Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego  (Przeczytany 9250 razy)

Meren_Re

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« dnia: Grudnia 18, 2010, 14:43:46 »
Drodzy Forumowicze,
Wiem, że nie jestem odosobniona w temacie, dlatego chciałam poznać skalę problemu. Czy Wy również mieliście wątpliwą przyjemność zastać swoje autko z przebitymi oponami, zostawiając je na parkingu przy Wróblewskiego? Ja straciłam oponę jakieś 2 m-ce temu, niedługo później mój ojciec, a dziś rano zastał auto na dwóch flakach (przód i tył). W takim układzie musi wymienić wszystkie 4...

Schemat cały czas ten sam - nacięcia ok. 5-6 cm, ostrym narzędziem - najprawdopodobniej nożem. Sprawa oczywiście została zgłoszona Policji. Pytano, na co nam ten cudowny monitoring, a w odpowiedzi do bólu szczery Policjant stwierdził: "na nagraniach po zmroku i tak nic nie widać..."

Czy ktoś na prawdę aż tak się nudzi, czy nie zdaje sobie sprawy z kosztów zakupu nowych opon? Nawet przy używkach koszt wymiany 2 lub 4 szt.  nie jest mały, zwłaszcza że przed świętami taki wydatek nie należy do najprzyjemniejszych...

Meren_Re

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 18, 2010, 15:10:06 »
No właśnie nie tylko. Opisałam sytuacje, które bezpośrednio nas dotyczą, ale z rozmów z innymi użytkownikami parkingu wynika, że też znają lub sami mieli taki przypadek. Poddałam temat pod dyskusję, ponieważ nie mamy zielonego pojęcia jak temu zaradzić. Przecież parkować gdzieś musimy, a to publiczny parking na niemałym osiedlu...

Meren_Re

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 18, 2010, 15:29:59 »
Bezpośrednio od ulicy - wzdłuż  "łamańców" i "żółtków"

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 18, 2010, 15:52:32 »
Tydzien temu,rano w sobote,takze zastalem auto z dwoma przecietymi oponami.Parkowalem przy przedszkolu.Nikogo nie zastawilem,autko stalo calkowicie z boku,przeciecia widac zrobione nozem.Oczywiscie sprawa zgloszona na Policji,ale dwie nówki zimowki w plecy!!!Nogi z dupy powyrywam jak dojde komu sie tak nudzi!!!

Meren_Re

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 18, 2010, 16:13:22 »
Tak. I wtedy nagle okaże się, że nasz miejski monitoring jednak działa :)

Orkan

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 19, 2010, 17:47:12 »
Proponuje parking strzeżony. Przy kosztach opon to napewno dobre rozwiązanie ale tylko doraźne bo gagatki wciąż na wolce. Musicie jakieś dyżury zrobić zasadzki bo na policje i tak bym nie liczył :)

sekator

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 23, 2010, 14:00:19 »
Wszystkie takie zdarzenia bezwzględnie należy zgłaszać na policję, aby w przypadku złapania sprawcy, lub udowodnienia dokonywania tych czynów, mieć podstawę do dochodzenia od niego jakichkolwiek roszczeń. Pomimo, że szanse na ujęcie gagatka są niewielkie, to w przypadku jego złapania, kilka pozwów (lub jeden zbiorowy)może go ostro uderzyć po kieszeni, czego z całego serca mu życzę.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 24, 2010, 09:01:48 »
Cytat: "Orkan"
Proponuje parking strzeżony

Wszyscy się raczej nie zmieszczą...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 27, 2010, 13:48:25 »
Cytat: "Meren_Re"
Tak. I wtedy nagle okaże się, że nasz miejski monitoring jednak działa :)

Nie masz okien wychodzących na ten parking? Może w miarę przyzwoita kamerka wystarczy, żeby coś wyłapać...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Meren_Re

  • Gość
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 27, 2010, 20:04:08 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie masz okien wychodzących na ten parking? Może w miarę przyzwoita kamerka wystarczy, żeby coś wyłapać...


Zwykła kamerka na niewiele się zda, skoro miejski monitoring nie pomoże. Jeśli "gagatek" działa w nocy (a najprawdopodobniej tak jest) to szanse na nagranie, które by jakkolwiek pomogło w sprawie są raczej marne.

Cytat: "sekator"
Wszystkie takie zdarzenia bezwzględnie należy zgłaszać na policję, aby w przypadku złapania sprawcy, lub udowodnienia dokonywania tych czynów, mieć podstawę do dochodzenia od niego jakichkolwiek roszczeń.


Oczywiście zdarzenie zostało zgłoszone. Nie powiem, bo chodzili, pytali sąsiadów, widać było nawet, że spacerują wieczorkami po Wróbla. Ale i tak dostaliśmy zawiadomienie, że "przeprowadzone czynności wyjaśniające nie dostarczyły podstaw do skierowania wniosku do Sądu Rejonowego (...) z powodu nie wykrycia sprawcy wykroczenia".

Dlatego też nagłośniłam sprawę na forum. Może faktycznie ktoś z Was został w ten sposób poszkodowany - im więcej będzie zgłoszeń na Policję, tym większa będzie szansa na złapanie utrapieńca.

Offline RPDA

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
[Police] Przebijanie opon na Wróblewskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 27, 2010, 23:15:10 »
Dzisiaj rano wmoim samochodzie zauważyłem wyrwane lusterko boczne lewe, auto stawiam na parkingu przy wieżowcach.