Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?  (Przeczytany 18194 razy)

lariksi

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« dnia: Grudnia 28, 2010, 15:56:27 »
O cyfrze + nie piszę, bo jest droższa i nie wchodzi u mnie w rachubę.
Potrzebuję programy informacyjne, bez polsatu mogę się obejść, no i programy naukowe - tylko tego potrzebuje - żadnych sportów, muzyki i programów zapychaczy. Jak z filmem dobrym coś się trafi przy okazji to oki ale nie by specjalnie dopłacać, by dodatkowe kino mieć. Na razie mam pakiet familijny SD. Czy warto zerwać z polsatem umowę, by dla tych programów, na których mi zależy przejść o N-ki? Jakie macie opinie?

merchants

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2010, 16:30:19 »
To dla Ciebie jak znalazł jest telewizja "N" w obecnej promocji za 48 zł masz wszystkie pakiety z kanałami HD + dekoder z nagrywarką. A co do Polsatu to u nas w Policach już nadaje DVB-T (telewizja cyfrowa) i obierzesz przez tuner N-ki. Kupuj w ciemno N-ke.

lariksi

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2010, 17:13:30 »
Właśnie pisze rozwiązanie umowy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia także muszę się wstrzymać trochę bo bez sensu jest płacić polsat jeszcze przez 3 miesiące i N-kę równocześnie... wiem, że fajna promocja, ale bez przesady), czy tuner ten wystarczy, by dodatkowo naziemną odbierać? czy trzeba jeszcze kupić jakąś antenę?

zonk87

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2010, 17:31:25 »
Do odbioru telewizji naziemnej jak i satelitarnej musisz kupić antene.
Niektórym wystarcza zwykła antena pokojowa.
Sprawdź jak silny sygnał masz u siebie.

Jeśli chodzi o wybór między N a Polsatem wybrałbym N.
Lepsze dekodery i dobre ceny patrząc na zestawy programów.
Dekodery mają możliwość wpięcia do sieci internetowej co przyspiesza wiele funkcji w dekoderze.
Moim zdaniem lepiej wejść w N i nie oglądać cały czas tego samego.
Jak ktoś posiada telewizor 3D to już może pewne programy oglądać w tej technologii.

Pozdrawiam.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 28, 2010, 18:58:51 »
W cyfrze za 64 zł mam wszystkie możliwe kanały popularno naukowe.Wszstkie kanały Discovery,Planet,NG i NG Wild.Są dostępne równiez w jakości HD.Mówienie, że cyfra jest najdroższa jest pomyłką.Mam ją ponad 2 lata i nie narzekam.Po każdej zakończonej umowie nie musze jej przedłużac i nie mam durnej karencji jak W Polsacie.Poza tym zawsze mam promocje i bonusy za przedłużenie.Teraz np mam pakiet za 64 zł i płacę za niego 32 zł i dodatkowo pakiety canal + i HBO też na rok za 12 zł.Rachunek miesięczny wynosi 58 zł w sumie.Źle  jest?
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

lariksi

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:07:56 »
no źle nie jest a mam pytanko do dekodera z nagrywarką. Dla mnie ma sens nagrywarka i dysk twardy w dekoderze, gdy mogę podłączyć do niego laptopa i zgrać sobie jakieś nowe filmy z naukowej działki.Czy można tak zrobić?

czy dekoder masz na własność wykupiony?

ale za te 58zł nie masz nat geo wild hd, national geografic hd, animal planet hd i nie wiadomo czy w ten pakiet wejdzie od lutego bbc knowlege, bo widać że w tym pakiecie za 64zł nie dają wszystkiego z SD i HD eżeli chodzi o kanały naukowe. Trzeba mieć ten z 85 zł, by wszystko było to.

jak widzę aktywacja dekodera HD to 99zł.

no i zniżka na abonament jest na 9 miesięcy a umowa na 25 miesiące, więc 16 miesięcy bym musiała płacić pełną odpłatność.....

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:23:36 »
Z dekodera od cyfry/enki chyba się nie da przegrać na komputer.

W przypadku cyfry możesz wziąć samą kartę kodową bez dekodera (wtedy nie płaci się miesięcznej dzierżawy za dekoder), a tuner kupić sobie na własność, ale nie od cyfry tylko normalnie w sklepie ze sprzętem tv sat.

Posiadającwłasny dekoder nic ciebie nie ogranicza: możesz sobie do woli układać listę kanałów według własnych preferencji, nagrania też możesz sobie przenosić na komputer itp... Koszt dekodera z podwójną głowicą i dyskiem twardym to około 1500zł (np. Humax iCord lub Ferguson Ariva TT), można też kupić dekoder z pojedynczą głowicą (można jednocześnie nagrywać i oglądać z  jednego transpondera) i bez dysku, za to z portem usb w celu podłączenia dysku zewnętrznego.

