Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW  (Przeczytany 23874 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 04, 2011, 18:45:28 »
Problemem jest twoja przeglądarka/komputer. Tylko i wyłącznie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 04, 2011, 18:50:48 »
Wydzieliłem naszą dyskusję z wątku o ampionecie, to może Sołtys zainstaluj nowego ff i powiedź czy Ci minął problem, tak z ciekawości :]

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 04, 2011, 20:08:30 »
Już mam nowego firefoksa, strona działa prawidłow, ale dopiero po wyłączeniu adblocka. Swojego zdania na temat dostępności stron internetowych nie zmieniam: strony należy pisać tak aby działały na większości przeglądarek.

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 04, 2011, 20:31:47 »
na Operze 11.01 nie działa górne ani dolne menu

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 04, 2011, 20:43:54 »
Cytat: "beerman"
na Operze 11.01 nie działa górne ani dolne menu


Tobie.

Cytuj (zaznaczone)
Już mam nowego firefoksa, strona działa prawidłow, ale dopiero po wyłączeniu adblocka. Swojego zdania na temat dostępności stron internetowych nie zmieniam: strony należy pisać tak aby działały na większości przeglądarek.


No tak. Czyli "miałem złą i starą przeglądarkę oraz źle skonfigurowanego ABP, ale zdania nie zmieniam, to wina strony, nie moja!!!!111jeden".

Ludzie. Wyczyśćcie sobie komputery, skonfigurujcie poprawnie blokery reklam, a dopiero potem mówcie, że błąd na stronie to wina webmastera.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:35:01 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "Sołtys"
]Już mam nowego firefoksa, strona działa prawidłow, ale dopiero po wyłączeniu adblocka. Swojego zdania na temat dostępności stron internetowych nie zmieniam: strony należy pisać tak aby działały na większości przeglądarek.


No tak. Czyli "miałem złą i starą przeglądarkę oraz źle skonfigurowanego ABP, ale zdania nie zmieniam, to wina strony, nie moja!!!!111jeden".

A dlaczego miałby zmieniać, skoro ma rację? To nie jest jakaś homepage z cyklu "zobaczcie, jakie fajne rzeczy Zenek umie kodować", tylko strona firmy, która chce za jej pośrednictwem dotrzeć z ofertą do klientów. Czyli powinna być używalna nawet w Lynksie. Zrobienie jej tylko dla tych, którzy mają najnowszego FF z powłączanymi dodatkami, to jak otwarcie sklepu, do którego trzeba przychodzić z własnym młotkiem i łomem, bo towary są w skrzyniach.

Cytuj (zaznaczone)
Ludzie. Wyczyśćcie sobie komputery, skonfigurujcie poprawnie blokery reklam, a dopiero potem mówcie, że błąd na stronie to wina webmastera.

Ludzie, nauczcie się czytać ze zrozumieniem. "stron nie robi się w ten sposób, że całość opiera się na działaniu (lub nie) javascriptu. Javascript może być jako dodatek, ale bez javascriptu strona też musi być w pełni funkcjonalna." - to jest podstawa podstaw.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:50:22 »
Cytuj (zaznaczone)
A dlaczego miałby zmieniać, skoro ma rację? To nie jest jakaś homepage z cyklu "zobaczcie, jakie fajne rzeczy Zenek umie kodować", tylko strona firmy, która chce za jej pośrednictwem dotrzeć z ofertą do klientów. Czyli powinna być używalna nawet w Lynksie. Zrobienie jej tylko dla tych, którzy mają najnowszego FF z powłączanymi dodatkami, to jak otwarcie sklepu, do którego trzeba przychodzić z własnym młotkiem i łomem, bo towary są w skrzyniach.


Ale czy Ty nie rozumiesz, że strona działa na KAŻDEJ aktualnej przeglądarce (no, nie wiem jak na Safari)? Ba, nawet na nieaktualnych działa prawidłowo.

Więc problemem są tylko i wyłącznie wasze komputery.

