Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 295993 razy)

Offline Wikki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #615 dnia: Kwietnia 03, 2019, 20:21:03 »
A ja własnie, zastanawiam się czy przejść na Orange. Mają bardzo silny sygnał, bo codziennie muszę łączyć się na TV z Vectrą..., bo od kiedy jest na klatce kabel Światłowodu.., mój odbiornik to z nim właśnie się łączy..!!  Moje pytanie, czy warto, czy jesteście zadowoleni z Orange>>??

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #616 dnia: Kwietnia 03, 2019, 21:37:06 »
Mają bardzo silny sygnał, bo codziennie muszę łączyć się na TV z Vectrą..., bo od kiedy jest na klatce kabel Światłowodu.., mój odbiornik to z nim właśnie się łączy..!!

Napisz jeszcze raz tą złotą myśl, bo nie bardzo rozumiem co napisałaś.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #617 dnia: Kwietnia 04, 2019, 10:14:28 »
No jak to... Po prostu Orange ma taki silny sygnał że kabel z klatki bezprzewodowo łączy się z telewizorami podłączonymi do Vectry uniemożliwiając ich oglądanie. Jakby światłowód był położony bliżej łazienki to zapewne by włączał suszarkolokówkę i wstawiał pranie.... Czego tu nie rozumiesz :P

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #618 dnia: Kwietnia 08, 2019, 02:50:10 »
Tydzień temu wymieniono mi dekoder na nowszy z nagrywarką i router do neta, ale parę razy dziennie na ekranie pojawia się czarny ekran i komunikat sprawdź podłączenie dekodera wtedy też net pada na parę sekund, czy ktoś ma podobne zjawisko?

Offline Wikki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #619 dnia: Kwietnia 17, 2019, 19:59:49 »
Siwy1,  jest dokładnie, tak jak piszesz.. :)  Dodam tylko, że gdy internetowe połączenie z Vectry (router WiFi)  w telewizorze, zostaje zerwane przy słabszym sygnale, to wtedy automatycznie łączy się z Orange..  >:(  Tak jest kilka razy w ciągu dnia.., więc muszę ciągle łączyć się na nowo..  :(  Tak jest tylko w TV, bo z laptopem nie ma tego problemu. Dlatego pomyślałam, by przejść do Orange, bo przynajmniej sygnał mają silny... , ale nie wiem czy programowo, i finansowo się opłaca.. ??  A swoją drogą, takie uruchamianie pralki na odległość byłoby nawet niezłe...  ;D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #620 dnia: Kwietnia 27, 2019, 12:52:29 »
Powiedzcie mi jak to jest bo nie wiem czy ktoś nie chce wystrychnąć mnie na dudka.

W chacie jest internet jeszcze z Espola (na zawsze w mej pamięci <3), na ich kablach. Jest też telewizja z Vectry. No i jest też plan bo kończy się umowa na net i zastanawiam się nad zmianą stricte na Vectrę.

Tylko problem jest w tym, że panie przedstawicielki w polickim punkcie twierdzą, że jeśli chcę internet z Vectry wraz z ich routerem (np. jakiś pakiet TV+internet) to będą musieli położyć nowe kable co wiąże się z jakimś tam kuciem w ścianach itp.

No i tutaj moje pytanie - czy to aby na pewno prawda? Czy sygnał z Vectry idzie po jakimś magicznym osobnym kablu? Wydawało mi się, że skoro jest kabel na TV to wystarczy jakiś rozgałęźnik i jeden kabel idzie do TV, a drugi do rutera od Vectry. Tak przynajmniej jest w UPC, a jakaś kosmiczna technologia to chyba nie jest.

Jak to u was jest?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #621 dnia: Kwietnia 27, 2019, 12:58:24 »
Kabel od Vectry to koncentryk i takim się podłaczają do routera. Espol miał skrętkę.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #622 dnia: Kwietnia 27, 2019, 13:19:46 »
To wiem, że są to dwa różne kable. Ale chodzi mi o to czy faktycznie potrzebują kłaść jakiś nowy kabel, czy nie wystarczy rozdzielacz z kabla od kablówki stricte. Bo tak jak pisałem kablówka jest, kabel ze ściany idzie, ale tylko do TV.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Vectra
« Odpowiedź #623 dnia: Kwietnia 27, 2019, 15:38:17 »
Jeśli stary kabel od Vectry idzie tam gdzie trzeba (czyli gdzieś na klatkę) to powinni móc go wykorzystać. Chyba, że ich procedury przewidują puszczanie neta i TV na jakimś lepszym koncentryku niż ten, który masz. Najlepiej jakby przysłali instalatora, który określi czy się da. Ale nie wiem czy to nie jest zbyt skomplikowane dla nich ;p

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #624 dnia: Kwietnia 27, 2019, 18:06:23 »
Obawiam się, że może być zbyt skomplikowane. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline jacewluk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #625 dnia: Kwietnia 28, 2019, 04:36:15 »
Ja mam internet na kablach po Espolu i nic mi nie kuli ani nie kladli nowych kabli,fakt ze na łaczu 100 mb wyciąga jakieś 95 ale to tylko tyle, tak to smiga ladnie,aha chcialem 150 to powiedzieli ze na tych kablach wiecej nie mozna,fakt to bylo 2 lata temu,moze teraz znowu maja problem,mi na poczatku tez mowili ze na tych kablach nie da rady po pół roku rura im zmiękła.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2019, 04:46:21 wysłana przez jacewluk »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #626 dnia: Kwietnia 28, 2019, 07:22:38 »
No, ale mi chodzi o to, żeby zrezygnować z kabli Espola, a puścić net po kablach Vectry. :P To, że po Espolu mogę przedłużyć umowę to wiem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #627 dnia: Kwietnia 29, 2019, 14:08:57 »
U mnie zrobili na starym kablu od Vectry nic nowego nie kladli, dali tylko jakis rozgaleznik czy cos tam

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #628 dnia: Czerwca 26, 2019, 19:27:06 »
Jak tam dziś śmiga u was internet z Vectry?

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Vectra
« Odpowiedź #629 dnia: Grudnia 08, 2019, 11:46:24 »
Vectra padła? Nie ma tv ani netu.