Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Podziemne Police  (Przeczytany 45122 razy)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« dnia: Lipca 04, 2008, 17:22:08 »
Znacie jakieś wejścia do podziemi w Policach? Ja znam osobiście tylko jeden na starej fabryce. Chyba każdy go zna bo jest zaraz przy scieżce. Schodzi sie z 2 m w dół i ma się 3 tunele: 2 zalane i jeden drozny. Wszystkie maja wysokosc ok 1m. Dokąd prowadzi ten drożny niewiem...

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 04, 2008, 23:33:34 »
podobno pod naszym dworcem głównym jest ciekawy schron ale nigdy nie mogłem tam się dostać  :<  ktoś już tam był i może go opisać bo jestem bardzo ciekawy? :)
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


krótki

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2008, 23:54:26 »
na "Starym" forum było, że jest tam schron podobny do tego pod centralnym w szczecinie tylko na duuuuuużo mniejszą skale...
a przy okazji ktoś wie coś więcej na temat tunelu który łączy okolice wiaduktu przy netto i stare Police ??

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Re: [Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 05, 2008, 01:51:32 »
Cytat: "Piotrek"
Schodzi sie z 2 m w dół i ma się 3 tunele: 2 zalane i jeden drozny. Wszystkie maja wysokosc ok 1m. Dokąd prowadzi ten drożny niewiem...


Zwykła studzienka kanalizacyjna z kanałami (jak większość tuneli pod fabryką - razem z tunelami technicznymi).Ten na wprost (drożny) kończy się zawałem - znalazłem tam kiedyś przełącznik do światła (odrazu po tym jak kilka lat temu został usunięty głaz, który przykrywał wejście do tej studzienki, była wtedy jeszcze drabinka, która obecnie została pocięta przez złomiarzy).


Pozdrawiam

The_Bill

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 06, 2008, 16:50:17 »
Na stronie o Starej Fabryce byl kiedys maly artykul na temat schronu pod polickim dworcem. Dworzec w Szczecinie w czasie drugiej wojny swiatowej mial chronic ludzi przed atakami lotnictwa a w czasie zimnej wojny byl schronem przeciwatomowym. Z tego co wiadomo policki 'schron' jest faktycznie odtworzeniem dworca ktory stoi nad nim. W momencie gdy zostalby zbombardowany pociagi mialy sie zatrzymywac pod ziemia. Ile w tym prawdy nie wiem.;) Pozdrawiam

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 06, 2008, 17:27:01 »
Cytat: "The_Bill"
Na stronie o Starej Fabryce byl kiedys maly artykul na temat schronu pod polickim dworcem. Dworzec w Szczecinie w czasie drugiej wojny swiatowej mial chronic ludzi przed atakami lotnictwa a w czasie zimnej wojny byl schronem przeciwatomowym. Z tego co wiadomo policki 'schron' jest faktycznie odtworzeniem dworca ktory stoi nad nim. W momencie gdy zostalby zbombardowany pociagi mialy sie zatrzymywac pod ziemia. Ile w tym prawdy nie wiem.;) Pozdrawiam


Wydaje mi się, że chodzi o odtworzenie/skopiowanie pod zmienią pomieszczeń naziemnego dworca takich jak hala dworcowa czy kasy. Pociągi nadal jeżdziły by po naziemnych torach. Wszytsko po to, gdyby w czasie nalotów zniszony został sam dworzec. Podziemne tory są mało prawdopodobne.

mysza007

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 06, 2008, 17:53:38 »
Co prawda nawiąże tu nie do Polic a do Szczecina, ale sądzę, że to ma związek z tym tematem! Co do schronów to jakiś czas temu dowiedziałam się, że pod kinem Kosmos znajduje się właśnie schron przeciwatomowy, tylko nie wiem czy jest to ten sam schron, który jest pod Dworcem Głównym czy to inny schron!
Ale wracając do Polic, to kiedyś telewizja policka pokazywała część stacji podziemnej pod naszą policką stacją kolejową! Nie wiem czy istnieją jakieś możliwości, żeby coś takiego można było choć kawałek zwiedzić? To naprawdę interesująca sprawa, ciągle wspominam ten obraz w którym widać kawalątek wnętrza podziemnej stacji!  :shock:  :shock:

The_Bill

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 06, 2008, 18:28:39 »
Cytat: "Plm"
Wydaje mi się, że chodzi o odtworzenie/skopiowanie pod zmienią pomieszczeń naziemnego dworca takich jak hala dworcowa czy kasy. Pociągi nadal jeżdziły by po naziemnych torach. Wszytsko po to, gdyby w czasie nalotów zniszony został sam dworzec. Podziemne tory są mało prawdopodobne.



