Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 30947 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« dnia: Stycznia 04, 2010, 22:31:09 »
Wszystko w życiu się zmienia - także forum. Jednak tutaj Wy - użytkownicy macie na te zmiany wpływ - w końcu forum jest dla Was. W temacie tym będziemy przedstawiać Wam propozycje zmian, które chcemy wprowadzić - będzie można o nich podyskutować czy nawet próbować wybić z nam głowy te zamiary. Przede wszystkim czekamy jednak na wasze propozycje.

I tak na początek kilka propozycji zmian. Część z nich jest bardziej prawdopodobna do wprowadzenie w życie, część jest tylko gdybaniem i żeby myśleć o nich poważnie trzeba je mocno przedyskutować:

1. Rozbudowany system rang - Gwiazdki
Gwiazdki są to specjanle wyróżnienia, które otrzymują użytkownicy piszący niekoniecznie dużo - ale sensownie. Ilość gwiazdek nie zależy więć od ilości postów, ani bezpośrednio od ilości dni na forum. Nie bezpośrednio - gdyż wiadomo, że ktoś, kto jest krótko na forum nie zdąży napisać wystarczająco dużo sensownych rzeczy... Gwiazdki przyznawane są przez administratorów.
Gwiazdki mogą zostać wprowadzone po to, aby odróżnić użytkowników, których posty na prawde warto przeczytać od zwykłych "nabijaczy postów", gdyż wcześniej jedyną możliwością oceny użytkownika był licznik postów.

2. Ograniczenie wiekowe
Forum byłoby skierowane tylko dla osób pełnoletnich.

3. Większy nacisk na ortografię
Do tej pory pobłażliwie podchodziliśmy do tego problemu - ostrzeżenia i napominania występowały dopiero przy notorycznym popełnianiu błędów, które poważnie utrudniały czytanie wiadomości.
W czasach gdy przeglądarki typu Opera, czy FF mają wbudowane sprawdzanie pisowni nawet dyslektycy mogą pisać szybko i sprawie, a przy tym poprawie pod względem  ortografii. Oczywiście nie jesteśmy forum lingwistycznym i nie będzie karania za drobne literówki- chodzi o to, żeby "stawiających byki" notorycznie przekonać do zaprzyjaźnienia się z poprawną pisownią.

4. Prewencja - Moderacja działu Polityka
Pomysł typowo teoretyczny, chociaż kto wie... Największym zarzewiem konfliktów są wątki polityczne - można to wyeliminować dzięki moderacji - post pojawiał by się na forum dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora/administratora.
Oczywiście pojawią się głosy, że to cenzura i ogólnie Białoruś, jednak moderację taką można ograniczyć do użytkowników o krótkim stażu.

5. Zmiany w strukturze - nowe działy
Może macie pomysły na nowe działy czy kategorie? Naszym zdaniem warto stworzyć ogólny dział do swobodnej dyskusji o wszystkim i o niczym - bez ram narzuconych konkretnym tematem - o pogodzie za oknem, o walce Pudziana czy też o obniżce stóp procentowych przez NBP.

Swoją karierę zakończy najpewniej dział "Imprezowicz" - który zwyczajnie nie żyje.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 04, 2010, 22:48:48 »
Dr.Kafar, w tej samej chwili napisaliśmy o "pomógł", zgadzam się by to funkcjonowało na tym forum.
Co do ortografii.. od razu damy Ci spokój :P

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 04, 2010, 23:04:39 »
Nie spamujcie ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2010, 23:09:02 »
1. tak jeśli było by to na zasadzie "pomógł"
2. NIE - każdy powinien mieć prawo do wypowiedzenia się
3 razy tak, dla punktu 3.
4. to tylko powodowało by konflikty na linii moderatorzy-użytkownicy
5. TAK

I moją propozycją jest to, co wcześniej pisałem, zamiast zamykać tematy dawać ostrzeżenia za łamanie regulaminu - tj. tematy nie powinny być zamykane jeśli dwóch czy trzech użytkowników zacznie pyskówkę. Po prostu ukarać winnych i tyle (oczywiście w granicach rozsądku i regulaminu)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 04, 2010, 23:25:08 »
Cytat: "kubapolice"
1. tak jeśli było by to na zasadzie "pomógł"
2. NIE - każdy powinien mieć prawo do wypowiedzenia się
3 razy tak, dla punktu 3.
4. to tylko powodowało by konflikty na linii moderatorzy-użytkownicy
5. TAK

I moją propozycją jest to, co wcześniej pisałem, zamiast zamykać tematy dawać ostrzeżenia za łamanie regulaminu - tj. tematy nie powinny być zamykane jeśli dwóch czy trzech użytkowników zacznie pyskówkę. Po prostu ukarać winnych i tyle (oczywiście w granicach rozsądku i regulaminu)


Co do ostatniego zdania przyznaję Ci rację - faktycznie kilka tematów zostało zamkniętych z takich powodów i chyba na tym ucierpiały.

Co do kwestii pomógł... sprawdza się to na forach specjalistycznych o telefonach i komputerach. U nas ktoś mógłby nazbierać tych punkciorów za pomoc np. w dziale komputerowym, ale wcale nie przekłada się to np. na jego wypowiedzi ogólnie, więc w tym miejscu mam wątpliwości... Choć generalnie pomysł jest godny rozważenia. Można go połączyć, że ileś tam punktów pomógł wiązały by się z gwiazdką. Z gwiazdek nie zrezygnuję - to mój sztandarowy punkt w kampanii na burmistrza! Oppss wydało się :p

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 04, 2010, 23:29:04 »
Moja propozycja do skomentowania: permanentne ostrzeżenia.

