Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Stare Police] Mijanka  (Przeczytany 19270 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« dnia: Czerwca 23, 2010, 10:51:31 »
Zauważyłem że na polickiej plaży jest o wiele czystsza woda niż w Trzebieży. A do tego mamy w Policach też lepsze dno-mniej mułu i nie trzeba daleko iść aby popływać. Myśle że gmina powinna zająć się troszkę bardziej naszą plażą. Oprócz tego że tam sprzątają i koszą trawę powinni pozbyć się w pierwszej kolejności tej kępy trzcin, wtedy plaża przedłużyłaby się o jakieś 50 metrów (za tą kępą jest jeszcze kawałek plaży)

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:50:13 »
najpierw niech szczecinwybuduje oczyszczalnie ścieków

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Re: Mijanka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2010, 11:50:46 »
Cytat: "Piotrek"
Zauważyłem że na polickiej plaży jest o wiele czystsza woda niż w Trzebieży. A do tego mamy w Policach też lepsze dno-mniej mułu i nie trzeba daleko iść aby popływać. Myśle że gmina powinna zająć się troszkę bardziej naszą plażą. Oprócz tego że tam sprzątają i koszą trawę powinni pozbyć się w pierwszej kolejności tej kępy trzcin, wtedy plaża przedłużyłaby się o jakieś 50 metrów (za tą kępą jest jeszcze kawałek plaży)


Pomysł może i dobry, ale czy mijanka nie jest dzikim kąpieliskiem, a takie zabiegi pielęgnacyjne czy obecność ratowników to tylko wyraz dobrej woli i traktowania "dzikości" tego miejsca z przymknięciem oka?

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2010, 13:18:23 »
Wydaje mi się, że Piotrkowi chodzi o to, żeby mijanka nie była już "dzika" ;)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2010, 13:35:54 »
Cytat: "kanioma"
Wydaje mi się, że Piotrkowi chodzi o to, żeby mijanka nie była już "dzika" ;)


Byłoby super, gdyby w naszym mieście była plaża z prawdziwego zdarzenia. Jednak byłaby ciężka przeprawa z takim ucywilizowaniem "mijanki":p I w tym roku chyba to się już nie stanie, bo chyba jest jakiś określony termin wyznaczania kąpielisk i miejsc do kąpieli.
Kwestia trudniejsza wygląda tak, że ktoś (czytaj gmina, jeśli jest właścicielem gruntu) musiałby podjąć się badania jakości wody, określenia jej profilu wzięcia na siebie odpowiedzialności itd.
No i problem samego miejsca - bliskość instalacji zakładów chemicznych, duży ruch statków nie są zaletami.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:39:03 »
Cytat: "xP"
najpierw niech szczecinwybuduje oczyszczalnie ścieków


Nie pisz juz nic wiecej na forum

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2010, 15:41:44 »
Ratownicy to są tam co roku i tak. Myślę że wystarczy plażę trochę przedłużyć i zrobić miejsce aby było gdzie samochod zaparkowac. No i oczywiście żeby od czasu do czasu było tam sprzątane+skoszenie trawy.


Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2010, 20:18:24 »
Gzzz ty śpisz?Szczecin ma oczyszczalnie!Otworzoną ją na Pomorzanch jakiś czas temu ;D
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline xP

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:34:26 »
Cytat: "gzzz"
Cytat: "xP"
najpierw niech szczecin wybuduje oczyszczalnie ścieków

 
Nie pisz juz nic wiecej na forum


nie mow mi co mam robic a co nie i zamilcz

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 23, 2010, 21:53:44 »
Cytat: "xP"
Cytat: "gzzz"
Cytat: "xP"
najpierw niech szczecin wybuduje oczyszczalnie ścieków

 
Nie pisz juz nic wiecej na forum


nie mow mi co mam robic a co nie i zamilcz


Z Twojego postu wynika ze nie masz pojecia o jednej z najwiekszych inwestycji proekologicznych nad brzegiem calego Baltyku tak wiec jak mozemy rozmawiac o czystosci Odry? Ale sorry faktycznie nie powinienem nic pisac bo wchodzic w polemike z osoba ktora "naklepala" kilkaset postow to raczej nie wypada.

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:17:31 »
I pomyśleć, że raptem 65 lat temu Police miały piękne kąpielisko i plażowy lokal - jak to wygląda teraz, aż szkoda mówić.










Pozdrawiam

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:51:49 »
Nie wiem jak to się nazywa, ale jest takie coś że społeczeństwo zbiera określoną ilość podpisów pod jakimś projektem i zmusza tym samym władzę do zajcia się owym problemem. Może warto aby pierwszy raz zrobić takie coś w Policach?

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 23, 2010, 22:59:04 »
Cytat: "Piotrek"
Nie wiem jak to się nazywa, ale jest takie coś że społeczeństwo zbiera określoną ilość podpisów pod jakimś projektem i zmusza tym samym władzę do zajcia się owym problemem. Może warto aby pierwszy raz zrobić takie coś w Policach?

Inicjatywa obywatelka?

Powiem szczerze ze wedlug mnie "mijanka" nie jest dobrym miejscem na miejskie kąpielisko i prawde mowiac watpie ze miejsce takie w Policach znajdzie sie.

Ort. Pozdrawiam - Kuba

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:03:37 »
Mijanka jest niebezpieczna. Statek średnio co około godzinę. Przepłynięcie statku wiąże się ze sporym wahaniem poziomu wody, co może się źle skończyć dla dzieci biegnących "za uciekającą" wodą, która po chwili wraca w nadmiarze.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Schludny

  • Gość
[Stare Police] Mijanka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 23, 2010, 23:13:45 »
Mijanka.Teren zakladów chemicznych Police,wstep surowo wzbroniony,w tamtym roku widzialem jak wyłapywała ludzi ochrona,po jakimś czasie dla sprzeczajacych sie patrol policji i strazy miejskiej wreczał  blankiety z nominalem  do zaplaty na poczcie.