Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Szczecin] Czy powstanie Ikea?  (Przeczytany 10983 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« dnia: Lutego 09, 2011, 13:43:50 »
Witam. Orientuje się może ktoś czy są jakieś plany odnośnie powstania sklepu IKEA w Szczecinie? Plotek na ten temat było już dużo, ale rezultatów na razie żadnych. Jakie jest wasze zdanie, czy jest tam ten sklep potrzebny?

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 09, 2011, 13:55:26 »
Ale jednego Ikei trzeba pozazdrościć wizerunek świetny, umieją się sprzedać, Handlowcy pierwsza klasa, znam ludzi którzy jadąc do Poznania pierwsze kroki kierują do tego sklepu.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2011, 14:01:41 »
Wg mnie sklep ten nie jest potrzebny w ogóle. Może dlatego że wszystkie rzeczy zakupione w tym sklepie, z którymi miałem do czynienia (głównie meble), to zwykłe badziewia, które bardzo szybko się rozlatywały :P
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2011, 14:06:42 »
Cytat: "pol"
Witam. Orientuje się może ktoś czy są jakieś plany odnośnie powstania sklepu IKEA w Szczecinie? Plotek na ten temat było już dużo, ale rezultatów na razie żadnych. Jakie jest wasze zdanie, czy jest tam ten sklep potrzebny?


IKEA ma Szczecin w swoim kręgu zainteresowań, więc kiedyś sklep u nas powstanie, ale nie sądzę, żeby było to w ciągu kilku najbliższych lat. Ostatnio mówiono o zainteresowani IKEA terenami po byłej Cukrowni.

Co to tego czy jest potrzebny: Oczywiście, że tak. Co do posta Kuby, to przykro mi, że miał takie doświadczenia, ja mam zgoła odmienne i żałuje, że trzeba jeździć do Poznania czy Warszawy - duży wybór, zarówno asortymentu, ale także szeroki wachlarz cen - można umeblować mieszkanie stosownie do swojego portfela. Może Kuba źle składał swoje mebelki [: Zresztą kupując ostatnio stolik za 14,99 jestem świadomy, że po takiej cenie nie można oczekiwać cudów. Po innych, nieco droższych, meblach już można i póki co dzielnie trzymają się w jednym kawałku.

Co samej budowy - ludzie powinni mieć wybór i nikt nikogo nie zmusza do kupowania w tym czy innym sklepie - rzeczywistość pokaże czy ludzie będą kupować, czy nie. W innych miastach kupują dość tłumnie, a przecież nie wszyscy to idioci kupujący badziewie.

Wujek Sknerus

  • Gość
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 09, 2011, 14:42:04 »
Tak, w Szczecinie bardzo brakuje kolejnego marketu. Najlepiej niech go w miejscu Gontynki zrobia.

W tym miescie to tylko sklepy i biurowce by robili. Badziewna Kaskada, w ktorej nic nowego nie bedzie, Molo, zamiast Polmo na Wojska kolejne centrum, co jeszcze?

Bo po co nam aquapark, po co jakies wieksze miejsce na rozne targi, po co fabryki itp. lepiej walnac kolejny sklep.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2011, 14:48:47 »
Cytat: "Kuba"
Wg mnie sklep ten nie jest potrzebny w ogóle. Może dlatego że wszystkie rzeczy zakupione w tym sklepie, z którymi miałem do czynienia (głównie meble), to zwykłe badziewia, które bardzo szybko się rozlatywały  


Zgadza sie, najlepsze co maja, to czesc spozywcza, dobre ciasta, slodycze i super hot-dogi.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2011, 14:58:53 »
Cytat: "Wujek Sknerus"
Tak, w Szczecinie bardzo brakuje kolejnego marketu. Najlepiej niech go w miejscu Gontynki zrobia.

W tym miescie to tylko sklepy i biurowce by robili. Badziewna Kaskada, w ktorej nic nowego nie bedzie, Molo, zamiast Polmo na Wojska kolejne centrum, co jeszcze?

Bo po co nam aquapark, po co jakies wieksze miejsce na rozne targi, po co fabryki itp. lepiej walnac kolejny sklep.


Skończ gadać głupoty, skoro na równi traktujesz budwę sklepu z budową aquaparku czy "fabryki" to gratuluje pojęcia o realiach finansowania tego typu inwestycji. Ale skoro Ci  biurowce nawet przeszkadzają to cóż...
IKEA nie ma zamiaru budować się w centrum, tylko na obrzeżach miasta - brane pod uwagę były tereny powiatu polickiego w okolicach Auchana. Tereny po kaskadzie latami straszyły, ale jak coś się buduje to źle. Molo - to centrum handlowe przy ul. Mieszka I. Na terenach po Polmo powstanie Ferio.

