Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Windows 7 Home premium 64bit ACER  (Przeczytany 38083 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 23, 2010, 21:21:42 »
W windows 7 działa dużo lepiej niż w XP
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 24, 2010, 13:11:55 »
Ogarnia ktoś program Paragon Partition Menager? Wydzieliłem sobie wolne miejsce z dysku D, jest ono teraz obok C, ale cały czas jest jakby połączone z pozostałymi partycjami lokalnymi (C jest osobno). W instrukcji sobie po prostu piszą żeby przenieść i to wolne miejsce, ale oczywiście nie da rady tego zrobić, mogę tylko z powrotem połączyć z D. ><"

W tym windowsowym szajsie też nie dało się tego zrobić.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 24, 2010, 13:59:24 »
Cytat: "KrP"
Wydzieliłem sobie wolne miejsce z dysku D, jest ono teraz obok C, ale cały czas jest jakby połączone z pozostałymi partycjami lokalnymi (C jest osobno). W instrukcji sobie po prostu piszą żeby przenieść i to wolne miejsce, ale oczywiście nie da rady tego zrobić, mogę tylko z powrotem połączyć z D. ><"


Strzelam: bo D: i kolejne dyski to dyski logiczne utworzone na partycji rozszerzonej (nie widocznej dla systemu i służącej do tworzenia dysków/partycji logicznych), i teraz zmniejszając dysk logiczny D: robisz wolne miejsce, ale na partycji rozszerzonej, a dysk C: (i tu znów strzał) to partycja podstawowa. Także skrótowo mówiąc, jeśli w PM jest taka opcja (bo nie pamiętam) to po tym zmniejszeniu dysku D: musisz również zmniejszyć partycję rozszerzoną a potem bez problemu będziesz mógł powiększyć p.podstawową (dysk C:).
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 24, 2010, 14:17:15 »
Kafar: nie mam gdzie beckapu zrobić, a nagrywać wszystkiego na DVD mi się nie chce. ;P

dd2f: hm no może tak być. Trochę nie bardzo ogarniam Twoją instrukcję. ;P

Zmniejszyłem właśnie miejsce na partycji rozszerzonej D, powstało 6GB niezagospodarowanego miejsca. Jeśli, jak piszesz, jeszcze raz zmniejszę partycję rozszerzoną to na chłopski rozum nic mi to nie da bo znów powstanie niezagospodarowane miejsce. :S

Wygląda to tak:



Wolna przestrzeń pomiędzy D i E, którą chcę "scalić" z C. Trzeba ją przesunąć pomiędzy tą całość (zaznaczoną na ten seledynowy czy jaki to tam kolor). Wg instrukcji programu wystarczy użyć jedynie opcji move co oczywiście nie działa bowiem gdy przesunę te 6GB na lewo do C to już dalej nic z tym nie można zrobić (prócz scalenia z D).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 24, 2010, 15:24:03 »
Może mi ktoś powiedzieć dlaczego system nie pozwala mi na zapisywanie i kopiowanie plików na C? ==
Oczywiście jestem zalogowany jako administrator, innych userów nie ma.

Bosh, te Windowsy nigdy nie będą przyjazne użytkownikom.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 24, 2010, 17:51:12 »
Musisz wyłączyć UAC. Panel sterowania>Konta użytkowników i  filtr rodzinny>Konta użytkowników>Zmień ustawienia funkcji kontrola konta użytkownika i suwak w dół.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 24, 2010, 18:03:27 »
Już to wyguglałem, ale dzięki. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 25, 2010, 14:37:57 »
Mogę zgadywać w nieskończoność, musiałbym znać typ każdej partycji. Poczytaj o partycjach podstawowych i rozszerzonych.

Skrótowo, dysk możesz dzielić na partycje. Partycje są dwóch typów: podstawowa i rozszerzona. Podstawowych można założyć max.4. Aby ominąć te niedogodność tworzy się jedną (więcej się nie da) partycję rozszerzoną i na niej możesz tworzyć dyski logiczne (czyli inne partycje). Partycja rozszerzona jest niewidoczna w systemie i nie można jej przypisać litery dysku ani przechowywać na niej danych (sformatować też się nie da). Służy ona jedynie do tworzenia w jej obrębie kolejnych partycji (dysków logicznych), które formatujesz, przypisujesz im litery i przechowujesz na nich dane.

I teraz jeszcze raz (strzelam) C: to partycja podstawowa, usunąłeś ją. D: to dysk logiczny - zmniejszyłeś go i wolne miejsce przerzuciłeś między dawne C: a obecne D:, ale nie możesz scalić tego wolnego miejsca z partycją C: bo to wolne miejsce to partycja rozszerzona a dysk C: to partycja podstawowa. Więc teraz (jeśli program udostępnia taką opcję) należy zmniejszyć partycję rozszerzoną o ten fragment wolnego miejsca co "urwałeś" z D: i dopiero potem połączyć z partycją C: (która jest podstawowa).

Uprzedzam, że wszelkie operacje na partycjach mogą skończyć się utratą danych, dlatego wcześniej należy wykonać ich kopię zapasową.

