Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Rewitalizacja Starego Miasta?  (Przeczytany 17249 razy)

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« dnia: Października 24, 2010, 16:05:14 »
A oto i ciekawa informacja, że Police chcą zrewitalizowac Stare Miasto:
http://www.radio.szczecin.pl/index.php?idp=0&idx=64919

Ciekawe co dokładnie kryje się w tym przypadku pod słowem "rewitalizacja" i jak wygląda ten projekt?

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2010, 18:42:12 »
Nie ma jeszcze ostatecznego projektu poza sprawami oczywistymi. Np. skwer i fontanna (właściwie to trzeba ją zrekonstruować). Chodzi również o Park Staromiejski, istniejące domy itd. Ja lobbuję za odbudowaniem wschodniej pierzei rynku. Ta pustka przeraża, a mogłyby tu stanąć stylowe i stylizowane domy.

Osobny temat to wyprowadzenie ruchu samochodowego z rynku i okolic. Jak? Na oko - via Starzyńskiego, ale wówczas pojawia się koszt w postaci "załatwienia" ulicy Kołłątaja. Tak źle i tak niedobrze. Rozwiązaniem byłaby zachodnia obwodnica Szczecina. Ale to temat poza nami. Podobnie jak skrót Przęsocin-Szczecin przez Warszewo. Też świetny i możliwy, ale wymagający współpracy. W sumie - szeroki temat, zagadnień jest wiele. Co więcej - bardzo ciekawy.

I teraz taka "głupia" dygresja polityczna, która może pomoże zrozumieć moje spojrzenie. Z tą ekipą, która jest obecnie (pan Diakun i jego główni współpracownicy) "maniacy" inspirujący rewitalizację Starego Miasta już doszli do porozumienia. Jest zielone światło dla sensownych działań. Jeszcze trochę, a słowa staną się ciałem.

Wyobraźmy sobie jednak, że pojawia się ekipa nowa. I na dokładkę - mało rozsądna. Zaczyna od "rżnięcia głów". Co wtedy z konstruktywnymi planami ludzi inteligentnych i pracowitych, którzy jednak nie mają ambicji politycznych? Plany idą do kosza. A dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi. Może ktoś wreszcie zrozumie dlaczego tyle osób popiera pana Diakuna?

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2010, 19:08:53 »
Na ostatniej sesji rady miasta było można uslyszeć o rewitalizacji starej części Polic z tego co uslyszalem to mają powstać nowe restouracje i bary tylko dokladnie nie wiadomo a tak poza tym przecież gołym okiem widać że to KIEŁBASA WYBORCZA,a co do wymiany kadr to tylko szaleńec lub ktoś kto to już to czynił mógłby mieć takie myśli,
Mariusz

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2010, 19:11:08 »
A po zatym kto odwiedzi te restouracje i bary jak ludzie w Policach z powodu braku inwestorów i inwestycji nie będą mieli pieniędzy.
Mariusz

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2010, 19:15:09 »
To nie jest kiełbasa wyborcza. Przypadkowa zbieżność zdarzeń. Przestańmy wszystko sprowadzać do polityki. Polityka to nic, wielkie G. Liczy się praca organiczna. I tu jest taki temat. Zgoda rady na pozyskanie 23 mln złotych na rewitalizację. LUDZIE! Zechciejcie zrozumieć, że realne życie jest BARDZO skomplikowane!

(Jak ktoś nie wierzy - niech się ustawi w pozycji: urzędnika lub radnego. I niech sobie zaplanuje: gdybym był... to bym zaczął od tego i tego. Ale najpierw niech sprawdzi ustawy.)

bob

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2010, 12:43:57 »
Cytat: "mariusz88887"
Na ostatniej sesji rady miasta było można uslyszeć o rewitalizacji starej części Polic (...) przecież gołym okiem widać że to KIEŁBASA WYBORCZA

Cytat: "yak"
To nie jest kiełbasa wyborcza. Przypadkowa zbieżność zdarzeń. Przestańmy wszystko sprowadzać do polityki.

