Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)  (Przeczytany 284717 razy)

Offline w_lukasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpnia 16, 2011, 19:52:29 »
Adaptrer będzie działał z tym dyskiem. Kupiłem taki na allegro i działa z dyskami SATA, ATA zarówno 2,5" i 3,5", działa także z napędmi optycznymi ATA i SATA. Prawdopodobnie nie będzie miało znaczenia czy ustawisz jako master czy slave, dysk będzie wykrywany jako napęd przenośny, tak jak np. pendrive USB.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpnia 16, 2011, 21:32:15 »
Cytat: "KrP"
będzie


jak wyżej ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpnia 17, 2011, 11:12:52 »
Ok dzięki za odpowiedź. Wygrzebalem z piwnicy stary dysk 20GB, przyda się na pendrajwa. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpnia 17, 2011, 18:35:46 »
Mogę Ci wygrzebać jakąś 40-80GB, gdybyś chciał daj znać ;]

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpnia 17, 2011, 19:02:11 »
Spoko, jakby co to się odezwę. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 22, 2011, 18:50:18 »
Gówno, nie działa. XD

Na Win7 mielił instalację sterownika, aż wyciągnąłem wtyczkę, dopiero wtedy pokazał, że zainstalowano pomyślnie, ale dysku nie wykrywa. W netbooku na XP z kolei po włożeniu wtyczki blokuje kursor myszki i nic się nie instaluje.

Nah, 30zł w plecy.

edit: ok, dysk jakoś znalazł, ale nie ma do niego dostępu bo trzeba sformatować czego biedny Windows nie może wykonać. ;<

edit 2: ok, odinstalowałem celem ponownej instalacji i już dupa, nawet nie wykrywa, nie instaluje nic.

A mamusia mówiła, dołóż stówę i kup pół terabajta. _-_
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline w_lukasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 22, 2011, 20:34:09 »
To obstawiam ze dysk jest uszkodzony. A adapterek przyda sie na przyszłość jak będziesz chciał, np. zarchiwizowac dane z jakiegos dysku albo bedziesz miał lapka bez napedu DVD. Na 100% obstawiam uszkodzenie dysku twardego. Sciągnij http://www.hirensbootcd.org/download/ wypal na płyte. Podłacz "stary dysk" normalnie pod kontroler IDE na płycie głownej i zapuśc test np. Seagete tools, jak go wykryje to pewnie pokaże bad sectors na dysku.
Cytuj (zaznaczone)
Mogę Ci wygrzebać jakąś 40-80GB, gdybyś chciał daj znać ;]


Uśmiechnij się do rbk po ten dysk hehe.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 22, 2011, 21:37:14 »
Możliwe, że nie działa, leżał dość długo w piwnicy. Ale sam dysk pracuje i mieli coś tam no i system też go wykrył tylko nie dawał się sformatować.

Sprawdzę jeszcze z innymi dyskami.

edit: o, odczepiłem całkowicie tą małą zaślepkę i działa. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dmb

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #158 dnia: Września 09, 2011, 18:13:11 »
Opisze swój problem z komputerem, otóż: po włączeniu komputera po kilku sekundach sam się wyłącza, ponowne włączenie daje ten sam skutek. Raz na jakiś czas uruchomi się na kilkanaście sekund i ponownie się wyłącza. Jakaś podpowiedż, sugestia.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #159 dnia: Września 09, 2011, 18:18:42 »
Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy masz części by podmienić ?

Ew. odpal komputer, wejdź do biosu, albo trybu awaryjnego i zobacz czy też Ci się wyłączy, może to kwestia wirusa, trojana, a nie uszkodzonej części w komputerze.


Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #160 dnia: Września 09, 2011, 20:43:06 »
Ja bym zaczął od wymiany zasilacza jeśli nic nie "pika" gdy komputer jest włączony, ale się nie znam ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline gzzz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 351
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #161 dnia: Września 09, 2011, 21:19:08 »
Cytat: "dmb"
Opisze swój problem z komputerem, otóż: po włączeniu komputera po kilku sekundach sam się wyłącza, ponowne włączenie daje ten sam skutek. Raz na jakiś czas uruchomi się na kilkanaście sekund i ponownie się wyłącza. Jakaś podpowiedż, sugestia.


Możliwa jest tez awaria wiatraka na procesorze. Prawdę mówiąc jeśli nie masz jak sprawdzić podzespołów (podmiana) to proponuje oddać do serwisu. Naturalnie nie zaczynaj od drogiej imprezy jaką jest wymiana zasilacza.

pzdr

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #162 dnia: Września 10, 2011, 10:52:28 »
Witam

Jeżeli to jest kilka - kilkanaście sekund to na pewno nie będzie przegrzanie :> Ja obstawiam awarię zasilacza.... A czy jest jakiś moment, w którym się wyłącza czy raz np. przy wczytywaniu BIOSu, raz przy ładowaniu systemu - czy zawsze w tym samym momencie?

Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #163 dnia: Września 20, 2011, 17:29:51 »
Ok, taka sprawa.

W Asusie X50GL chyba padła bateria. Komp nie podpięty do kabla wyłącza się po 5min, dopiero włączenie ładowarki pomaga, wówczas chodzi już do bólu.

Stawiam więc na baterię, której oczywiście gwarancja już pewnie nie obejmuje. Mam teraz kilka opcji:

1. Kupić nową. Skłaniam się bardziej ku oryginałowi. Problem w tym, że nie mam pojęcia gdzie takową dostać, a na Allegro same zamienniki (śmiem wątpić by tam były oryginały w ogóle).

2. Słyszałem, że baterie są jakoś softwarowo zaprogramowane do danej maksymalnej liczby ładowań i da się to jakoś zresetować. Może ktoś coś wie więcej na ten temat?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Pomoc komputerowa - bez płacenia :-)
« Odpowiedź #164 dnia: Września 22, 2011, 23:50:36 »
KrP: jak moja bateria się "zepsuła" to od serwisanta usłyszałam, żeby ja zostawić w zamrażalniku na całą noc... nie wiem co miało to na celu, ale mojej nie pomogło. Zakupiłam na allegro podróbę o powiększonej pojemności, wystaje ok. 3 cm poza obrys, ale trzyma ok 3,5-4h. Jestem zadowolona, ale komputer "krzyczy", że to nie oryginał ;)