Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Aktywne kocie oczka  (Przeczytany 9261 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« dnia: Grudnia 26, 2011, 12:13:50 »
Wiedzieliście, że coś takiego istnieje? Ja nie. O.o

Kurde, świetna sprawa. Nie wiem dlaczego jeszcze te nieroby z wiejskiej nie ustanowiły prawa, które zobowiązuje do montowania takich cacek przy budowie/remoncie każdej drogi poza terenem zabudowanym. No ale cóż, łatwiej sobie iPady kupić.



"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 26, 2011, 12:20:29 »
Z tego co pamiętam to w Szczecinie gdzieś było/jest to testowane do oznaczenia przejścia dla pieszych ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 26, 2011, 12:41:27 »
W komentarzach na YT ktoś napisał, że w drodze na Świnoujście to jest, ale nie przypominam sobie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 26, 2011, 13:16:27 »
Już ktoś na forum kiedyś o tym wspominał. Na zachodzie jest to normalne w najbardziej ciemnych miejscach drogi, np. w Anglii, autostrada dojazdowa do/z promu w Dover. Przy czymś takim nie potrzeba oświetlenia, a trójkolorowe "oczka" świetnie informują gdzie jest krawędź jezdni, gdzie linia przerywana a gdzie ciągła :)

Offline Marshall

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 26, 2011, 17:03:01 »
Jakiś czas temu byłem w trasie i w Polsce widziałem takie cudeńka, nie pamiętam gdzie dokładnie to było ale mniej więcej w południowo-wschodniej części PL. Jechałem tamtędy akurat w nocy, niesamowite wrażenie robią, na początku myślałem że to jakiś odblaski aż zwolniłem i okazało się że to Ledy, oznaczone było jakieś 100-150metrowy odcinek drogi. Może za kilka lat będzie tego więcej ….

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 26, 2011, 18:40:40 »
Cytat: "KrP"
Wiedzieliście, że coś takiego istnieje?

Nie dalej jak trzy miesiące temu był materiał bodajże w Kronice. Jak już Kuba napisał są zamontowane w Szczecinie na próbę. Żeby było weselej, miasto dostało je w prezencie od producenta (nie ma to jak trafiona inwestycja). Widać uznali, że się sprawdziły skoro zamontowali na trasie.

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 26, 2011, 21:54:23 »
Genialne. Tylko jakie są tego koszta, bo po nocy to i tak większość czasu jedzie się na światłach drogowych, a filmy te są nagrane na światłach mijania.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 26, 2011, 22:39:20 »
Nie powiedziałbym, że większość czasu jedzie się na drogowych. Chyba, że jakieś zadupia.

Ale drogowe też mają jakiś zasięg ograniczony.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 26, 2011, 22:47:44 »
Cytat: "KrP"
W komentarzach na YT ktoś napisał, że w drodze na Świnoujście to jest, ale nie przypominam sobie

Pisali już o tym w lutym tego roku
tutaj, a także niedawno.  Ja jechałem przez  Parłówek 12 listopada wieczorem. Działały - pogoda jak dzisiaj. Spisywały się świetnie.

  @beerman napisał: "i tak większość czasu jedzie się na światłach drogowych, a filmy te są nagrane na światłach mijania."
Po jakich Ty drogach jeździsz, skoro większość czasu używasz świateł drogowych ?  :'(
Poczytaj o zasadzie działania tych kocich oczek. One świecą bez żadnego oświetlenia.
_

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Aktywne kocie oczka
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 26, 2011, 23:45:49 »
Cytat: "KrP"
Nie powiedziałbym, że większość czasu jedzie się na drogowych.


Dokładnie, jeżdżę sporo, świateł drogowych używam max 2-5%. Jadąc przez całą noc po autostradzie, ze względu na natężenie z przeciwnego kierunku, nawet w środku nocy, nie ma większych szans na dłuższe odpalenie "długich".