Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6869306 razy)

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3255 dnia: Listopada 11, 2015, 01:47:33 »
bo zawsze łatwiej rzucić że jest źle…

A co, może powiesz, że dobrze jest? Jak został zmieniony system oceny pracowniczej każdy widzi, jakie jest podejście "góry" do obcinania premii też każdy widzi, nagroda jubileuszowa raz na x lat tego nie zmieni.

Poza tym płynąć to może deszcz po szybach, a tego typu teorie o Tarnowie to podsycają ewentualnie związki żeby wytłumaczyć dlaczego czegoś nie załatwili.

Tarnów ma 67% akcji Polic, więc jako jednostka dominująca wypracowane przez nas zyski ujmują w swoich skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych i to oni decydują na co te zyski zostaną przeznaczone. Związki mogą sobie ujadać do woli, ale prawda jest taka, że nasz zarząd bez zgody Tarnowa palcem nie kiwnie w żadnej sprawie.

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3256 dnia: Listopada 12, 2015, 09:53:30 »
Konkret, no pewnie, nawet jak jest nagroda czy coś, to trzeba to przykryć bo „wszystko źle”. Strukturę właścicielską też mocno upraszczasz i w sumie nie wiem po co, bo po pierwsze zyski Polic są przede wszystkim w sprawozdaniach finansowych Polic. Wszystko jest dostępne i publiczne choćby z tego względu że spółka jest na giełdzie. Raporty całej Grupy swoją droga, ale tam też jest podział na spółki. Dalej, nie wiem do czego pijesz w temacie decyzji, bo żeby daleko nie szukać to właśnie u nas, w Policach będzie realizowana największa inwestycja całej Grupy…

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3257 dnia: Listopada 12, 2015, 10:56:31 »
nawet jak jest nagroda czy coś, to trzeba to przykryć bo „wszystko źle”

To tak jakby mąż-alkoholik raz do roku na rocznicę ślubu dał żonie kwiatka. Powinna się cieszyć bo ma wspaniałego męża?

Co do reszty to proponuję to zostawić. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, a temat za blisko krąży informacji niejawnych i nie chciałbym czegoś chlapnąć.

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3258 dnia: Listopada 12, 2015, 16:41:27 »
Co do męża alkoholika nie wiem, jakoś nie mam doświadczeń. I obawiam się że niewiele ma to wspólnego z firmą… Co do informacji jawnych czy też niejawnych. Albo piszesz konkret albo skończmy ten temat, bo w ten sposób to się najłatwiej rodzą plotki. Już nie raz i nie dwa było tak że ktoś coś rzucił na forum, była wielka burza a później się okazało że jest zupełnie odwrotnie. Poza tym warto pamiętać o tym, że firma po prostu musi publikować pełne i przejrzyste informacje finansowe etc bo jest na giełdzie a tam są konkretne wymagania pod tym względem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3259 dnia: Listopada 12, 2015, 19:41:48 »
To tak jakby mąż-alkoholik raz do roku na rocznicę ślubu dał żonie kwiatka. Powinna się cieszyć bo ma wspaniałego męża?

Porównanie ZCH do męża alkoholika, co ja czytam. XD

Ogółem to:

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3260 dnia: Listopada 13, 2015, 00:10:37 »
A ja popieram @Konkret
Grupa Azoty tak się wszystkim chwali w koło, wszystko w koło sponsoruje, że nie ma czasu na swoich ludzi i to w jakich warunkach pracują. Ciągłe wymagania, jakieś akcje Stop wypadkom.... a wypadków z roku na rok coraz więcej? Punktowanie pracowników? śmieszna sprawa. Czy nie mamy prawa narzekać? otóż mamy! skoro tak ładnie się wszędzie promujemy....

A te 800zł co dali ? łaski bez!

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3261 dnia: Listopada 13, 2015, 03:10:45 »
Albo piszesz konkret albo skończmy ten temat, bo w ten sposób to się najłatwiej rodzą plotki.

Właścicielami zakładów, bez "drobnicy", są:
1. Grupa Azoty (66%)
2. OFE PZU "Złota Jesień" (15%)
3. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (9%)
4. Skarb Państwa (5%)

Oznacza to, że Grupa Azoty (Tarnów) jest spółką dominującą w stosunku do GA Police. Ustawa o rachunkowości mówi:

"Przez jednostkę dominującą rozumie się jednostkę będącą spółką handlową lub przedsiębiorstwem państwowym, sprawującą kontrolę nad jednostką zależną, w szczególności [...] uprawnioną do kierowania polityką finansową i operacyjną tej jednostki zależnej w sposób samodzielny [...]"

