Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 284419 razy)

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Problem z wydajnością... (filmy HD)
« Odpowiedź #225 dnia: Stycznia 18, 2012, 22:53:44 »
Mam problem z wydajnością PC-ta w filmach HD na Youtube, Vimeo (ogólnie flash). Wcześniej (jakieś dwa miesiące temu) problem nie występował, w tym czasie nie było aktualizacji sterowników itp.

Dziś zainstalowałem najnowszą wersję flash'a, sterowników do grafiki i nic. Jest nieco lepiej, ale oglądać się nie da, szczególnie w 1080.
Problem nie występuje w filmach nie-flashowych i grach w rozdzielczości HD.
Jednostka posiada:
AMD Athlon 64 3800+ @2400
Gigabyte GeForce GT430
2GB Ramu

Macie jakieś sugestie, co może być nie tak (wiem, że procek już nienajnowszy, ale póki co, nie mogę go zmienić).
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #226 dnia: Stycznia 18, 2012, 23:26:37 »
Skoro problem nie występował wcześniej to raczej nie wina procesora. Ja też ma nie najnowsze CPU (E4300), więc chętnie przetestuję, to każdy film w HD+flash Ci tnie czy jakieś konkretne?
Jakiej przeglądarki używasz? (być może to wina aktualizacji przeglądarki i jej obsługi treści multimedialnych).
Domyślam się, że wykluczamy niesprawne chłodzenie i komputer Ci się nie resetuje sam z siebie.
Czy dokonywałeś może w tym czasie jakiejś aktualizacji kodeków (mimo tego, że "normalne" filmy chodzą dobrze - celowo się pytam, bo niektóre zestawy kodeków są mocno rozbudowane i potrafią namieszać)?
Czy nie ma w tle jakiegoś procesu (w menadżerze zadań), który znacznie obciąża procesor?
Jaki masz system operacyjny?
I love the night.
1101110100101111

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #227 dnia: Stycznia 18, 2012, 23:35:43 »
Cytat: "dd2f"
to każdy film w HD+flash Ci tnie czy jakieś konkretne?
Każdy.
Cytat: "dd2f"
Jakiej przeglądarki używasz? (być może to wina aktualizacji przeglądarki i jej obsługi treści multimedialnych).
Sprawdzałem: Opera 11, Opera 12beta, Chrome 16, Firefox 9, IE9.
Cytat: "dd2f"
Czy dokonywałeś może w tym czasie jakiejś aktualizacji kodeków (mimo tego, że "normalne" filmy chodzą dobrze - celowo się pytam, bo niektóre zestawy kodeków są mocno rozbudowane i potrafią namieszać)?
Nic nie zmieniałem.
Cytuj (zaznaczone)
Czy nie ma w tle jakiegoś procesu (w menadżerze zadań), który znacznie obciąża procesor?
Nic, najwięcej zżera przeglądarka. Teoretycznie wszystkie przeglądarki, które mam zainstalowane mają wsparcie dla GPU, ale nic to nie daje...
Cytuj (zaznaczone)
Jaki masz system operacyjny?
Windows 7 Professional 32bit.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #228 dnia: Stycznia 18, 2012, 23:44:45 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Wszystko jasne, system z zatoki piratów, to i filmy się tną
System oryginalny, słyszałeś o MSDN AA? xD
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #229 dnia: Stycznia 19, 2012, 00:08:24 »
Piszesz, że najwięcej zżera z mocy procesora przeglądarka, czy kiedy chodzi film flash proces przeglądarki zżera 100% mocy CPU (50% jeśli to dwa rdzenie), chcę ustalić czy to, że filmy się tną to wina CPU czy nie.

Oczywiście przycinanie filmów nie ma nic związanego z tym, że film się dogrywa, nawet dograny/wczytany film się tnie? (czy to nie wina łącza).

Wybacz, że pytam o takie proste rzeczy, ale nie wiem co próbowałeś a czego nie.
I love the night.
1101110100101111

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #230 dnia: Stycznia 20, 2012, 23:53:16 »
Cytuj (zaznaczone)
Dobra dobra, wiem że ściemniasz
Jesteś człowiekiem słabej wiary ;p

Niestety nie pomogło.
Filmy dalej się zacinają, użycie procesora 100% (Chrome dzieli się pół na pół procesorem z procesem "Izolacja wykresu urządzenia audio systemu Windows").


Edycja.

Po odinstalowaniu sterowników audio, filmy 720p odtwarzają się płynnie, filmy 1080p dalej nie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #231 dnia: Stycznia 21, 2012, 01:07:07 »
Sprawdź jeszcze czy nie masz zainstalowanych jakichś dziwnych odtwarzaczy flasha. Znaczy tradycyjnie w dodaj usuń programy (w Vista i 7 trochę inaczej to się nazywa) powinno być Adobe Flash Player i ewentualnie Adobe Shockwave Player, czasem jest kilka wersji (dla różnych przeglądarek). Ale czasem znajdowałem u ludzi na ww liście programów jakieś udziwienia typu "FLV Player cośtam dalej", które potrafiły nieźle namieszać przy odtwarzaniu Flasha. Przejrzyj listę pod kątem słów Flash i FLV.

I jeszcze raz mimo wszystko doczepię się do pakietów kodeków, szczególnie jeśli jest ich zainstalowanych kilka potrafią nieźle namieszać w ustawieniach systemu. Jeśli mogę coś polecić to kodeki K-Lite w największej wersji. Wcześniej odinstalować wszystkie inne pakiety.

U mnie na zestawie Adobe Flash Player + Shockwave Player + K-Lite odtwarza dowolny film Full HD na youtube. Nie ma różnicy czy to FF, Opera czy Chrome.

