Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kwestia forumowej ciszy wyborczej  (Przeczytany 25633 razy)

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« dnia: Września 24, 2010, 08:58:43 »
Cytat: "Denver"
Komentarz Kuby:
Właśnie - dokładnie na miesiąc przed wyborami zostanie ogłoszona tradycyjna u nas na Forum cisza wyborcza ;].

O, to jakieś nowe prawo ! Chyba niezgodne z wolnością słowa w demokratycznym kraju, której, miałam nadzieję, hołduje tutejsze forum (społeczne i społeczności lokalnej służące). Chyba do tego celu zostało stworzone - aby dać możliwość swobodnej wypowiedzi i wymiany myśli i poglądów mieszkańcom Polic m. in. w tak ważnej i odpowiedzialnej sprawie jaką są wybory samorządowe!
Mamy oto nowa cenzurę, niezgodną z ustawą nadrzędną, czyli z Konstytucją!
Art. 54.
1.   Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2.   Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Niech żyją tematy o plackach kartoflanych!
millena

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #1 dnia: Września 24, 2010, 09:05:42 »
Cytat: "millena"
O, to jakieś nowe prawo ! Chyba niezgodne z wolnością słowa w demokratycznym kraju, której, miałam nadzieję, hołduje tutejsze forum (społeczne i społeczności lokalnej służące). Chyba do tego celu zostało stworzone - aby dać możliwość swobodnej wypowiedzi i wymiany myśli i poglądów mieszkańcom Polic m. in. w tak ważnej i odpowiedzialnej sprawie jaką są wybory samorządowe!
Mamy oto nowa cenzurę, niezgodną z ustawą nadrzędną, czyli z Konstytucją!
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


Nie jesteśmy ani radiem, ani stacją telewizyjną. To forum jest prywatną własnością - poza tym, jakbyś była dłużej tu na Forum to już byś się do tej tradycji przyzwyczaiła. Po prostu nie mamy ochoty, aby to forum było miejscem kampanii wyborczej. Tylko tyle, albo aż tyle. I dlatego ta swoboda zostanie tu ograniczona - dla ogólnego pożytku i dobrej atmosfery.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2010, 09:35:15 »
Cytat: "Kuba"
Po prostu nie mamy ochoty, aby to forum było miejscem kampanii wyborczej. Tylko tyle, albo aż tyle. I dlatego ta swoboda zostanie tu ograniczona - dla ogólnego pożytku i dobrej atmosfery.

Czyli, nawiązując do artykułu, niegdyś przytoczonego bodajże przez Dr. Kafara – forumowicze to „bydełko”, o które ktoś się troszczy w imię jego dobrego samopoczucia (a może samopoczucia kogoś innego).
Cenzura odgórna, zero myślenia i wymiany pogłądów! Przecież od tego Wy, Administracja i Moderatorzy jesteście, aby czuwać nad forum i nie dopuszczać do chamskiej agitacji, ale nie do zaprzestania wypowiadania swoich opinii i, być może, istotnych czasem informacji.
Od złych tradycji należy odchodzić, inaczej to forum traci w ogóle swój sens i znaczenie, jako miejsce „wolnej wymiany myśli i poglądów” mieszkańców Polic.
millena

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #3 dnia: Września 24, 2010, 09:57:18 »
Cytat: "millena"
o które ktoś się troszczy w imię jego dobrego samopoczucia (a może samopoczucia kogoś innego).


Wreszcie ktoś zrozumiał, że to Forum nie funkcjonuje dla niczyjego (a szczególnie mojego i Denvera) zysku :). Bardzo mnie to cieszy, bo jeszcze niedawno wg niektórych byliśmy szeregowymi pracownikami gminy, którym co rusz ktoś sypie groszem. Jest jakiś postęp.

Cytat: "millena"
Cenzura odgórna, zero myślenia i wymiany pogłądów! Przecież od tego Wy, Administracja i Moderatorzy jesteście, aby czuwać nad forum i nie dopuszczać do chamskiej agitacji, ale nie do zaprzestania wypowiadania swoich opinii i, być może, istotnych czasem informacji.


