Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 282776 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwca 21, 2011, 17:46:07 »
Ok, to ściągnę z oficjalnej i zainstaluję jeszcze raz.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwca 21, 2011, 18:48:41 »
rbk do tej pory 4.0.1, przed chwilą zainstalowałem 5.0 i jest to samo. Rzecz wystąpiła mniej więcej w czasie testów Espola, wiec kto wie, czy to nie przez to :P Nie sądzę, żeby to była ingerencja jakiegoś softu bo nic nie instalowałem ostatnio.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwca 21, 2011, 19:08:43 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Polecam Chrome.

Korzystałem jakiś czas z tej przeglądarki. Wkurzyło mnie, że po jakimś czasie przeglądarka nie otwierała się jako zmaksymalizowane okno. Zainstalowałem aktualizację - wracało do normy. Pochodziło tydzień, dwa i znów - uruchamia się jako małe okno. Porady z forum Chrome nie pomagały. No i jeszcze trzeba było coś doinstalować do automatycznego czyszczenia historii, itd. przy zamykaniu przeglądarki. Nie pamiętam nazwy, ale też często samo się aktualizowało i następował reset ustawień... i wsio od nowa. A nie można było wyłączyć automatycznej aktualizacji. Wróciłem do FF (5.0) i na razie bez problemów.
Jak ktoś ma "usprawiedliwienie" dla zachowań Chrome, o których wspomniałem wyżej, to chętnie poczytam, bo ta przeglądarka również przypadła mi do gustu.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwca 21, 2011, 19:26:44 »
U mnie po reinstalacji FF (5.0) jest już gytarra. :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwca 21, 2011, 20:30:53 »
Zomg, już FF 5 wydali? Przecież niedawno 4 wyszła. Aż takim crapem była? :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwca 21, 2011, 21:53:35 »
Wydali, czy był crap? nie wiem, ale nie instaluję póki co ff5 :P

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwca 22, 2011, 12:20:35 »
A jednak Kaspersky zawinił. Ktoś (ciekawe kto...?) Odznaczył niepozorną opcję "Ogranicz czas buforowania w celu zoptymalizowania skanowania ruchu sieciowego" cokolwiek to znaczy ;)

Jest już ff5 oficjalnie.

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpnia 10, 2011, 08:09:21 »
a ja mam pytanko  ;p : jest możliwość odzyskania zdjęć z płyt bardzo bardzo porysowanych ze mi komp ich nie otwiera;p czy nie bardzo :P ?

B-Serwis

  • Gość
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpnia 10, 2011, 09:50:28 »
1. poszukaj kogoś z dobrą nagrywarką - one mają lepszą korekcję błędów - może w ten sposób Ci się uda. Nawet jak u pierwszej osoby nie wyjdzie to poszukaj innej - z płytami często jest tak że co jeden nie przeczyta to drugi bez problemu.

2. są niby oprogramowania - bad CD copier zdaje się (nie pamiętam czy darmowy), ale jakoś nie ufam takim czarom

3. pozostaje także ów słynna firma do odzysku danych, ale ceny są przeważnie wy ższe niż wartość zdjęć :)

ostateczność to szlifowanie płyty na specjalnym urządzeniu

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpnia 10, 2011, 22:36:26 »
Cytuj (zaznaczone)

1. poszukaj kogoś z dobrą nagrywarką - one mają lepszą korekcję błędów - może w ten sposób Ci się uda. Nawet jak u pierwszej osoby nie wyjdzie to poszukaj innej - z płytami często jest tak że co jeden nie przeczyta to drugi bez problemu.

2. są niby oprogramowania - bad CD copier zdaje się (nie pamiętam czy darmowy), ale jakoś nie ufam takim czarom

3. pozostaje także ów słynna firma do odzysku danych, ale ceny są przeważnie wy ższe niż wartość zdjęć :)

ostateczność to szlifowanie płyty na specjalnym urządzeniu


podobno coś kolega wspominał są jakieś do kupna specyfiki to prawda? kurde tyle znajomych informatyków a tu nie ma czasu się nawet wybrać ;(

Cytat: "Dr.Kafar"
Co do odzyskania programowego, no raczej malutko prawdopodobne - bo jak program niby odbuduje zdjęcie? Z jakich danych? Co najwyżej pozwoli na skopiowanie zdjęcia którego nie ma w iluś tam procentach i puste miejsce wypełni domyślnym kolorem ;]


czyli ogólnie lipszon ?:(

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpnia 11, 2011, 00:03:38 »
Cytat: "pazurkowa90"


podobno coś kolega wspominał są jakieś do kupna specyfiki to prawda? kurde tyle znajomych informatyków a tu nie ma czasu się nawet wybrać ;(



Nie słuchaj się tego kolegi. Jeżeli zdjęcia są nagrane na płycie "no name" bądź płyta smażyła się na słońcu to raczej nic nie zrobisz. Tak jak wyżej, spróbuj odczytać jakimś dobrym napędem ewentualnie z jego użyciem skorzystać z oprograqmowania które zostało stworzone do odczytywania danych z trefnych nośników.

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpnia 11, 2011, 00:22:54 »
Cytat: "k3vin"
Nie słuchaj się tego kolegi. Jeżeli zdjęcia są nagrane na płycie "no name" bądź płyta smażyła się na słońcu to raczej nic nie zrobisz. Tak jak wyżej, spróbuj odczytać jakimś dobrym napędem ewentualnie z jego użyciem skorzystać z oprograqmowania które zostało stworzone do odczytywania danych z trefnych nośników.


wow ;D dużo mi to mówi:P

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpnia 16, 2011, 18:17:47 »
Czy takie coś: http://allegro.pl/adapter-usb-dysk-hdd-sata-ata-ide-2-5-3-5-cd-dvd-i1748855102.html

będzie mi działać z takim dyskiem:

http://imageshack.us/photo/my-images/856/imag0104u.jpg/

?

I o co chodzi z tym ustawieniem go jako master? W pinach to nie problem, ale przecież używając tego dysku jako dodatkowego nie będę mógł ustawić mastera w biosie. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpnia 16, 2011, 18:22:55 »
Najlepiej unikać przełączania interfejsów. Bo raz się coś rypnie i dane lecą na zawsze. A to już w ogóle wygląda jakby w środku tylko kable przelutowali...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpnia 16, 2011, 18:54:37 »
Nic mi Twoja odpowiedź nie mówi. ;P
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln