Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Finansowanie sportu  (Przeczytany 10858 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 04, 2009, 14:56:56 »
Cytat: "C80"
Cytat: "Wykidajło"
Pracuje się z tymi dzieciakami, które "rokują". Reszta może wystawać po bramach.


Dla reszty sa inne sposoby "aktywizacji" - siatkówka, szachy, pingpong, harcerstwo itp.. Nie każdy potrafi grać w piłke lub chce grać w piłkę.

Niestety w obecnych czasach dzieciaki wolą siedzieć przed komputerami, a wielu rodziców nie reaguje bo ma przynajmniej spokój ze "smarkiem" - głowy nie zawraca. Dla Chemika było by najlepiej gdyby dzieciaków w grupach juniorskich było jak najwięcej.

Widzisz, problem w tym, że ja wiem, jak wyglądają treningi tych dzieciaków, bo przez jakiś czas prowadzałem tam swojego syna. Ale on tylko chciał grać w piłkę, nie zapowiadał się na piłkarza. Dlatego już nie chodzi. Nie było sensu tracić kilku godzin trzy razy w tygodniu, żeby większość tego czasu spędzał na patrzeniu, jak trenują ci lepsi.
To oczywiście prawo klubu: skupiać się na tych, z których być może wyrosną zawodnicy. Ale wypadałoby przedstawiać to jasno od początku. Bo w Chemiku nie pracuje się z dziećmi - w Chemiku się hoduje narybek. Dlatego podpieranie się dzieciakami w dyskusji na temat dotowania klubu przez gminę jest nie na miejscu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Sagrams

  • Gość
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 04, 2009, 20:24:09 »
Trenowałem piłkę nożną w Chemiku 11 lat. Miałem treningi z różnymi trenerami. Uwierz mi Wykidajło że nigdy nie spotkałem się z czymś taki żeby jakiś trener "podziękował"  komuś tylko dla tego ze jest słaby. Piłkarzami nie zawsze zostają najzdolniejsi czy najbardziej utalentowani, lecz także wytrwali. A co do finansów to zgadzam się z C80. Jakieś przekomarzanie się na ten temat Wykidajło, po prostu nie ma sensu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 08, 2009, 19:38:20 »
Cytat: "Sagrams"
Trenowałem piłkę nożną w Chemiku 11 lat. Miałem treningi z różnymi trenerami. Uwierz mi Wykidajło że nigdy nie spotkałem się z czymś taki żeby jakiś trener "podziękował"  komuś tylko dla tego ze jest słaby.

Niczego takiego nie twierdziłem. To ja podziękowałem Chemikowi za "treningi" syna. Z prostego powodu: bo na każde spędzone tam 3 h miał 30 minut ruchu i 2,5 h patrzenia, jak trenują lepsi.
Teraz wożę go na siatkówkę do Szczecina i młody na każde 2 h treningu ma 2 h ruchu, chociaż jest jednym z najsłabszych (ale i najmłodszych).

Cytuj (zaznaczone)
Piłkarzami nie zawsze zostają najzdolniejsi czy najbardziej utalentowani, lecz także wytrwali.

Oczywiście. Ale Chemik nie jest dla dzieciaków, które nie chcą / nie mogą zostać piłkarzami. I nie ma problemu, dopóki nie próbuje się z niego robić klubu, w którym pracuje się z dzieciakami.

Cytuj (zaznaczone)
A co do finansów to zgadzam się z C80. Jakieś przekomarzanie się na ten temat Wykidajło, po prostu nie ma sensu.

A ja się nie zgadzam. I co teraz? :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 08, 2009, 22:04:31 »
Cytuj (zaznaczone)
"Per capita" Chemik i tak dostaje o wiele mniej pieniędzy. W Chemiku masz ponad 20 seniorów plus 200-300 dzieciaków. PSPS ile ma głów? 12 siatkarek z pierwszego zespołu plus ile juniorek? 20-30, pewnie nie więcej niż 50?


A czy KP odnosi jakieś sukcesy?
Bo o ile się nie mylę PSPS ma szansę na awans do ekstraklasy (Plus Ligi)
A KP co ? Dno!

ktos_napewno

  • Gość
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 08, 2009, 23:05:12 »
Z tego co wiem, KP co sezon walczy o utrzymanie...

Offline m74

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 65
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 09, 2009, 08:19:47 »
Cytat: "Użytkownik"
Cytuj (zaznaczone)
"Per capita" Chemik i tak dostaje o wiele mniej pieniędzy. W Chemiku masz ponad 20 seniorów plus 200-300 dzieciaków. PSPS ile ma głów? 12 siatkarek z pierwszego zespołu plus ile juniorek? 20-30, pewnie nie więcej niż 50?