Żeby Tarnów miał "ładne" sprawozdania skonsolidowane to za chiny ludowe nie zgodzi się na podwyżki (z wyjątkiem "kosmetycznych") w Policach, bo to oznacza mniejszy zysk do wykazania u nich. Tak samo nie zgodzi się na wydawanie kasy na remonty, znowu oznaczałoby to mniejszy zysk. O dywidendzie tez można zapomnieć, bo dla Tarnowa oznaczałoby to mniejszy zysk. Tym samym u nas zaciska się pasa do oporu, a Tarnów wykazuje bardzo dobre wyniki i tam rozdaje się premie i podwyżki :) Tak to w dużym skrócie wygląda.


Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3262 dnia: Listopada 13, 2015, 11:01:20 »
Postawa roszczeniowa widzę w pełni, szkoda tylko że na bazie absolutnie błędnych wniosków. Konkret, bez urazy ale jeżeli nie umiesz albo nie chcesz czytać oficjalnych dokumentów, to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Dla ułatwienia podsyłam prezentację wyników całej Grupy, gdzie dziwnym trafem wyniki każdych zakładów są dokładnie opisane: http://tarnow.grupaazoty.com/files/8f8030fa/2015_prezentacja_wynikowa_3q2015_final.pdf Poczytaj i z łaski swojej nie manipuluj że ktoś czegoś nie pokazuje, bo nasz zysk jest widoczny czarno na białym. Inne sugestie na temat Tarnowa są już dość śmieszne, z powodów - jak wyżej. Ja wiem, że fajnie jest tworzyć taką atmosferę, że jak to u nas źle, inni mają lepiej, tyle że znowu dochodzimy do miejsca w którym nic to nie wnosi. Macie konkretne propozycje, przedstawcie związkom, niech działają bo od tego są, a nie tylko każdy mówi że się nie da...

Offline liścik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3263 dnia: Listopada 14, 2015, 21:31:08 »
Postawa roszczeniowa widzę w pełni, szkoda tylko że na bazie absolutnie błędnych wniosków. Konkret, bez urazy ale jeżeli nie umiesz albo nie chcesz czytać oficjalnych dokumentów, to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Dla ułatwienia podsyłam prezentację wyników całej Grupy, gdzie dziwnym trafem wyniki każdych zakładów są dokładnie opisane: http://tarnow.grupaazoty.com/files/8f8030fa/2015_prezentacja_wynikowa_3q2015_final.pdf Poczytaj i z łaski swojej nie manipuluj że ktoś czegoś nie pokazuje, bo nasz zysk jest widoczny czarno na białym.
już ta odpowiedź manam świetnie pokazuje jaki poziom Konkret wiedzy prezentujesz... ale już to...
O dywidendzie tez można zapomnieć, bo dla Tarnowa oznaczałoby to mniejszy zysk.
...pokazuje, że z myśleniem u ciebie na bakier... podpowiem przeanalizuj jeszcze raz dane na temat akcjonariatu, a być może zrozumiesz jakie dyrdymały wypisujesz...główny beneficjent dywidendy działa przeciw jej wypłaceniu... hehehe naprawdę wyborne.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2015, 21:40:24 wysłana przez liścik »

Offline Alternator

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3264 dnia: Listopada 15, 2015, 00:37:30 »
Jak ktoś to czyta niech przestanie. Mam przeczucie że robicie ludziom bałagan w głowie żeby tor tematu skręcił w ślepą uliczkę. To wygląda na współpracę. Czemu jak się mówi o kasie wszyscy cytują tony przepisów prawnych, europejskich, itd...  .Chcecie onieśmielić ludzi którzy skarżą się realne problemy.

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3265 dnia: Listopada 15, 2015, 01:21:49 »
Konkret, bez urazy ale jeżeli nie umiesz albo nie chcesz czytać oficjalnych dokumentów, to nie wprowadzaj ludzi w błąd. Dla ułatwienia podsyłam prezentację wyników całej Grupy, gdzie dziwnym trafem wyniki każdych zakładów są dokładnie opisane

Pierwsze słyszę żeby prezentacja była oficjalnym dokumentem o_O Jedynym oficjalnym dokumentem odnośnie wyników spółki jest sprawozdanie finansowe, którego forma i treść jest określona ustawowo, a w którym nie ma rozbicia pozycji na poszczególne jednostki gospodarcze. Cała reszta dokumentów to wesoła twórczość.

podpowiem przeanalizuj jeszcze raz dane na temat akcjonariatu, a być może zrozumiesz jakie dyrdymały wypisujesz...główny beneficjent dywidendy działa przeciw jej wypłaceniu... hehehe naprawdę wyborne.

