Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach  (Przeczytany 29543 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #30 dnia: Października 19, 2009, 21:46:44 »
słuchaj lop, kolesiuniu, Norymberga była miejscem gdzie  hitlerowcy robili swoje show, w starogermańskim stylu. i tak właśnie wygląda (przynajmniej mnie przypomina) i takie miała pierwotne przeznaczenie jednostka w Złocieńcu. a wystarczyło przeczytać wyżej wymienione posty lub zajrzec do linkow ktore podał przedmówca. no i trzeba mieć ciut wiedzy ;) kłania się umiejętność czytania ze zrozumieniem.
nie zawłaszczaj tematu dyskusji. jak chcesz prywatnej dyskusji z piotrusiem proponuje priv. pozdrawiam.
SPZP "Skarb"

piotrus^

  • Gość
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #31 dnia: Października 21, 2009, 02:34:59 »
theville666 dlaczego z Norymberga od razu? W Norymberdze byli sądzeni hitlerowscy zbrodniarze.... w Złocieńcu byl osrodek kształcący młodzierz... Tam sie krzewilo kulture fizyczna, tam nie zginal ani jeden Żyd...
Teraz gromy pewnie na mnie poleca.... do starogermanskiego ustroju nic nie mam.... tylko Hitler sobie to w główce zle poukladal.
Osrodek z ktorego mieli wychodzic wysportowani, wyksztalceni mlodzi ludzie... i dzis jestem za tym... tylko wykladowcow zmienic ;-)

[ Dodano: 2009-10-21, 02:39 ]
Cytat: "theville666"
mam jednoznaczne skojarzenie z Norymbergą...

Powiedz mi tylko co z Norymberga Ci sie kojarzy? Zbrodniarze? Morderstwa? Ludobojstwa? Ktores z tych?

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #32 dnia: Października 21, 2009, 11:42:10 »
heeh nic z tego co wymieniłeś. Nieprzypadkowo wybrano Norymbergę na miejsce sądzenia zbrodniarzy. to był symbol. w latach '30 Hitler organizował tam "zjazdy norymberskie". spędzał tam młodzież i prał im mózgi roztaczając w swoich przemówieniach świetlaną przyszłość tysiącletniej rzeszy bla bla bla. to jedna rzecz podobna do Złocieńca. druga to architektura tego miejsca. monumentalne, betonowe kolosy. jak w Norymberdze


i naprawdę myślisz że oni tam w złocieńcu krzewili kulturę fizyczną i kształcili młodzież?
tzn kształcili: ciało aryjskiego dowódcy SS czy hitlerjugend, ducha w ideologii "Mein Kampf". Pewno prawo też wykładali. konkretnie Ustawy norymberskie! (znów ta norymberga)
przecież jeśli chodziłoby o kształcenie, to system szkolnictwa istniał! o nie! ten ośrodek był izolowany, w lesie, nad jeziorem, chatki z drewna, kryte strzechą (dzieci miały poczuć ducha pradawnych Germanów, tych, którzy prali się z Rzymianami, ówczesna potęgą, w lesie teutoburskim jak równi z równym) tak działają współczesne sekty: zajęcia sportowe plus wykłady ideologiczne;))
SPZP "Skarb"

piotrus^

  • Gość
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #33 dnia: Października 22, 2009, 00:49:15 »
Cytat: "theville666"
naprawdę myślisz że oni tam w złocieńcu krzewili kulturę fizyczną i kształcili młodzież?
tzn kształcili: ciało aryjskiego dowódcy SS czy hitlerjugend, ducha w ideologii "Mein Kampf". Pewno prawo też wykładali. konkretnie Ustawy norymberskie! (znów ta norymberga)
przecież jeśli chodziłoby o kształcenie, to system szkolnictwa istniał! o nie! ten ośrodek był izolowany, w lesie, nad jeziorem, chatki z drewna, kryte strzechą (dzieci miały poczuć ducha pradawnych Germanów, tych, którzy prali się z Rzymianami, ówczesna potęgą, w lesie teutoburskim jak równi z równym) tak działają współczesne sekty: zajęcia sportowe plus wykłady ideologiczne;))


Bardzo mozliwe i nie przecze;-) Dlatego tez pisalem ze "wykladowcow to bym tam zmienil"

No ale... chyba lekko od tematu odeszlismy. Ja pisalem tylko tyle ze jednostka bardzo interesujaca i sporo zabytkowych obiektow tam sie znajduje. Jakbys kiedykolwiek mial okazje ja zwiedzic to polecam. A ze stworzona do takich a nie innych celow to juz inna sprawa, tego nie zmienimy.
Pozdrawiam

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #34 dnia: Października 22, 2009, 16:19:21 »
Powróćmy zatem do tematu, bo lekko zszedł na boczny tor :)

Piotrus^ guziki oberwane z mundurów, znalazłem je w jednym ze zbiorników.



Lop wspominałeś, że przydzielono Cię do centrali telefonicznej, może posługiwałeś się takimi blankietami?



Oczywiście również znalezione na terenie fabryki.


Pozdrawiam

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #35 dnia: Października 23, 2009, 14:11:36 »
czy chodzi o te jednostke która takze sąsiadował z okolicą jasienicy ??bo byłem za młody ale wójaszek mojej żonki tam stacjonował i aktualnie mieszka w chojnie.Jeśli to ta sama to moge się co nie co popytać go czy pamięta cosik z tam tych czasów. :study:

piotrus^

  • Gość
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #36 dnia: Października 26, 2009, 00:19:24 »
Cytat: "kokos126"
czy chodzi o te jednostke która takze sąsiadował z okolicą jasienicy ??bo byłem za młody ale wójaszek mojej żonki tam stacjonował i aktualnie mieszka w chojnie.Jeśli to ta sama to moge się co nie co popytać go czy pamięta cosik z tam tych czasów. :study:


Bardzo możliwe... ja nie wiem ;-) Temat ten zalozylem wlasnie po to zeby sie dowiedziec;-)Tak wiec jesli mozesz to napisz co wiesz o jednostce.



Domino, dzieki za kolejna fotke. czekam na wiecej;-)

[ Dodano: 2009-11-04, 21:01 ]
W swoich prywathych archiwach natrafilem na sporą dawkę fotek z mojej służby... głównie ze szkółki w Międzyrzeczu. Jeśli są zainteresowani to wrzucę ;-)
Pozdrawiam

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 07, 2009, 19:33:46 »
Jeszcze kilka lat temu można było spotkać takie drewniane skrzynki po wyposażeniu.Wybaczcie za jakość, aparat nie był wtedy z najwyższej półki ;)






Pozdrawiam

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 23, 2012, 02:17:24 »
To co wygrzebałem kilka lat temu w pudełku pod stacją kolejową MPS na terenie fabryki - dokładne skany:









Druki lata 1961/1962.

Pozdrawiam

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 23, 2012, 16:25:49 »
Też to mam:p poza pierwszą. Widac jak wojsko gospodarowało, skoro tyle syfu zostawili po sobie.

Offline wlodecki13

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 04, 2021, 20:53:09 »
sluzylem w tej jednosce w latach 79 81 . Oczywiscie zaliczylem tez stan wojenny ale to juz inna strona medalu. Sluzylem w kompani gospodarczej  a wlasciwie to w obsludze  zbiornikow paliwa na terenie jednostki. Otarlem  sie tez o straz pozarna po dowodctwem slawnego Araba. Kto sluzyl w tej jednosce powinien znac  Sierzanat Zarne.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 907
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Okręgowa Składnica MPS w Policach
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 04, 2021, 21:12:27 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 04, 2021, 21:27:43 wysłana przez Domino »