Biurowce? Co Ci przeszkadzają? Światło zabierają? Czy może to, że ściągają do miasta różne firmy, które to właśnie w Szczecinie lokują swoje siedziby i stwarzają nowe miejsca pracy? Budują się przy Bramie Portowej, 3 maja, Piastów... rozpoczyna się rozbiórka Dany - może wieżowiec też nam jest zbędny?

Aquapark jest potrzebny, owszem... tak samo jak stadion czy hala sportowa - wiele innych rzeczy. Jakbyś nie wiedział buduje się hala sportowa, powstała nowa biblioteka ZUT, przy Piastów buduje się nowa siedziba jakiegoś tam wydziału ZUT itd, więc nie same centra handlowe powstają. Ale takie inwestycje, czy "fabryki" to całkiem inna kwestia. To, że Szczecin nie przebije oferty Goleniowskiej Strefy Ekonomicznej to już całkiem inna rozmowa, chyba, że uważasz, że przy Bramie portowej powinni zbudować małe zakłady chemiczne albo papiernie.

A tak na poważnie to do 2014 zapomnijmy o powstaniu w Szczecinie stadionu, aquaparku i innych tego typu obiektów, bo inwestycje które teraz się rozpoczęły mocno nadyrężyły kondycje miasta.

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 09, 2011, 18:20:10 »
Ja uważam, że Ikea oraz inne markety są potrzebne, chociażby dlatego, że jest konkurencja i ceny spadają..... A grono ludzi znajdzie w nich zatrudnienie!
Ja mogę Szczecin porównać do Poznania, gdyż stamtąd pochodzę i może niektórzy się zdziwią, ale w Poznaniu jest taniej jeśli chodzi o życie, czyli zakupy takie jak artykuły spożywcze, ciuchy....
Jeśli chodzi o Ikea w Szczecinie to na razie konkretów nie ma...

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 09, 2011, 20:34:28 »
Czytałem... rozwaliło mnie: W centrum to powinien być ogródek :D

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 09, 2011, 21:02:48 »
Denver, nie ma to jak świeży łyk ołowiu w płuca siedząc w pięknym otoczeniu ;D
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline MSC

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 09, 2011, 22:17:41 »
Ikea w szczecinie?? jestem za!!! brakuje takiego sklepu u nas
Dlaczego żywi się martwią skoro martwi się nie żywią?

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 10, 2011, 08:17:26 »
Mam nadzieję że Ikea w końcu powstanie w Szczecinie.Oczywiście nie będzie to w centrum miasta,raczej gdzieś w okolicach które wskazał Denver w swoim poście.
Na razie nie ma podpisu......

sosenka1981

  • Gość
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 10, 2011, 10:25:01 »
IKEA to swietny pomysl, ciekawi mnie czemu wladze Polic nie zainteresowaly sie tym tematem... Mysle tu o pracy dla kilkuset osob, bo IKEA to nie tylko meble, to takze restauracja i kafejka. I do tego przyjezdzajacy do Polic klienci z okolicznych miast i miasteczek.
Pomysly i rozwiazania meblarskie IKEI sa swietne. Meble z sa super, mam stol i krzesla juz 7 lat, szafki w sypialni i duzo rzeczy w kuchni i jakos do tej pory nie mialam zadnych problemow... i wogole jakos te meble wygladaja lepiej niz wiekszosc produktow typu "segmenty i mebloscianki" z okolicznych sklepow meblarskich a cena zawsze atrakcyjna jesli chodzi o niektore produkty. Zaraz pewnie ktos napisze, ze nie popieram okolicznych sklepow itp... IKEA to swietna konkurencja dla nich, niech zaczna projektowac cos na miare Europejska i zachecac klientow swoim towarem.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 10, 2011, 12:18:23 »
Cytat: "sosenka1981"
IKEA to swietny pomysl, ciekawi mnie czemu wladze Polic nie zainteresowaly sie tym tematem...


Interesowały się, a przynajmniej tak mi się wydaje. Rok czy dwa lata temu były jakieś wstępne zakusy w sprawie terenów i pewnie gdyby zależało to tylko od Starostwa to już dawno mielibyśmy IKEE. Musimy poczekać aż IKEA faktycznie zainteresuje się Szczecinem... szkoda, ale bądźmy dobrej myśli :D

sosenka1981

  • Gość
[Szczecin] Czy powstanie Ikea?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 10, 2011, 15:03:02 »
Super, i mam nadzieje, ze Ikea w przyszlosci wyrosnie gdzies w okolicy Polic ;)