Skoro mówisz też, że po odinstalowaniu sterowników Audio idzie trochę lepiej to może warto zainstalować o "numer" starszą wersję czy sterów od audio czy od video. Generalnie można jeszcze podciągnąć DirectX do najnowszej wersji (jeśli jeszcze nie jest). Ciężko doradzić na odległość, musisz kombinować.
I love the night.
1101110100101111

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #232 dnia: Stycznia 21, 2012, 11:39:12 »
Innych odtwarzaczy nie miałem. Wyczyściłem natomiast dysk ze wszystkich zbędnych aplikacji (było ich 35GB  :rotfl: ), część z nich miała uruchomione w systemie jakieś usługi, które również obicążały procesor. 1080p już da się oglądać, ale obraz nie jest do końca płynny. Muszę jeszcze oczyścić system CCleanerem, przeprowadzić defragmentację i wgrać nowe kodeki.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #233 dnia: Stycznia 21, 2012, 12:02:46 »
Karta zintegrowana, teraz po instalacji najnowszych sterowników (nie-microsoftowych) jest lepiej, karta już nie zamula kompa. Po wyczyszczeniu dysku (który do wg klasyfikacji systemu jest najwolniejszym elementem mojego kompa) system w ogóle ożył, więc teraz skupię się na jego maksymalnym odciążeniu (wyczyszczeniu, defragmentacji).
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #234 dnia: Stycznia 21, 2012, 14:21:32 »
Co do youtube, włącz html5, flash to zło.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #235 dnia: Lutego 04, 2012, 18:07:28 »
Może ktoś wie dlaczego od jakiegoś czasu nie mogę zmienić jakichkolwiek ustawień we właściwościach karty sieciowej?

Na każdej karcie/modemie to samo. PPM > właściwości i wywala komunikat:


---------------------------
Sieć lokalna
---------------------------
Niektóre formanty na tym arkuszu właściwości są wyłączone, ponieważ jest już otwarty co najmniej jeden arkusz właściwości Sieć. Aby używać tych formantów, zamknij wszystkie arkusze właściwości, a następnie ponownie otwórz ten arkusz.
---------------------------
OK  
---------------------------

Nie mogę przez to zmienić żadnych ustawień TCP/IP bo button właściwości jest nieaktywny.

Oczywiście żadne inne arkusze właściwości nie są otwarte.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #236 dnia: Lutego 05, 2012, 18:30:33 »
Być może jakiś proces korzysta z tych ustawień i blokuje je. Trzeba by było w menadżerze wyłączać poszczególne procesy, które nie należą do Windows i próbować. Jeśli po wyłączeniu któregoś z kolei procesu, opcje będą dostępne to znaczy, że to właśnie on z nich korzysta. Nazwę procesu wrzucić w Google i dowiedzieć się za co jest odpowiedzialny. I następnie go wyłączyć na stałe.

Może też być tak że antywirus lub firewall blokują do niego dostęp. Spróbuj wyłączyć osłony i wtedy dostać się do ustawień (choć miałem kiedyś przygodę z Outpost Pro, który blokował uruchomienie się gry bez komunikatów, wyłączanie nic nie dało, dopiero po odinstalowaniu okazało się, że to była jego wina).

Może być to też wina wirusa -> zaktualizuj antywirusa i zrób pełny skan.

Program sterujący połączeniem internetowym (często producenci kart rezygnują z programu standardowego Windows, który np. zarządza połączeniami WiFi i piszą swój program - taki program może blokować ustawienia Windows).

I ostatnia opcja, która przychodzi mi do głowy - namieszane w uprawnieniach. Albo masz konto nie administratora, albo masz jakiś program (tu też można doliczyć wirusa i antywirusa), który tak zmienił uprawnienia, że nie masz dostępu do opcji k.sieciowej). Dostęp do innych ustawień systemowych masz normalnie?

Jeśli chodzi o kolejność ja bym zrobił tak:
-zastanów się czy ostatnio nie instalowałeś jakiegoś nowego programu (zmiana antywira, firewalla, nowe sterowniki z programem sterującym połączeniami, program do "oczyszczania komputera" typu CC Cleaner, który mógłby namieszać w ustawieniach.
-jeśli nic nie przypominasz sobie to zaktualizuj antywirusa i zrób pełny skan,
-jeśli nie ma wirusów, spróbuj wyłączyć osłonę antywirusa i firewalla,
-jeśli nadal nie masz dostępu to próbuj wyłączać procesy, które nie należą do Windows.
I love the night.
1101110100101111

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #237 dnia: Lutego 06, 2012, 06:55:28 »
To może tak na dobry początek, uruchom komputer w trybie awaryjnym i powiedź czy masz taki sam objaw?

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #238 dnia: Lutego 07, 2012, 18:02:42 »
Miałem antywira, wywaliłem go, ale nie pomogło. Procesy też zabijałem i też nie pomogło. ;/

Dodatkowo okazało się, że svchost.exe zżera mi praktycznie 100% procesora, muszę ubić proces i dopiero wtedy system działa płynnie, ale powoduje to różne usterki np. teraz mam biały pasek start, lol.

rbk: w trybie awaryjnym mi nawet nie włączył właściwości karty sieciowej, od razu się wieszało (nie system tylko samo okno właściwości).

Coś czuję, że to przez to gówno od Playa, czytałem swego czasu, że ten crap nie współgra z Win7. Zawsze jak włożę modem to od nowa instaluje sterowniki debil.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dd2f

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 277
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #239 dnia: Lutego 07, 2012, 20:41:51 »
To sprawdź jak się zachowa po odinstalowaniu sterowników do Play i koniecznie przeskanuj antywirusem.
I love the night.
1101110100101111