Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Akwarystyka  (Przeczytany 52345 razy)

LedZeppelin

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 31, 2008, 13:40:30 »
Cytat: "kasia"
My do wczoraj mielismy flowern horna smialo moge powiedziec ze byczego ale niestety ku rozpaczy mojego meza padla a teraz po przeczytaniu o ochotce chyba znam przyczyne ona tylko ja chciala jesc . Zostaly nam 2 sumy tygrysie 1 glonek i 1 kirysek bedziemy musieli dobrac do nich inne ryby

Ładna pielęgniczka ale z tego co wiem jest to ryba agresywna i terytorialna o_O  i dochodzi do 30 cm. prawie taka bestia jak pawiooka(35cm.).Jak Tobie się udało trzymać  ją z innymi gatunkami ryb?Jak dużą ją mieliście?No i jaki zbiorniczek macie(litraż)?Fajnie by było gdybyś dołożyła jakieś fotki zbiorniczka :rotfl: .

Malami Z podmianami masz sporo zabawy ale przy takich potworach to się nie dziwie ;D Napewno są już spore :faja: Nie napisałaś ile teraz maja cm.,bardzo jestem ciekawy ile w ciagu 1,5 roku Tobie urosły.

Pozdrawiam

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 31, 2008, 18:05:59 »
Kasia, i tak dobrze. Koledze cale akwarium ochotka wytłukła. To jest tak że całe życie mozna karmić ochotką i nic nie będzie, a trafi się jedna partia lewa i papa.

Zamiast ochotką można próbować dawać serca wołowe czy coś takiego, są dostępne w akwarystycznych.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

LedZeppelin

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 31, 2008, 20:20:46 »
Zamiast żywej lub mrożonej ochotki można podawać ją w formie suszu http://www.tropical.com.pl/red-mico,d132,0,pl.html na pewno jest w 100% bezpieczna.Serc wołowych ryby nie zawsze chcą jeść  a na ochotke to każda rybka się skusi :chef: ...poza tym są jeszcze dafnie ,kiełże ,rureczniki w sumie jest tego w ciul i na prawdę jest w czym wybierać ;D

Pozdrawiam

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 31, 2008, 21:59:40 »
LedZeppelin podał dobre rozwiązanie. Dzisiaj widziałem pokarm sery, mix robaków ze spiruliną. Może z piatkową dostawą zoologiczny niedzelskich w galaxy/turzyne/gryfie dostanie wreszczcie żywy pokarm, ale nie wiadomo na 100 %.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #19 dnia: Września 01, 2008, 12:24:35 »
u nas suchy pokarm nie sprawdza sie nie chca go jesc i tylko syfi.
LedZeppelin,  ryba miala cos kolo 20-30 cm mielismy ja nie cale 4 lata na poczatku bylo ich wiecej i mielismy jeszcze niebieskoluskie ale wlasnie jak zaczely wyznaczac swoje terytoria to sie wytlukly i zostala ta jedna kirysek przetrwal dzieki temu ze ma gdzie sie chowac  ;D  glonka jakos nie rusza , ale jak kiedys wrzucilismy ponad 20 malych glonojadow to w kilka sekund udalo mi sie wylowic tylko kilka sztuk . tylko z 2 sumami zyla bardzo dobrze mogli ja czyscic plywac obok niej i nic jej nie zrobila .
Teraz mąz choruje na palety ale z tego co  wiemy sa strasznie wymagajace no i przedewszystkim drogie

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #20 dnia: Września 01, 2008, 13:30:04 »
Paletki są drogie. U nas w Skalarze były po 130 zł za sztukę to katastrofa! Niech teraz jakaś zdechnie. Wiadomo można kupić na allegro, ale czy to dojdzie żywe. No i roślin dużo lubią czyli co2 i nawozy konieczne. Parametry wody trzeba sprawdzać co chwilę No3, Ph, TwO itd. Są śliczne ale bardzo pracochłonne.

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #21 dnia: Września 01, 2008, 22:55:19 »
Polecam giełdy akwaystyczne, na allegro to chyba tylko karme bądź odbiór osobisty.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #22 dnia: Września 02, 2008, 10:42:51 »
szwagier zamawial na allegro , oni przesylaja przesylka konduktorsko wiec "niby"nie ma ryzyka . Wczoraj znalezlismy w necie agare pomaranczopletwna mial ktos ? ciekawe czy sa w skalarze

[ Dodano: 2008-09-04, 15:43 ]
Nie wiecie moze kto ma do oddania lub tanio sprzeda akwarium min 200 l pilnie potrzebujemy bo nasze cos zaczyna przeciekac i boje sie ze w kazdej chwili moze strzelic , a nie chce fundnac sasiadom darmowego prysznica  :rotfl:

LedZeppelin

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #23 dnia: Września 07, 2008, 02:10:56 »
Cytat: "kasia"
Nie wiecie moze kto ma do oddania lub tanio sprzeda akwarium min 200 l pilnie potrzebujemy bo nasze cos zaczyna przeciekac i boje sie ze w kazdej chwili moze strzelic , a nie chce fundnac sasiadom darmowego prysznica  :rotfl:

