Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Naprawa laptopa  (Przeczytany 22148 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 02, 2012, 14:17:17 »
Napisz mi jeszcze takie coś, Ty chcesz dopiero przeinstalować/zainstalować system, tak?
Czy już to zrobiłeś i pojawi Ci się błąd o wyborze... ?

Skąd masz płytę z tym XP? bo wygląda na to, że nie widzi płyty w napędzie i dlatego nie możesz zainstalować systemu.

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 02, 2012, 14:34:36 »
na lapku był windows 7 postanowiłem zainstalować swoją wersje 64bit
zainstalowalem zrobił się reset i nic dalej
nie można było wejsc do biosu f2 i nic nie szło
dopiero jak wyjelem baterię z plyty glownej ruszyło i od ten pory nie widzi tego dysku
na innym laptopie zainstalowalem XP ns tym dysku i poszło normalnie

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 02, 2012, 16:02:25 »
Info na PW

Offline Bastian

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 26, 2012, 22:19:08 »
Witam, mam pytanie czy w którymkolwiek serwisie w Policach lub centrum Szczecina dają zastępczy sprzęt ? Mam Samsunga r580 który wyłącza się przy grach lub np. skanowaniu antywirusem. W większości przypadków jest wtedy nagrzany, ale nie zawsze. Przeinstalowywałem system sprawdzałem jak będzie się zachowywał przy pracy na samym zasilaczu, bez baterii ale niestety bez zmian.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 26, 2012, 22:22:57 »
Za opłatą na pewno, nawet nie sklep ;)

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 22, 2013, 20:09:59 »
Witam. Orientuje się ktoś gdzie w policach wymienię gniazdo zasilania w lapku i ile to mniej więcej mnie wyniesie. Fujitsu siemens Amilo pi2540. Gniazdo posiadam, nawet sam próbowałem wymieniać ale poddałem sie, bo nawet nie udało mi się go dobrze rozkręcić.  :rotfl:

Offline cyberrobo

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 22, 2013, 22:14:18 »
Zobacz tam PSK - serwis komputerowy. Ul Słoneczna w Policach pierwszy pawilon od Wojska Polskiego. Gość ma na imię Marcin.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #22 dnia: Września 04, 2013, 16:50:56 »
Mam pytanie do znawców tematu o legalność oprogramowania.
Kupiłem komputer z systemem operacyjnym Windows 7, na obudowie mam odpowiednią nalepkę potwierdzającą legalność oprogramowania ale płyty z oprogramowaniem nie otrzymałem.

Niestety, komputer mi szwankuje i wygląda na to, że będę musiał zrobić format C.
Czy jeżeli zainstaluję inny Windows 7 to przyjmie mi klucz, który mam na nalepce na obudowie komputera???
No i czy będzie to wtedy legalne oprogramowanie???

Offline tronic1

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #23 dnia: Września 04, 2013, 17:06:28 »
Sprawdź w zarządzaniu dyskami czy nie masz ukrytej partycji z systemem. Ponadto poszukaj w dokumentacji, manualu do laptopa o Recovery. Tak nazywa się funkcja przywracania, stawiania od nowa oryginalnego systemu. Poza tym jeżeli to będzie ta sama wersja systemu ( na płycie ) i nie będzie jakiś przerabiany to powinien bez problemu zarejestrować się na oryginalnym kluczu. Jeżeli na ukrytej partycji masz system to warto przy użycie firmowego oprogramowania na wszelki wypadek ( awaria dysku ) zrzucić system na płyty. Wszystko powinno być opisane w manualu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #24 dnia: Września 04, 2013, 17:16:13 »
Owszem, mam taki dysk pod nazwa Recovery, a na nim jakieś foldery. Spróbuję się z tym jakoś pozbierać. Dzięki za info.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #25 dnia: Września 04, 2013, 18:35:19 »
Proponuje zbootowac komputer z użyciem własne e tej płyty recovery. Prawdopodobnie ruszy wówczas instalacja Windowsa. Odpowiadając na pierwsze pytanie - tak użycie klucza bez płyty jest legaplne. Można ściągnąć z dowolnego źródła był nie jakiś przerobiony obraz. Musi być to obraz płyty zrobiony z oryginalnej płyty z tej samej wersji (prawdopodobnie home premium). Ewentualnie można samemu zmodyfikowac obraz i odblokowac wszystkie wersje instalacyjne :-)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #26 dnia: Września 04, 2013, 18:38:49 »
Dziękuje za dobre rady, co prawda nie zawsze "łapię" sformułowania tylu zbutować albo "manual do laptopa" ale powinienem już sobie poradzić z problemami.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #27 dnia: Września 04, 2013, 18:42:36 »
Przy włączaniu laptopa po wcisnieciu ESC lub innego klawisza odpowiedzialnego za boot menu powinna pojawić się opcja uruchomienia komputera za pomoca płyty. Druga możliwość to wybor bezpośrednio z BIOS :-)

Offline tronic1

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #28 dnia: Września 04, 2013, 21:11:30 »
Manual to po polsku instrukcja obsługi poprostu. Żeby uruchomić instalację z płyty recovery najpierw należy taką płytę utworzyć z partycji recovery. Ale samo przywrócenie systemu może odbyć się bezpośrednio z partycji recovery. Wszystko jest opisane w instrukcji.

Offline agrawek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Naprawa laptopa
« Odpowiedź #29 dnia: Września 06, 2013, 22:19:52 »
zeby uruchomic instalacje win przy uruchomianiu kompa zazwyczaj trzeba nacisnac F8