Zostałoby zniesione wygasanie warnów po okresie 14 dni. Jednak po miesiącu od uzyskania ostrzeżenia ukarana osoba mogłaby się ubiegać u Administracji o ściągnięcie kary. Jeśli nastąpiła poprawa - taka prośba by została pozytywnie rozpatrzona. Jeśli byłby brak poprawy - ostrzeżenie by czekało na "lepsze czasy" żeby zniknąć.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 04, 2010, 23:42:51 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Widzisz, tylko z tymi gwiazdkami jest taki problem, ze byłyby przyznawane tym którzy według tych co je przyznają, maja racje :)


No tak, ale wiesz... czasem porywamy się na obiektywizm. A tak na poważnie to gwiazdka nie była by za poprawność polityczną czy popieranie właściwej opcji, ale za pozytywny wkład w życie forum. Przykładowo ak zasłużył na nią za wkład w dział fotografii itd. Nie dla pana X bo popierał partię Z.

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:01:55 »
Cytat: "Kuba"
Moja propozycja do skomentowania: permanentne ostrzeżenia.

Zostałoby zniesione wygasanie warnów po okresie 14 dni. Jednak po miesiącu od uzyskania ostrzeżenia ukarana osoba mogłaby się ubiegać u Administracji o ściągnięcie kary. Jeśli nastąpiła poprawa - taka prośba by została pozytywnie rozpatrzona. Jeśli byłby brak poprawy - ostrzeżenie by czekało na "lepsze czasy" żeby zniknąć.


Popieram! koniecznie na piśmie. Znaczki skarbowe w wysokości 20 zł. (można nabyć na poczcie) i koniecznie dołączyć opinie zakładowego sekretarza partii o poprawności politycznej !

[ Dodano: 2010-01-05, 00:05 ]
Cytat: "Denver"
4. Prewencja - Moderacja działu Polityka
Pomysł typowo teoretyczny, chociaż kto wie... Największym zarzewiem konfliktów są wątki polityczne - można to wyeliminować dzięki moderacji - post pojawiał by się na forum dopiero po zaakceptowaniu przez moderatora/administratora.
Oczywiście pojawią się głosy, że to cenzura i ogólnie Białoruś, jednak moderację taką można ograniczyć do użytkowników o krótkim stażu.


Dział powinien być wydzielony, dostępny tylko z pełnym nazwiskiem.
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

yak

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:07:47 »
Jasne! Malkontent ujawnijcie się. Janusz Zdanowicz? Andrzej Olonko? No, dalej!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:14:55 »
malkontent8,  darowałbyś sobie te złośliwości. Dobrze Ci radzę ;).

Nasunęła mi się kolejna propozycja - zamiast wspomnianego już wyżej trupa o nazwie "Imprezowicz" powstałby dział "Zgubiono/Znaleziono".
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:24:45 »
Cytat: "Kuba"
malkontent8,  darowałbyś sobie te złośliwości. Dobrze Ci radzę ;).

Nasunęła mi się kolejna propozycja - zamiast wspomnianego już wyżej trupa o nazwie "Imprezowicz" powstałby dział "Zgubiono/Znaleziono".


Nie kasuj moich postów a się dogadamy :)
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

yak

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:30:36 »
Wiesz dobrze "Kuba", że żyje tu kilka działów. Najlepiej ma się historyczny, bo jest paru maniaków, mnie nie wyłączając. Drugi jest polityczny. Jest jaki jest. A w miarę upływu czasu będzie jeszcze gorszy. Bądź co bądź mamy rok wyborów. Trzeci dział - życie codzienne, kilka lub kilkanaście wątków. Czwarty - subdział - "Huzia na Józia", czyli na mnie. To mi akurat nie przeszkadza, potrafię się odwinąć. Więcej tu działów nie ma. Kobiety zrezygnowały (był kiedyś na starym forum taki dział czysto kobiecy. Od pochwały kosmetyczek po ginekologów). Pięknych Pań sprawy. Na tym forum już nie ma.
Dla mnie mógłby być tylko dział historyczny (rzekłem - jestem maniak tej tematyki) i może jakiś względnie "uczesany" polityczny. Ale to raczej marzenia. Pozdrawiam Ciebie "Kubo" serdecznie. J. A.

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:31:52 »
Cytat: "yak"
Jasne! Malkontent ujawnijcie się. Janusz Zdanowicz? Andrzej Olonko? No, dalej!


Widzę że Ci "kornik" dziurę wierci. Zapomniałeś kilka  nazwisk.
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

yak

  • Gość
Propozycje zmian
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 05, 2010, 00:43:51 »
Nie, mógłbyś być K. Drzazgą, bo to ostatni z inteligentnie trąconych, ale nie przypuszczam. Aaa. Zapomniałem o Z. Durmanie. Uff - mówiąc po indiańsku, ciut bym się zdziwił... Więcej nawiedzonych w Policach nie znam.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Propozycje zmian
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 05, 2010, 08:59:45 »
Wracamy do TEMATU, a nie do KTO jest KIM.
Nie ten dział Panowie.