 :lol2: Miły yaku, a może to po prostu
Cytuj (zaznaczone)
(z yaka) taka "głupia" dygresja polityczna

mariusza88887? :-) Osobiście uważam pomysł odrestaurowania/rewitalizacji Starego Miasta, a zwłaszcza Rynku i jego wschodniej pierzei za godny uwagi, ale póki co raczej nie do zrealizowania głównie ze względu na niepewną przyszłość finansową miasta, gminy i okolic. Nie wiadomo, jak przedstawi się sprawa z Zakładami, które już w tej chwili nie uiszczają w ratuszu wszystkich opłat, jakie powinny (za porozumieniem stron, ale jednak). Do tego dochodzi argument mariusza88887 - bezrobotnych (odpukać!) nie będzie raczej stać na odwiedzanie nowych knajpek w Starych Policach i w efekcie grozić nam może podobne fiasko, co szczecińską "Starówkę"...

Ale jak pisałem - sam pomysł zdecydowanie nie jest zły, i to niezależnie od tego, jak ukształtuje się sytuacja po wyborach. Jeśli tylko politycy (z jakiejkolwiek opcji) zwrócą uwagę na fakt, że wielu wyborcom się taki projekt podoba, z pewnością w mgnieniu oka wystąpią z taką propozycją (zwłaszcza, że klan panów K. akurat budować lubi  :devil:) i wątpię, czy owi "ludzie dobrej woli" (maniacy) o których wspomina yak przestaną wtedy myśleć o Policach tylko dlatego, że zmienił się burmistrz?

Pozdrawiam!

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2010, 12:52:04 »
Burmistrz się nie zmieni, to po pierwsze. Ale kiedyś na pewno. Ludzie przemijają, Police zostaną. A to, że starej substancji można i trzeba przywrócić blask - to pewne. Już bardzo niewiele jej zostało, należy braki uzupełnić w przemyślany sposób. Dlatego zaczęły się starania o dofinansowanie. Gmina ubiega się o sporą kwotę - 23 miliony zł. Jak by się udało ją pozyskać - będzie pora zastanowić się co najpierw zrobić. Ja (osobiście) w pierwszym rzędzie przywróciłbym dawny rynek (zabudowa wschodnia, o czym już pisałem). Warto o tym dyskutować, bo co by nie powiedzieć tu jest serce Polic.

bob

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2010, 13:12:08 »
Cytat: "yak"
zaczęły się starania o dofinansowanie. Gmina ubiega się o sporą kwotę - 23 miliony zł. Jak by się udało ją pozyskać - będzie pora zastanowić się co najpierw zrobić.

Hmmm, mogę się mylić, ale żeby wystąpić o finansowanie (środki celowe) trzeba mieć już choćby zalążek jakiegoś planu, samo hasło "Rewitalizacja Starych Polic" raczej nie wystarczy... A jeżeli taki plan, opracowany przez "maniaków" istnieje, to każda ekipa może do niego w bliższej lub dalszej przyszłości (po wyborach, po zamknięciu ofert na Zakłady itp.) wrócić - no chyba, że odchodzący burmistrz zostawi za sobą spaloną ziemię  :rotfl:

Pozdrawiam!

PS:
Cytat: "yak"
Burmistrz się nie zmieni, to po pierwsze.

yaku, podziwiam Twoje oddanie ;-)

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2010, 13:20:26 »
Burmistrz się nie zmieni, próżne nadzieje. A plan jest, jak najbardziej i to ogólnie dostępny. Co więcej istnieje wcześniejsze studium, z czasów pana Szymaszka "Police' 2000" też podejmujące wspomniany temat.

bob

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2010, 13:27:38 »
Cytat: "yak"
A plan jest, jak najbardziej i to ogólnie dostępny.

W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i inna ekipa mogła z nim wystąpić o dofinansowanie, czyż nie? Pytanie może, kto miałby większe szanse takie dofinansowanie dostać - i tu widzę wielką rolę np. dla Ciebie, yaku, i reszty maniaków-lobbystów - ale zakładam, że nie zamierzacie ubiegać się o azyl polityczny w ościennych gminach, kiedy nadejdzie polityczny kres miłościwie nam panującego?

Cytat: "yak"
Burmistrz się nie zmieni, próżne nadzieje.

Ja akurat założyłem się "tylko" o drugą turę - nie o konkretne nazwiska :-) Zresztą to nie ten dział...

Pozdrawiam!

