Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Vectra  (Przeczytany 298489 razy)

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #75 dnia: Września 03, 2010, 10:15:35 »
Cytuj (zaznaczone)
starym analogowym kablem

To sygnał może być analogowy albo cyfrowy, nie ma kabli analogowych.
I love the night.
1101110100101111

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #76 dnia: Września 03, 2010, 11:06:26 »
No chodziło mi o ten zwykły kabel antenowy, trochę za dużo słów użyłem :-)

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #77 dnia: Września 03, 2010, 21:14:45 »
Ten sam kabel podpięty do dekodera = TV cyfrowa (jeśli jest dostępna)

podpięty do telewizora = TV analogowa  

kabel koncentryczny

To tak w skrócie   :faja:

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #78 dnia: Września 03, 2010, 23:18:54 »
To moim zdaniem trochę lipa, bo kabel ten jest moim zdaniem marnej jakości do przesyłania sygnału w wysokiej rozdzielczości, no ale to może tylko moje fanaberie :D A jaki to może mieć związek ze zmianą kolejności kanałów na analogu?

Offline IVAN

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #79 dnia: Września 04, 2010, 09:02:38 »
Cytat: "secha"
A jaki to może mieć związek ze zmianą kolejności kanałów na analogu?


Nie czytałeś linku który podałem, kilka kanałów z analogu potrzebne jest do przesłania sygnału cyfrowego. :/

  Rozprowadzanie sygnałów cyfrowych w sieciach kablowych
 
Ograniczenia w ilości rozprowadzanych programów analogowych do kilkudziesięciu, powodują wzrost zainteresowania technikami cyfrowymi w telewizjach kablowych.
Modulacja QAM
Modulacja QAM jest optymalnym rodzajem modulacji dla sieci kablowych. QAM wykorzystuje pasmo hyperband (kanały S) i UHF. Ze względu na kompatybilność z obowiązującym rastrem kanałowym i wymagana przepływność przyjęto iż szerokość pasma kanału w którym stosowana jest modulacja QAM wynosi 8 MHz. Wykorzystując kompresję MPEG-2, podobnie jak w telewizji satelitarnej, można przesłać w jednym kanale do 8 programów telewizyjnych. Dla przypomnienia, w telewizji analogowej wykorzystującej modulację FM, jeden kanał umożliwia przesłanie tylko jednego programu.
Oczywiście, istnieje możliwość wspólnego rozprowadzania programów cyfrowych i analogowych. Zazwyczaj programy emitowane cyfrowo zajmują kanały S17-S38.
Modulacja QPSK.
Satelitarna telewizji cyfrowa, stosująca modulację QPSK i kompresję MPEG-2, także pozwala na przesłanie do 8 programów na jednym transponderze. W związku z tym, iż QPSK jest modulacją czterowartościową modulacją fazy i wymagana przepływność sięga 40 Mb/s, szerokość pasma transpondera wynosi 36 MHz.


Źródło: www.dipol.com.pl

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #80 dnia: Września 04, 2010, 12:21:42 »
Czytałem, tylko z tego co zauważyłem to kanały w większości zostały pozamieniane miejscami. Z tego co zauważyłem, to tylko kanał na którym był tvn24 został pusty natomiast pozostałe po prostu zostały zamienione miejscami :) Chyba, że będą jeszcze jakieś przetasowania. Albo tylko ten jeden był im potrzebny, tylko wtedy po co zmieniać resztę...

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #81 dnia: Września 04, 2010, 22:58:33 »
Ta zamiana programów jest wkurzająca... poustawiałam sobie programy, zrobiłam rozpiskę i teraz mam kogel- mogel... na nowo wszystko muszę ustawiać. Robota głupiego.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #82 dnia: Września 07, 2010, 14:38:57 »
Cytat: "jasia"
Ta zamiana programów jest wkurzająca... poustawiałam sobie programy, zrobiłam rozpiskę i teraz mam kogel- mogel... na nowo wszystko muszę ustawiać. Robota głupiego.


W zależności od telewizora i wprawy "pilota" po 5-10 minutach wszystko wraca na swoje miejsce... a ja naiwny myślałem, że może jakieś nowe kanały dodali...

Offline arcziro

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #83 dnia: Września 07, 2010, 15:12:02 »
Dostalem propozycje testowania Tv cyfrowej Vectra do konca miesiaca.A wiec jednak mozna.Ja juz niestety nie skorzystam(zwiazalem sie z konkurencja),ale dla zainteresowanych to chyba dobra wiadomosc.

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #84 dnia: Września 07, 2010, 17:11:40 »
czyli będzie cyfrowa kablówka w policach  tak?

82200

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #85 dnia: Września 07, 2010, 17:12:58 »
no to ekstra, że będzie cyfrowa kablówka, ciekawe jakie paczki z netem mają....
Arcziro z czym się związałeś?

lariksi

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #86 dnia: Września 07, 2010, 17:15:56 »
ale widać że coś się zmienia w vectrze w policach bo zawsze było w ofercie najwyżej 8Mb/s w necie na mojej ulicy a już podwyższyli do 24Mb/s na dniach.......  widać,że kombinują konkretnie by cyfrową kablówkę wprowadzić.......

unorfind

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #87 dnia: Września 07, 2010, 20:00:41 »
no tylko ciekawe jak z ofertą jeszcze jakiś czas temu było na ich stronie
internet 24Mb/s + tv pakiet złoty za 100zł ale teraz już nie mogę tego znaleźć ,w paczkach jest net tylko do 16Mb/s powinni mieć dokładniejsze info ehhhh

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Vectra
« Odpowiedź #88 dnia: Września 07, 2010, 22:31:37 »
Wszyscy podnieta, a skończy się jak u 'konkurencji'. Telewizja HD*

Objaśnienie:
* = w biurze

:D

unorfind

  • Gość
Vectra
« Odpowiedź #89 dnia: Września 08, 2010, 13:14:36 »
a ktoś tu mówił o tv HD ????? ,mnie bardziej interesują nowe prędkości neta, a kanałów hd w Polsce jest jeszcze niedużo