Jak puszcza wam na łączeniu to nie ma problemu z naprawą takiego zbiorniczka ;).Kupcie silikon(nie koniecznie musi być akwarystyczny(drogi))  np. w Krystianie,musi być wodoszczelny,bodajże kosztuje 4zł.Spuście wodę z akwa,przetnijcie (np. nożem do cięcia tapety)przy samym szkle sylikon oddzielając go od szyby troszkę dalej niż gdzie jest przeciek.Po takim oddzieleniu silikonu od szkła po długości wysuszcie suszarką bardzo dokładnie.Nałóżcie nową warstwę sylikonu nie żałując go ;) między szkło a stary sylikon wciskając go bardzo dokładnie.Po 24h możecie śmiało robić próbę zalewania zbiorniczka ;D...Ja tak uszczelniałem swój 200l. i już nie miałem z nim problemów :rotfl: Tanio i solidnie,polecam.Życzę powodzenia;)

P.S. Jeżeli się boicie sami tego się podjąć to mamy na nowym osiedlu szklarza,zrobi to za Was za 30zł.jeżeli zbiorniczek mu dostarczycie do zakładu sami.

Pozdrawiam

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #24 dnia: Września 07, 2008, 22:23:54 »
Led - czy ten twój znajomy ma także konkurencyjne ceny wyrobu akwariów ? Tak za 2 miesiace chciałbym sobie kupic cos miedzy 200 a 300 l.
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

LedZeppelin

  • Gość
Akwarystyka
« Odpowiedź #25 dnia: Września 08, 2008, 12:15:44 »
Szczerze mówiąc to nie mam zielonego pojęcia,nigdy z nim na temat sklejania zbiorników nie rozmawiałem.Żaden mój tam znajomy,dwa razy wymieniał mi przednie szkło i ze dwa razy mi uszczelniał.Podejrzewam,że by nie robił żadnego problemu ze sklejeniem zbiornika na zamówienie :) .Musiał byś mu podać wymiary,czy to ma być pod orginalną pokrywę czy poprostu ją sam będziesz sobie konstruował :D .Napisz koniecznie Nam co tam będziesz wpuszczał,bo ciekawość mnie zżera ;)

P.S. Jak chcesz do niego numer to pisz na PW.

Pozdrawiam

Offline Pan P

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #26 dnia: Września 08, 2008, 22:51:08 »
Oj to bedzie dopiero gdzieś za miesiąc dwa, gdy dojde z mieszkaniem w końcu do ładu. Na poczatek planuje akwarium ogólne, tak żeby dziewczyny nie zniechecić i pokazac roszke rybków i że rybki fajne są :-) Ale moim dobrem koniecznym jest Trzciniak ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzciniak_(ryba) ), strasznie bardzo mi sie podoba. Do tego Kirysniki, danio czerwone z ogonami weolniastymi, i jak by się dało proporczykowce ( sliczne rybki ), Neony ( pewnie będą co jakis czas padać łupem moich "węży" ). Chciałbym miec kiedyś sumy Clariasy, jak małe to  to śmiesznie bawią się opadającymi tabletkami :-)
Moneta przedstawia Antiocha Wielkiego.

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #27 dnia: Września 09, 2008, 12:07:08 »

Offline Malami

  • Moderator
  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #28 dnia: Września 10, 2008, 14:43:55 »
Akwarium fajne. Szkoda tylko że nie masz żywych roślinek, ale to rzecz gustu. Ja na początku swojej kariery akwarystycznej (czyli jakieś 5 lat) też miałam sztuczne, ale to dlatego że żywe mi padały i to bardzo szybko. Brązowe kikuty nie wyglądały ładnie, teraz wiem jak się zajmować roślinkami i rosną mi pięknie, czasami aż za bardzo...  ;D

Offline kasia

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Akwarystyka
« Odpowiedź #29 dnia: Września 10, 2008, 19:22:03 »
siema tu Tomek maż Kasi. od ponad 10 lat mam same pielegnice. znudzilem sie co 2 dniowym wylawianiem powyrywanych i polamanych roslinek (zero estetyki), przekonala mnie do zastosowania sztucznych roslinek pielegnica managuanska, gdzie przy dlugosci ok 32 cm scigala zywy pokarm (rybki okolo 10 - 20 cm :devil: )mialem masakre. pozniej utwierdzily mnie w plastiku klan pawich ok, a na koncu flower horn - on nim zrobil czyske z akariumu (8 fh, 4 niebieskouskie, 32 zbroiniki) bawil sie w architekture wnetrz - artystyczny nielad. dzis jade ok 23 na dworzec po odbior 4 akar pomaranczopletwnych i tu chyba zaryzykuje bo to spokojniejsze rybki :fish: zobaczymy pa pa

[ Dodano: 2008-09-10, 19:28 ]
a udalo mi sie kupic pare dni temu 12 malych zbrojnikow za 20 zl ale szaleja  :rotfl: w osobnym akwa. maja 0d 1,5 do 3cm moje dzieci :*