Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6852086 razy)

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #570 dnia: Maja 11, 2012, 16:45:40 »
Większość może i jest niezadowolona, jednak trzeba spojrzeć na to że niektórzy „po staremu” mieli większe premie. Szef(owa) dawał(a) więcej swoim ulubieńcom. Teraz wszyscy mają po równo. Może to nie jest sprawiedliwe, ale nigdy się nie dogodzi wszystkim. Ja nie miałam wcześniejszej premii ani za małej ani za dużej. Wiedziałam, że będzie 8,5% więc sobie wyliczyłam i zaskoczona nie byłam. Za to zaskoczeni byli inni bo wcześniej dostawali nawet 50% więcej (tak jak to napisała:
Cytat: "Młoda2.3"
Moja mniejsza o 50%
). Znajomi co są na stanowiskach umysłowych średnio mieli miesięcznie 500zł teraz są zaskoczeni-wiadomo dlaczego.
Dodam od siebie, że jestem zadowolona z każdej złotówki jaka wpływa na moje konto. Pracować będę tak jak wcześniej, premia nigdy nie była dla mnie motywacją bo zawsze ją miałam. Bardziej byłam zadowolona z podziękowania od przełożonego.
Powinniśmy dodać jeszcze jedną kwestię. Pracodawca może nam dać nagrodę-tak wynika z kodeksu. Nagroda pochwały na piśmie też jest mile wskazana. Szukając później pracy w innym zakładzie lub wydziale mamy większe szanse by ją dostać. Jednak z tego co słyszę to więcej nagan chyba dali jak nagród.
Co do związków to moje zdanie jest takie. Nie widzimy tego dobrego co dla nas robią lecz zawsze będziemy szukać dziury w całym. To jest oczywiste, bo z tego słynie nasz naród. Jak się nie podoba to się wypisz, nie należysz to nie narzekaj, nie podoba się Tobie ten to zapisz się do innego.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #571 dnia: Maja 11, 2012, 17:21:10 »
no ja dopiero teraz zobaczyłam więcej niż 80zł
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #572 dnia: Maja 11, 2012, 17:34:18 »
To może na rozluźnienie atmosfery. Może znajdzie się chętny co puści ten kawałek w pracy :lol2:


maria_k

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #573 dnia: Maja 12, 2012, 12:59:52 »
Cytat: "An_na"
Dużo osób zapomniało, iż w maju 2010r został wypowiedziany Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla ZCh i spółek. Układ nie został wypowiedziany dlatego, iz "Police" były krainą mlekiem i miodem płynące tylko dlatego, że sytuacja finansowa była bardzo zła. Wypowiedziano ZUZP a w nim. m.in. dodatek za pracę na zmiany 850zł, premia miesięczna/11% wynagrodzenia za wynik dodatnio narastający/etc. Zakład był w katastroficznym stanie, negocjacje układu trwały rok. Zła sytuacja sprawiła, iż w"unii" został złożony również Plan Restrukturyzacji , który zakładał m.in. zwolnienia grupowe, nieprzedłużenie czasowych umów o pracę /ok.357 osób/, redukcję wszystkich dodatków, outsorcing KJ,księgowości, wycięcie jednej nitki produkcji NP, zbycie EC, likwidację 5BOP... Dalej -zakładano zmniejszenie pensji, sprzedaż spółek, korzystanie z pracowników pracy tymczasowej, zmniejszenie zatrudnienia o 609 osób...  Czytając Państwa komentarze widzę, iż niewielu zdaje sobie sprawę, iż byliśmy o krok od podzielenia losów Stoczni. Premia która jest obecnie jest oczywiscie dużo gorszym wariantem niż ten który był, ale tamta premia 11% uległa wypowiedzeniu i startowano od zera więc ok. 8,5% przy założeniu zero... to kwartalnie ok25 % wynagrodzenia przy założeniu produkcji i sprzedaży tego co wyprodukujemy z plusową marżą /w skrócie/.                
W międzyczasie wynegocjowano odprawy dla zwalnianych pracowników ze zwolnień grupowych /dodam, iz ustawa przewiduje od 1 do 3 wynagrodzeń przy zwolnieniach grupowych/-pracownicy otrzymali zdecydowanie więcej i to było przedmiotem negocjacji. Został utrzymany system pracy 5 BOP przy założeniu 35 godzin tygodniowo /dwie ranki,dwie popołudniówki,dwie nocki, cztery dni wolnego/ -dodam, iz ranna zmiana pracuje 40 godzin tygodniowo czyli średnio 5godzin*56 tygodni w roku co daje 280 godzin rocznie więcej. Czyli 1,5 miesiąca roboczego ranna zmiana pracuje dłużej. Aby utrzymany został ryczałt za pracę na zmiany m.in. ranna zmiana straciła dodatek za pracę przy monitorach ok.75zł miesiecznie, zmieniły sie zasady wypłaty jubileuszówek.W miedzyczasie wynegocjowano podwyżki /średnio na pracownika ok177zł przy założeniu iż każdy musiał otrzymać min.150zł/ , doładowanie kart święta Wielkanocne 300zł,Bożego Narodzenia 800zł i Dzień Chemika 500zł. Ok.1 lipca  pracownicy otrzymają nagrodę roczną -będzie to jedno ich wynagrodzenie.
Pewnie zaraz poleje się na mnie całe wiadro pomyj ale wspierajcie ludzi którzy was reprezentują bo chcą i starają się jak najlepiej dla pracowników. To co mamy obecnie zostało z wielkim trudem wynegocjowane.Fudndusz wynagrodzeń w "Zakładach" wynosi 140.000.000zł.Każdy chciałby aby fundusz zdecydowanie się zwiększał, ale niestety tak nie jest. Nie są to łatwe czasy ani dla pracowników ani dla pracodawców.


