Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: problem z nawigacją  (Przeczytany 25210 razy)

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« dnia: Listopada 24, 2011, 09:29:24 »
miałam problem żeby dostać ładowarkę samochodową do nawigacji(nawigacja ma wejście mini usb rzadko spotykana w sklepach)wiec kupiłam ładowarkę samochodową do telefonu(chyba motoroli) facet w sklepie zapewniał że do nawigacji tez będzie pasowała i owszem po podłączeniu do gniazda zapalniczki nawigacja ładuje się ale za nic nie chce się włączyć pokazuje się obrazek komputera połączonego kablem z chyba nawigacją.jestem zielona w temacie nawigacji wiec może wy coś mi poradzicie
 :'(
robaczeq

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
problem z nawigacją
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2011, 11:29:02 »
A masz kabel USB do komputera? Jak tak to spróbuj podłączyć i zobacz co się dzieje. Jak nie to podaj model nawigacji i dane z ładowarki.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2011, 11:48:23 »
Spotkałem się raz z przypadkiem, kiedy klient chciał dokupić ładowarkę samochodową do smartfona HTC. Wszystkie dostępne modele, fakt - pasowały, ale nie ładowały. Okazało się, że HTC wymaga ładowarki o natężeniu 1mA, a zwykłe standardowe mają okolo 0.5mA. Dodam, że ten sam kabel pasował do komputera bez problemu (była to ładowarka do której wkłada się kabel microUSB - USB.

ZEŃ

  • Gość
problem z nawigacją
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2011, 12:04:43 »
Ladowarka samochodowa musi mieć parametry maksymalne natężenie 1.MA max wszystkie inne nie będą ładowały,  a wręcz przeciwnie rozwalały baterię,  parametry ładowarki powinny być 12V-5v-1MA max

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
problem z nawigacją
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2011, 13:07:11 »
A to nie może mieć np. 1500 mA? Albo 2000 mA? Przecież nawigacja która ma ekran 3,5 cala nie będzie pobierała tyle samo prądu co 5 calowa.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
problem z nawigacją
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2011, 13:15:08 »
Może. Pobór prądu wynika z obciążenia, a nie z napisu na ładowarce.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
problem z nawigacją
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2011, 13:26:52 »
No włacha :) robaczeq podjedź z tą nawigacją, zobaczymy co da się zrobić. Namiary puszczam na priva.

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2011, 15:23:07 »
Wydaję mi się, że w ustawieniach nawigacji masz ustawione, że po podłączeniu kabla usb nawigacja automatycznie przechodzi w tryb pamięci masowej. Po wyłączeniu tej opcji, przy każdym podłączeniu kabla usb powinien być wybór trybu pracy.

ZEŃ

  • Gość
problem z nawigacją
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 24, 2011, 18:23:51 »
Ustawienia nav nie mają nić wspólnego co do ładowania czy nie ładowania po prostu tak jest,  ładowarki masowe przeważnie mają po 5MA i to jest za dużo dla navi będzie pokazywać że jest podłączona ale nie będzie się ładować bateria.Tak jak i sieciowe ładowarki do nawigacji. Po prostu kup ładowarkę od navi obojętnie jakiej,  aby była z mini usb i masz problem z głowy.Dodam że na allegro jest ich bezliku.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 24, 2011, 19:55:35 »
Cytat: "ZEŃ"
5MA
Chyba 5mA. Jest "pewna" różnica między 5MA.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
problem z nawigacją
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 25, 2011, 13:10:32 »
Cytat: "kubapolice"
Cytat: "ZEŃ"
5MA
Chyba 5mA. Jest "pewna" różnica między 5MA.

A całkiem precyzując to chyba 500mA (bo 5 mA to w powietrzu występuje ;))

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 25, 2011, 14:10:41 »
Cytat: "parian"
A całkiem precyzując to chyba 500mA
Ja chciałem tylko sprecyzowania jednostki ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline robaczeq

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 30, 2011, 19:24:57 »
ładowarka zmieniona a nawigacja dalej szwankuje.
jakieś propozycje??
T_T
Dodam ze wyskakuje komunikat

aplikacja PhoneLink.exe wykonał nieprawidłową operację i pozostanie zamknięta jeśli problem nie ustąpi, skontaktuj się ze sprzedawcą.
robaczeq

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 30, 2011, 20:14:55 »
Nie wiem na ile jest aktualny temat i nie chce mi się go czytać całego, ale wiem co jest powodem takiego zachowania (na nawigacjach znam się napradę nieźle):
Trzeba wejść w menu nawigacji uruchomionej wyłącznie na baterii i przełączyć ją z opcji komunikacyjnej USB, na Active Sync.
To wszystko.
Nawigacja jest ustawiona na podłączenie USB, czyli na opcję wymiany danych pomiędzy nawigacją, a komputerem, dlatego objawia się to ikoną komputera i całkowitą blokadą dostępu do jej funkcji.
Dopisując:
Zasilacz do nawigacji pod zapalniczkę, prawie żaden nie ma więcej niż 1000mW (1W), a do nawigacji z monitorem 5 cali wymagany jest zasilacz min 2W, w przeciwnym razie urządzenie będzie wciąż przełączało się co chwilę na tryb ładowania monitując to na ekranie, ładowanie jednak nie nadąży względem poboru, więc po pewnym czasie nawigacja wyłączy się.
Nawet obiecane na aukcjach Allegro zasilacze, są oszukane, zaledwie niektóre spełniają ten wymóg.
ps.
ZEŃ - nie masz pojęcia o tym co piszesz.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
problem z nawigacją
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 30, 2011, 20:31:38 »
Ponownie napiszę, bo nie chcę bez końca edytować swojej wypowiedzi, ale czytam posty ZEŃ i w szoku jestem takim brakiem wiedzy.
Ustawienia nawigacji nie mają nic wspólnego co do ładowania ????????
Zakładamy, ze moc zasilacza jest na pograniczu poboru, wystarczy teraz zawyżyć jasność ekranu, lub nawet głośność komunikatów, aby prądu tego po prostu zabrakło i nie zdążało ładować.
Moc zasilacza może, a nawet powinna być większa, znajomość takich zasad, lub ich brak wynika z czystej niewiedzy.
Każdy składający komputery stara się o to, aby jego zasilacz miał jak najwięcej mocy, aby wszystko "wyrabiało" i nic się nie grzało.