Cieszą się że mają oszczędności z ludzi odchodzących na emerytury ale nie widzą tego że nawet jeżeli mają kogoś na jego zastępstwo. Nie dając mu godnej zapłaty mogą go nawet głaskać codzienie po innej części ciała i mówić jaki on zajebisty to prędzej czy później pójdzie tam gdzie go docenią finansowo i będzie mógł żyć i cieszyć życiem prywatnym.

Jeśli tak jest to, podobnie jak w przypadku Amazona, ZCH też będą musiały podnosić pensje za przyjęcie. Jeśli tego nie robią to znaczy, że znajdują się chętni do pracy za obecne wynagrodzenie. A jeśli są to po co płacić 5k skoro można zapłacić 3k? I czy to wina firmy? Bynajmniej.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Zaborek94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8324 dnia: Sierpnia 17, 2018, 07:05:06 »
KRP, od razu na wstępie zaznaczam że albo nie jesteś w temacie albo zgrywasz durnia. Masamix to doświadczony pracownik z ogromnym stażem to po pierwsze, Ty gówno wiesz o warunkach i problemach gapsu jak widać, to już drugie. Nikt tu nie mówi o problemach ZCH a o tym co dzieje się w gapsie, a Ty mówisz że w gaps można inwestować inaczej niż inwestując w pracowników ?  To jest firma która w 100% wykonuje zlecenia dla ZCH  no może w 99,9 %, i poza pracownikami nic innego nie ma, no może masę przeżera-czy kasy w biurowcu ( nie mówię tu o potrzebnych pracownikach biurowych, zresztą każdy kto jest w temacie wie o czym mówię, domyślam się więc że Ty możesz nie zrozumieć). Taki menago jak Ty nie potrafi dostrzec że oszczędzanie na pracownikach w tej firmie jest jak zamykanie wytwórni bo koszty utrzymania są duże, bez kalkulacji że przecież wytwórnia przynosi zyski, jedyne zyski. Mówisz że podniosą wynagrodzenia kiedy nie będzie ludzi do pracy. Ha Ha Ha czy Ty sobie zdajesz sprawę jakie są braki kadrowe w GAPS ? Dodatkowo nie ma nikogo chętnego do pracy za te pieniadze w tych warunkach ( nowi pracownicy są oszukiwani za rozmowach rekrutacyjnych, stąd jeszcze jakieś przyjęcia, a jak tylko się połapią to uciekają ), a Ci co jeszcze pracują odchodzą na emeryturę w ciagu ~2 lat, nie mówiąc już o tych co już odeszli. Firma przez następne 2-3 lata straci jakieś 2/3 kadry, zostaną albo nie dobitki tych przyzwyczajonych do gaps co im brakuje parę lat do emerytury albo Ci co się jeszcze łudzą że coś się zmieni. Jedyne co doprowadzi ta firmę do upadku to takie podejście, takich menago jak Ty, co poza krańcem własnej dupy nie widza już nic innego. Te " mudzyny " jak ja czy moi koledzy którzy zapieprzają na cały gaps a co za tym idzie na całe ZCH odchodzą, a Wy nie robicie nic żeby to zmienić, nie przyciągacie kadry, nie proponujecie kompletnie nic żeby ludzi zatrzymać. Liczycie że będzie jak przez ostatnie 40 lat ( chodź pod różnymi nazwami i podziałami ), będziecie r*chać pracowników bez mydła a oni będą jeszcze stękać i udawać że im dobrze. Wiec odpowiadam że jeśli ktoś chce mnie wyr*chać to musi do nie  przyjść z winem, czekoladkami, i wazeliną inaczej nie daję. Rynek się zmienił i skoro sądzicie ze na zarobki na poziomie 3-4 tysięcy netto należy po prostu poczekać jak to robili starzy pracownicy  to chce Ci oznajmić ze takie zarobki automatycy dostają w innych firmach na start, i też są co roczne podwyżki i socjal, i nawet lepsze perspektywy. Nie wiem na czym Wy tam jedziecie w gapsie, żeby mieć takie podejście, wiem jedno pora odstawić psychotropy.  Powstają zatem 2  zasadnicze pytania : 1. Na co liczy zarząd gaps ( czym przyciągnie nowych pracowników skoro chcą im płacić tak jak teraz płaci Lidl czy Biedronka )  ? 2. Czy już się obudziłeś KRP, czy jeszcze sądzisz że wiesz o czym mówisz ?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 17, 2018, 07:30:54 wysłana przez Zaborek94 »