Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rejestracja sprowadzonego pojazdu.  (Przeczytany 7964 razy)

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« dnia: Października 08, 2010, 20:25:57 »
Witam
Napewno ktoś z was rejestrował i latał po wszystkich urzędach związanych z rejestracja pojazdu. A więc potrzebuje aby ktoś rzetelnie dokładnie objaśnił mi od A do Z co gdzie i jak w Policach załatwić wszystkie sprawy. Dodam że auto kupuje od osoby która sprowadziła samochód czyli Polaka. Jakie dokumenty musze dostać od tej osoby i co dalej z tym zrobić. Prosiłbym równiez rozpisać koszta samej rejestracji co gdzie i ile zapłace? Dzieki bardzo jesli ktos mi dokładnie wszystko opisze, wiem że w necie jest duzo informacji ktore nie zawsze sa trafne takze prosze o pomoc :)

prsk

  • Gość
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 08, 2010, 21:17:44 »
Jeżeli kupujesz sprowadzony samochód, auto powinno być już po opłatach czyli gotowe do rejestracji... W Policach idziesz do wydziału komunikacji, wypełniasz druk, dajesz dokumenty pojazdu wraz z tłumaczeniami, wpłacasz opłatę i otrzymujesz tablice wraz z tymczasowym dowodem rejestracyjnym. Sprzedający powinien oprócz dokumentów auta wraz z tłumaczeniami dać Ci potwierdzenie opłaty akcyzy, decyzje z Urzędu skarbowego o zwolnieniu z Vatu, zaświadczenie opłaty recyklingowej i papier ze stacji kontroli pojazdów dotyczący identyfikacji pojazdu i badania technicznego. Jeżeli dobrze pamiętam to wszystko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #2 dnia: Października 08, 2010, 22:19:22 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

piterek

  • Gość
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #3 dnia: Października 09, 2010, 10:00:26 »
Ale Ci prsk wytłumaczył...... przeciez wiadomo ze idzie sie rejestrowac auto do wydziału kom. a nie do koscioła. Powiem ci tak: Ja sprowadziłem dwa autka swoje i najpierw z papierami auta(BRIF) szorowałem np. na Lubieszyn do Urzedu celnego. Tam wchodzac po lewej stronie jest agencja celna i siedza dwie Panie .Dajesz im 50 zł i papiery a one wszystko co trzeba ci wypisza. Samemu jest ciezko i celnicy zawsze cos znajda i odrzuca twoje papiery. Jak te panie wypisza idziesz w druga strone korytarza do urzedu celnego i w kolejke jak jest. Ja załatwiałem tam dosłownie 15-20 min . Opłata jak pamietam sto pare złotych. To jest tzw Akcyza która musisz pamietaj zapłacic 5 dni od daty kupna auta. Majac juz to w ręku goniłem do tłumacza .Jak wiesz jest w Ósemce chyba na 1 pietrze po prawej stronie korytarza. Godzinka i załatwione koszt 120 chyba zł. Pamietaj o złozeniu wniosku w skarbówce o zaswiadczenie VAT 24. Czeka sie około 6-7 dni koszt 160 zł.Do tego jeszcze musisz miec z diagnostyki papier. Jesli masz wazny przeglad to zaswiadczenie o sprawdzeniu Nr VIN czy zgodny z papierami które masz w reku. Koszt 60 zł. Jesli przegladu niema waznego to robisz i jak wiemy koszt 200 zł.gdy już to wszystko bedziesz miał załatwione to wydział komunikacjii ci został. Dajesz Pani w okienku papiery ona najpierw do ci do zapłacenia tzw Recykling który niestety kosztuje 500 zł.Opłacasz obok w okienku w kasie. Dajesz jej to ze zapłacone i rejestruje ci auto. wiadomo dojdzie jeszcze koszt za dowód chyba 70  zł i tablice sto pare zł. Dziekujesz bierzesz pozwolenie czasowe wazne 30 dni zakładasz tablice i smigasz. Po 15 dniach jedziesz po normalny dowód i to wsio kolego. Zycze miłej i szybkiej lataniny orasz szerokiej drogi.

prsk

  • Gość
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #4 dnia: Października 09, 2010, 12:07:37 »
Ale Ci piterek wytłumaczył... czy rozumiesz, że on kupuje sprowadzone auto a nie sam sprowadza. Nie tłumaczyłem mu wszystkiego bo to nie on powinien załatwiać te wszystkie papiery, tylko ten co sprowadził auto. Jeżeli on je jednak będzie załatwiał to może również będzie figurował na umowie kupna-sprzedaży obok jakiegoś Niemca, chociaż na oczy go nie widział ? :)

piterek

  • Gość
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #5 dnia: Października 09, 2010, 17:57:03 »
Posłuchaj chłopie przeciez napisałem wyraznie ze sprowadziłem sobie oba auta sam i co ijak załatwiałem. Jak masz problemy z alfabetem polskim to lepiej za kółko nie wsiadaj bo znaków tymbardziej sie nie nauczysz![ciach]A skoro ty kupujesz szroty sprowadzone przez polskich kombinatorów to nie wmawiaj ze ktos inny tak robi. Następny małolat co ma prawko miesiac udaje fachowca.

Myślę, że wystarczy jeden wykrzyknik i uspokój się, i nie wszczynaj kłótni, bo to grozi otrzymaniem ostrzeżenia.
Kubapolice

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #6 dnia: Października 09, 2010, 21:47:22 »
Dzieki piterek o to mi wlasnie chodzilo. Czyli jest tak, że jak ktoś sprowadził auto i stoi ono miesiac w kraju to juz teoretycznie jest po akcyzie ?"

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #7 dnia: Października 09, 2010, 22:00:30 »
Akcyze musisz zaplacic tak czy inaczej. Dodatkowo moga naliczyc kary za nieoplacenie w terminie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Swierzak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2010, 14:14:59 »
Ok dzięki jeszcze pytanko : Czy jak auto kupuje z współwłaścicielem to zapewne muszą być na każdym dokumencie podpisy również jego ? na Vat 24 przy akcyzie w wydziale komunikacji ?

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Rejestracja sprowadzonego pojazdu.
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2010, 14:37:23 »
Jeżeli występuje na owych dokumentach np.fakturze zakupu lub umowie kupna
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-