Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?  (Przeczytany 8295 razy)

mark.suski

  • Gość
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« dnia: Kwietnia 23, 2011, 09:25:20 »
Chciałem się Was spytać o jakość paliwa na naszym orlenie, bo zauważyłem, że w Szczecinie na stacjach shella, orlen czy BP zwykła 95 stoi taniej. Gdy porządkowałem auto na parkingu przy naszym orlenie, to kolejki się aż ustawiały. Skąd taka obniżka ceny na polickim orlenie? Jakie macie opinie na temat PB 95 i vervy 98 na tej stacji? Pewnie konkurencja lotosu i 123 dusi ceny.

Beobachter

  • Gość
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2011, 09:45:25 »
Nie wypowiem się o benzynie, bo mam diesla, choć żona tankuje 98 Verva i nie narzeka. Generalnie za najlepsze uważam paliwo Shella, a w drugiej kolejności właśnie orlenowskie paliwo z Polic (piszę o Vervie, bo innych nie kupuję). Żadnych kłopotów z tym paliwem nie miałem.
Może to ma znaczenie, może nie, niemniej dla mnie jest ważne, że policką stację Orlenu prowadzi bardzo rzetelny człowiek - pan Piotr Centkiewicz. Syn Małgorzaty i Wiesława, przez lata prowadzących stację przy Jasienickiej. Wyjątkowo zacna rodzina. A uczciwi ajenci to jednocześnie gwarancja, że gdyby się "coś zdarzyło" to byłby to jedynie jakiś niefortunny przypadek. Paliwowe Police różne cuda widziały, u Centkiewiczów można było spokojnie kupować.

mark.suski

  • Gość
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2011, 09:50:35 »
Na shellu na rondzie na południowej kierownik stacji pokazał mi ostatnio kwity z zamówień paliwa i wszystko prócz zwykłego ON mają z Niemiec..... A pani z BP na rogu Unii i Wojska stwierdziła, że raczej wszystko mają z orlenu..... No ale pracując w Szczecinie żal na shellu nie tankować a z drugiej strony warto byłoby mieć w Policach też w razie czego rzetelną benzynę. Dlatego pytam Was o doświadczenia z polickim orlenem.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 23, 2011, 10:02:23 »
Tankuję w tym Orlenie od momentu jego powstania. Leje ON Verva bo mam bardzo czuły na jakośc paliwa silnik TDCI. Nie narzekam.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 23, 2011, 10:18:34 »
Tankowałem moje poprzednie auto dieslem na tej stacji, nie miałem żadnych problemów. We wtorek wracałem z Krakowa, po drodze, zaraz przed granicą z Niemcami zatankowałem na Orlenie Vervę 98, muszę przyznać, że bardzo pozytywnie jestem zaskoczony jakością tego paliwa. Ruszając w Krakowie zatankowałem Ultimate'a 98, gdy dotankowałem Vervy (prawie 3/4 zbiornika) zauważyłem po ok. 100-150 km różnicę, auto stało się żwawsze, a komputer pokładowy przy tej samej prędkości wskazał mniejsze zużycie paliwa o 0,1 l/100 km. Pytanie tylko, czy orlenowska Verva produkowana jest w jednym miejscu. Słyszałem również, że paliwa premium są wytwarzane na bazie zwykłej Pb 95, do której dodaje się uszlachetniacze podnoszące wydajność i liczbę oktanową. Ile w tym prawdy? Nie wiem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Re: Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 23, 2011, 10:24:05 »
Cytat: "mark.suski"
Chciałem się Was spytać o jakość paliwa na naszym orlenie


Myślę, że do Twojego nowego cross polo, którego technologię uważasz za wielce skomplikowaną i którego serwisujesz w Niemczech nie wymieniając filtra przy okazji wymiany oleju i którym potrąciłeś dzieciaka, nada się doskonale.

A tak na poważnie to było już setki takich tematów.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 23, 2011, 10:29:23 »
Cytat: "KrP"
A tak na poważnie to było już setki takich tematów.


Setki, to może nie, ale można było się podpiąć pod podobny temat.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 23, 2011, 10:50:29 »
Cytat: "KrP"
Myślę, że do Twojego nowego cross polo, którego technologię uważasz za wielce skomplikowaną i którego serwisujesz w Niemczech nie wymieniając filtra przy okazji wymiany oleju i którym potrąciłeś dzieciaka, nada się doskonale


... i jak sam kiedyś napisał:  nie jest kierowcą

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 23, 2011, 11:11:54 »
Panowie, rozmawiacie o paliwie, czy mam zamknąć temat?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 23, 2011, 11:16:46 »
KrP pozamiatał  :devil: A rozmawiamy o potrzebie tankowania osoby nie będącej kierowcą ;) No i trzeba kolejne konto zakładać... ehhh...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2011, 11:31:37 »
Cytat: "kubapolice"
Panowie, rozmawiacie o paliwie, czy mam zamknąć temat?


Hm, skoro pytasz... zamykaj. :twisted:
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2011, 11:35:29 »
Wszystko to już było.......Kłódka.
Na razie nie ma podpisu......

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 23, 2011, 12:55:49 »
Cytat: "KrP"

Myślę, że do Twojego nowego cross polo, którego technologię uważasz za wielce skomplikowaną i którego serwisujesz w Niemczech nie wymieniając filtra przy okazji wymiany oleju i którym potrąciłeś dzieciaka, nada się doskonale.
KrP jesteś nieoceniony brachu hahahahha piona normalnie ;D  Co do paliwa, ja również nie mogę narzekać, tak z benzynki jak i z LPG. Oba paliwa wydajne i dobrej jakości... Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 23, 2011, 13:02:07 »
Cytat: "speedbax"
komputer pokładowy przy tej samej prędkości wskazał mniejsze zużycie paliwa o 0,1 l/100 km.

Speedbax, myślisz, że 0,1 l stanowi jakąś różnicę? Komputer, jak każdy miernik ma jakąś tam tolerancję pomiaru, a z komputera pokładowego to w ogóle miernik jak zkdt*  ;D

ps. Wszystkim kierowcom z okazji Świąt życzę szerokości i szybkiego wyparowania promili.

* z koziej...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Paliwo z Orlenu za wiaduktem - jakie macie opinie?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 23, 2011, 13:06:54 »
Cytat: "parian"
Speedbax, myślisz, że 0,1 l stanowi jakąś różnicę?


Wiesz co, na początku też tak myślałem, pewnie, że 0,1 l nie jest dużą wartością. Kiedyś z ciekawości sprawdzałem wiarygodność wskazań z rzeczywistym zużyciem i powiem Ci, że po przejechaniu 500-600 km różnica faktycznie się potwierdziła (!). Pełen szacun dla konstruktorów i piszących soft dla modułów sterujących. I dodam jeszcze, że jechałem po autostradzie, stałą prędkością,  bez zbędnych przyśpieszeń i hamowań.