A czy KP odnosi jakieś sukcesy?
Bo o ile się nie mylę PSPS ma szansę na awans do ekstraklasy (Plus Ligi)
A KP co ? Dno!

Sukcesem KP Chemik Police drogi kolego jest praca z ponad 200 zawodnikami + występy (badź uczestniczenie w zgrupowaniach kadry Polski) kilku uzdolnionych juniorów tego klubu. O tym niestety sekcja siatkówki długo jeszcze może pomarzyć. A robienie plus ligi przy niepewnym finansowaniu tylko dla uciechy 300 osobowej gawiedzi, która przychodzi na mecze siatkówki bez odpowiedniego zaplecza osobowego (czytaj utalentowanej młodzieży która może zasilić pierwszy zespół) , hm.. wielce nie roztropne posunięcie. Czym to się zakończyło w przeszłości większość osób zainteresowanych sportem w Policach dobrze pamięta.

Offline ArieL

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
    • http://www.chemik.police.pl
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 09, 2009, 09:16:44 »
Cytat: "m74"
Cytat: "Użytkownik"
Cytuj (zaznaczone)
"Per capita" Chemik i tak dostaje o wiele mniej pieniędzy. W Chemiku masz ponad 20 seniorów plus 200-300 dzieciaków. PSPS ile ma głów? 12 siatkarek z pierwszego zespołu plus ile juniorek? 20-30, pewnie nie więcej niż 50?


A czy KP odnosi jakieś sukcesy?
Bo o ile się nie mylę PSPS ma szansę na awans do ekstraklasy (Plus Ligi)
A KP co ? Dno!

Sukcesem KP Chemik Police drogi kolego jest praca z ponad 200 zawodnikami + występy (badź uczestniczenie w zgrupowaniach kadry Polski) kilku uzdolnionych juniorów tego klubu. O tym niestety sekcja siatkówki długo jeszcze może pomarzyć. A robienie plus ligi przy niepewnym finansowaniu tylko dla uciechy 300 osobowej gawiedzi, która przychodzi na mecze siatkówki bez odpowiedniego zaplecza osobowego (czytaj utalentowanej młodzieży która może zasilić pierwszy zespół) , hm.. wielce nie roztropne posunięcie. Czym to się zakończyło w przeszłości większość osób zainteresowanych sportem w Policach dobrze pamięta.



m74 daj spokój niektórym i tak nie wytłumaczysz... Szkoda twoich nerwów. Tutaj i tak znajdą się mądrzejsi którzy wiedzą lepiej... Szkoda nerwów czy to twoich  czy moich. Jak chcą niech się pchają do Plus Ligi. ;)
\"Futbol to nie sprawa życia i śmierci. To rzecz dużo poważniejsza\"

Offline Użytkownik

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
[Police] Finansowanie sportu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 13, 2009, 14:17:22 »
Cytuj (zaznaczone)
Sukcesem KP Chemik Police drogi kolego jest praca z ponad 200 zawodnikami + występy (badź uczestniczenie w zgrupowaniach kadry Polski) kilku uzdolnionych juniorów tego klubu.


Kilku... dokładnie kilku uzdolnionych, a reszta? Wiec po co takie pieniadze? I nie mów mi, że sukcesem jest ponad 200 zawodników, z czego 3/4 "gra" w piłke bo inni grają, zero talentu, no sorry, ale taka prawda

Cytuj (zaznaczone)
O tym niestety sekcja siatkówki długo jeszcze może pomarzyć. A robienie plus ligi przy niepewnym finansowaniu tylko dla uciechy 300 osobowej gawiedzi, która przychodzi na mecze siatkówki


na mecze PSPS nie przychodzi tylko 300 osob...
Chemik jest obecnie najlepszą drużyną siatkarską w naszym wojewodztwie, jest jeszcze Morze Bałtyk Szczecin(mężczyźni, I liga, ostatnie miejsce w tabeli), zakładając, że dziewczyną udało by awansować, kibice by się znaleźli, bo jak wszyscy wiemy na   "ekstraklase" przyjdzie więcej osób, nie tylko z Polic.


Cytuj (zaznaczone)
bez odpowiedniego zaplecza osobowego (czytaj utalentowanej młodzieży która może zasilić pierwszy zespół) , hm.. wielce nie roztropne posunięcie.


I tu Cię zapewne zaskoczę, gdyż jest wiele utalentowanych dziewcząt, które w przyszłości zastąpią obecne zawodniczki.

 
Cytuj (zaznaczone)
Czym to się zakończyło w przeszłości większość osób zainteresowanych sportem w Policach dobrze pamięta.


Tak, w przeszłości, ale przed nami jest przyszłość...
 :]