Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Windows 7 Home premium 64bit ACER  (Przeczytany 38087 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« dnia: Sierpnia 29, 2010, 15:41:24 »
Witam,

potrzebuję płyty (albo iso) windowsa 7, w wersji home premium 64bit, lecz od laptopa ACER, bo ze zwykłego nośnika (bez dedykacji acer) nie akceptuje mi klucza.

Jeżeli ktoś ma, to będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2010, 18:01:42 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Powiem Ci, że gdzieś na necie spotkałem się z podobnym problemem. Radzono wtedy dzwonić do MS w sprawie nadania nowego klucza i ponoć  to działa.

Ja osobiście tak legalizowałem XP`ka OEM. Wystarczyło powiedzieć, że mobo wymienione i już nowy klucz do Ciebie leciał ;]

W przypadku Windowsa 7 nowy klucz może zostać zamówiony tylko i wyłącznie przez partnera Microsoftu (prawdopodobnie ten sklep w którym kupiłeś notebooka). Zamówienie takiego klucza jest bezpłatne, jedyną opłatą są koszty związane z przesyłką (około 50zł). W ten sposób otrzymuje się nowy klucz oraz nową naklejkę (licencję). Nie wiem jak wyglądało to z Windowsem XP, natomiast z Windows 7 tak to wygląda - kilka dni temu dzwoniłem na infolinię Microsoftu (konsultant zaznaczył, że procedura jest inna w obu przypadkach - XP/7). Nadanie nowego klucza nic nie zmieni poniważ rbk potrzebuje systemu dedykowanego na maszyny Acera.

Co do licencji OEM - po przypisaniu komputera do danej licencji nie można wymienić płyty głównej od tak. Musi ona zostać uszkodzona - to jedyna możliwość, aby aktywować system z nową płytą główną. Chyba, że porządnie naściemniamy, a konsultant na to pójdzie. Zawsze jednak może poprosić o jakieś zaświadczenie z serwisu, a wtedy klapa.

Cytuj (zaznaczone)
W połowie października informowaliśmy o wprowadzeniu przez Microsoft programu OEM System Builder Media Replacement umożliwiającego uzyskanie bezpłatnie nowego nośnika instalacyjnego oprogramowania w wersji OEM w przypadku zagubienia lub zniszczenia oryginału. Jak się okazuje, analogiczna możliwość została wprowadzona w przypadku etykiet certyfikatu autentyczności.

W sytuacji gdy etykieta certyfikatu autentyczności (tzw. COA) została zniszczona, odkleiła się, została oderwana lub po prostu w komputerze była wymieniana obudowa, możemy bezpłatnie uzyskać nową etykietę wraz z nowym kluczem produktu. Aby tego dokonać należy zgłosić się do firmy która sprzedawała nam sprzęt z oprogramowaniem OEM (bądź samo oprogramowanie). Firma, aby przeprowadzić wymianę, powinna mieć status System Builder (teoretycznie wszystkie firmy sprzedające sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem Microsoft w wersji OEM powinny posiadać taki status). Jeżeli sprzedawca nie jest jednocześnie producentem sprzętu (np. gdy zakupiliśmy markowy komputer w sieci resellerskiej lub w markecie) należy skontaktować się bezpośrednio z producentem sprzętu.

Niestety aby uzyskać nową etykietę niezbędne będzie podanie starego klucza produktu (w celu deaktywacji). Jest to niezbędne by zapobiec potencjalnym nadużyciom tj. aktywacjom produktu na stary klucz. W przypadku znacznego zniszczenia certyfikatu czy jego zagubienia może to być spory problem. W takiej sytuacji możemy wspomóc się specjalnymi narzędziami, które "wyciągną" z systemu wprowadzony przy instalacji oprogramowania klucz (potrafią to np. bezpłatna AIDA32 czy Belarc Advisor). Po przyjęciu zgłoszenia przez System Buildera, a następnie akceptacji tego zgłoszenia przez Microsoft, nową etykietę certyfikatu powinniśmy otrzymać w przeciągu około 14 dni. Uprzedzając ewentualne pytania informujemy, że jeżeli etykieta została zgubiona czy zniszczona, nie mamy zapisanego klucza, a oprogramowanie zostało już usunięte z komputera to nie będzie możliwości uzyskania nowego certyfikatu.

Warto podkreślić, że wymieniane są wyłącznie certyfikaty autentyczności mające formę samoprzylepnej etykiety (naklejanej na obudowę komputera, notebooka czy serwera). W takiej postaci są certyfikaty do systemów operacyjnych firmy Microsoft (zarówno desktopowych jak i serwerowych) w wersji OEM ale już nie np. do pakietu Office w wersji OEM. Ograniczona jest również lista produktów, obejmuje ona: Windows XP we wszystkich edycjach (Home Edition, Professional, Media Center Edition, Tablet PC, Starter i x64 Edition), Windows Server 2003 (Web, Standard, Enterprise Edition), Small Business Server 2003 (Standard i Premium Edition), a także CRM Small Business Edition Server i Data Protection Manager Server - w każdym przypadku w wersji OEM.