Ale nikt z nas nie jest na forum 24 godziny na dobę, zaczyna się rok akademicki - więc będzie coraz mniej czasu na pilnowanie bagna, jakim jest dział Polityka. Obawiam się, że po takiej kampanii wyborczej na naszym forum, trzeba by spuścić całe szambo i usunąć bazę danych, tak jak to miało miejsce jeszcze niedawno. Nie podoba Ci się? Nic i nikt Ci nie broni założyć forum o polickiej polityce - ja bym z chęcią się pozbył tego działu z Forum.

Dlatego w trosce o zdrowie psychiczne nasze i Wasze dział Polityka w newralgicznych okresach jest zamykany. I nie rozpatrywałbym tego w kategoriach cenzury, bo zawsze możesz otworzyć wspomniane już wyżej forum polityczne

Cytat: "millena"
Od złych tradycji należy odchodzić, inaczej to forum traci w ogóle swój sens i znaczenie, jako miejsce „wolnej wymiany myśli i poglądów” mieszkańców Polic.


Gdyby to była prawda, to te Forum już jakieś 5 lat temu straciłoby swój "sens i znaczenie" i przestałoby istnieć. A jak widać funkcjonuje nadal.

Król podziemia-> mnie Twój topik na razie w ogóle nie przeszkadza, więc no offence. Przepraszam za ten burdel, jaki powstał przez offtop o Forumowej ciszy wyborczej. Jak będę miał czas to wydzielę to do osobnego wątku.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #4 dnia: Września 24, 2010, 10:35:40 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "millena"
.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.


Nie jesteśmy ani radiem, ani stacją telewizyjną.

Kuba, to przecież nie ma znaczenia. Radio czy telewizja też nie ma obowiązku dopuszczać do głosu każdego, kto ma parcie na mikrofon czy szkiełko. I z wolnością słowa nie ma to nic wspólnego.
Cytat: "Kuba"
To forum jest prywatną własnością

Otóż to. I to właściel decyduje, kto i co może na nim pisać. Jak się to komuś nie podoba, może sobie założyć własne forum, gazetę czy radio - albo nawet stanąć na jakimś placu i wygłaszać swoje poglądy. Konstytucja mu to gwarantuje.
A gadanie o odbieraniu wolności słowa przez moderowanie forum to najwyżej dowód na to, że wykształcenie (o ile jest) wspomaga rozum, ale go nie zastępuje.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #5 dnia: Września 24, 2010, 10:40:59 »
Cytat: "Kuba"
Dlatego w trosce o zdrowie psychiczne nasze i Wasze dział Polityka w newralgicznych okresach jest zamykany.

Z pozdrowieniami dla Kuby:
Adam Zagajewski  "Mała piosenka o cenzurze"
Tyś jest, cenzuro, wcale nie taka straszna
Nie kazamaty, ani krople słonej wody
Co płyną po ciemnych i kamiennych ścianach,
Nie świst pejcza i krwawe zaklęcia
Tylko słońce w firankach, jesionowe biurko,
Wesoło gwiżdże czajnik, kawy domowy zapach
W katach się rozpiera i słychać wysoki
Perlisty śmiech zażywnej urzędniczki
Która trzyma w ręku zwyczajne nożyczki.

Pozostawiam w natłoku ważniejszych spraw i mając nadzieję, że wyrośnie Wam kiedyś zdrowa konkurencja i Was wyręczy w podejmowaniu trudnych tematów ;D
millena

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #6 dnia: Września 24, 2010, 11:34:15 »
Cytat: "Wykidajło"
Kuba napisał/a:
To forum jest prywatną własnością

Otóż to. I to właściel decyduje, kto i co może na nim pisać.

To jest ciekawe. Własność prywatna to termin prawniczy. Chciałabym wobec tego wiedzieć jasno i wyraźnie w czyjej własności prywatnej uczestniczę, będąc użytkownikiem tego forum?
millena

bob

  • Gość
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #7 dnia: Września 24, 2010, 11:49:28 »
Bardzo proszę, te informacje znajdują się pod adresem http://police.info.pl/kontakt.php

Osobiście nie przeszkadza mi ograniczenie dyskusji czy nawet zamknięcie całego działu na chwilę przed wyborami - ale czemu na cały miesiąc, a nie np. na tydzień lub dwa?

Pozdrawiam!

