Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 466490 razy)

Offline beerman

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 118
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #495 dnia: Lutego 21, 2011, 10:23:52 »
Już działa

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3868
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #496 dnia: Lutego 21, 2011, 11:15:55 »
Kabelek Espolowi przecieli, włókna zespawane ;]

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #497 dnia: Lutego 21, 2011, 12:36:21 »
Cytat: "tuptus"
Aha i o co chodzi z tym certyfikatemEspola?

O szyfrowaniu połączeń nie będę pisał bo mało kto to rozumie :P
Ogólna zasada jest taka: każde logowanie do systemu (sklep, bank) oznaczone kłódeczką i prefiksem 'https' jest szyfrowane. Oznacza to że dane (login, hasło) nie są przesyłane czystym tekstem, co utrudnia ich odczytanie (bo przechwycenie tego co lata po kablu nie jest aż tak trudne).
Żeby mieć pewność, że serwer jest właściwy (złodzieje też mogliby szyfrować fałszywe strony ;) ) stosuje się certyfikaty wystawiane przez zaufane instytucje, np VeriSign, Thawte. Działa to w ten sposób, że kiedy łączysz się np z bankiem system wysyła zapytanie do serwera wystawcy certyfikatu i prośbę o potwierdzenie tożsamości serwera. Dzięki temu masz pewność że łączysz się rzeczywiście z bankiem. Obsługa takiego certyfikatu jednak kosztuje (niemało) wiec widać Espol postanowił przyoszczędzić i sam siebie certyfikuje, co oznacza, że przeglądarka nie może sprawdzić tożsamości serwera, bo wystawca certyfikatu (Espol) nie jest 'zaufany'.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #498 dnia: Lutego 21, 2011, 13:09:05 »
koszt takiego certyfikatu to ok 150zł/rok - nie są to jakieś gigantyczne koszty

--
jacek

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #499 dnia: Lutego 21, 2011, 14:49:50 »
Skąd takie dane? Z tego co szybko zdążyłem sprawdzić Thawte ma najtańszy za 150 USD, a VeriSign 400 USD.
Poza tym, nie róbmy offtopa, jak ktoś się boi, że mu hakieży passy do konta w Espolu przechwycą niech do nich idzie i zgłosi zastrzeżenia.

Krisek_244

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #500 dnia: Marca 06, 2011, 08:29:03 »
dziala wam tv??

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #501 dnia: Marca 07, 2011, 20:03:55 »
macie kanał TLC? od kilku dni u mnie jest tylko czarny ekran;/ nie wiecie co się dzieje?

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #502 dnia: Marca 11, 2011, 20:46:41 »
witam wszystkich, szczególnie tych, którzy mają telewizję z espola, bo to do nich chciałbym się zwrócić z pytaniem czy miewają podobny problem, który tak mocno mnie drażni, że oglądanie telewizji zaczyna mi kompletnie brzydnąć. sprawa wygląda następująco:
posiadam set-top-boxa Zyxel (tego białego do odbioru cyfrówki). przy montażu dostałem do niego kable cinch, ale żeby zapewnić sobie najlepszy jakościowo odbiór telewizji podłączyłem sprzęt kablem hdmi. początkowo wszystko szło dobrze, zawieszało się jedynie czasami, ale obecnie... szlag by to! notorycznie dzień w dzień zacina się całość. już tłumaczę. wystarczy oglądać jeden program (jakikolwiek) nie ruszając pilota, czyli nie przełączając programu,  i po 10 minutach totalna zacinka. ciszej i głośniej działa, ale już niestety nie da się zmienić programu. trzeba wyłączyć set-boxa. gdy zrobię to przyciskiem z tyłu urządzenia to owszem, problem znika, ale załączenie telewizji od zera trwa strasznie długo. więc wyłączam pilotem i włączam i wszystko wraca do normy. ale nie do końca. czasami owszem, ale gdzieś z 4 razy na 10. pojawia się kolejna przeszkoda. gdy juz mogę przełączać programy, to okazuje się że nie ma głosu. jest cisza. znów wyłączam i włączam pilotem i jak w ruletce, będzie głos albo nie. gdy i to nie pomaga wyłączam telewizior i włączam, aż pojawi się napis na tv "łączenie" (łączy przez hdmi) i wszystko wraca do normy. szok już brak mi sił. jeszcze jedno. zauważyłem, że gdy przełącze z hdmi na av to głos zawsze jest, ale nie po to kupiłem kabel hdmi, żeby go teraz odłączyć. kable hdmi mam dwa, sprawdzałem na jednym i drugim. taki sam objaw. gdy pilotem często przełączam programy to jest oki. komunikacja odbiornika tv z dekoderem jest wzorowa. nie wiem o co chodzi?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #503 dnia: Marca 11, 2011, 21:36:29 »
to nie przez hdmi, to wina tych "wspaniałych" dekoderów. U mnie też bardzo czesto sie wiesza i nie raguje na pilota, a mam podłączone przez euro. Poprostu te dekodery to jakaś totalna porażka.

Krisek_244

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #504 dnia: Marca 16, 2011, 19:12:07 »
ogolnie porazka!! hd platne, brak takich programow jak eurosport!! ostatnio dodane programy to dno ehh szkoda gadac,jeszcze te kilka miesiecy prze cierpie a pozniej pomysle, moze vectra albo N lub Polsat , aha i mam pytanko do tych co maja Tv Espola , ilu z was posiada paczke HD?? te platna

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #505 dnia: Marca 20, 2011, 20:25:25 »
szlag mnie trafia ratunku !!!!!!!!!! nie mogę oglądnąć Faktora !!!!!!!!!! i zrobiło się "kanał niedostępny" i nie mam nic !!!!!!!!!!!!!!!!! i jest "..... try again later" i koniec oglądania! resetuję dekoder już trzeci raz. bezskutecznie. co to za szit !!!!

zastanawiam się poważnie nad rozwiązaniem umowy i kojarzę, że jest coś takiego jak niezgodność towaru z umową. wykupiłem telewizję, której tak naprawdę nie mam, bo skoro jest kanał niedostępny?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #506 dnia: Marca 20, 2011, 20:55:01 »
To samo było u mnie, mam już dość ich tv. Kompletne dno!

Offline arturrop1

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #507 dnia: Marca 20, 2011, 21:11:05 »
umowę mam jeszcze na ok. rok i nie mam pojęcia jak ja to wytrzymam i przetrwam !!!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #508 dnia: Marca 21, 2011, 08:38:03 »
Przynajmniej nie obejrzałeś tvnowskiej papki dla mas. Wszędzie trzeba się doszukiwać pozytywów. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3868
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #509 dnia: Marca 24, 2011, 22:37:57 »
Ciekawe u ilu osób nadal nie ma Espola? :>