Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW  (Przeczytany 25135 razy)

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 04, 2011, 12:41:38 »
A od kiedy strony się robi pod konkretną przeglądarkę?

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 04, 2011, 12:45:22 »
od poczatku istnienia, zawsze były nie kombatybilne na 100%, looknij w google.pl  w celu porówniania przeglądarek, kazde maja swoje wady i zalety :szukaj!:
Pozdrawiam

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 04, 2011, 13:42:24 »
Cytat: "Sołtys"
Ostatni raz wchodziłem na tę stronę dzisiaj w ciągu dnia i wiem co widziałem. Tego nie było (zostało dopisane teraz) i proszę nie robić ze mnie idioty.

Na stronie głównej nie ma żadnego odnośnika do strony


Ta strona Ampionetu funkcjonuje już od dawna (notabene, mój znajomy ją robił ;p), wczoraj na niej byłem i w pół sekundy znalazłem cennik.

Także nikt nie robi z Ciebie idioty. Może Ci adblock coś poblokował?

Cytuj (zaznaczone)
Wysłany: Dzisiaj 12:40    Temat postu:
Zauuwazylem roznie przegladarki reaguja. podam co nie dziala:
IE 9.0 - dziala
Firefox 4 - Dziala
Opera 11 - Nie dzialaja Linki np kierujac na oferty....
Widze ze to problem Sołtysa jaka uzywa przegladarke.. a nie wina strony w Ampionecie.
Pozdrawiam


Chrome, FF, Opera - wszystko działa. IE nie sprawdzałem bo to nie przeglądarka.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2011, 13:50:10 »
Cytat: "KrP"
IE nie sprawdzałem bo to nie przeglądarka.


IE9 już działa całkiem sprawnie (żekłbym nawet dobrze). Nie dostaje się już zapaści psychicznej jak się porównuje "normalne" przeglądarki z IE :D Ostatnio nawet zauważyłem, że Chrome czasami potrafi więcej dowcipów zrobić niż IE.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 04, 2011, 14:23:33 »
Mam firefoxa 3.5.5 i nie jest to jakaś archaiczna przeglądarka - każdy webmaster powinien robić stronę tak aby była ona w pełni funkcjonalna w większości nowszych przeglądarek. Nie każdy ma najnowszego firefoksa. Domyślam się, że coś tam jest nawywijane w javascripcie i możliwe, że adblock coś blokuje albo starszy firefox tego nie obsługuje

Linki do podstron oprócz bajeranckich javascriptowych powinny być także w formie tradycyjnej przez <a href... tam tego nie ma, znaczy się w źródle strony takie linki są ale nie ma na co kliknąć bo wewnątrz znaczników <a href...></a> nic nie ma, ponadto tło jakoś w dziwny sposób nakrywa mi cała stronę.

Jeżeli firma z branży internetowej, a taką jest Ampionet takiej podstawowej rzeczy jak funkcjonalność strony internetowej nie potrafi dopilnować to dla mnie odpada już na wstępie. Gdyby była to firma nie związana z IT to bym zrozumiał że się nie znają i ktoś im zrobił gniota, a przy okazji pewnie skasował jak za zboże.

A co do obsługi stron przez różne przeglądarki to kilka lat temu jak robiłem stronki bardzo mnie wnerwiało, że muszę kombinować aby strona wyglądała prawidłowo pod rożnymi przeglądarkami i w końcu dałem sobie spokój z projektowanie stron.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 04, 2011, 14:52:04 »
Validator znajduje tylko 11 błędów więc nie jest źle.

Strona nie działa poprawnie tylko Tobie. Wniosek z tego może być tylko jeden - problemem nie jest strona, ale Twoja przeglądarka.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 04, 2011, 15:11:34 »
Problemem nie są błędy w składni html (bo tylko to sprawdza walidator), ale używanie javascriptu (zapewne z błedami przez które strona nie działa w starszych firefoksach).

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 04, 2011, 15:24:29 »
FF 3.6.16, wszystko działa z włączonym ABP.

Problemem naprawdę jest Twoja przeglądarka, nie strona. Używasz wersji z listopada 2009 (!!!) i dziwisz się, że coś nie działa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 04, 2011, 15:31:58 »
No i co z tego że z listopada 2009? Nie zmienia to faktu, że stron nie robi się w ten sposób, że całość opiera się na działaniu (lub nie) javascriptu. Javascript może być jako dodatek, ale bez javascriptu strona też musi w pełni funkcjonalna.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 04, 2011, 16:16:09 »
Cytat: "Sołtys"


Jeżeli firma z branży internetowej, a taką jest Ampionet takiej podstawowej rzeczy jak funkcjonalność strony internetowej nie potrafi dopilnować to dla mnie odpada już na wstępie.


Powracam do swojego porównania, rozumiem, że jak mechanik samochodowy nie potrafi Ci wylakierować bajeranckich płomieni na masce to jest kiepskim mechanikiem? Informatyka ma wiele dziedzin i wiele z nich jest bardzo od siebie odległych.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 04, 2011, 17:17:51 »
Nie. Mechanik to nie lakiernik. Tak samo jak administrator sieci to nie programista/projektant stron internetowych, nie musi znać się na htmlu ani na zagadnieniach użyteczności stron internetowych w takim stopniu jak osoby które z tego żyją, ale jakąś tam podstawową wiedzę na ten temat mieć powinien: choćby wynikającą z tego, że od wielu lat sam korzysta z internetu.

Mechanik samochodowy z racji tego, że naprawiał w swojej karierze wiele samochodów widział samochody z lepiej i gorzej położonym lakierem i pewnie pozna od razu że np. na danym samochodzie lakier nie jest oryginalny bo samochód był bity/pochlapany kwasem.

Tak samo administrator pewnie sam widział różne strony możliwe, że sam kiedyś trafił na stronę z której nie mógł skorzystać, bo była ona oparta całkowicie na flashu a on nie miał akurat zainstalowanego flasha itp...

Nikt nie wymaga od tego waszego Krisa żeby sam sobie robił stronkę, ale powinien być świadomy różnych probemów z dostępnością strony jakie występują gry dana strona jest oparta na technologii, która nie zawsze jest (prawidłowo) obsługiwana przez przeglądarkę.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 04, 2011, 17:44:31 »
No i przecież stronka stoi i działa każdemu tylko nie Tobie, to co się czepiasz. Sam sobie zaprzeczasz.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 04, 2011, 18:01:32 »
Cytat: "Sołtys"
No i co z tego że z listopada 2009?


Nic, kompletnie nic. No może poza faktem, że używasz zbugowanego starocia.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 04, 2011, 18:01:49 »
Tylko czekać aż odezwą się użytkownicy IE 2 albo 3 że coś im nie działa. Aktualizacje przeglądarek są po to aby wszystko śmigało jak należy, bo dla przykładu zdaje się po drodze mieliśmy już 5 wersji języka HTML i w każdej W3C coś zmieniało. Wyłączono parę składni, parę się pojawiło.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Problem z poprawnym wyświetlaniem stron WWW
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 04, 2011, 18:17:11 »
Problemem nie jest html tylko javascript.