To co powyżej opisałem to jedynie to co mi się wydaje, niestety mimo screena, którego załączyłeś nie jestem w stanie zgadnąć jaka partycja jest jakiego typu, więc ciężko mi powiedzieć, czy rozwiązanie, które Ci podałem zadziała. Jest to jednak najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Najlepiej by jednak było, gdybyś mógł określić typ partycji.

PS. To czysty domysł, dot. screena.:
Pierwsze z lewej ciemnoniebieskie pole to dawny dysk C: i jest partycją podstawową. Zaraz za tym zaczyna się partycja rozszerzona (jasnoniebieskie tło) i na niej umieszczone są dyski logiczne (ciemnoniebieskie) i wolny obszar urwany z D: (ciemnozielone). Znajdź legendę tych kolorów w programie, powinno coś takiego być - jak z mapami. Teraz ciemnozielone trzeba przerzucić przed D:, następnie zmniejszyć jasnoniebieskie (partycję rozszerzoną) i zrobić C: z dawnego i odzyskanego miejsca.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 25, 2010, 22:32:40 »
Hm, chyba masz rację (prócz tego, że usunąłem partycję C, nic z nią nie robiłem ;p).

Ten obrazek chyba lepiej przedstawi sytuację:



Tylko tu już nie ma tego wydzielonego miejsca bo scaliłem je z powrotem z D. Więc zabawę będę musiał zacząć od nowa. Ogółem to już chyba mniej więcej wiem o co chodzi (chociaż i tak będzie ciężko bo już próbowałem to wolne miejsce przerzucić przed D i nie bardzo dawało radę). ;P

Spróbuję jeszcze wg tego zrobić: http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-partycji-windows-7-vista-xp/

Ew. jak się wkurzę to machnę całkowitego formata i od nowa podzielę. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 25, 2010, 22:33:45 »
Cytat: "KrP"
Kafar: nie mam gdzie beckapu zrobić, a nagrywać wszystkiego na DVD mi się nie chce. ;P

dd2f: hm no może tak być. Trochę nie bardzo ogarniam Twoją instrukcję. ;P

Zmniejszyłem właśnie miejsce na partycji rozszerzonej D, powstało 6GB niezagospodarowanego miejsca. Jeśli, jak piszesz, jeszcze raz zmniejszę partycję rozszerzoną to na chłopski rozum nic mi to nie da bo znów powstanie niezagospodarowane miejsce. :S

Wygląda to tak:

Obrazek

Wolna przestrzeń pomiędzy D i E, którą chcę "scalić" z C. Trzeba ją przesunąć pomiędzy tą całość (zaznaczoną na ten seledynowy czy jaki to tam kolor). Wg instrukcji programu wystarczy użyć jedynie opcji move co oczywiście nie działa bowiem gdy przesunę te 6GB na lewo do C to już dalej nic z tym nie można zrobić (prócz scalenia z D).


Ja miałem taki sam problem, tylko w z innym programem (PartitionMagic).
I tak samo zawsze zawsze używałem opcji "Resize/Move partition", tym razem nie zadziałało to użyłem opcji "split partition" i dało radę ;)

Może tą przestrzeń co wydzieliłeś zrób jako nową partycję np. G i wtedy spróbój scalić z C

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 25, 2010, 23:17:57 »
Cytat: "KrP"
Ten obrazek chyba lepiej przedstawi sytuację:

Tak, ten obrazek potwierdza to o czym pisaliśmy. C: - podstawowy, D, E, F - to dyski logiczne na partycji rozszerzonej. Czyli (jeśli program to umożliwia), zmniejsz dysk D:, przenieś wolne miejsce na początek p.rozszerzonej. Zmniejsz partycję rozszerzoną. Utwórz dysk C: z pozostałego miejsca.

Ewentualnie (jeśli program to umożliwia) zmniejsz partycję D: ale od strony gdzie się zaczyna. Wtedy nie trzeba będzie się bawić w przenoszenie.
I love the night.
1101110100101111

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 26, 2010, 14:13:16 »
No, miałeś rację. :) Wszystko poszło pięknie i gładko, zwiększyłem sobie C o 10GB z D. ;P

Dziękować. ;p

A jeszcze przy okazji spytam. Da radę jakoś dodatkowo zainstalować WinXP? Tak, żeby mieć wybór systemu przy starcie. Bo mój Photoshop CS2 nie idzie na siódemce. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 26, 2010, 14:56:29 »
Mój Win zajmuje jakoś 7GB, stuffu dużo nie instaluje więc póki co mi wystarczy. Jak zabraknie to znów dodam. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 26, 2010, 15:23:00 »
Spróbuj uruchomić w trybie zgodności (Właściwości>Zgodność>WinXP) i z uprawnieniami Admina. Ewentualnie jeśli masz wersję Professional, Ultimate, bądź Enterprise możesz uruchomić Windows XP jako wirtualną maszynę (system w systemie). No i oczywiście pozostaje ci standardowa instalacja z płytki na jednym z dysków.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Windows 7 Home premium 64bit ACER
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 26, 2010, 15:53:15 »
W trybie zgodności nie uruchomię bo system wiesza instalację (tzn. instaluje jakiś tam element w nieskończoność). O dziwo sam program działa bez problemu bo odpalałem już to co się zainstalowało.

No nic, pokombinuję. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln