Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Problem ze sformatowaniem dysku.  (Przeczytany 7965 razy)

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« dnia: Listopada 27, 2010, 18:20:09 »
Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc.Po pierwsze czemu mając dysk 250GB widze tylko 127GB???.Kolejny problem to nie mogę sformatować dysku??Mam system XP,dziś zabrałem sie za formata jednak robiąc to jak zawsze napotkałem problemy.Nie mogłem usunać istniejacej partycji(mam tylko C),wiec R naprawa systemu,po tej naprawie klikając na dysk C widze pelno biało niebieskich ikonek w postaci szafeczek.Pulpit mam standardowy po formacie(wsystko  co bylo zainstalowane zniklo) jednak w programie files wszystkie te programy są;/ a i jeszcze jedno teraz teraz z tych 127GB polowa zajmuje XP i te programy a polowa jest wolna.Czy ktoś jest w stanie pomóc????

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 27, 2010, 18:51:02 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Formatowanie oczywiście przeprowadzasz za pomocą płytki z instalatorem systemowym?


Dokladnie z plytki,jednak tym razem robiąc to jak zawsze jest problem,stara partycja nie chce sie usunąć.

Oto moja rada:
1. W biosie ustawiasz bootowanie z plyty.
2. Wkladasz plyte z XP i uruchamiasz ponownie kompa
3. Naciskasz dowonly klawisz jesli zostaniesz o to poproszony.
4. Po sprawdzeniu konfiguracji wybierasz "Napraw system" (klawisz R)
5. Wpsiujesz 1 (ze do 1 instalacji sie odwolujesz)
6. Jeśli masz haslo admina to wpisujesz a jesli nie to naciskasz Enter
7. Wpisujesz format c:

Nawet to nie pomaga.

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 27, 2010, 19:19:04 »
No wlasnie mi sie nic takiego nie pokazuje.Gdy dochodzi do zainstalowania swiezej kopi wyskakuje cos takiego:



Wcickam D i wyskakuje:

 

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2010, 21:17:40 »
No i nie zapomnij instalować XP ze zintegrowanym SP2 (przynajmniej) bo ci potem w każdej chwili może przyciąć dysk do pojemności 128 GB.

Vipek007

  • Gość
Re: Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2010, 22:15:24 »
Cytat: "Schludny"
Jeśli ktoś wie o co chodzi to proszę o pomoc.Po pierwsze czemu mając dysk 250GB widze tylko 127GB???.Kolejny problem to nie mogę sformatować dysku??Mam system XP,dziś zabrałem sie za formata jednak robiąc to jak zawsze napotkałem problemy.Nie mogłem usunać istniejacej partycji(mam tylko C),wiec R naprawa systemu,po tej naprawie klikając na dysk C widze pelno biało niebieskich ikonek w postaci szafeczek.Pulpit mam standardowy po formacie(wsystko  co bylo zainstalowane zniklo) jednak w programie files wszystkie te programy są;/ a i jeszcze jedno teraz teraz z tych 127GB polowa zajmuje XP i te programy a polowa jest wolna.Czy ktoś jest w stanie pomóc????

Problem jest związany na pewno z przestarzałym BIOS'em nieobsługującym dysków o pojemności większej niż 127GB lub ze starą wersją systemu. Jeżeli posiadasz komputer zakupiony w ostatnich 3 latach to tego problemu nie powinno być i problemem jest stara wersja systemu lub ewentualnie nieprawidłowe ustawienia w BIOS'ie. Możliwe rozwiązania problemu:
 -ściągnięcie i instalacja aktualizacji BIOS'u do płyty głównej,
 -przywrócenie domyślnych ustawień w BIOS'ie,
 -instalacja systemu Windows XP z Service Pack 3 lub nowszego oraz najnowszych sterowników do płyty głównej,
 -zakup specjalnej karty posiadającej kontroler obsługujący dyski powyżej 127GB (musisz się upewnić czy twój komputer posiada takie złącze).
Jeżeli zastosujesz to wszystko i nadal to samo, to na pewno posiadasz uszkodzony dysk twardy (w co wątpię).

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2010, 22:41:05 »
Vipek007 ma najwięcej racji, ale też się trochę przyczepię. Do obsługi LBA (dysków większych od 137GB) jest potrzebne jest Windows XP + SP1 minimum (nie potrzeba SP3), ale również obstawiał bym bardziej zbyt starą płytę główną/BIOS.

http://support.microsoft.com/kb/303013/pl
I love the night.
1101110100101111

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2010, 23:16:44 »
Nie będzie problemów ze sformatowaniem jeśli system prawidłowo wykryje wielkość HDD. Należy sprawdzić w BIOS ile GB wykrył. Druga sprawa, że tak jak piszesz wypada sprawdzić zworki, chociaż ograniczenie zazwyczaj jest do 32GB.
I love the night.
1101110100101111

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2010, 23:29:42 »
Przeczytałem komunikat. Ale usuwanie usterek zaczął bym od podstaw (ograniczona pojemność) i przeszedłbym następnie do spraw bardziej błahych (jak sformatowanie/podział na partycje).
I love the night.
1101110100101111

Vipek007

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 29, 2010, 18:21:16 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "dd2f"
Nie będzie problemów ze sformatowaniem jeśli system prawidłowo wykryje wielkość HDD


A przeczytałeś jaki mu komunikat wywala?

