Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Wycinka przy Okulickiego  (Przeczytany 5976 razy)

Offline Hubal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Wycinka przy Okulickiego
« dnia: Lipca 24, 2019, 13:47:51 »
Miałem w ogóle tego nie pisać ale dziś na spacerze z psem, kropla goryczy została przelana. Mam pytanie do osób odpowiedzialnych za wycinkę,  czy jest jakikolwiek nadzór nad tym co się dzieje, nad sposobem, zakresem prowadzonej wycinki, bo jeśli tak ma wyglądać ten nadzór to współczuję. Proszę o wyjaśnienie , jak to jest możliwe i jaki ma cel, wycinanie drzew kępami, obecnie wygląda to tak że są miejsca gdzie wycięte są wszystkie drzewa a to miejsce powstała łysa polanka zaś obok stoją skupiska drzew, mało tego widać ewidentnie że drzewa były wycinane po prostu na trasie przejazdu operatora maszyny. W tych okolicznościach las wygląda tak po ostrzale artyleryjskim i przejeździe kompani czołgów. Drzewa są powalone, połamane leżą gdzie popadnie a wśród nich walają się śmieci. Wszystko usycha i gnije. Zdrowe mocne drzewa poszły pod nóż a wielokrotnie zdarzyło się że obok zostały pozostawione usychające i połamane . Oczywiście jest możliwość że się nie znam i może nie dostrzegam zarysów tego genialnego planu wycinki, proszę więc może ktoś ma ta wiedzę, co jest planowane w lesie przy ul. Okulickiego. W tym miejscu ma być poligon, tor przeszkód czy też inny plac zabaw. Najgorsze jest to że rozmawiałem z kilkoma mieszkańcami tych rejonów i doświadczyłem jedynie wzruszenia ramion. Mam w związku z tym pytanie czy tylko mnie to wzrusza, tylko ja to widzę. Bo jeśli tak ......to nie ma o czym więcej pisać.

Offline tronic1

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka przy Okulickiego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 24, 2019, 16:16:38 »
Dodam tylko że chyba głównym zadaniem pracowników leśnych jest zawalanie, tarasowanie powalonymi drzewami ścieżek. Obraz apokalipsy.

Offline Hubal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka przy Okulickiego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 24, 2019, 17:07:04 »
Nic mnie nie denerwuje bardziej niż głupota ludzka, drzewa rosną dziesiątki  i setki lat a decyzja o ich wycince zapada w ciągu kilku minut  >:( , rozumiem że ze względu powiedzmy na rozwój pozostałych drzew robi się taką wycinkę ale na Boga to trzeba robić planowo, a nie chaotycznie, jak popadnie. Trzeba trochę myśleć jak wyciąć aby spacer po lesie był przyjemnością a nie spacerem po wykrotach, ścieżki zawalone, zwalone drzewa służą jedynie chyba do spożywania alkoholu i śmiecenia w okolicy. Tak , to się udało nadzwyczaj. Poza tym czy ktoś ma wiedzę co oni planują, zrobić z tym lasem na odcinku Okulickiego przesieka.

Offline Jan bez nerki

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 212
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka przy Okulickiego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 24, 2019, 17:42:23 »
J.... drzewa maczetami. Mamy XXI wiek. Rowery, drzewa, psy powinny odejść do lamusa. Tu jest Polska, nie Izrael.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka przy Okulickiego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 26, 2019, 10:39:48 »
Polecam wam wszystkim ten film:
 
 i cały kanał "Oblicza lasów" na youtue. Może dzięki temu przestaniecie pisać bzdury.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: Wycinka przy Okulickiego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 30, 2019, 07:04:05 »
Panowie widzę w temacie siedzicie więc może będziecie w stanie mi odpowiedzieć na pytanie.
Dlaczego pilarze napier*****ą za oknami od 5 rano?