P.S. Aktualizowanie przeglądarek to podstawa. Ludzie to olewają, a potem mają pretensje, że coś nie działa. Chrome ma funkcję automatycznej aktualizacji, żadne info się na ten temat nie pojawia. Zabezpiecza to właśnie przed noobkami, którzy używają przeglądarki z przed dwóch lat i mają pretensje do świata, że źle się strony wyświetlają.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:18:56 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
A dlaczego miałby zmieniać, skoro ma rację? To nie jest jakaś homepage z cyklu "zobaczcie, jakie fajne rzeczy Zenek umie kodować", tylko strona firmy, która chce za jej pośrednictwem dotrzeć z ofertą do klientów. Czyli powinna być używalna nawet w Lynksie. Zrobienie jej tylko dla tych, którzy mają najnowszego FF z powłączanymi dodatkami, to jak otwarcie sklepu, do którego trzeba przychodzić z własnym młotkiem i łomem, bo towary są w skrzyniach.


Ale czy Ty nie rozumiesz, że strona działa na KAŻDEJ aktualnej przeglądarce (no, nie wiem jak na Safari)? Ba, nawet na nieaktualnych działa prawidłowo.




Tam niżej jest tylko tło.
MacOS X 10.4.11, Safari 4.1.3, według applowego Software Update nic aktualizacji nie wymaga. Java i JavaSript włączone, blokowanie pop-upów wyłączone.
Zwracam uwagę na pasek adresu...
(uzupełnienie: slider działa, banery się zmieniają - tylko cennika niet)

Wiem, wiem. Powinienem kupić OS X 10.5 (albo 10.6) / zmienić przeglądarkę / whatever. Naprawdę sądzisz, że aż tak bardzo mi zależy na zapoznaniu się z ofertą firmy Ampionet?

Cytuj (zaznaczone)
Więc problemem są tylko i wyłącznie wasze komputery.

Ty chyba niezupełnie rozumiesz słowo "problem".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 05, 2011, 13:59:24 »
Cytat: "Wykidajło"

Tam niżej jest tylko tło.
MacOS X 10.4.11, Safari 4.1.3, według applowego Software Update nic aktualizacji nie wymaga. Java i JavaSript włączone, blokowanie pop-upów wyłączone.
Zwracam uwagę na pasek adresu...
(uzupełnienie: slider działa, banery się zmieniają - tylko cennika niet)

Wiem, wiem. Powinienem kupić OS X 10.5 (albo 10.6) / zmienić przeglądarkę / whatever. Naprawdę sądzisz, że aż tak bardzo mi zależy na zapoznaniu się z ofertą firmy Ampionet?


Sam zacytowałeś moje słowa, w których napisałem:

"Ale czy Ty nie rozumiesz, że strona działa na KAŻDEJ aktualnej przeglądarce (no, nie wiem jak na Safari)?"

Więc, erm... whatever?

Cytuj (zaznaczone)

Ty chyba niezupełnie rozumiesz słowo "problem".


Oczywiście, że rozumiem. I powtarzam - na każdej przeglądarce (w aktualnym systemie Windows) strona Ampionetu działa poprawnie. Wam to trzeba wszystko dosłownie jednak pisać (a szczególnie Tobie Wykidajło).

P.S. Mac OS, fuj.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 05, 2011, 16:51:54 »
Cytat: "KrP"
Cytat: "Wykidajło"

Tam niżej jest tylko tło.
MacOS X 10.4.11, Safari 4.1.3, według applowego Software Update nic aktualizacji nie wymaga. Java i JavaSript włączone, blokowanie pop-upów wyłączone.
Zwracam uwagę na pasek adresu...
(uzupełnienie: slider działa, banery się zmieniają - tylko cennika niet)

Wiem, wiem. Powinienem kupić OS X 10.5 (albo 10.6) / zmienić przeglądarkę / whatever. Naprawdę sądzisz, że aż tak bardzo mi zależy na zapoznaniu się z ofertą firmy Ampionet?


Sam zacytowałeś moje słowa, w których napisałem:

"Ale czy Ty nie rozumiesz, że strona działa na KAŻDEJ aktualnej przeglądarce (no, nie wiem jak na Safari)?"