Witam na forum. Piszę pierwszy raz, bo nie mogę już dłużej wytrzymać kłamstw serwowanych przez przedstawicielkę p. Badełka.
1. Związki nie wynegecjowały ŻADNEJ odprawy dla zwalnianych pracowników w ramach zwolnień grupowych. Przyjęliście to, co Wam Zarząd dał. Nie zrobiliście NIC, po prostu Zarząd zaproponował takie odprawy, a wy przyjęliście je radośnie.
2. Utrzymanie 5 BOP to nie jest wasza zasługa. Po prostu obowiązujące przepisy pracy nie pozwalają na rezygnację z raz wprowadzonego w zakładzie pracy systemu 5 BOP. Takie jest stanowisko Państowej Inspekcji Pracy, a przypisywanie sobie zasług w tej mierze jest co najmniej żenujące.
3. "Wspierajcie ludzi którzy was reprezentują", dawno się tak nie uśmiałam. Zależy wam tylko na składkach opłacanych przez pracowników. Siedzicie w kieszeni Zarządu, i to dosłownie. Jesteście marionetką w rękach Zarządu, przyjmujecie wszystko, co wam Zarząd rzuci. Ale do ludzi powoli dociera, że związki zawodowe w Policach nie mogą już NIC. To jest firma prywatna, już nie pojedziecie ze skargę do Warszawy do ministra, aby odwołać Zarząd. Nie macie żadnej karty przetargowej, w zdanie związków dla Zarządu jest niczym. Temat związków zawodowych w Policach skończył się w sierpniu 2011 r., kiedy Zakładowe Azotowe w Tarnowie-Mościcach kupiły 66% kapitału zakładowego. Jesteście teraz po prostu śmieszni z tym przypisywaniem sobie nie swoich zasług.
O tym, że związkowcy załatwili sobie 100% premii dla siebie, wie już wielu. Wkrótce Police czekają kolejne głębokie zmiany, a ludzie odwrócą się od was, bo dojdzie do nich, że jesteście tylko marionetką i trzymacie się tylko waszych stołków i macie z tego OKREŚLONE korzyści. A to, co zakładał Plan Restrukturyzacji i tak zostanie wprowadzone w życie...

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #574 dnia: Maja 12, 2012, 19:07:28 »
Cytat: "maria_k"
O tym, że związkowcy załatwili sobie 100% premii dla siebie, wie już wielu.


 :jupi:  ooo udało się uzyskać odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie: "Czy związkowcy mają tak samo liczoną premię i czy też będzie im tak samo zmniejszana jak zwykłym pracownikom?"

lukas2

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #575 dnia: Maja 12, 2012, 20:21:44 »
Cytat: "pol"
"Czy związkowcy mają tak samo liczoną premię i czy też będzie im tak samo zmniejszana jak zwykłym pracownikom?"



Oni zawsze zrobią 100 a nawet 120% normy... Do boju związkowcy o plan 5 letni!!!!