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #10 dnia: Października 25, 2010, 13:31:09 »
OK, OK, bo zanudzimy. Ale jedno jest dziwne: dlaczego uważasz, że gdyby Burmistrz się zmienił ludzie wartościowi musieliby szukać "azylu"? Czy kontrkandydatów pana Diakuna uważasz za ludzi podłych, którzy zaczną kadencję od "wyrzynania watahy"? Bo mnie to nawet nie przyszło do głowy.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #11 dnia: Października 25, 2010, 13:37:42 »
Wszystko to w sferze planów i to planów"planów"-kiełbasa wyborcza w czystej postaci,takimi rewelacjami będziemy karmieni jeszcze przez miesiąc.W planie jest też przeprawa promowa...........i co-? i nic-są plany brak funduszy,lub w kolejce oczekują bardziej przyziemne inwestycje.Każda ekipa rządząca-niezależnie czy to będzie pan Diakun czy jakakolwiek inna osoba-będzie miała dostęp do tych samych środków i nic kompletnie nic nie stanie na przeszkodzie by móc kontynuować plan rewitalizacji.Zatem jeżeli ktoś ma na to fundusz,wdrożył procedurę na to konkretne przedsięwzięcie na pewno zostanie zrealizowane-wcześniej czy później..........z zaznaczeniem na słowo "później" bo na dzisiaj na teraz są to tylko mrzonki.Myślenie bob (a) jak najbardziej kierunkowe ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

bob

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #12 dnia: Października 25, 2010, 13:41:54 »
Admini i moderatorzy mogą mieć pretensje, że odpowiadam tylko cytatami, ale...
Cytat: "yak"
dlaczego uważasz, że gdyby Burmistrz się zmienił ludzie wartościowi musieliby szukać "azylu"? (...) Mnie to nawet nie przyszło do głowy.

Cytat: "yak"
Z tą ekipą, która jest obecnie (pan Diakun i jego główni współpracownicy) "maniacy" inspirujący rewitalizację Starego Miasta już doszli do porozumienia. Jest zielone światło dla sensownych działań. Jeszcze trochę, a słowa staną się ciałem.
Wyobraźmy sobie jednak, że pojawia się ekipa nowa. I na dokładkę - mało rozsądna. Zaczyna od "rżnięcia głów". Co wtedy z konstruktywnymi planami ludzi inteligentnych i pracowitych, którzy jednak nie mają ambicji politycznych?

To wyłącznie Twoje słowa, yaku, i wywnioskowałem z nich (mam nadzieję, że w miarę składnie i logicznie?), że Twoje wczorajsze "rżnięcie głów" to mniej więcej to samo, co dzisiejsze "wyrzynanie watahy"; mylę się? Ja tam za mało jestem "wartościowy", żeby się obawiać :-) ale jako pacyfista z natury pomyślałem o emigracji, zamiast o krwawych jatkach.

Pozdrawiam!

yak

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #13 dnia: Października 25, 2010, 13:58:09 »
"ale zakładam, że nie zamierzacie ubiegać się o azyl polityczny w ościennych gminach, kiedy nadejdzie polityczny kres miłościwie nam panującego?"

Coś napisał -  napisałeś. Ja tylko niewinnie się spytałem, czemu tak oceniasz znanych już kontrkandydatów burmistrza Diakuna. Pozdrowienia wzajemne.

bob

  • Gość
[Police] Rewitalizacja Starego Miasta?
« Odpowiedź #14 dnia: Października 25, 2010, 14:11:25 »
Cytat: "yak"
Ja tylko niewinnie się spytałem, czemu tak oceniasz znanych już kontrkandydatów burmistrza Diakuna

Kurczę, yaku! Oceniam ich tak ostro wyłącznie na podstawie Twoich obaw o zdrowie i życie, wszak sam pisałeś, że jak tylko dojdzie do władzy ta
Cytat: "yak"
ekipa nowa. I na dokładkę - mało rozsądna.

to
Cytat: "yak"
Zaczyna od "rżnięcia głów".

(a przynajmniej istnieje takie ryzyko) dlatego właśnie zaproponowałem Ci azyl jako rozsądniejsze i - przede wszystkim - mniej krwawe wyjście z sytuacji, bazując wyłącznie na Twoich obawach, nie moich własnych. Osobiście bynajmniej nie obawiam się przejęcia władzy w Policach przez któregokolwiek z kotrkandydatów p. Diakuna; jego zresztą też się nie obawiam (żeby potem nie było :-))

A żeby to nie był tak całkiem offtop napiszę jeszcze, że zdecydowanie jestem za renowacją/rewitalizacją Rynku i okolic, ale osobiście uważam, że jeszcze na to nie czas - zwłaszcza, że przed nami najprawdopodobniej o wiele bardziej palące wyzwania (o których zresztą sam yaku nie raz pisałeś, jako o "trudnych czasach" o ile się nie mylę, więc wiesz o co mi chodzi).

Pozdrawiam, miłego dnia!