Ze swojej strony mogę polecić np. Opticum x403p lub Opticum ts 9600 (ten ma także głowicę dvb-t w celu nagrywania z telewizji naziemnej). Koszt tego pierwszego to myślę że poniżej 400zł, a tego drugiego z głowicą dvb-t to około 600zł.

lariksi

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:28:40 »
trzebieżCITY    zgodzisz się ze mną czy głupoty napisałam? przejrzałam na ich stronie wszystko....

cychu32police

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:36:29 »
ja mam polsat od wielu lat i nie narzekam

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 28, 2010, 20:52:30 »
Lariksi jestem użytkownikiem od ponad 2 lat i dla mnie akurat była indywidualna oferta za staż.Z kanałami HD masz rację, ale akurat nie mam tv  lcd ani plazmy i mnie to nie potrzebne.Umowę mam na 19 miesięcy.Inne podejście jest do nowego klienta inne do starszego.Zawsze mozna ponegocjować.Akurat konsultanci cyfry są układni.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Zastaniam się nad Telewizją Cyfrową
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:17:16 »
Ja też mam ten sam dylemat jaką TV do nowego mieszkanka na Piłsudskiego, ale dzwoniłem do N i można po 10 dniach oddać jak coś nie tak będzie ;p zwrot  kasy Gwarantowany ;) Najwięcej programów HD w cenie, porządne dekodery, wiele innowacji i zawiązanie współracy z Operatorem ORANGE zaowocuje nowościami i połączonymi usługami ;D

zonk87

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 28, 2010, 23:24:32 »
Z dekoderow cyfry/enki nie da się zgrać filmów w taki sposób.
Jedyne rozwiązanie to puszczenie filmu z dekodera i przechwycenie obrazu i dźwięku za pomocą karty telewizyjnej.
Sporo zabawy. Nie sądzę że komuś się będzie chciało tak robić.

Polecam rozwiązanie Sołtysa... są ludzie co się zajmują przeprogramowaniem dekodera tak by można było zgrywać nagrania przez złącze usb.

Cyfra jest droga na swój sposób jak ktoś chce full pakiet. Lecz podobno Canal+ jest dostępny w naszej kablówce z Vectry.

Kombinacji jest wiele i warto obliczyć sobie co jest tańsze i na jakich kanałach nam zależy. Awaryjność i jakość usług można spokojnie zweryfikować na forum.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 01, 2011, 09:27:36 »
Jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku, komfort obsługi i szybkość działania dekoderów to N wymiata. Ostatnio wziąłem do domu Pace 500 Gb z C+ w celach testowych (kończy mi się akuratnie umowa z N i zastanawiałem się nad C+). Tragedia! Po pół godziny skończyła się moja cierpliwość do tego dziadostwa. Poza tym w tej chwili pakiety C+ z kanałami HD są drogie, w dodatku płacisz za dzierżawę dekodera. Lariksi, skoro nie chcesz płacić dwóch abonamentów to proponuję wrócić do tematu za 3 m-ce, jak Ci się umowa skończy.
Aha, jeśli chodzi o cyfrową naziemną to do N trzeba kupić przystawkę pod USB. Niestety ok 130 zika kosztuje to ustrojstwo.

Offline Sołtys

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 01, 2011, 14:30:24 »
Dlatego zaproponowałem kupno tunera na własność. Jak chce tuner bez dvb-t to taką Arive 100E można kupić już za około 350zł.

Druga sprawa to napisał(a), że ważne są kanały naukowe, a tutaj cyfra ma akurat lepszą ofertę (komplet National Geographic). Chociaż jak w lutym dojdzie do n BBC Knowledge HD i być może Viasaty (History/Explorer/Nature) to będzie ciekawie.

lariksi

  • Gość
N-ka czy polsat cyfrowy? co lepsze?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 01, 2011, 18:22:57 »
wczoraj dzwoniła do mnie pani z polsatu z pytaniem co skłoniło mnie do wypowiedzenia dwóch umów i że maja dla mnie specjalne promocje, by mnie zatrzymać. Powiedziałam, że poproszę o tel na początku kwietnia, bo sygnał będę miała do 18 kwietnia. Wtedy będzie okres jakiejś promocji wielkanocnej w N-ce z pewnością. Tuner kosztuje 99zł do dekodera by naziemna cyfrowa odbierać.

W N-ce abo jest 48zł i mam bez komplet National Geographic wszystko.... (w cyfrowym polsacie tez go nie ma). I mogę sobie jak będę chciał za 15zł Cinemax jako pakiet dodatkowy wziąć jak będę chciał......

W cyfrze, bym miała wszystkie popularno-naukowe muszę mieć abo za 84zł.

Dlatego polsat dał swoje kanały tylko cyfrze a N-ce nie, bo z polsatu dobrze wiedzą, że kto ma kupić cyfrę to ją i tak kupi - jest to produkt droższy, więc nie jest dla nich taka konkurencja jak N-ka w podobnych cenach. Tylko nie biorą pod uwagę tego, że mieć polsat czy nie nie jest żadnym argumentem dla ludzi, bym mieć N-kę czy ich. Jakby to był argument to nie rozwiązywałabym umowy.