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #8 dnia: Września 24, 2010, 12:17:45 »
Dzięki za informacje.Tym bardziej dziwi zamknięcie tematu o wyborach na miesiąc przed wyborami, wówczas, kiedy to mieszkańców najbardziej interesuje  i stwarza warunki rozwoju przychylne dla konkurencji tego forum.
millena

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #9 dnia: Września 24, 2010, 13:25:24 »
Cytat: "Wykidajło"
Kuba, to przecież nie ma znaczenia.


Masz rację :).

Cytat: "bob"
Osobiście nie przeszkadza mi ograniczenie dyskusji czy nawet zamknięcie całego działu na chwilę przed wyborami - ale czemu na cały miesiąc, a nie np. na tydzień lub dwa?


Jest jeszcze trochę czasu - więc się zastanowimy. Chyba, że dział Polityka nam ostro dokuczy - wtedy nie będę miał żadnych skrupułów do zamknięcia na miesiąc dyskusji politycznych.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #10 dnia: Września 24, 2010, 13:43:43 »
Cytat: "bob"
Bardzo proszę, te informacje znajdują się pod adresem http://police.info.pl/kontakt.php

Osobiście nie przeszkadza mi ograniczenie dyskusji czy nawet zamknięcie całego działu na chwilę przed wyborami - ale czemu na cały miesiąc, a nie np. na tydzień lub dwa?

Pozdrawiam!


Jest to kwestia doświadczeń z lat poprzednich. Nie chcemy zostawiać wolnego miejsca dla wszelkich gier między układami politycznymi w Policach, które mają swoją godną reprezentację na tym forum. Z doświadczenia wiemy, że miesiąc jest odpowiednim terminem. Chociaż może się zastanowimy czy można trochę ten okres skrócić.

Cytat: "millena"
Dzięki za informacje.Tym bardziej dziwi zamknięcie tematu o wyborach na miesiąc przed wyborami, wówczas, kiedy to mieszkańców najbardziej interesuje  i stwarza warunki rozwoju przychylne dla konkurencji tego forum.


Milena jesteś za krótko na tym forum, żeby dysponować wiedzą co działo się w okresie poprzednich wyborów. Zwróć uwagę, na fakt, że jest to jedyne forum i sytuacja trwa już tyle lat. Zgadnij czemu tak jest? Owszem były próby zakładania konkrecyjnych for, ale jak widać nie przetrwały one i nie ma już po nich śladu... ubraliśmy czarne garnitury, założyliśmy smutną minę na twarz i administratorów tamtych for wrzuciliśmy do Odry? Nie, zwyczajnie nikt nie chce się babrać w takim błocie jakie tworzy się przy Twojej pełnej wolności słowa. Nie mamy ochoty się w tym babrać, a uwierz, że mamy większe doświadczenie w tej kwestii. Być może dałoby się nad tym zapanować, ale nie jesteśmy fanatykami, którzy sprawy forum przedkładają ponad swoje życie - szkoda na to czasu. Taka decyzje wiąże się z dwoma konsekwencjami: parę osób będzie narzekać, ale taka cena to nic w porównaniu ze spokojem ogółu na forum.
Taki "zwyczaj" funkcjonował już przed pop rzednimi wyborami i nic mi nie wiadomo, żeby wpłynęło to na przebieg tychże wyborów
Cytat: "millena"
k prawnik, bo póki co przypomina mi to wiedzę wyniesioną z lektury książki od WOS-u. Nie traktuj forum w kwestiach prawnych. Traktuj forum jako dom, do którego jesteś zaproszona. Jeśli ściągniesz butki i będziesz grzeczna będziesz mogła wpadać tak często jak chcesz. Jeśli zabłoconymi buciorami zabrudzisz naszą kanapę licz się z tym, że będziesz wyproszona i na nic zdadzą się tłumaczenia. Nas traktuj jako gospodarza, który ma prawo ustalać zasady. Nie akceptujesz ich? Trudno, nikt Cię nie zmuszą (mam taką nadzieję) do udzielania się na tym forum. Poza tym mamy bardzo drogi dywan w salonie, a przed wyborami nie da się każdemu wcisnąć welurowych kapci dlatego zamykamy wprowadzamy cenzurę, drugą Białoruś, powrót do PRL czy jak tylko to nazwiesz.