Karaoke

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #576 dnia: Maja 12, 2012, 22:03:34 »
Cytat: "An_na"
Został utrzymany system pracy 5 BOP przy założeniu 35 godzin tygodniowo /dwie ranki,dwie popołudniówki,dwie nocki, cztery dni wolnego/ -dodam, iz ranna zmiana pracuje 40 godzin tygodniowo czyli średnio 5godzin*56 tygodni w roku co daje 280 godzin rocznie więcej. Czyli 1,5 miesiąca roboczego ranna zmiana pracuje dłużej. Aby utrzymany został ryczałt za pracę na zmiany m.in. ranna zmiana straciła dodatek za pracę przy monitorach ok.75zł miesiecznie,



Pani An_no,dlaczego chce Pani skłócić załogę ??? (to było do tej pory typowe tylko dla przewodniczącego związku zmianowego). Dlaczego Pani będąc w związkach ZMIANOWYCH zapomina, ze pracownicy zmianowi w celu wyrównania ilości godzin z pracownikami umysłowymi mają powstawiane dodatkowe zmiany, zwane popularnie R-kami ??? Tak w ogóle, to czy dzień, w którym odsypia się nockę można liczyć za dzień wolny ???? Przecież nikt nie jest robotem...
Poza tym nie tylko pracownicy umysłowi mają zlikwidowany dodatek za pracę przy monitorach ekranowych... Pracujący na zmiany również...
Zastanawiam się także, kiedy na wydziałach odbędą się spotkania informujące za co będziemy premiowani, jaka jest wysokość premii, oraz za co ta premia będzie nam zabierana.

ala130

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #577 dnia: Maja 13, 2012, 15:09:17 »
Cytat: Karaoke
Cytat: "An_na"
Został utrzymany system pracy 5 BOP przy założeniu 35 godzin tygodniowo /dwie ranki,dwie popołudniówki,dwie nocki, cztery dni wolnego/ -dodam, iz ranna zmiana pracuje 40 godzin tygodniowo czyli średnio 5godzin*56 tygodni w roku co daje 280 godzin rocznie więcej. Czyli 1,5 miesiąca roboczego ranna zmiana pracuje dłużej. Aby utrzymany został ryczałt za pracę na zmiany m.in. ranna zmiana straciła dodatek za pracę przy monitorach ok.75zł miesiecznie,



Pani An_no,dlaczego chce Pani skłócić załogę ??? (to było do tej pory typowe tylko dla przewodniczącego związku zmianowego). Dlaczego Pani będąc w związkach ZMIANOWYCH zapomina, ze pracownicy zmianowi w celu wyrównania ilości godzin z pracownikami umysłowymi mają powstawiane dodatkowe zmiany, zwane popularnie R-kami ??? Tak w ogóle, to czy dzień, w którym odsypia się nockę można liczyć za dzień wolny ???? Przecież nikt nie jest robotem...



Karaoke chyba zapominasz że w celu wyrównania godzin z pracownikami zmianowymi, pracownikom umysłowym w poprzednich latach przyznano ok 10 dodatkowych dni wolnych, natomiast w roku 2012 jest to tylko 3 dni, więc nie ma tu mowy o zadnej równości mimo R-ek.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #578 dnia: Maja 13, 2012, 16:05:06 »
Wieści niosą że lipcowa nagroda ma być w czerwcu,jeżeli tak to związki wiedzą jak szybko przykryć temat premii i zająć pracowników czymś innym niż publiczne rozliczanie w/w związków z ciemnogrodu informacyjnego jaki nam serwują .Uczą się chyba od najlepszych na wiejskiej.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #579 dnia: Maja 13, 2012, 18:15:23 »
Cytat: "ala130"
Karaoke chyba zapominasz że w celu wyrównania godzin z pracownikami zmianowymi, pracownikom umysłowym w poprzednich latach przyznano ok 10 dodatkowych dni wolnych, natomiast w roku 2012 jest to tylko 3 dni, więc nie ma tu mowy o zadnej równości mimo R-ek.

Od zawsze zastanawiam się co ma do rzeczy ilość godzin?
Każdy zatrudnia się na konkretne stanowisko i ma inną specyfikę pracy - przecież każdy pracuje tutaj za inne pieniądze, praca na zmiany jest do d..., jak już wcześniej pisałem jest kilkanaście  razy w roku 3xrano, 2xpopołudniu i 2x nocka i 3 dni wolne, - który pracownik biurowy pracuje 7 dni?
Nawet na szkołę w weekend trzeba brać urlop wypoczynkowy.