 No wlasnie wydaje mi sie ze w tym artykule byla mowa ze pod ziemnia znajduja sie tory ale reki nie dam sobie ucicac za to;)

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 06, 2008, 20:42:52 »
Cytat: "mysza007"
Ale wracając do Polic, to kiedyś telewizja policka pokazywała część stacji podziemnej pod naszą policką stacją kolejową! Nie wiem czy istnieją jakieś możliwości, żeby coś takiego można było choć kawałek zwiedzić? To naprawdę interesująca sprawa, ciągle wspominam ten obraz w którym widać kawalątek wnętrza podziemnej stacj

Jestem przekonany w 100%, że nasze polickie forum odwiedza ktoś z kablówki, kto mógłby załatwić ten materiał, ale ta osoba niechce się ujawnić :) tak samo z władzami Polic-większosc rządzących odwiedza pewnie nasze forum, ale siedzą cicho. Wyjątkiem jest na razie pan Grzegorz Ufniarz, pani Różna Kłys i jeszcze jedna osoba, ktorej niepamietam nazwiska, ale nick-yak :)

mysza007

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 06, 2008, 21:57:26 »
Sądzę, że było by warto zrobić jakiś reportaż o tej podziemnej stacji, pokazać choć kilka ujęć! Dla mnie to coś niesamowitego! Dla innych miłośników historii Polic również!

zegar502

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 06, 2008, 22:18:24 »
Ja nawet nie wiedzialem ze podziemia Polic sa tak ciekawe jak tu czytam!!! Myslalem ze procz starej fabryki to nie ma nigdzie wiekszych schronow  :jupi:

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 06, 2008, 22:29:00 »
ja z półtora roku temu starałem się dostać do środka :) kiedyś jak nie było tych krat co odłączają podziemne przejście na peron znajdował się właz który najprawdopodobniej był właśnie wejściem do tego schronu pod dworcem ale prócz tego na pewno gdzieś jeszcze musi się znajdować wejście do niego bo nie wierze, że było tylko jedno... (jakaś wentylacja chyba jeszcze tam istnieje itp.) Jak dla mnie temat o schronie pod Polickim dworcem jest bardzo ciekawy i warto się w niego zagłębić ;) z tego co mi jeszcze wiadomo to od naszego dworca można było przejść na dworzec w Mścięcinie.
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~


mysza007

  • Gość
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 06, 2008, 22:39:44 »
Cytat: "piplo"
ja z półtora roku temu starałem się dostać do środka :) kiedyś jak nie było tych krat co odłączają podziemne przejście na peron znajdował się właz który najprawdopodobniej był właśnie wejściem do tego schronu pod dworcem ale prócz tego na pewno gdzieś jeszcze musi się znajdować wejście do niego bo nie wierze, że było tylko jedno... (jakaś wentylacja chyba jeszcze tam istnieje itp.) Jak dla mnie temat o schronie pod Polickim dworcem jest bardzo ciekawy i warto się w niego zagłębić ;) z tego co mi jeszcze wiadomo to od naszego dworca można było przejść na dworzec w Mścięcinie.


Prawdopodobnie policka stacja podziemna łączy się ze stacją pod Głównym. Poza tym wiem, że w Szczecinie na ulicy Wilczej gdzie jest wiadukt jest wejście do stacji podziemnej. W ostatnim czasie trwały tam jakieś roboty i wejście na Wilczej zostało zasypane!

Offline Domino

  • Moderator
  • Wielka Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 06, 2008, 23:11:27 »
Jeszcze jeden schron przeciwatomowy znajduje się pod kościołem w Policach, tym pierwszym starszym.Częściowo go wykorzystano - na kawiarenke i sklepik parafialny :)



Pozdrawiam

Offline piplo

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://www.skarb.police.pl
[Police] Podziemne Police
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 06, 2008, 23:16:09 »
hmm... a wiecie może co się dokładnie znajdowało na starych Policach koło baszty aktualnie wejście jest zakryte płytami betonowymi z 5/6 lat temu normalnie tam wchodziłem ale nie przeszedłem całego korytarza ponieważ miałem same zapałki :) wyglądało mi to na jakiś schron albo przejście do jakiegoś budynku, zalatywało tam strasznie wilgocią i było sporo żab tak jakby jakieś połączenie z wodą miał ten tunel ale tego już nie zdążyłem dokładnie zbadać...
FREESTYLE MUSIC FOREVER ~_~