Źródło - Microsoft


Dodam, że kiedyś miałem podobny problem, ale z Vistą na Acerze - ktoś usunął Recovery Partition. Były dwie możliwości odzyskania systemu - zamówienie płyt z systemem od Acera (koszt okolo 200-300zł), bądź szukanie osób z takim samym modelem laptopa. Na kilku forach napisałem o moim problemie i po kilku dniach znalazła się osoba, która mi pomogła. Po niespełna tygodniu wysłała mi płyty z systemem (Acer udostępnił program, który pozwala nagrać Recovery Partition na płyty DVD). Instalacja przebiegła bez problemu, na końcu wystarczyło zmienić klucz na swój i to wszystko :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2010, 21:01:20 »
Szukam nadal płyty z dedykowanym win7 pod acera, i tylko taka opcja wchodzi w grę, to jest legal i zostanie legalem ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2010, 16:40:45 »
Podepnę się.

Jakie wymagania ma Win7? Pójdzie na PIV 3Ghz, 3GB ramu i Geforcem 128MB? No i czy partycja 10GB na system wystarczy? :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 23, 2010, 17:54:57 »
KrP, odpalisz na takim sprzęcie win7 32bit, ale na podstawowych ustawieniach, bez wodotrysków, kolorków itp. Jedynie co, zalecane jest 16GB na partycję systemową.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 23, 2010, 18:33:19 »
rbk,  nie przesadzaj xD U mnie na Eee PC Win 7 Pro chodzi z włączynymi wszystkimi efektami wizualnymi. Na "pecece", gdzie jest Athlon 3800+ 64, 1GB RAMu i GeForce 7300 (128MB) też wszystko śmiga bez problemu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 23, 2010, 19:01:39 »
Najbardziej się obawiam o tą partycję 10GB, ale walić to, najwyżej wrócę do XP. ;p

kubapolice: mam właśnie tego samego GeForca 7300 ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 23, 2010, 19:35:19 »
kubapolice, czy Ty porównujesz PIV 3.0GHz, do Athlon 3800+ 64 ? :>

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 23, 2010, 20:12:39 »
Ok, zainstalowałem, poszło gładko, śmiga pięknie.

Ale są dwa problemy.

Nie wykrył karty dźwiękowej. ;/ To dosyć stary (ale dobry) Soundblaster AduioPCI 128 (jak macie jakieś źródło na stery to byłbym wdzięczny). Drugi to partycja - zostało mi niecałe 3GB wolnego. XD Idzie jakoś powiększyć już istniejącą partycję (oczywiście kosztem innej, ale tą inną pewnie musiałbym formatować?).

No i doradźcie co tam zbędnego można powywalać, żeby nie zaśmiecało i miejsca na HDD i ramu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 23, 2010, 20:40:34 »
Cytat: "rbk"
kubapolice, czy Ty porównujesz PIV 3.0GHz, do Athlon 3800+ 64 ?
No wiesz... taki EeePC ma Atom 1.6 xD
KrP, wielkość partycji da się zmienić kosztem innej:
Panel sterowania>System i zabezpieczenia>Narzędzia administracyjne>Utwórz i sformatuj partycje systemowe. Wchodzi tam, wybierasz dysk, prawy klawisz myszy, zmień rozmiar.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 23, 2010, 20:45:11 »
Kafar: nie no, bez jaj, mam właśnie 250GB. ;P Tylko C: ma 10GB, jak ten dysk kupowałem to na system to było aż za dużo. ;]

kubapolice: ale rozumiem, że będę musiał sformatować np F: czy którąś tam? Czy po prostu system sam zabierze jej wolne miejsce i doda do C: ?

A dźwięk już działa. Samo się naprawiło przy okazji instalowania sterów do drukarki. :E
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 23, 2010, 21:00:11 »
Zabierze potrzebną przestrzeń z innego dysku
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 23, 2010, 21:06:27 »
Nie zawsze to działa, ale sprawdzić warto, niż męczyć się z 10GB na C
Jak masz braki w miejscu na przeniesienie (gdyby to nie zadziałało) to daj znać, pożyczę Ci hdd.

Vipek007

  • Gość
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 23, 2010, 21:14:14 »
Nie wiem za bardzo o czym pisze kubapolice (u siebie w XP nie udało mi się znaleźć takiej opcji, a powinno być pomimo tego, że to XP, a nie 7), jednak pamiętam, że większość takich operacji kończy się komunikatem "Nie można zmienić rozmiaru" lub powiększeniem partycji o np. 231MB. Jest tak, gdyż operacje na partycjach z poziomu Windowsa są ograniczone.
Polecam użycie jakieś darmowej dystrybucji Linuksa Live CD (wersja uruchamiana bezpośrednio z płyty), najlepsza jest podobno GParted - mówi się, że można o wiele bardziej zwiększyć rozmiar partycji niż programami pod Windowsem. Od siebie jeszcze dodam, że takie operacje są ryzykowne. Przykładem jest usunięcie trzech lub czterech partycji w moim komputerze - chciałem usunąć jedną partycję. Na szczęście udało mi się odzyskać dane na nich zawarte i przywrócić je do stanu poprzedniego, ale miałem już wątpliwości. Miałem tak dwa razy.
Poczytaj na necie o GParted, powinno się udać. ;)

Tutaj opis chyba całego procesu.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 23, 2010, 21:21:10 »
Na XP nie ma zmiany partycji, od Visty już była, na 7 jest na 100%.