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #580 dnia: Maja 13, 2012, 18:21:40 »
Podobno w Transtechu zmienił się zarząd.Ciekawe czy rozwalą spółkę.

p75

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #581 dnia: Maja 13, 2012, 19:02:50 »
Cytat: An_na
Cytat: p75


A tak na marginesie -mówicie brak informacji... Umówiamy się na spotkanie przychodzi 3 pracowników...chęć deklarowało 30. Przyjeżdżamy na każde spotkanie gdy pracownicy chcą się spotkać aby porozmawiać i dowiedzieć się wszystkiego co się dzieje na bieżąco. Ostatnio byłam w sobotę w laboratoriach. Są przewodniczący wydziałowi, którzy powinni sygnalizować kiedy i o której.


 Jakoś nie słyszałem, aby związki organizowały spotkania z załogą macie swoje pismo, w którym szczycicie się swoimi osiągnięciami dla dobra pracowników i jakimś dziwnym trafem zapomnieliście poinformować, że premia za pierwszy kwartał będzie pokazowa stu procentowa, ale mniejsza niż poprzednia.Zadowolonych jest niewielu zazwyczaj ci, którzy z wiadomych przyczyn mieli okrojone premie

p75

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #582 dnia: Maja 13, 2012, 19:06:17 »
Cytat: ala130
Cytat: "Karaoke"
Cytat: "An_na"
Został utrzymany system pracy 5 BOP przy założeniu 35 godzin tygodniowo /dwie ranki,dwie popołudniówki,dwie nocki, cztery dni wolnego/ -dodam, iz ranna zmiana pracuje 40 godzin tygodniowo czyli średnio 5godzin*56 tygodni w roku co daje 280 godzin rocznie więcej. Czyli 1,5 miesiąca roboczego ranna zmiana pracuje dłużej. Aby utrzymany został ryczałt za pracę na zmiany m.in. ranna zmiana straciła dodatek za pracę przy monitorach ok.75zł miesiecznie,



Pani An_no,dlaczego chce Pani skłócić załogę ??? (to było do tej pory typowe tylko dla przewodniczącego związku zmianowego). Dlaczego Pani będąc w związkach ZMIANOWYCH zapomina, ze pracownicy zmianowi w celu wyrównania ilości godzin z pracownikami umysłowymi mają powstawiane dodatkowe zmiany, zwane popularnie R-kami ??? Tak w ogóle, to czy dzień, w którym odsypia się nockę można liczyć za dzień wolny ???? Przecież nikt nie jest robotem...



Karaoke chyba zapominasz że w celu wyrównania godzin z pracownikami zmianowymi, pracownikom umysłowym w poprzednich latach przyznano ok 10 dodatkowych dni wolnych, natomiast w roku 2012 jest to tylko 3 dni, więc nie ma tu mowy o zadnej równości mimo R-ek.



Zapraszamy na zmiany są jeszcze wolne wakaty na dziurze poczujesz przyjemność pracy zmianowej zobaczymy, jaki wypoczęty będziesz po jednym cyklu i wtedy będziesz mógł mówić o równości

Offline enzo87

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #583 dnia: Maja 13, 2012, 20:20:10 »
Zwłaszcza jeśli ten cykl wyjdzie w jakieś święta bądź sylwester na nocce... ciekawe czy wtedy będą dalej takie osoby myślały, że to przywilej

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #584 dnia: Maja 14, 2012, 10:54:14 »
dzisiaj do wszystkich pracowników zakładów chemicznych zostało przesłane drogą elektroniczną oświadczenie pięciu związków zawodowych o tym, że przewodniczący ZZPRC Pan Badełek skłamał informując, że po interwencji jego związku doładowanie kart na dni chemika nastąpi najpóźniej 1 czerwca. W oświadczeniu czytamy również, że uważają oni za skandaliczne prowadzenie jakichkolwiek rozmów przez przewodniczącego Związku Ruchu Ciągłego z firmą Sodexo, ponieważ jest to wchodzenie w kompetencje pracodawcy i nosi znamiona korupcji.

Zaczyna sie robić ciekawie. wojna z zarządem nie przynosi żadnych rezultatów to zaczynają obrzucać się błotem między sobą... A może zdecydowali żeby w końcu wyeliminować pieniacza ze swojego grona  :devil: