Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rachunek za c.o.  (Przeczytany 11258 razy)

Offline saim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« dnia: Listopada 23, 2010, 13:24:43 »
Dostałem rachunek za co z SM CHEMIK
Mam 50zł niedopłaty, chciałbym wiedzieć jak jest u Was...
Od niedawna mieszkam w budynku tej spółdzielni

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 23, 2010, 13:45:50 »
Dopiero teraz? Ja dostałem z dobry miesiąc temu albo lepiej.
U mnie około 300zł zwrotu.
Średnia temp w mieszkaniu   19st C.
W takiej czujemy się najlepiej.
Na razie nie ma podpisu......

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 23, 2010, 14:00:57 »
Co roku zwroty z SM są coraz niższe i nie wiadomo gdzie idzie kasa na nieogrzewanie mieszkań. W mieszkaniu mojej cioci w wieżowcach nigdy nie są włączone grzejniki. W domu jest 20-22st zimą, a ona z zapłaconych ponad 1500zł do zwrotu ma zaledwie 700zł.  Rozumiem gotowość ogrzewania, klatki schodowe itp. itd., ale ponad połowa kwoty na to? Dla mnie kosmos.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline alf

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2010, 14:52:17 »
Ja mam do dopłaty prawie 2300 zł, chata szczytowa cholernie zimna. jednym słowem w chemiku mają burdel w papierach. mam dwa różnej wielkości grzejniki, i są one tak samo liczone! zapewne na dniach będziemy pisali pisemko o wyjasnienie dlaczego przy róznych grzejnikach są te same wartości.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 23, 2010, 15:05:13 »
Nikt z członków spółdzielni nie został powiadomiony że w sierpniu 2009r. przed okresem grzewczym Rada Nadzorcza zmieniła regulamin rozliczania kosztów. Wprowadzono podział kosztów za CO w taki sposób że koszty stałe stanowią 50% a koszty zmienne(od podzielników) również 50%. Poprzednio było odpowiednio: koszty stałe 40% zaś zmienne 60%. A więc w przypadku nie korzystania z kaloryferów na których wiszą podzielniki kosztów, i tak zapłacimy większe koszty stałe. Regulamin pojawił się dopiero niedawno, na nowo powstałej stronie internetowej SM Chemik: www.smchemik.tstd.pl w dziale dokumenty.
Link do regulaminu: http://smchemik.tstd.pl/files/REG_GZM_2009_plus_uchwaly.pdf
Paragraf 41 i kilka następnych regulaminu określają koszty CO w SM Chemik
Pytanie: Z jakich powodów zmieniono sposób rozliczania kosztów CO poprzez podwyższenie kosztów stałych oraz dlaczego członkowie nie zostali o tym poinformowani.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 23, 2010, 19:14:43 »
Od kilku lat jestem właścicielem mieszkania /SM Chemik-wieżowiec/. Trzy lata temu miałem dużą niedopłatę. W sieci szukałem metod rozliczania ciepła w różnych spółdzielniach i wspólnotach, i niestety nic nie znalazłem. Metoda na podzielniki  jest niedoskonała, ale innej nie ma.  Technik ze spółdzielni sprawdził podzielniki - były dobre. Sprawdzam co kilka tygodni ilość jednostek na podzielnikach. Wymieniłem okna na szczelne. Odpowiednio należy wietrzyć mieszkanie, żeby grzejnik się nie włączył. Danfoss jest tak skonstruowany że jeśli w pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej jakiegoś poziomu, to włączy grzejnik niezależnie od nastawu. Ostatnie trzy lata to: niedopłata 800, niedopłata 100, nadpłata 150. Ponieważ moje mieszkanie nie jest ani szczytowe, ani na ostatnim piętrze, tematu nie analizowałem.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2010, 09:39:50 »
W SM Odra w tym roku zmieniono regulamin rozliczania kosztów i w tej chwili koszty stałe CO wynoszą 60% zaś koszty zmienne(od podzielników) 40%. Regulamin zmieniono uchwałą Rady Nadzorczej dnia 23.08.2010. Link do regulaminu: http://www.smodra.police.pl/docs/rrkdc.pdf
Paragraf 6 regulaminu określa sposób rozliczania CO w SM Odra.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 24, 2010, 11:10:19 »
Cytat: "draculka"
Co roku zwroty z SM są coraz niższe i nie wiadomo gdzie idzie kasa na nieogrzewanie mieszkań. W mieszkaniu mojej cioci w wieżowcach nigdy nie są włączone grzejniki. W domu jest 20-22st zimą, a ona z zapłaconych ponad 1500zł do zwrotu ma zaledwie 700zł.  Rozumiem gotowość ogrzewania, klatki schodowe itp. itd., ale ponad połowa kwoty na to? Dla mnie kosmos.

To zastanów się, skąd się bierze te 20-22 stopnie w mieszkaniu i porównaj z kosztem ogrzania do takiej temperatury takiej samej powierzchni w swoim domu. Dla mnie żaden kosmos, raczej tanio :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 24, 2010, 18:26:52 »
Porównanie opłat za ogrzewanie - ostatnia zima:
1. Mieszkanie SM Chemik - środkowe, wieżowiec, nowe okna, 30m.kw - 560zł
2. Segment Spółdzielców - środkowy, nowe okna, ocieplony, 117m.kw - 2400zł
   Warunki cieplne identyczne, ok.19.5 stopnia. W segmencie ogrzewanie mam gazowe, a cena gazu dość szybko idzie w górę. Moja wysoka dopłata w wieżowcu wynikała z nieszczelnych okien, które mam od zachodu, a z zachodu właśnie u nas najczęściej wieje.

Offline saim

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 25, 2010, 10:17:16 »
Czyli nie jest u mnie tak źle ;-)
Człowiek uczy się cały czas na własnych błędach :)
Dzięki za odpowiedzi

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Rachunek za c.o.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 25, 2010, 13:34:23 »
Ja zawsze miałam nadpłatę od 300-700zł nawet,w poprzednią zimę minusowe temperatury to się sporo dogrzewało,ale oszczędnie no i przyszła niedopłata 150zł,masakra,mam nadzieję,że ta zima lżejsza będzie.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!