Jest to prawie pewniak, że odpala instalator spod windy, a nie botuje z cd.


Cytat: "Schludny"
No wlasnie mi sie nic takiego nie pokazuje.Gdy dochodzi do zainstalowania swiezej kopi wyskakuje cos takiego:

Obrazek

Wcickam D i wyskakuje:

 Obrazek


Cytat: "Dr.Kafar"
Cytat: "dd2f"
Vipek007 ma najwięcej racji, ale też się trochę przyczepię. Do obsługi LBA (dysków większych od 137GB) jest potrzebne jest Windows XP + SP1 minimum (nie potrzeba SP3), ale również obstawiał bym bardziej zbyt starą płytę główną/BIOS.


Dobra dobra, ale tutaj ważniejsza jest kwestia niemożności sformatowania dysku, niż 100 gigolców w plecy, które mogły zniknąć na różne sposoby.

No i najprościej sprawdzić w biosie, jaki dysk wykrywa (pojemność). Możliwe, że jest ograniczony zworką, wtedy trzeba ją usunąć.

Schludny, daj znać jak już się uporasz z problemem.

Wykrycie jedynie 127/137GB (różnie niektórzy piszą, ale oficjalnie jest to chyba 137GB) świadczy na pewno o wspomnianym przeze mnie problemem. Podobno można używać takiego dysku używając partycji o mniejszych pojemnościach i wtedy niby nie powinno być problemów, ale to już kombinowanie i omijanie limitów. Nie każdy BIOS podaje pojemność dysku, a zworka określa limit zazwyczaj pochodzący od potęgi 2 (tj. 32GB jak już ktoś wspomniał) - głupotą byłoby danie limitu z taką pojemnością 127/137GB, która jednoznacznie określa dość popularny problem z obsługą dysku.

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 30, 2010, 12:22:40 »
Cytat: "Dr.Kafar"


Dobra dobra, ale tutaj ważniejsza jest kwestia niemożności sformatowania dysku, niż 100 gigolców w plecy, które mogły zniknąć na różne sposoby.

No i najprościej sprawdzić w biosie, jaki dysk wykrywa (pojemność). Możliwe, że jest ograniczony zworką, wtedy trzeba ją usunąć.

Schludny, daj znać jak już się uporasz z problemem.


Juz jest wszystko oki.Problemem byly te bialo-niebieskie szafeczki.

Teraz mam problem z kontrolerem video (zgodnym z vga).

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 30, 2010, 12:54:28 »
Takie ikonki byly sobie w postaci szafeczki i dwóch szufladek .
Nvidia Geforce fx 5500 nie mozna uruchomic tego urzadzenia(kod 10)

Data sterownika 2-5-2008
Wersja sterownika 6.14.11.7516

Vipek007

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 30, 2010, 18:21:34 »
Cytat: "Schludny"
Problemem byly te bialo-niebieskie szafeczki.

Domyślam się jedynie, że może chodzić o pliki CAB (zazwyczaj zawierają w sobie elementy oprogramowania, używane zazwyczaj przy instalacji), ale nie zbyt mi to pasuje do problemu z dyskiem twardym. Chyba niektóre sterowniki wraz ze sterownikami głównymi w XP są chyba spakowane do pliku drivers.cab. Tak czy inaczej, ważne, że działa. ;)

Schludny, wydaje mi się, że już masz zainstalowane sterowniki (patrząc na datę sterownika). Spróbuj jednak jeszcze raz zainstalować te sterowniki. Po usunięciu wykonaj restart komputera, wyczyść komputer jakimś programem oczyszczającym tj. CCleaner, a następnie zainstaluj ściągnięte sterowniki. Napisz jak efekty.

Schludny

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2010, 14:00:39 »
Po zainstalowaniu tych sterowników nadal jest to samo.Menadzer urzadzen pokazuje w karcie graficznej monitorek z zóltym wykrzyknikiem.

Vipek007

  • Gość
Problem ze sformatowaniem dysku.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2010, 15:00:39 »
Cytat: "Schludny"
Po zainstalowaniu tych sterowników nadal jest to samo.Menadzer urzadzen pokazuje w karcie graficznej monitorek z zóltym wykrzyknikiem.

Czy korzystasz przynajmniej z niemodyfikowanej wersji XP (np. z samym Service Pack'iem 3)? Zdobądź po prostu "Windows XP Professional (lub Home) z Service Pack 2 (lub 3)", czyli oryginalną wersję ze sklepu lub dostarczaną do komputera, bez żadnych dodatkowych tekstów typu "SPEED", "EXTRA", "TUNING", "MOD", "MODIFIED", "MALCOLM". Jeżeli masz już taką (oryginalną wersję), to pokieruj się wskazówkami Dr.Kafara.