Cytat: millena
Cytat: "Denver"
Komentarz Kuby:
Właśnie - dokładnie na miesiąc przed wyborami zostanie ogłoszona tradycyjna u nas na Forum cisza wyborcza ;].

O, to jakieś nowe prawo ! Chyba niezgodne z wolnością słowa w demokratycznym kraju, której, miałam nadzieję, hołduje tutejsze forum (społeczne i społeczności lokalnej służące). Chyba do tego celu zostało stworzone - aby dać możliwość swobodnej wypowiedzi i wymiany myśli i poglądów mieszkańcom Polic m. in. w tak ważnej i odpowiedzialnej sprawie jaką są wybory samorządowe!
Mamy oto nowa cenzurę, niezgodną z ustawą nadrzędną, czyli z Konstytucją!
Art. 54.
1.   Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2.   Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.

Niech żyją tematy o plackach kartoflanych!


Ten post mnie rozbawił. Serio. Gdy mojej żonie zakaże mówić o plackach kartoflanych w salonie, a w kuchni o polityce to również nazwiesz to cenzurą i łamaniem konsytuacji.
Czy my ci blokujemy możliwość swobodnego wyrażania poglądów? Niestety akurat skończyła się nam taśma izolacyjna.
Internet ma to do siebie, że wielu anonimowych ludzi nagle zyskuje odwagę i wyrzuca się siebie wszystko to czego nigdy by nie powiedzieli w "realu". Chcesz dyskutować o polityce? Proszę Cię bardzo, jednak miesiąc przed wyborami swoją wymianę poglądów będziesz mogła dokończyć mailowo, na ławce w parku, przy dobrej kawie w restauracji czy na swojej kanapie.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #11 dnia: Września 24, 2010, 15:18:57 »
Cytat: "Denver"
Gdy mojej żonie zakaże mówić o plackach kartoflanych w salonie, a w kuchni o polityce

Nie wiedziałam, że żony potrzebują takich instrukcji.
Pozdrowienia dla Kuby.
millena

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #12 dnia: Września 24, 2010, 16:31:59 »
Cytat: "Denver"
Ten post mnie rozbawił. Serio. Gdy mojej żonie zakaże mówić o plackach kartoflanych w salonie, a w kuchni o polityce to również nazwiesz to cenzurą i łamaniem konsytuacji.

Wobec tego że rzeczywiście żyjesz na bakier z przepisami-nawet tak podstawowymi które są w programie nauczania  szkół gimnazjalnych-wiedz o tym szanowny administratorze że i w takim przypadku jak ten wyżej podany przez Ciebie przykład łamiesz prawo ;-)
 Jakie-? a takie Art. 33.Konstytucji
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

KONSTYTUCJA
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  (Dz. U. Nr 78, poz. 483, z późn. zm.)
Pewnie troszkę się zdziwiłeś,że i w domu i to w stosunku do najbliższych członków rodziny musisz przestrzegać prawa......................a co dopiero w przestrzeni publicznej.Pozdrawiam
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #13 dnia: Września 24, 2010, 17:16:09 »
Cytat: "Król podziemia"
Cytat: "Denver"
Ten post mnie rozbawił. Serio. Gdy mojej żonie zakaże mówić o plackach kartoflanych w salonie, a w kuchni o polityce to również nazwiesz to cenzurą i łamaniem konsytuacji.

Wobec tego że rzeczywiście żyjesz na bakier z przepisami-nawet tak podstawowymi które są w programie nauczania  szkół gimnazjalnych-wiedz o tym szanowny administratorze że i w takim przypadku jak ten wyżej podany przez Ciebie przykład łamiesz prawo ;-)
 Jakie-? a takie Art. 33.Konstytucji
1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

Widzę, że robi się coraz zabawniej  :compress:
Najciemniejszy Panie, w ramach równouprawnienia żona Denvera może mu zakazać mówić o piłce nożnej w sypialni i o samochodach w łazience.

Napieraj :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Kwestia forumowej ciszy wyborczej
« Odpowiedź #14 dnia: Września 24, 2010, 17:35:10 »
Cytat: "Wykidajło"
Napieraj :D

to była tylko .............riposta-i delikatna dygresja ...........nic więcej :D
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-