Grupa Azoty ma 66% akcji. Jeżeli nie wypłacą dywidendy z Polic w ogóle to mają do swojej dyspozycji 100% zysku netto i nie muszą się z nikim dzielić (w tym ze Skarbem Państwa, który bardzo naciska na wypłacanie dywidend by łatać budżet). Jeżeli wypłacą połowę zysku netto w formie dywidendy to do dyspozycji Grupy Azoty pozostanie 83% pierwotnego zysku netto Polic, pozostałe 17% pójdzie do pozostałych akcjonariuszy. Jeżeli cały zysk przeznaczą na dywidendę to do dyspozycji Grupy Azoty pozostanie 66% pierwotnego zysku netto Polic, pozostałe 34% pójdzie do pozostałych akcjonariuszy.

Łapiesz już dlaczego głównemu akcjonariuszowi, który jest jednostką dominującą (to bardzo ważny warunek!) nie opłaca się wypłacać dywidendy?

Jak ktoś to czyta niech przestanie. Mam przeczucie że robicie ludziom bałagan w głowie żeby tor tematu skręcił w ślepą uliczkę. To wygląda na współpracę. Czemu jak się mówi o kasie wszyscy cytują tony przepisów prawnych, europejskich, itd...  .Chcecie onieśmielić ludzi którzy skarżą się realne problemy.

Masz rację, to moja wina, już siedzę cicho.
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2015, 01:24:29 wysłana przez Konkret »

Offline manam

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3266 dnia: Listopada 16, 2015, 11:46:58 »
Konkret, to jest prezentacja przygotowana na podstawie raportu i samych wyników, więc nie wiem o co Ci chodzi. argumenty się kończą, to się do źródła przyczepiłeś? Z giełdą tak samo, cały czas próbujesz urabiać teorię o tym kto jest decyzyjny, tylko że przypominam że o dywidendzie Polic finalnie decyduje zarząd i rada nadzorcza Polic, jak to w każdej spółce. Możesz też sobie sprawdzić, że przez ostatnie lata Police regularnie wypłacały dywidendę:

http://zchpolice.grupaazoty.com/index.php?p=relacje&lang=pl&s=raportyb&val=&t=data&c=desc&gid=7

więc Twoje wyliczenia niestety znów można włożyć między bajki. W tym roku wyniki są bardzo dobre, wiec nie widzę powodu dla którego nie mieliby wypłacić dywidendy…

Offline liścik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3267 dnia: Listopada 16, 2015, 22:02:01 »
Grupa Azoty ma 66% akcji. Jeżeli nie wypłacą dywidendy z Polic w ogóle to mają do swojej dyspozycji 100% zysku netto i nie muszą się z nikim dzielić (w tym ze Skarbem Państwa, który bardzo naciska na wypłacanie dywidend by łatać budżet).
Wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele, kolego jeżeli Grupa Azoty chce mieć jakikolwiek zysk do dyspozycji (mniemam że masz na myśli cash) to musi wypłacić dywidendę, w inny sposób nie będzie obracała środkami finansowymi wygenerowanymi przez Police. Oczywiście można kombinować w ramach grupy różnymi innymi środkami tzw. "tunelowania" ale to dłuższa historia.

Łapiesz już dlaczego głównemu akcjonariuszowi, który jest jednostką dominującą (to bardzo ważny warunek!) nie opłaca się wypłacać dywidendy?

Ja "łapię" doskonale fakt, iż "dojenie" spółki jest nieopłacalne, tyle że nie z powodów o których piszesz, ale ze względu na to, iż w ten sposób ogranicza się szanse spożytkowania tego kapitału chociażby na inwestycje, remonty itp. w ramach w tym przypadku Polic. Co zaś do zapatrywań jednostki dominującej to jej interes może być diametralnie inny w tym względzie np. ratowanie marnego wyniku (lektura sprawozdań Tarnowa) poprzez działalność finansową tj. wypłatę dywidendy od spółek zależnych.

Resumując, zanim zaczniesz wypisywać co jest opłacalne dla jednostki dominującej polecam jednak zajrzeć do sprawozdań finansowych, raportów giełdowych itp. materiałów, które poleca manam, a gwarantuję, że pozwoli ci to na ZŁAPANIE co jest w danym momencie w interesie jednostki dominującej.


Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3268 dnia: Listopada 19, 2015, 18:30:35 »
o co chodzi z ,, oszczędnością " powietrza na wytwórniach ?

Offline martoszka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #3269 dnia: Listopada 23, 2015, 19:05:42 »
Czy cos wiadomo o dodatkowych pieniadzach w grudniu  ?
nie ma sytuacji bez wyjścia,kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno