Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy  (Przeczytany 24025 razy)

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« dnia: Czerwca 29, 2009, 18:07:02 »
Czy ktoś ma opanowaną trasę przez Dobieszczyn, proszę o wskazówki i czy rzeczywiście jest bliżej??

yak

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 29, 2009, 18:31:57 »
Rzeczywiście i to znacznie, ale zależy dokąd. Możemy porównywać dawne trasy: do Hintersee lub Ueckermünde ze Szczecina lub Polic oraz ewentualnie dalej na północ. Do Ueckermünde ze Szczecina jest teraz 50 km (via Löcknitz - blisko 100); z Polic - 30-35, zależy skąd startujesz. Z Trzebieży - ok. 25.
Jak jechać - do Dobieszczyna i Hintersee normalnie. Potem u nasady Hintersee w lewo (prosto pojedzie się 10 km straszliwą, bo brukowaną, przedwojenną drogą, fakt - ciekawą) i dalej wg znaków. Ląduje się w centrum Ueckermünde. A, że w Niemczech wszystko jest pięknie oznakowane - dojedziesz gdzie zechcesz. Do ZOO, do portu, do nowych dzielnic itd. Musisz ciut znać niemiecki, by odczuć komfort, bo trzeba np. wiedzieć, że Umleitung to objazd itd. Sumując - nigdy przedtem nie było tak łatwo i bez zmęczenia dotrzeć do miejscowości wokół Hintersee. Jak w obie strony zrobisz do 100 km - nie odczuwasz zmęczenia. Jak więcej - chcesz, nie chcesz - czujesz. Co więcej z rejonu Hintersee - Ueckermünde świetnie się jeździ dalej na północ, w kierunku Anklam, Greifswald, Wolgast i Stralsund. Polecam, bo to bardzo uroczy zakątek Niemiec.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 29, 2009, 18:50:35 »
Cytat: "yak"
Potem u nasady Hintersee w lewo (prosto pojedzie się 10 km straszliwą, bo brukowaną, przedwojenną drogą, fakt - ciekawą) i dalej wg znaków

Zgadzam się. Omijaj tę brukowana droge (K16) z daleka. Ja raz się nią wybrałem i było tragicznie. Szkoda samochodu...   Po wjeździe do Hintersee jedź drogą L28. Do Świnoujścia z Polic jest około 135 km.  Szerokości. Pozdrawiam.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 29, 2009, 19:47:49 »
Cytat: "yak"
Do Ueckermünde... Z Trzebieży -.
60km, przez las (droga do Myśliborza) 50km
Uwaga na radary policyjne i "prywatne" na całej trasie do Świnoujścia
<*)))))>{

Copernicus

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 29, 2009, 19:52:23 »
z dobieszczyna do świnoujścia trasa jest śliczna, równa i uprzejmi kierowcy (szkoda, że tylko niemieccy).

yak

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 29, 2009, 20:04:03 »
Jak to liczysz? Z Trzebieży jest 11 km do Myśliborza. 2 przez Myślibórz, 1 do granicy i (na siłę) 2 do Hintersee. Razem 16. Dodaj 22 km (Hintersee-Ueckermünde).Wyjdzie 38. Skąd te 60? 50? km?

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 29, 2009, 20:59:49 »
Cytat: "yak"
Jak to liczysz?
Z licznika Panie Janie. Nasz samochód jeździ tam raz, dwa a niekiedy 3 razy dziennie. Z Trzebiezy przez las drogą na Myślibórz, na krzyżówce z drogą Nowe Warpno-Szczecin w lewo dalej na Dobieszczyn, Hintersee do Ueckermünde. Drogi z Myśliborza do granicy nieznam, podobno kiepska i nie na samochód dostawczy.
<*)))))>{

yak

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 29, 2009, 21:24:35 »
Zaraz, Panie Andrzeju. Z Trzebieży (lecz nie od portu, ale od granic) do krzyżówki przed Myśliborzem jest 11 km wg drogowskazów. Sądziłem, że przebija się Pan przez Myślibórz, stąd moje dane, bo tak przejechać się ostatecznie daje. Ale jedźmy wg Pana. Do Dobieszczyna, z myśliborskiej krzyżówki, są kolejne 3 km. Potem 1,5 do granicy. Potem 2 do Hintersee. Razem: 17,5 km. Plus wspomniane 22 do Ueckermünde. Razem i ostatecznie: 39,5. Wciąż daleko do 50, 60... A może Wasz kierowca sześć razy dziennie... robi Was w konia?
W najbliższym czasie pojadę od Osadników do Ueckermünde. Pan, z Kwiatkowskiego, może mieć o 2,5 km więcej. Sprawdźmy, bo nie wierzę.
Za to serdecznie pozdrawiam!
Jan

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:06:27 »
Można tą droga jechac ale tylko , żeby pozwiedza jest to na pewno droge  mniejszej prędkości , że tak powiem :)
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

yak

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:13:52 »
Nataleczko! Czyś Ty kiedyś coś rzekła oryginalnego poza wpasowywaniem się w mniemane oczekiwania dyskutantów? Jechałaś sama tą drogą? Nie wierzę! Wiózł Cię ktoś? To już szybciej. Pół drogi spałaś? Na pewno!

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:18:55 »
lecialam bombowce pisze gdzie mi sie podoba i jak  mi sie podoba a jak sie innym nie spodoba to niech to wykasuje :|
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Live

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 29, 2009, 23:52:36 »
Jechałem dwa razy przez niemcy do Świnoujścia, nie polecam kompletnie, jedzie się dużo dłuzej, mnóstwo radarów, i jeszcze śmieszni niemieccy kierowcy gdy jedziesz szybciej niż dozwolona prędkośc to specjalnie cię spowalniają i nie dają się do tego wyprzedzic (zajeżdzają droge) a trase z polic do promu pokonuje w nieco ponad godzinke,  tylko te nieszczęsne promy wszystko psuja :(

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 30, 2009, 00:01:46 »
Niemcy mają w zwyczaju poza terenem zabudowanym jechać maksymalną dozwoloną prędkością, ale jak tylko dojeżdzają do miejscowości to na wysokości tabliczki miejscowości dosyć mocno hamują do tych 50 czy 60 na godzinę ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 30, 2009, 09:42:44 »
Nie ma się co dziwić. Ja ostatnio za 25 km/h więcej niż dozwolone 50 zapłaciłem 80 euro i na nic zdały się moje " ich spreche Deutch nicht". Płacicsz do ręki albo czeka cię wspólna podróż do najbliższego bankomatu.

zaski

  • Gość
[Ogólne] do Ś-ujścia przez Niemcy
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 30, 2009, 09:47:27 »
drodzy państwo przepis jest przepis i koniec kropka. Niemcy zawsze tacy byli - polacy chyba nigdy. Z natury buntujemy się przeciw wszystkiemu co jest uregulowane.