Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nawigacja  (Przeczytany 30284 razy)

Offline HelloKity

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Nawigacja
« dnia: Maja 28, 2011, 15:20:14 »
Witam, wkoncu zdecydowałem sie na zakup nawigacji samochodowej, problem jest w tym ze rynek jest zbyt bogaty, a mnie porównania nic nie mówią :) Prosze o pomoc w tym temacie, cena do jakiej ma być to 600 zł ? interesuje mnie coś z większym wyświetlaczem i mozliwoscia podłączenia telefonu poprzez bluetooth. Pozdrawiam

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 28, 2011, 15:54:37 »
Będziesz używał jej do wypraw po Polsce?
Jak tak, to z automapą model :

GOCLEVER NAVIO 500 albo 700 (wcześniejszy model 500... to 5066),
 oznaczenie FM + BT (radio + bluetooth).

Te nowe GCN 700 sprzedawane są z bezprzewodową kamerą cofania :)

Sprzęt pracuje przyzwoicie, nie przycina, do tego możesz zaoszczędzić sporo złotówek kupując tego 5066 :)

Offline HelloKity

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 28, 2011, 18:41:52 »
Ciekawy model, zastanawia mnie tylko czy można wgrać bez problemu mapy europy ? zapomniałem dodać ze nie będą to tylko podróże po Polsce, głownie trasa UK-Polska, wersji z kamerką niestety nie dopatrzyłem się.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 28, 2011, 18:46:45 »
Polecam Tomtom. Sama używam, jeżeli chodzi o podróżne służbowe. Niestety w modelu 910, po wojażach na Węgry, Słowację i Czechy, padł twardy dysk i z dnia na dzień musiałam zakupić nowe urządzenie, tym razem Tomtom1005. Ten model niestety nie ma takich map jakie by mnie interesowały i zauważyłam, że planując trasę najszybszą, urządzenie oblicza trasę względnie najszybszą połączona z najkrótsza, tzn. czasem omija autostrady na rzecz "landówek". Podejrzewam, że kierowcy auta osobowego nie robi to różnicy, ale dla mnie jest to poważna wada. W każdym razie Tomtom zostaje u mnie i nie zamienię go na inna navi.

ZEŃ

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 28, 2011, 19:29:33 »
Witam a ja bym polecał mio moov 500 dobra cena duży wyświetlacz można z nim robić co się chce łączy się za pomocą mini usb bez problemu. Czyta kartę sd do 8GB . Można go bez problemu odblokować i wrzucić tyle programów ile się chce są bardzo fajne pulpity  do tego modelu zwierające wszystko co jest potrzebne a najważniejsze ma szybki procesor i z powodzeniem śmiga na nim kilka programów nawigacyjnych pozdrawiam

Offline HelloKity

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 28, 2011, 20:13:29 »
Odbiegając troszeczkę od tematu głównego, co sądzicie o nawigacji w telefonach Nokii ? ma ktoś doświadczenie ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 28, 2011, 20:24:40 »
A ja polecam Becker Professional 43, to już moja 3 nawigacja tej firmy, TMC Pro to niesamowita sprawa, oczywiście dla osób, które jeżdżą dużo po starych krajach UE.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 28, 2011, 20:48:56 »
Cytat: "HelloKity"
wersji z kamerką niestety nie dopatrzyłem się.


Proszę:

http://allegro.pl/goclever-navio-700-plus-tv-4gb-kamera-cofania-hd-i1625531140.html

Cytat: "HelloKity"
czy można wgrać bez problemu mapy europy ?


można, czy automapę, czy tomtoma

na polskę automapa (chociaż nie jest idealna-ale jest jak na razie najlepsza), na europę tomtom :)

Co do tych modeli, sławne, sprzedające się ze względu na to, że nie kosztują majątku, a mają sporą funkcjonalność :]

faon

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 23, 2011, 17:52:43 »
A ja polecam telefon z gps. masz 2 w jednym, ja często korzystam z navi i tel sprawdza sie wyśmienicie. Wcześniej omnia z  tomtom, a teraz sgs z aurą. Do tego jak czasami neta potrzebujesz to też jest. Ps. proszę nie pisać że słaba bateria w fonie bo w navi trzyma bardzo licho.

jaroslawp

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 23, 2011, 22:25:47 »
Cytat: "HelloKity"
Odbiegając troszeczkę od tematu głównego, co sądzicie o nawigacji w telefonach Nokii ? ma ktoś doświadczenie ?
Orginalna nawigacja Nokii, jak dla mnie, jest tandetna. kiepsko dobiera trasy, mało punktów POI i słabe pokrycie.
Korzystam więc z Garmina Mobile XT 5.00.60 i jestem całkiem zadowolony, mimo kilku denerwujących braków.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 24, 2011, 00:08:32 »
Przyłączam się do pytania. Troszkę czytałem o nawigacjach, ale opinii jest bardzo wiele. Bardziej chodzi mi o software niż o sprzęt. Czy AutoMapa jest najlepszym oprogramowaniem? Może Garmin? Czym kierować się przy zakupie nawigacji? Dodam, że ważne są dla mnie mapy Skandynawii.

pac

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 24, 2011, 10:34:06 »
Przejechałem Szwecje i jezdziłem po Norwegii na poprzedniej wersji automapy europa, nie było problemów, na najnowszej będzie tylko lepiej. Sprzęt to stary Lark.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 24, 2011, 11:01:09 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Podstawowe pytanie, to ile chcesz wydać :) moze być w miarę tanio i niezle jeśli chodzi o jakość, a moze być drogo i super :) ogólnie cały segment średni można pominąć.

Co do softu, to na Polskę Automapa, skandynawia? Nie mam pojęcia :D

Szczerze mówiąc to nie wiem jakie są ceny nawigacji. Hmm... do 500zł kupię coś dobrego? Nie potrzebuję wodotrysków tylko czegoś co poprowadzi mnie do celu. Oczywiście nie jakaś mikro nawigacja 2" :D

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 24, 2011, 11:06:27 »
Korzystam tylko z nawigacji w telefonach. Za mało jeżdżę by inwestować w typowe urządzenie do nawigacji. Jeździłem na TomTom (wg. mnie ok, ale skończyli wspierać mojego Symbiana) i Garmin (telefon okazał się za słaby). Od kiedy jeżdżę na Automapie, zapomniałem o istnieniu innych nawigacji. Ja po Polsce, kolega do Norwegii - obydwoje w pełni usatysfakcjonowani. No i mapy mają aktualizowane dość często.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 24, 2011, 12:47:47 »
Cytat: "Opaler"
Cytat: "Dr.Kafar"
Podstawowe pytanie, to ile chcesz wydać :) moze być w miarę tanio i niezle jeśli chodzi o jakość, a moze być drogo i super :) ogólnie cały segment średni można pominąć.

Co do softu, to na Polskę Automapa, skandynawia? Nie mam pojęcia :D

Szczerze mówiąc to nie wiem jakie są ceny nawigacji. Hmm... do 500zł kupię coś dobrego? Nie potrzebuję wodotrysków tylko czegoś co poprowadzi mnie do celu. Oczywiście nie jakaś mikro nawigacja 2" :D



lark 50.4 BT w neonet 269;] ekran chyba 5". Kupiłem mamie i jest ok, ma bluetootha, wiec robi tez za zestaw glosnomowiacy. Jak chcesz automape mniej legalna to nic nie trzeba nawet oblokowywac, z automapa legalna to chyba w okolicach 500 sie zmiescisz