Więc, erm... whatever?

No to już wiesz, że na danym aktualnym Safari nie działa.
Rzecz w tym, że powinna działać również na nieaktualnych przeglądarkach, byle poprawnie obsługiwały takie podstawowe znaczniki html jak <html>, <body> i <a>.
Cytuj (zaznaczone)
Cytuj (zaznaczone)

Ty chyba niezupełnie rozumiesz słowo "problem".


Oczywiście, że rozumiem.

Oczywiście, że nie rozumiesz.
To nie my (Sołtys czy ja) mamy problem. Problem ma Ampionet, bo niemałe grono użytkowników nie zobaczy jego oferty i sobie pomyśli "najpierw niech zrobią porządną stronę, a potem się biorą za sprzedawanie Internetu". I kliknie w następnego linka z wyszukiwarki.

Cytuj (zaznaczone)
P.S. Mac OS, fuj.

Też go nie lubię. Ale całkiem sporo osób go używa.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 05, 2011, 19:34:24 »
Cytat: "Wykidajło"
To nie my (Sołtys czy ja) mamy problem. Problem ma Ampionet, bo niemałe grono użytkowników nie zobaczy jego oferty

A co jeśli nie mają dostępu do Internetu? Zawczasu sprawdźcie czy ich ulotki też się wam nie chcą ładować, bo w tym przypadku Ampio rzeczywiście ma problem. I... tak - to Wy macie problem, bo jakoś do tej pory nikt nie narzekał, więc nikt inny problemu nie miał. Więc skończcie skamleć, bo jeśli problem istnieje to Ampio zapewne już go dostrzegło - choć jeśli klienci (w ilości margines błędu) marudzą, że im się strona nie odpala poprawnie to bym się zastanawiał czy im usługę świadczyć, bo potem z byle czym będą pisać i dzwonić...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 05, 2011, 23:21:03 »
Cytuj (zaznaczone)
No to już wiesz, że na danym aktualnym Safari nie działa.
Rzecz w tym, że powinna działać również na nieaktualnych przeglądarkach, byle poprawnie obsługiwały takie podstawowe znaczniki html jak <html>, <body> i <a>.


To straszne. Nie działa na Safari, którego używa pół procent społeczeństwa w internecie.

A html jest poprawny, polecam sprawdzić validatorem, pisałem już ile błędów wykazuje (a są to pierdoły).

A tekst: "Rzecz w tym, że powinna działać również na nieaktualnych przeglądarkach" to chyba jakiś żart. I wcale nie śmieszny.

Cytuj (zaznaczone)
Oczywiście, że nie rozumiesz.
To nie my (Sołtys czy ja) mamy problem. Problem ma Ampionet, bo niemałe grono użytkowników nie zobaczy jego oferty i sobie pomyśli "najpierw niech zrobią porządną stronę, a potem się biorą za sprzedawanie Internetu". I kliknie w następnego linka z wyszukiwarki.


Oczywiście, że rozumiem i oczywiście, że wy nie rozumiecie, że to tylko i wyłącznie wasz problem, że macie niekompatybilny sprzęt/soft.

Cytuj (zaznaczone)
Też go nie lubię. Ale całkiem sporo osób go używa.


W USA owszem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 06, 2011, 13:02:05 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Lepiej już było użyć darmowego CMSa i na nim postawić firmową stronkę, ja właśnie jestem w trakcie robienia takiej - wystarczy zrobić/przerobić odpowiednio skórkę, dodać kilka własnych modułów i jest git i bez żadnych błędów...


To zabrzmiało jak : "najlepiej przerobić jakiś szablon"
Z tym się nie zgodzę ;)

Cytat: "Dr.Kafar"
to winę ponoszą pewnie dodatki do przeglądarek, albo własne css`y...


