Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Windows 7 Home premium 64bit ACER  (Przeczytany 36569 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 17, 2011, 12:10:44 »
Cytat: "kubapolice"
Program Connectify to potrafi pod Windows 7.
http://www.dobreprogramy.pl/Connectify,Program,Windows,17073.html

Możesz nim udostępnić po WiFi każde połączenie z siecią.


Hm, mam taki modem: http://allegro.pl/modem-huawei-e173u-2-e173u-e173-bez-simlocka-w-wa-i1596834421.html

ale coś ten program nic nie wykrywa. "no wifi device present" :<

Żadnych routerów czy czegokolwiek dokupywać nie chcę, jak się nie da jedynie z modemem to trudno. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 17, 2011, 12:41:00 »
Ale masz WiFi czy nie? Bo jeśli nie, to klapa, ale jeśli masz to powinno działać. Oczywiście pod warunkiem, że twoja karta WiFi może działać w trybie Ad-hoc.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 17, 2011, 12:48:21 »
No właśnie nie mam wifi, myślałem, że przez modem jakoś da się je utworzyć. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 17, 2011, 12:53:10 »
No przez modem 3G to raczej nie rady  :)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 17, 2011, 13:14:40 »
Hm, mam jakąś starą kartę pod PCI: Realtek 8180 Extensible

Ale coś też się program pluje, że ta karta nie obsługuje udostępniania internetów. ;<

Chyba, że polecicie jakąś niedrogą kartę wifi, dzięki której uda mi się to zrobić. ;P Nie wiem, coś takiego może: http://allegro.pl/tp-link-tl-wn350gd-karta-wifi-pci-54mbps-box-win7-i1596545608.html ? Więcej niż 30zł za to nie dam, aż tak mi nie zależy. ;]

edit: chociaż w windowsie w konfiguracji tej karty można niby włączyć udostępnianie. Ale nie ogarniam tego. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

B-Serwis

  • Gość
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 17, 2011, 13:22:55 »
1. sprawdź udostępnieniem  połączenia internetowego wbudowanym w windowsa

2. w najgorszym wypadku stwórz sieć AD-HOC i wtedy pkt 1

Realtek musi obsługiwać AdHoc

Wada takiego rozwiązania jest taka że zdaje się tylko 4 kompów działa

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 17, 2011, 13:31:19 »
No jak klikam w windowsie udostępnianie to mi coś tam wyskakuje, że od teraz komputer będzie miał IP xxx, daję OK i mi internet przestaje działać. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

B-Serwis

  • Gość
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 17, 2011, 13:40:18 »
hymmm... podaj więcej szczegółów jaki masz windows na komputerze udostępniającym i co masz na tym co chce mieć internet

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 17, 2011, 13:44:24 »
Windows 7, jak w temacie. Mam internet w Play przez modem USB, dodatkowo w kompie siedzi ten Realtek co wyżej napisałem.

Chcę w jakiś magiczny sposób sprawić, żeby po domu hulało sobie wifi (nie non stop, tylko gdy potrzeba), dzięki któremu będę mógł połączyć się z internetem na konsoli (nie drugim kompie).

Tylko tyle i aż tyle. :P

edit: tworzę sieć tak jak w tym filmiku: http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-utworzyc-hotspot-w-windows-7, wszystko idzie ok, w połączeniach sieciowych na kompie mam "oczekiwanie na użytkowników" (siła sygnału: brak sygnału --''), ale konsola nadal nic nie widzi.

Może po prostu przy necie z modemu to nie działa?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

B-Serwis

  • Gość
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 17, 2011, 14:03:44 »
tu trzeba sprawdzić czy konsola może się łączyć tylko z punktami dostępu, czy z AD-HOC też. co to za konsola ?

dla konsoli jest wszystko jedno jak ma dostarczony internet. konsola "czuje" tylko odcinek między nią a najbliższym węzłem, czyli w Twoim wypadku jest to podłączenie AD-HOC do kompa.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #70 dnia: Maja 17, 2011, 14:12:33 »
Wii.

Ok, konsola z tego co czytam nie ma możliwości łączenia się adhoc (chociaż cały czas myślałem, że stworzę zwykłe połączenie bezprzewodowe tak jak za pomocą routera wifi).

Ale laptop z XP na pokładzie też nie wykrywa tego adhoca więc to chyba coś z tą kartą będzie.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

B-Serwis

  • Gość
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #71 dnia: Maja 17, 2011, 14:37:27 »
a jaki typ zabezpieczenia dałeś ? Niektóre starsze XP nie będą widziały AD-HOC z WPA2

Wiem jeszcze że karty ASUS WL138g mają w oprogramowaniu funkcję AP (nie poprzez ADHOC, tylko punkt jest widzialny normalnie jako AP) razem z możliwością udostępniania łącza poprzez taki stworzony punkt (każdego połączenia łącznie z GPRS/HSDPA i innymi)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #72 dnia: Maja 17, 2011, 15:01:44 »
Bez zabezpieczeń dawałem.

Trudno, nie da rady, nie chce mi się już w to bawić. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #73 dnia: Maja 19, 2011, 23:51:44 »
Ma ktoś płytę win 7 home premium 64 bit w wersji niemieckiej?