Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu  (Przeczytany 22346 razy)

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2010, 18:40:40 »
5000zł zaliczki poszło przy zamówieniu:) najwyżej to może przepaść......

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 21, 2010, 18:44:36 »
A czytałeś warunki przy podpisaniu umowy? Może nie traci się całej kwoty?

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 21, 2010, 19:04:24 »
Zwróć uwagę na umowę i opis pojazdu. Znajomy kupił samochód a w umowie było napisane, że lakier jest uszlachetniony- myśleliśmy, że to coś dobrego, a okazało się że Honda miała malowaną klapę tylną i to było to uszlachetnienie. Udało się po prawie rocznej batalii wymienić klapę na nową.
Mam nadzieje, że u Ciebie wszystko będzie dobrze, a jak coś będzie nie tak z autem samochód będzie po przejściach, to powinni Ci zwrócić 5000zł bo to oni nie dotrzymali warunków umowy. Kupujesz nowy - wolny od wad samochód.
Życzę udanego zakupu, bez przygód.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 21, 2010, 20:26:57 »
W umowie jest:

Kupujący ma prawo do dokonania kontroli cech zewnętrznych oraz funkcjonowania pojazdu przed dokonaniem odbioru pojazdu. Kontrola może być przeprowadzona także przez upoważnionego przedstawiciela kupującego.

W razie rozwiązania umowy zadatek powinien być zwrócony. To samo dotyczy wypadku, gdy niewykonanie umowy nastąpiło w skutek okoliczności  za które żadna ze stron nie ponosi odpowiedzialności albo za które ponoszą odpowiedzialność obie strony. ( tylko te słowo - powinien)  :)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 21, 2010, 20:29:56 »
Więc nie masz nic do stracenia, bierz rzeczoznawcę i sprawdzaj, jak coś będzie nie tak, to weźmiesz kasę i powiesz : Dozo!!!

Offline Medyk

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 21, 2010, 20:32:22 »
Cytat: "lariksi"
W umowie jest:

 Kontrola może być przeprowadzona także przez upoważnionego przedstawiciela kupującego.



Na wszelki wypadek, napisz upoważnienie dla rzeczoznawcy lub spisz z nim umowę.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 21, 2010, 20:35:47 »
sądzicie, że taki ekspert jeżeli coś jest nie tak to wyłapie to?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 21, 2010, 20:42:07 »
Nikt nie sprawdzi samochodu w 100%, to jest po prostu nierealne. Dużym plusem jest to, że samochód jest nowy. W takim przypadku sprawdza się raczej jakość wykonania. Usterek, czy też śladów spowodowanych przez użytkowanie, po prostu nie ma.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 22, 2010, 21:44:40 »
Przypomina mi się historia kolesia, który kiedyś tam miał lakiernię na Golisza. Siedzimy sobie w tym warsztacie, a tu wpada spocony sprzedawca z Daewoo i płacze, że dzisiaj Espero przyjechało dla klienta, ktoś tam zahaczył o płot przy parkowaniu, a jutro auto ma być gotowe do odbioru. Była gdzieś godz. 15, koleś załatwił lakier, zabrał się do roboty i o 23 Daewoo było jak nowe. Pewnie właściciel nigdy się nie dowiedział, że miał pryskany błotnik w nowym aucie...

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 22, 2010, 22:54:55 »
to mnie jeszcze bardziej przekonałeś by te 305 zł wyłożyć...... mam nadzieje, że ten ekspert przyjdzie z czujnikiem grubości lakieru.....
tak mysle, czy jakbym nabył to    http://allegro.pl/item1146856963_miernik_lakieru_mgr_10_polecany_przez_pzm.html    to czy sam nie byłbym w stanie sprawdzić błotników i takich najbardziej wystawionych części.....

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #25 dnia: Lipca 22, 2010, 22:58:45 »
Nie chciałem straszyć, dla mnie to raczej zabawne było. Ale warto wydać te 305 zł.

lariksi

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 22, 2010, 23:03:02 »
myślałam, żeby kupić miernik i samemu zmierzyć.......

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 22, 2010, 23:13:09 »
Cytat: "lariksi"
myślałam, żeby kupić miernik i samemu zmierzyć.......
Nie ma sensu, użyjesz go raz, a potem? Marnowanie pieniędzy. Specjalista powinien coś takiego posiadać.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Pieczka00

  • Gość
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 22, 2010, 23:15:03 »
Cytat: "parian"
Przypomina mi się historia kolesia, =wpada spocony sprzedawca z Daewoo i płacze, że dzisiaj Espero przyjechało dla klienta, ktoś tam zahaczył o płot przy parkowaniu, a jutro auto ma być gotowe do odbioru. Była gdzieś godz. 15, koleś załatwił lakier, zabrał się do roboty i o 23 Daewoo było jak nowe. Pewnie właściciel nigdy się nie dowiedział, że miał pryskany błotnik w nowym aucie...


Takie bajki to wciskaj dzieciom albo osoba starszym,pewnie nikt nie czuł zapachu swiezego lakieru,ani właściciel nie zobaczył ze auto się zbyt w tym elemencie świeci....!

[ Dodano: 2010-07-22, 23:16 ]
Cytat: "Medyk"
Znajomy kupił samochód a w umowie było napisane, że lakier jest uszlachetniony-  okazało się że Honda miała malowaną klapę tylną i to było to uszlachetnienie. Udało się po prawie rocznej batalii wymienić klapę na nową.


A tamta jaka była używana???

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Szukam znawcy - pomoc przy odbiorze auta z salonu
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 23, 2010, 06:27:43 »
http://allegro.pl/item1142750914_miernik_tester_czujnik_grubosci_lakieru_producent.html

Ten czujnik magnetyczny nie jest drogi i funkcjonuje zaskakująco dokładnie, kupiłem go i powiem, że jestem zadowolony. Na szybko można sprawdzić auto przed kupnem, co ważne miernik ten jest na tyle dokładny, że pokaże podwójnie lakierowaną powierzchnię. Dodam jednak, że niektórzy producenci dopuszczają ponowne lakierowanie w przypadku negatywnego wyniku w kontroli produkcyjnej, temat kiedyś przerabialiśmy z VW. Przedstawiciele z fabryki w Wolfsburgu oficjalnie potwierdzili, że czasem może zdarzyć się, że nowe auto będzie miało podwójną grubość lakieru.