Strona jak widzę jest napisana po części w CSS3, więc jak jest nowa technologia, to musi być nowa przeglądarka, która sobie też z tym poradzi :)

Tak więc używaj zawsze najnowszych aktualizacji do przeglądarki, bo kolejny przelew bankowy może Ci zakosić całą kasę z konta ;-)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 06, 2011, 15:27:25 »
Cytat: "cooker"
to Wy macie problem, bo jakoś do tej pory nikt nie narzekał, więc nikt inny problemu nie miał. Więc skończcie skamleć,

Spuść parę z gara, bo jeszcze ktoś pomyśli, że jesteś autorem tej partaniny.
Cytuj (zaznaczone)
jeśli klienci (w ilości margines błędu) marudzą, że im się strona nie odpala poprawnie to bym się zastanawiał czy im usługę świadczyć, bo potem z byle czym będą pisać i dzwonić...

W moim przypadku nie musisz mieć dylematu. Nie jestem klientem Ampionetu i mało prawdopodobne, by to się zmieniło.
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
No to już wiesz, że na danym aktualnym Safari nie działa.
Rzecz w tym, że powinna działać również na nieaktualnych przeglądarkach, byle poprawnie obsługiwały takie podstawowe znaczniki html jak <html>, <body> i <a>.

To straszne. Nie działa na Safari, którego używa pół procent społeczeństwa w internecie.

Nie działają linki ze strony głównej do podstron w serwisie klasy "firmowa wizytówka", panie ekspert. Na Safari, na Operze, na poprzednich wersjach FF... Nawet nie chce mi się sprawdzać, na czym jeszcze. To nie jest straszne. To jest żałosny pokaz webmajsterkowania.
Cytuj (zaznaczone)
A html jest poprawny, polecam sprawdzić validatorem, pisałem już ile błędów wykazuje (a są to pierdoły).

Naprawdę nie musisz udowadniać, że nie rozumiesz tego, co ten walidator wypluwa.
Taka liczba błędów przy tak prostej stronie to porażka.

Tu masz serwis o podobnym stopniu komplikacji, też dobajerzony - http://www.butterfly-fitness.com.pl/
Wrzuć w walidator i sobie popatrz, jak powinien wynik wyglądać. Różnica jest taka, że stronę Butterfly robił zawodowiec, a stronę Ampionetu - amator (żeby nie powiedzieć - dyletant).
Cytuj (zaznaczone)
A tekst: "Rzecz w tym, że powinna działać również na nieaktualnych przeglądarkach" to chyba jakiś żart. I wcale nie śmieszny.

Nie, to nie żart. Mogą nie działać przeszkadzajki i fontanny, podstawowa funkcjonalność powinna być dostępna. Zwłaszcza na wizytówce firmy zajmującej się Internetem.
Cytuj (zaznaczone)
to tylko i wyłącznie wasz problem, że macie niekompatybilny sprzęt/soft.

Typowa odpowiedź gościa, który nie umie zrobić poprawnych stron, a mimo to je robi.

Cytat: "Dr.Kafar"
fakt błędów niewiele - ale nie powinno być wcale. Drugi fakt, błędy wskazują na bardzo amatorskie pisanie strony, bo są to właśnie pierdoły które dodaje się automatycznie...

Zajrzyj w kod, a wiele się wyjaśni :)
Cytuj (zaznaczone)
Lepiej już było użyć darmowego CMSa i na nim postawić firmową stronkę,

CMS na tę stronę to chyba overkill...
Cytuj (zaznaczone)
albo robi się pod IE, albo pod wszystkie.

To już trochę nieaktualne. Udziały przeglądarek się lekko poprzestawiały, zwłaszcza w Polsce.
Cytuj (zaznaczone)
Tak więc jeśli komuś strona nie działa - a ogólnie powinna wyświetlać się w popularnych przeglądarkach poprawnie, to winę ponoszą pewnie dodatki do przeglądarek, albo własne css`y...

Ponownie sugeruję obejrzenie źródeł omawianej strony :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 06, 2011, 19:24:55 »
Cytat: "rbk"
Strona jak widzę jest napisana po części w CSS3, więc jak jest nowa technologia, to musi być nowa przeglądarka, która sobie też z tym poradzi :)


Weź pod uwagę, że nawet w Twoim ulubionym najnowszym firefoksie obsługa CSS3 ma charakter eksperymentalny. Póki co standardem jest CSS2.